RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: okurdemol »

Bo trzeba rzeźbić tak i tak, żeby można było poprzyklejać różnego rodzaju łapki, główki albo i inne elementy typu 2 w jednym wash & go. I nagle mamy przysłowiowe 10 różnych jednostek o takim samym korpusie, jak ze sztancy i ilość rączek jakiej by się nie powstydziła bogini Kali czy jak jej tam. Normalnie wypraski chaosu. :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Masz rację, ale - jak widzisz - epoka manufaktury w GW już minęła raczej bezpowrotnie - zaczęła się epoka taśmy. A z taśmy musza schodzić powtarzalne elementy, nie ma innej możliwości.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Pewnie za chwilę mod przeniesie to wszystko do spam wątku ale też sie jeszcze dorzucę :wink:

Ludzie! Co się porobiło? Jeszcze niedawno można było na spokojnie porozmawiać o tym kto jakie modele lubi i było wszystko ok. Smieja wcale nie zwiększył częstotliwości z jaką wychwalał metale i wrzucał na plastiki, wrócił Okurdemol, ale dalej jest ich (najgłośniejszych) tylko dwóch, a nagle się okazuje, że jakiekolwiek wspomnienie o starych modelach (nie tylko przez wcześniej wymienionych) wywołuje falę sprzeciwów i protestów, że się aż człowiek boi czasem odezwać. W gildii kupieckiej też się za chwilę będziemy denerwować na kogoś kto chce kupić metale? Mnie to trochę przypomina obecną walkę o idiotycznie postrzeganą tolerancję. Jeszcze kilka lat temu nikt nie miał nic do słowa murzyn. Ostatnio byłem świadkiem jak kolesia w knajpie prawie pobili dwaj "afroamerykanie" za użycie tego słowa... Potem się okazało, że miał taką ksywkę. Wyluzujmy trochę wszyscy. Nikt nikogo nie przekonuje do swoich racji (a już na pewno nie Smiejagreg i Okurdemol), nikogo nie da się też przekonać, więc może czasem po prostu przymknąć oko, bo stare zrzędy (albo młodsze jak ja) były, są i będą :wink:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cóz, młode są i pyskate, a młode osobniki wiedzą wszystko najlepiej wszakże :wink: . I tak już musi być - to oni muszą adoptować nowe tryndy, bo inaczej tryndy by się skończyły katastrofą dla firmy. Po jakimś czasie niektórzy, dojrzewając, zmieniają swe zapatrywania i przechodzą na drugą stronę mocy, zaczynając zbierać stare krasie. Dokładnie tak było ze mną :wink: ... Większość jednak idzie dalej i ewoluuje w inna stronę. To naturalne i mnie nie dziwi... Ale jednak trochę szacunku dla tych myślących inaczej by się przydało, inaczej barbarzyństwo nowych czasów nas zje razem z brodami...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie ma tu jeszcze moda ;p
Masz rację, ale - jak widzisz - epoka manufaktury w GW już minęła raczej bezpowrotnie - zaczęła się epoka taśmy. A z taśmy musza schodzić powtarzalne elementy, nie ma innej możliwości.
no niestety, wszystko rozchodzi się o $$$
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Łukasz_ pisze:Pewnie za chwilę mod przeniesie to wszystko do spam wątku ale też sie jeszcze dorzucę :wink:

Ludzie! Co się porobiło? Jeszcze niedawno można było na spokojnie porozmawiać o tym kto jakie modele lubi i było wszystko ok. Smieja wcale nie zwiększył częstotliwości z jaką wychwalał metale i wrzucał na plastiki, wrócił Okurdemol, ale dalej jest ich (najgłośniejszych) tylko dwóch, a nagle się okazuje, że jakiekolwiek wspomnienie o starych modelach (nie tylko przez wcześniej wymienionych) wywołuje falę sprzeciwów i protestów, że się aż człowiek boi czasem odezwać. W gildii kupieckiej też się za chwilę będziemy denerwować na kogoś kto chce kupić metale? Mnie to trochę przypomina obecną walkę o idiotycznie postrzeganą tolerancję. Jeszcze kilka lat temu nikt nie miał nic do słowa murzyn. Ostatnio byłem świadkiem jak kolesia w knajpie prawie pobili dwaj "afroamerykanie" za użycie tego słowa... Potem się okazało, że miał taką ksywkę. Wyluzujmy trochę wszyscy. Nikt nikogo nie przekonuje do swoich racji (a już na pewno nie Smiejagreg i Okurdemol), nikogo nie da się też przekonać, więc może czasem po prostu przymknąć oko, bo stare zrzędy (albo młodsze jak ja) były, są i będą :wink:
Może nadal nikt by nie miał, gdybyś, jak należy, z wielkiej pisał :P ;) Ale rozumiem o co chodzi, też mnie wkurza terror "tolerancji".

