RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Thorkild »

hehe masz rację co do subiektywniej oceny i ona nie powinna decydować o cenie figsa...
ale subiektywna ocena decyduje czy figsa kupić czy nie, a często cena pomaga podjąć decyzję...
a już pierwsza część wypowiedzi zamyka temat cen :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

zapowiada się fajnie.

hamki w szarży będa miały 7 siły.. :D :D :D
ironi 5 :D :D i mały hejcik na wszystkich- miodnie i groźnie.
ciekawe czy będzi emozna dawać więcej niż 1 giant slayera do unitu ? jak tak to z zasadą slayer axes byłoby turbo fajnie :D

figurka slayera jest zajebista. chociaz myslę, czy zamiast kawałka kamienia nie dm mu pod but głowy giganta albo całego smoka- mam takiego w bitsach.

pamietajcie, że tytuł następnego tygodnia to "engineering madness"- zapowiada się ciekawie.
.............................

według ostatnich plotek mają nam zmienic zasadę resolute na + 1 S w szraży.

jestem za- niech tylko zostanie r. of slowness

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Jakoś nie wierzę w losowego hate, wydaje mi się to zbyt losowe i niestabilne, 5-6 to przegiecie, a1-2 trochę slabizna...

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Zauwazcie, ze w zadnej sekcji w sklepie GW nie ma ani ironow ani gyro... strach sie bac!

No i nie ma tego inzyniera jednego wielkimmlotem. Szkoda, to byl calkiem ladny model.
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja jestem ciekaw kodeksu. A najbardziej tego, czy gyrosy kompletnie zepsują tę armię, czy będą tylko rozsądnym supportem pełniącym rolę fasta.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Casp pisze:Jakoś nie wierzę w losowego hate, wydaje mi się to zbyt losowe i niestabilne, 5-6 to przegiecie, a1-2 trochę slabizna...
Przegięcie? DE wcześniej miały na wszystko hate.

Przynajmniej zasada ta do flufu by pasowała.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Nie ma AB, nic nie warto kupować. Jak słusznie ktoś napisał - zakupione pudła longów niebawem będą się kurzyć na półce.
Polityka wydawnicza gw jest tak słaba, że powinno się to publikować w podręcznikach do marketingu, jak NIE WARTO reklamować swój produkt.
Ciekawe czy gw się pochwali wynikami sprzedaży tych nowych pudełek - tak pod koniec 2014. Pewnie nie.
Homogenizacja systemów WFB i LOTR aż kłuje w oczy.
Jeśli Jackson w 3 części Hobbita wymyśli pociąg pancerny i szwadron kolegów Gwaihira z torpedami - to zaraz będziemy to mieć w WFB.
Pozdrawiam!
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

zrzędzicie jak stare baby.
czekałem 9 lat na nowy podręcznik w związku z tym nikt mi nie zabierze frajdy z radosnego oczekiwania na nowe rzeczy.

nie byłoby tego rabanu, gdyby ludzie zbierali figurki a nie jarali sie tym co w danym momencie jest mocne.
zwisa mi, czy w nowym podręczniku hamki/longi będa slabe. i tych i tych mam spora ilość- najwyżej odłożę na półkę.

sorry. ale jak dla mnie polityka wydawnicza GW jest ich wewnętrzną sprawą- mam swój biznes którego pilnuję i nie zamierzam wtrącąć się komuś do jego ogródka. Ich sprawa.

Ja cieszę się z nowych pacynek i nowego podręcznika. kierunek ewolucji naszej armii bardzo mi odpowiada. lubię stare figsy, mam ich całą furę, ale nie będę się fochał na nowe plastiki. Uważam, że w każdej armii jest miejsce na to i na to.
...............
Jackson nie musi wymyślac pociągu pancernego. O takich pojazdach u kraśków była mowa już od podręcznika do 6 edycji.

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

nowe kraśki mają swój klimat a slayer przypomina tego z intra do warhammer online

jak widzę te nowe pacynki to aż chce mi się zbierać kraśki :wink:

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

via La Mazmorra Del Poliedro
http://lamazmorradelpoliedro.blogspot.c ... nanas.html

Translated from Spanish by Google.
I can not say as I have received this information in my hands but I do not think that amount when you read it .... DWARFS NEW RULES!
The rules are:

Ancestral Grudge : The dwarves always have a special rule hatred (orcs and goblins) and hatred (Skaven) miniatures books chosen army of Skaven and Orcs & Goblins. To determine the level of resentment felt by dwarves to other hosts, but after deploying before the avant-garde, he shoots a D6 and consult the following table:
1-2 Personal Revenge: The dwarf usually has the special rule hatred against the general of the opposing army.

