Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Brygu »

Strona 100 podręcznika.
Character mounts.
Special Rules.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Dzięki - moje niedopatrzenie.

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

1) Jeśli jednostka, która wcześniej zostanie wskrzeszona w jakiś sposób, daje kolejne punkty swojego modelu przeciwnikowi?
2) Nawiązując do poprzedniego pytania: czy po wskrzeszeniu jednostki, punkty za wcześniej poległy model są anulowane?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie ma czegoś takiego jak wskrzeszanie jednostki
miałeś ją w rozpisce to są za nią punkty jeśli zginęła całkowicie

jeśli tworzysz nowy oddział to zazwyczaj jest napisane jak to się odbywa
w VC jest zapis, że nie ma punktów za nowo stworzone oddziały
w Tomb Kings prawdopodobnie tak samo, bo jest ten sam zapis Ressurecting Fallen Warriors

Nie wiem jak w Demonach jeśli troopsy są przyzywane na stół.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

misha pisze:
Nie wiem jak w Demonach jeśli troopsy są przyzywane na stół.
tez nie daja pts
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

a no widzisz :) to jasna sprawa, dzięki za uzupełnienie kwesti DoCh
w sumie to nawet nie wiem czy w TK któraś inkantacja w ogóle tworzy nowy oddział jak w Raise Dead, ale to doczytam sobie później
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

misha pisze:a no widzisz :) to jasna sprawa, dzięki za uzupełnienie kwesti DoCh
w sumie to nawet nie wiem czy w TK któraś inkantacja w ogóle tworzy nowy oddział jak w Raise Dead, ale to doczytam sobie później
TK nie ma czegos takiego.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Z VC i TK sprawa jest jasna.
Jeśli oddział będzie uzupełniony (np o 3 modele) z Life'a (odrodzenie) to za te modele też nie będzie pkt?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Liczą się pkt tylko za skasowane do zera oddziały, a nie za pojedyncze modele. Jeśli jest skasowany cały to i tak nie masz jak dowskrzesić. Inna sprawa s euro, gdzie liczą się też zćwiartkowane, ale nie wiem jak tam to działa.

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Podziękował za szybką odpowiedz :]

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Dajmy na to, że w ostatnim szeregu mam tylko jeden model. Kiedy może on zmienić swoje miejsce, na przykład ze środka na flankę?
Jest dla niego jakieś "domyślne" miejsce, na przykład środek (ze względu na to, że na przykład przy strzelaniu usuwamy najpierw z boków)? Czy na przykład wystawiając unit, może być na flance, tak samo jak na środku?
Szarżując można wybierać miejsce w którym się znajdzie, biorąc pod uwagę, że może dać ataki wspierające? Czy liczy się miejsce przy rozpoczęciu szarży? A jeśli można go ruszyć, to może wybrać kogo wspiera?
Przyjmując szarżę można go ruszyć, na przykład maksymalizując atak wspierające?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

ajt pisze:Dajmy na to, że w ostatnim szeregu mam tylko jeden model. Kiedy może on zmienić swoje miejsce, na przykład ze środka na flankę?
Reform lub dostawiasz się jakbyś dostał szarżę z flanki.
ajt pisze:Jest dla niego jakieś "domyślne" miejsce, na przykład środek (ze względu na to, że na przykład przy strzelaniu usuwamy najpierw z boków)? Czy na przykład wystawiając unit, może być na flance, tak samo jak na środku?
Możesz go ustawić dowolnie wystawiając jednostkę.
ajt pisze:Szarżując można wybierać miejsce w którym się znajdzie, biorąc pod uwagę, że może dać ataki wspierające? Czy liczy się miejsce przy rozpoczęciu szarży? A jeśli można go ruszyć, to może wybrać kogo wspiera? Przyjmując szarżę można go ruszyć, na przykład maksymalizując atak wspierające?
Nie, zostaje gdzie stał.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Jak wygląda sprawa shootingu w oddział piechoty, w ktorym jest heros na koniu?
Look outa od dział nie ma, ale bs'we strzelanie rozdzielamy czy jak? Nie można go bezpośrednio targetować, tak?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Galharen pisze:Jak wygląda sprawa shootingu w oddział piechoty, w ktorym jest heros na koniu?
Look outa od dział nie ma, ale bs'we strzelanie rozdzielamy czy jak? Nie można go bezpośrednio targetować, tak?
Wszystko masz na 99. stronie Podręcznika Głównego.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Jeśli unit, w którym jest generał, ma Standard of Discipline, to generał rozdaje powiększone LD, czy bazowe?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Powiększone.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Wystawieni na końcu scouci skutkują tym, że przeciwnik dostaje +1 do rozpoczęcia? Czy liczą się wystawione jednostki, ale bez nich?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Scouci nie liczą się do tego kto dostaje +1 do zaczynania.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Zgodnie z uściśleniami w CC należy ściągać zabitych po równo lewa-prawa. A co jeżeli przeciwnik dostawił sięskrajnie do prawej (patrz niżej), styka się z 3 modelami, zabija 4 musze zdjąć2 z BtB czy można zdjąć 4 z lewej, które nie stykają się BtB? Jeżeli muszę z BtB zdjąć to rozumiem, że w momencie kiedy zabije np 6 nie jestem w stanie mu oddać jeżeli bił przede mną mimo, że zostały żywe modele.


...................... :mrgreen:
:D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

uściślenia pisze:Ściągając modele z walki ściągamy je po równo z obu stron. W przypadku, gdy w walkę zaangażowanych jest wiele jednostek i któraś z nich miałaby zostać wyłączona z walki, to staramy się dosunąć atakującego do kontaktu z wrogiem. Jeżeli jest to niemożliwe, to dosuwamy broniącego.

ODPOWIEDZ