Osobiście nie rozumiem tych przesadnych narzekań którejkolwiek ze stron. Plastiki mają swoje plusy, metale swoje. W zależności od tego, czego od modeli chcemy, będziemy preferować jedne albo drugie. Do gablotki wolę wstawić oddział metali, ale na turniej zdecydowanie wolę jechać z plastikami.
Również jeśli komuś nie podoba się obecna stylistyka, to jest masa produktów konkurencji, które może nabyć. Mi strasznie nie podobają się obecne modele Warriorsów i kuszników/thunderersów, więc ich po prostu nie kupuję i szukam alternatywnych - akurat kraśki mają olbrzymi wybór. Takie trudne? Nowe Longi mi się podobają, więc sobie ich nabędę i będę wystawiał jako Warriorsów. W naszej armii mamy takie pole manewru, że kłótnie są po prostu absurdalne, bo dla każdego było, jest i zawsze będzie coś miłego :)

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Niesamowite ile informacji można tu znaleźć .... o tolerancji, o przewadze metali nad plastikiem, o tym co się komu podoba ... brakuje tylko jednego, SEDNA tego tematu, czyli plotek i domysłów co jeszcze dostaniemy. Szczerze powiedziawszy, to nie możecie się z tym przenieść do innego tematu ? - marnujecie czas wielu osób które wchodząc i czytając nowe posty mają nadzieje znaleść info a nie wasze upodobania i inne pierdołowate wywody ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Artur pisze:Niesamowite ile informacji można tu znaleźć .... o tolerancji, o przewadze metali nad plastikiem, o tym co się komu podoba ... brakuje tylko jednego, SEDNA tego tematu, czyli plotek i domysłów co jeszcze dostaniemy. Szczerze powiedziawszy, to nie możecie się z tym przenieść do innego tematu ? - marnujecie czas wielu osób które wchodząc i czytając nowe posty mają nadzieje znaleść info a nie wasze upodobania i inne pierdołowate wywody ...
Czy ja wiem ? Większość ludzi raczej się śmieje z tych kłótni :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Dobra, panowie.
Wracamy do tematu. Tylko info o tym co wychodzi z nowych dwarfów. Plotki, przecieki, zdjęcia.
Żadnych kłótni o plastiku i wyglądzie figurek. Są inne tematy od tego. Jak tylko znajdę czas to uprzątnę i ten.

Pozdro
Obrazek

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

W całej tej kotłowaninie nie wiem, czy ktoś zauważył, że hammersi mają mieć po 2A.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

via EddieJA on Warseer
Grainy pictures in next White Dwarf of new Ironbreakers, and it seems this kit also builds new ranged unit with large gun or blunderbuss option and possible flamethrower option.
via GrottoKnight on Warseer
-Yes Belegar has gromril. His Oathstone will be an extra points upgrade
-Thunderers/Quarrellers are CORE and RARE currently
-Gyrocopter is coming (see picture behind Slayer in video in "what's new"
-pg 27 of the WD says "Next week: Engineering Madness" in Designer Notes
-I would like to note that the Hammerers use GROMRIL hammers