3-4 spiteful Determination: All friendly characters with the special rule Ancestral Grudge have the special rule hate against all characters of enemy army.

Boiling Point furious 5-6: (did not know how to translate it correctly): All friendly models with the special rule Ancestral Grudge have hatred against all thumbnails enemy army.

Determination: The units composed entirely of thumbnails with this special rule does not need to make a leadership test to march regardless of the proximity of the enemy units.

Revenge Encanada: Once per game, at the beginning of any sub-phase of combat, Belegar can invoke the power of their predecessors. For the rest of the turn, Belegar flexing his attacks.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Czy nowe figurki są ładne? Kwestia gustu, wg. mnie trzymają klimat i w końcu wyglądają jak "poważni" wojownicy, zwłaszcza długobrodzi mi się podobają, a i hammerersi wyglądają jak gwardia królewska - czyli jak należy (choć hełmy są w istocie kontrowersyjne;)). Mam natomiast duży sentyment do metalowych figurek i uważam, że gw ucierpi na całkowitym przejściu na plastik, przy jednoczesnym podniesieniu cen. Wg. mnie plastik ma przewagę nad metalem tylko wówczas, gdy powoduje obniżenie cen figurek (patrz: genialny ruch Reapera w przechodzeniu z metalu na badziewny plastik (Reaper Bones Miniatures) - co pozwoliło im obniżyć ceny kilkunastokrotnie).

Na szczęście, żyjemy w pięknym dla konsumentów świecie wyboru absolutnego - jeśli nam się nie podobają figsy GW, możemy wybrać kapitalne modele Gamezone'a, Avatars of War czy Ścibora, nawet modele Mantica mają swój klimat, choć niekompatybilny z krasnoludami innych firm (DW nie trzymają skali). Osobiście szykuję się na hammerersów od Gamezone'a i Slayerów oraz Scoutów od Avatars of War i bohaterów od AoW. Może się skuszę na oddział nowych Longów od GW.

Jaki z tego wniosek? Wg. mnie GW nie zwróciło uwagi, że wiele się zmieniło w biznesie i ma srogą konkurencję, a żeby grać w WFB nie trzeba kupować ich figurek. Jeśli nie zmienią polityki sprzedaży, będzie im szło coraz gorzej.

Natomiast, jeśli chodzi o Army Booka, to obawiam się, że będzie jak zwykle z naszą armią, tj. pozostanie w najlepszym razie przeciętna. Pamiętam, jak wychodził poprzedni AB, jak się jaraliśmy i cieszyliśmy, a w sumie w relacji do innych armii krasnoludzki podręcznik zawiódł krasnoludzkich graczy. Wtedy ktoś słusznie powiedział: ta armia nie musi być mocna i grywalna, dzieciaki i tak kupią figurki, bo po prostu Krasnoludy są fajne i klimatyczne, więc GW się nie przejmuje.

No, zobaczymy, w każdym razie czas odkurzyć modele i wrócić do gry;)

Awatar użytkownika
Prokrastynator
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Prokrastynator »

Zarzuty o homogenizację Lotra i WHB są zupełnie bezpodstawne. To, że nowe krasnoludy są bardziej opancerzone od starych, czy przejawiają mniej karykaturalne proporcje, jeszcze o niczym nie świadczy. Nowe figurki po prostu są bliższe ilustracjom jakie panowały w podręcznikach krasnoludów od czasów 6 edycji. Warhamerowe dwarfy w artworkach od dawna były ciężko opancerzonymi piechurami z tęgimi proporcjami, które jednak nie były karykaturalne. Dotąd panowała po prostu przepaść między tym co pokazywano na ilustracjach, a samymi figurkami, które wyglądały jak gnomy ogrodowe w lekkich zbrojach i kolczugach. Nowi longbeardsi to kwintesencja krasnoludów z ilustracji GW.

Między stylistyką krasi z WHB i LOTR nadal istnieje przepaść, gdzie Ci pierwszy oparci są bardziej na klimatach pseudo-celtyckich i typowym dla WHB over-the-top przerysowaniu, natomiast ci drudzy oparci są na własnej stylistyce geometrycznych wzorów i wysokiej jakości, szczegółowych projektów, które ciężko odwzorować w 28mm, figurkowej skali.


