Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
wokrze
Kradziej
Posty: 922

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: wokrze »

Schalazar pisze:Gdzieś w podręczniku było napisane, że przykładając wzornik nie możesz intencjonalnie przykrywać swoich modeli. Co innego jak stanie się to losowo, np. zniesie strzał z katapulty.Pozdrawiam
misha pisze:FAQ mówi, że vortexy mogą własne oddziały zjadać, to co piszesz nie obowiązuje do nich ograniczenia sa jakie w RB, nic więcej, kładź jak ci się podoba chyba, że opis czaru mówi inaczej
Z dokładnością do tego, że w środowisku turniejowym obowiązuje podejście mieszane:
- część "wzorników" nie zwraca uwagi na ryzyko przywalenia we własne jednostki - np. katapulty, pitki
- część "wzorników" ma ograniczenia, że nie można zadeklarować strzału jeżeli istnieje szansa trafienia w swoje oddziały czy walkę wręcz - np. strzał z armaty (deklaracja musi być taka, żeby przypadkiem nie naruszyć zasad strzelania)
A Vortexy z definicji "nie celują w oddziały", więc można przykładać i wybierać kierunek jak się podoba i pasuje.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

jednostka z zasadą scout+vanguard wystawia się jak scout i potem robi vanguarda czy musi wybrać zasadę której używa?
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

zasadniczo wystawiając się jako scout - wystawiasz się maks 12 cali od przeciwnika, zasada vanguard nie pozwala ci dojść bliżej więc nawet jakbyś miał obie te zasady to vanguard nie jest potrzebny raczej ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

ale nie zawsze się wystawiasz 12" i ma znaczenie jeśli przeciwnik też ma scouty, chodzi mi o to czy można to razem zastosować?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

White Lion pisze:zasadniczo wystawiając się jako scout - wystawiasz się maks 12 cali od przeciwnika, zasada vanguard nie pozwala ci dojść bliżej więc nawet jakbyś miał obie te zasady to vanguard nie jest potrzebny raczej ?
raczej nie masz racji. Nie chodzi tylko o beznadziejne podchodzenie przeciwnikowi pod noz, ale takze o inne zagrywki.

I tak mozna zrobic scoutami vanguard move.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

czy oddzial stojacy w wiekszosci za gorka (reszta stoi na gorce) ma cover za bycie za gorka?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dydu pisze:czy oddzial stojacy w wiekszosci za gorka (reszta stoi na gorce) ma cover za bycie za gorka?
tak.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

I jeszcze drugie, czy bohater wchodząc marszem do skirmishu może strzelać w tej turze?


Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Q: If I can only maximise the number of models fighting by contacting another enemy unit, must I declare a charge against that unit? (p20)
A: No.

niech mi ktos wytlumaczy czy dobrze rozumuje ;)
maxymalizacja modeli walczacych jest wazniejsza od deklaracji szarzy?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Morsereg pisze:Q: If I can only maximise the number of models fighting by contacting another enemy unit, must I declare a charge against that unit? (p20)
A: No.

niech mi ktos wytlumaczy czy dobrze rozumuje ;)
maxymalizacja modeli walczacych jest wazniejsza od deklaracji szarzy?
Nie. Ten FAQ mówi +- tyle: w warhammerze nigdy* nie szarżujesz na 2 jednostki na raz.

pozdrawiam
Furion

*Są od tej sytuacji wyjątki, ale praktycznie one nie występują. Przynajmniej ja we wszystkich grach które widziałem i obserwowałem nie miałem z tym do czynienia.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Pinka »

Czy jeśli mi zostanie jeden model ze skirmishowej jednostki, to przeciwnik nadal ma -1 do jego trafienia?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Pinka pisze:Czy jeśli mi zostanie jeden model ze skirmishowej jednostki, to przeciwnik nadal ma -1 do jego trafienia?
a masz to napisane w zasadzie skirmishers?
przy opise zasady Fly jest, że oddział lataczy ma zasadę skirmish jeśli ma więcej niż 1 model, czyli 1 model z zasadą fly nie jest skirmishem, tyle
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Pinka »

Chodziło mi np. o takie skinki. Bo właśnie była kiedyś na forum dyskusja na temat lataczy (i wniosek z niej taki, jak podałeś), teraz się dowiaduję, że skirmishe nie tracą swojej zasady w domku, więc wolę się dopytać:)

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Jezeli zasade masz wpisana przy jednostce, to masz ja zawsze.

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Pinka »

I o to mi chodziło, dziękuję:)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

1 pytanie. Jednostka staje 8 cali przed gobasami z fanatykami fanatycy stają na 1 cal przed oddziałem. Oddział oblewa animozję i szarżuję w mój oddział przed którym stoją fanole. Dostaje 16 ran na 20 modeli. Musi zdawać test paniki z powodu strat ?? jeśli tak jak obleje to nie dochodzi do szarży i ucieka od fanoli ??
DD pada od ostrzału. Katapulta panikuję i oblewa. Załoga ucieka czy nie strzela w następnej turze ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kopyt pisze:1 pytanie. Jednostka staje 8 cali przed gobasami z fanatykami fanatycy stają na 1 cal przed oddziałem. Oddział oblewa animozję i szarżuję w mój oddział przed którym stoją fanole. Dostaje 16 ran na 20 modeli. Musi zdawać test paniki z powodu strat ?? jeśli tak jak obleje to nie dochodzi do szarży i ucieka od fanoli ??
Other source of panic - czyli od najbliższego wroga. Jak uciekną, to nie dochodzą.
Katapulta panikuję i oblewa. Załoga ucieka czy nie strzela w następnej turze ??
Podręcznik, dział warmachines and panic.

pozdrawiam
Furion

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

aaaaxxx
aaaaxxx
aaaaxxx
a.....---
..............bbb

a, b -> jednostki
x - -> impass

Jeśli b szarżuje na flankę a i nie może się dostawić do żadnego modelu przy impassie, to czy w trakcie szarży dostawiamy tego samotnego a maksymalnie w prawo, tak by b mogło wejść z nim w kontakt?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

RB s.49 - INCOMPLETE RANKS
Strange gasp where models are missing from a rank do not prevent warriors from fighting.
if a unit is fighting to its flank, the models in the incomplete rank are moved into contact with the enemy, there to fight and be fought normally.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