ARMY RULES
It's basically 3 rules:
-Ancestral grudge, roll a D6 before the first turn. On 1-2 your general hates the enemy's general. On 3-4 your characters hate all enemy characters. On 5-6 your army hates the entire enemy army.
-Resolute, charging units have +1 strength
-Relentless, cannot be marchblocked.
(NOTICE: no -1 to flee and pursue rolls? I figured this would go with how movement and charging changed and all.)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

via GrottoKnight on Warseer
-Yes Belegar has gromril. His Oathstone will be an extra points upgrade
-Thunderers/Quarrellers are CORE and RARE currently
-Gyrocopter is coming (see picture behind Slayer in video in "what's new"
-pg 27 of the WD says "Next week: Engineering Madness" in Designer Notes
-I would like to note that the Hammerers use GROMRIL hammers
poza mlotakmi z gromrilu to wszystko sa domysly ktore u nas juz tez sie pojawily :)

swoja droga zastanawia mnie ten gromrilowy mlotek. czyzby mial dawac +3S?
to by znaczylo, ze w szarzy hammerersi beda mieli 8S :D razem z hatem na armie to by bylo cos.
no chyba, ze beda to magiczne ataki. w sumie tez niezle. nie bedzie problemu z eterykami :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

+3S to byłby absurd. Jeśli chcą się faktycznie w coś takiego bawić, to będą to magiczne ataki, w ostateczności bicie po inicjatywie, ale raczej w to wątpię.



Ciekawi mnie, czy jeśli zmienią w krasiach takie podstawowe zasady wynikające z cech rasowych (czyt. krótkich nóżek :mrgreen: ), to czy zmiany te wprowadzą też do ChD. No dobra, co ja się oszukuję - przecież to GW! :wink:

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Do dziś 1/3 elfów nie ma ASF i nikt poza ETC się tym nie przejmuje. A bardzo długo nie miało go 2/3 i jeszcze próbowano to ideologicznie tłumaczyć więc o CHD zapomnij ;)

Ten hate wydaje się być prawdopodobny jeśli działa tylko na jednostki z zasadą Ancestral grudge. Pewnie będą ją mieć bohaterowie i kilka jednostek może ale jakie najpewniej to już wy wiecie.

Gromril weapon to najpewniej bicie po incjatywie, ewentualnie AP.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Gromril weapon to najpewniej bicie po incjatywie, ewentualnie AP.
Też obstawiam brak ASL, ewentualnie +1 to hit, może parry sejw, ewentualnie magiczne ataki. Zobaczymy jak pojawią sie zasady.
Nie zdziwi mnie też, jak gromrilową broń będą też mieli (lub będą mogli wykupić) herosi.

Stylistyka nowych żyrków i mi nie podchodzi (w porównaniu do piechoty), pocieszam się tym, że mam 3 "pontony" i mam nadzieję, że to wystarczy.
A więc wychodzi na to że AB dopiero za 2 tygodnie.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Oficjalnie o kolejnej fali nowości:

Warhammer: Dwarfs – nowy podręcznik do armii krasnoludów, dostępny w angielskiej wersji językowej.

Gyrobomber / Gyrocopter – zestaw pozwalający na złożenie dwóch maszyn latających. Gyrobomber to sporych romiarów bombowiec, całkowicie nowy zestaw, po raz pierwszy dodany do armii krasnoludów. Gyrocopter był wcześniej obecny w armii, ale najnowsze wcielenie to całkowicie nowy model.

Runelord – klasyczny bohater krasnoludów. Nowy plastikowy model.

Grimm Burlocksson – całkowicie nowy bohater, krasnoludzki inżynier. Nowy plastikowy model.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

By dopełnić post Rakso...

CENY oficjalne GW!

Bohaterowie 65zł
Book 150zł (identyczna cena jak innych booków)
Gyro 140zł !!!!1111oneoneone!
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Prokrastynator
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Prokrastynator »

Co jest tak szokującego w cenie gyrocoptera?

Na pewno nie będzie to malutki, latający koszyk ze śmigłami, jak w poprzednich edycjach.

Spodziewać należy się dużego i złożonego dual kit'u.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Prokrastynator pisze:Co jest tak szokującego w cenie gyrocoptera?

Na pewno nie będzie to malutki, latający koszyk ze śmigłami, jak w poprzednich edycjach.

Spodziewać należy się dużego i złożonego dual kit'u.
Spodziewałem się czegoś w okolicach 200zł :P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

dacie linka skąd to macie?

ODPOWIEDZ