Co do braku armybooka - na pewno znajdzie się wielu, którzy zakupią nowe figurki już teraz w dniu premiery, bo choć dla niektórych może się to wydać niepojęte, to jednak dla wielu Warhammer jest przede wszystkim - uwaga, uwaga - grą figurkową, gdzie fajne modele biorą priorytet nad zasadami. Przyjęcie nowych zestawów w internecie jest generalnie pozytywne i wielu graczy krasi kupi z dwa czy trzy nowe pudełka, ciesząc się, że po latach dostali w końcu lonbeardsów, którzy wyglądają jak wyjęci z artworków, czy hammerersów, którzy nie wyglądają tak karykaturalnie jak klasyczni. Bez zważania na to jak dobre będą to jednostki. A premiera armybooka nastąpi bardzo szybko, teraz gdy GW zmieniło plan wydawniczy z comiesięcznego na cotygodniowy, tak więc power-playerzy zapewne zaczną kupować stuff za tydzień, maks dwa. Ta nowa strategia to zapewne sposób na zwiększenie sprzedaży nowego formatu WD, w którym ponoć pojawia się sporo nowych zasad.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Barbarossa pisze:Ja jestem ciekaw kodeksu. A najbardziej tego, czy gyrosy kompletnie zepsują tę armię, czy będą tylko rozsądnym supportem pełniącym rolę fasta.
Żyrosy nie zepsują armii dopóki nie będą wystawiane na stołach. A raczej nie będą wystawiane na stołach bo gracze armii o nazwie Dwarfs to przeważnie klimaciarze i deklarują się tutaj zawzięcie, że zawsze grali i będą grać tym co lubią. A z racji tego, że na turniejach zazwyczaj nie widzę żyrków (no chyba że u siebie) tylko ten sam zestaw maszyn schowany za tym samym zestawem regimetnów (zapewnie ulubione) to raczej wyspu żyrków bym się nie spodziewał.

Prawda gracze krasnoludzcy? :wink:

No dobra, wyłączam "ironia mode" bo i tak wiemy jak będzie z "nagłą miłością" do jednostek które nagle okażą się mocne. 8)
Grazbird pisze: sorry. ale jak dla mnie polityka wydawnicza GW jest ich wewnętrzną sprawą- mam swój biznes którego pilnuję i nie zamierzam wtrącąć się komuś do jego ogródka. Ich sprawa.
Oczywiście w większości tego co napisałeś masz rację ale w momencie gdy wydałem już na figurki kwotę za którą można by kupić nie najgorszy samochód, kupuję ich produkty od lat nastu i mam zamiar jeszcze długo to robić to czuję się poniekąd ich stałym klientem i to co czynią abym pozostał ich klientem (i tysiące innych graczy) to już nie jest ich własny ogródek moim zdaniem...

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Remo pisze:A raczej nie będą wystawiane na stołach bo gracze armii o nazwie Dwarfs to przeważnie klimaciarze
chyba jest zupełnie odwrotnie ;) żeby maksować rozpiskę pod turniej to bierze się ten sam zestaw maszyn schowanych za regimentami, bo na to pozwala obecny book żeby coś pograć. Nie widzę nic bardziej klimatycznego od wystawienia szwadronu żyrków, a jedyne o czym można marzyć to aby były w końcu grywalne. Nie widać ich na stołach, nawet u największych turniejowych klimaciarzy, bo po prostu ssą. Duch Grundiego i żyrki na jego pokładzie są dla mnie o wiele bardziej klimatyczne niż park maszynowy.
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Remo pisze:(...)"ironia mode"(...)
:wink:

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Za wrzucanie tego zdjęcie powinna być jakaś kara. Może przystrzyżenie brody? :P
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Arbiter Elegancji pisze:Za wrzucanie tego zdjęcie powinna być jakaś kara. Może przystrzyżenie brody? :P
Po przeczytaniu Twojego komentarza, a przed kliknięciem linku domyślałem się co pod nim znajdę :mrgreen:

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Łukasz_ pisze:
Remo pisze:(...)"ironia mode"(...)
:wink:
Missanderstudi miskuzi ;)
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Prokrastynator
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Prokrastynator »

via EddieJA on Warseer:

'So, I don't know if this has been discussed already, but a LGS near me was accidentally selling next week's White Dwarf early. The Dwarfs have a Gyrobomber coming, this kit also makes a new Gyrocopter. They are also getting a new Runelord, and Engineer Character, and the next White Dwarf has a picture of the new Dwarf Army Book. Also, if you look closely, you can see new Dwarf Ironbreakers. This new Ironbreakers kit also looks like it builds some kind of blunderbuss wielding shooting unit. This blunderbuss carrying unit might also have the option to build some kind of flamethrower gun, I'm not sure.

New kits:

New Gyrobomber/Gyrocopter kit.
Engineer Character.
New Runelord.

ODPOWIEDZ