RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: okurdemol »

Fajnie mamy 40kę w battlu. :D

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jestem ciekaw jak będą wyglądały te Gyrocoptery i Gyrobombery. Jeśli tak jak na pokazywanym obrazku slayera z premierowego filmiku to rzeczywiście trąci to 40k :)

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Mówisz jakby to jakiś nowy model był. A zapomniałem... Trzeba hejtować wszystko nowe, znaczy stare ale nowe, znaczy... no... wiecie to co GW wypuściło przez ostatnie 20 lat do Kraśków.

Obrazek
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

W to byście chcieli się tylko w czasie cofać :D a nasz wh idzie do przodu ... jak widać :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

nowe nie zawsze znaczy lepsze :)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

okurdemol pisze:Fajnie mamy 40kę w battlu. :D
Gyro rzucające bomby były w Krasiach w WFB już daaaawno.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Gremli pisze:Mówisz jakby to jakiś nowy model był. A zapomniałem... Trzeba hejtować wszystko nowe, znaczy stare ale nowe, znaczy... no... wiecie to co GW wypuściło przez ostatnie 20 lat do Kraśków.
W moim poście nie ma ani grama hejtu :) Po prostu jestem ciekaw jak to będzie wyglądało koncepcyjnie, nawet jeśli będzie trącić 40k to nie twierdzę, że jest to krok w złą stronę...maszyna to w końcu maszyna a jak Fuxiorr stwierdził, WFB idzie do przodu :) Już bez przesady, ja akurat jestem pod wrażeniem nowych figurek Krasi...

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Najlepsze połączenie między FB a 40k....Demony... Soulgrinder i Skullcannon jest tego najlepszym przykładem :) osobiście mi się to nie podoba by łączyć te dwa systemy, nawet i wizualnie
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Azgaroth pisze:
Gremli pisze:Mówisz jakby to jakiś nowy model był. A zapomniałem... Trzeba hejtować wszystko nowe, znaczy stare ale nowe, znaczy... no... wiecie to co GW wypuściło przez ostatnie 20 lat do Kraśków.
Po prostu jestem ciekaw jak to będzie wyglądało koncepcyjnie, nawet jeśli będzie trącić 40k to nie twierdzę, że jest to krok w złą stronę...maszyna to w końcu maszyna ...
Nie uważasz, że taka maszyna może kompletnie nie pasować do pozostałych maszynek krasi? Bo o ile jeszcze działa, flame cannony i inne jakoś się wpisują w tą umowną epokę, to taki żyrek może już niekoniecznie pasować do reszty (klopa?)...

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Z tego co kiedyś słyszałem/przeczytałem to WFB i WH40k to to samo.. a sigmar to był SM który że tak powiem się zagubił - ta kometa to drop pod. A poza tym bez powodu stare wzory wojownikuch chalasu /demonow mialy np. pistolety... :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Panowie - propozycja - zostawmy ten temat na informacje o nowej edycji, a kwestie typu "stare modele były lepsze" prowadźcie w innym miejscu.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Mój post odnośnie hatowania był adresowany do Okurdemola. Poprostu mam dosyć jego bezkrytycznego potępiania wszystkiego co wychodzi, bo zapędza się do tego stopnia, że nie zauważa, że pewne "nowinki" mają 20 lat.
Ja tu tylko sprzątam.

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Tylko czekać aż wypuszczą model do Spirit of Grungni :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Mogę się założyć że gdyby nowe figsy wydali w metalu a nie w plastiku to by chejtu nie było :twisted: :twisted: ponieważ tu nie chodzi przede wszystkim o wygląd a raczej o material ... a metal jest cuilowy ! :roll: Lepszym materiałem jest plastik niż metal
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Scisca pisze:Tylko czekać aż wypuszczą model do Spirit of Grungni :mrgreen:
Po raz drugi... e tam.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Odnośnie hejtowania:

Wielu jest ludzi na tym forum nie potrafiących znieść tego, że ktoś może myśleć inaczej niż oni... Wtedy zwracają się w postach bezpośrednio przeciw niemu, co jest dość absurdalne zważywszy, że chodzi li tylko o opinie nt. hobby... A może właśnie dzięki takiemu nastawieniu okurdemola i paru innych forumowiczów ktoś z nowych adeptów właśnie zainteresuje się starymi krasiami, pokocha je i staną się od tej chwili jego pasją... Kto wie? Na pewno nic w tym złego by nie było...
Apeluję o większą ilość tolerancji dla takich pomyleńców, jak okurdemol, ja i jeszcze paru może na tym forum. Nie zamierzamy nikogo przekonywać do swoich racji - prezentujemy tylko swój punkt widzenia. Subiektywny, jak wszystkie na tym forum. Zauważcie, że wielu z Was wielokrotnie również sie powtarza i w wielu wątkach podnosi temat, jakie to piękne są nowe krasie. Czy ktoś z nas, starych pomyleńców, napisał kiedykolwiek na forum, że to jest spamowanie i że mamy tego dość??? Jakoś nie widziałem... A przecież również moglibyśmy tak robić... Pomyślcie o tym, szanowni forumowicze...
A tak na marginesie - pantherq ma rację, nie ma co tu o tym za wiele pisać :wink: ...

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

smiejagreg pisze:Odnośnie hejtowania:

Wielu jest ludzi na tym forum nie potrafiących znieść tego, że ktoś może myśleć inaczej niż oni... Wtedy zwracają się w postach bezpośrednio przeciw niemu, co jest dość absurdalne zważywszy, że chodzi li tylko o opinie nt. hobby... A może właśnie dzięki takiemu nastawieniu okurdemola i paru innych forumowiczów ktoś z nowych adeptów właśnie zainteresuje się starymi krasiami, pokocha je i staną się od tej chwili jego pasją... Kto wie? Na pewno nic w tym złego by nie było...
Apeluję o większą ilość tolerancji dla takich pomyleńców, jak okurdemol, ja i jeszcze paru może na tym forum. Nie zamierzamy nikogo przekonywać do swoich racji - prezentujemy tylko swój punkt widzenia. Subiektywny, jak wszystkie na tym forum. Zauważcie, że wielu z Was wielokrotnie również sie powtarza i w wielu wątkach podnosi temat, jakie to piękne są nowe krasie. Czy ktoś z nas, starych pomyleńców, napisał kiedykolwiek na forum, że to jest spamowanie i że mamy tego dość??? Jakoś nie widziałem... A przecież również moglibyśmy tak robić... Pomyślcie o tym, szanowni forumowicze...
A tak na marginesie - pantherq ma rację, nie ma co tu o tym za wiele pisać :wink: ...
Mnie by raczej taki okurdemol odrzucił od zbierania starych krasi ... :mrgreen:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Gremli pisze:Mój post odnośnie hatowania był adresowany do Okurdemola. Poprostu mam dosyć jego bezkrytycznego potępiania wszystkiego co wychodzi, bo zapędza się do tego stopnia, że nie zauważa, że pewne "nowinki" mają 20 lat.
Akurat raczej chodziło mi o obecną stylistykę. Nie o pomysły, które są stare jak świat i zebrane do kupy chociażby w takiej książce jak "Dwarfs: Stone & Steel" oraz podobnych publikacjach. Sięganie do "przeszłości" pochwalam jak najbardziej, nie pochwalam a wręcz jestem zadeklarowanym przeciwnikiem obecnej syntetycznej stylistyki, pudeł wieloskładnikowych a przez to narzucających pewne ograniczenia wypuszczanym figurkom. Jestem też przeciwnikiem surowca, z którego wykonywane są miniatury (plastik/failcast). :)
I proszę nie pisać, że plastik jest cudowny, bo to kwestia gustu, dla mnie świetnym surowcem jest właśnie metal i bardzo dobrze mi się z nim pracuje.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

okurdemol pisze:pudeł wieloskładnikowych a przez to narzucających pewne ograniczenia wypuszczanym figurkom
tu widzę pewną sprzeczność w zdaniu ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A ja nie - wszystkie nowe figsy w regimencie są złożone z takich samych elementów, może sklejonych w różny sposób, ale takich samych. Rozumiem, że jest np. pięć różnych mord, czy rąk na regiment do wyboru, ale chodzi mi o ich powtarzalność. Wcześniej wypuszczane modele były unikatowe, tj. chodzi mi o to, że nie były kombinacje identycznych elementów, każdy miał niepowtarzalny ryjok, inna brodę, itp., itd. Myślę, że o to chodziło autorowi posta...

ODPOWIEDZ