Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Można.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kołata pisze:Można.
dzieki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Czy można zrezygnować z Quell Animosity? To znaczy mimo obecności Black Orka w oddziale nie rozwala on czaszek kłócącej się hołocie, a oddział stoi. Jestem pewien na 99%, że nie, ale chcę wiedzieć na 100% ;) Swoją drogą fajnie by było, gdyby QA było opcjonalne, w niektórych sytuacjach lepiej postać, niż stracić kilku orków.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

nie mozna. Mentalnosci black orka nie zmienisz, jak ma powod by komus dac w morde to wali z usmiechem na ustach :)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

A jak to jest jak stoi np. klocek orc boyzów, przed nim wolf ridersi i orki rzucą 6 na animozje i wyjdzie na to że wchodzą na wolfów?
Poprostu się nie ruszają? Czy idą i zatrzymują się cal od wolfów? Czy stają przed nimi?
Tak samo z głupotą i tymi 3 calami ruchu jest?
A i jak stoją np. wolf ridersi przed orkami i wolf ridersami dam flee i przebiegną przez orki to orki nie muszą zdawać paniki ani nic, prawda?

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Jak z animozji wchodzą to po prostu dochodzą do oddziału i stoją, jak z głupoty to dochodzą i obydwa oddziały nie mogą się ruszać.
Co do drugiego pytania to nie muszą.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

dlatego dobrze zdawac jest napierw animozje na screenujacym fascie.. jest pewna szansa ze wyrzucisz '6' na tym i na tym - to wtedy obydwa sie rusza ;)

Awatar użytkownika
theock
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: theock »

czy po rzuceniu popychaczki na fasta może ten oddział ( po przjechaniu tych xx cali ) zrobić reforma w ramach tego dodatkowego ruchu? oczywiscie jeśli nie zetknie się z unitem przeciwnika :D

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

nie, kieruje sie bezposrednio w kirunku wroga bez zadnych udziwnien.
opis czaru jest dosc jednoznaczny

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

Waagh z wami kamradzi... dawno dawno temu ja grać duzo i namietnie.. znac duzo zasad i wogole .. byc niezly.. a teraz. ja miec problem:).. :)

A tak na serio jak kolwiek smiesznie (załosnie) :oops: by to nie brzmiało to nie moge sie doczytrac nigdzie.Nigdy nie grałem orkami a teraz zaczęłem.... jak wyrzuce 6 na animozji to pozniej przysługuje mi ruch zwykły??...

Jak mi się cos ciekawego urodzi to zapytam jeszcze..
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Angelus pisze:Waagh z wami kamradzi... dawno dawno temu ja grać duzo i namietnie.. znac duzo zasad i wogole .. byc niezly.. a teraz. ja miec problem:).. :)

A tak na serio jak kolwiek smiesznie (załosnie) :oops: by to nie brzmiało to nie moge sie doczytrac nigdzie.Nigdy nie grałem orkami a teraz zaczęłem.... jak wyrzuce 6 na animozji to pozniej przysługuje mi ruch zwykły??...

Jak mi się cos ciekawego urodzi to zapytam jeszcze..
pozdrawiam
Troche boje sie strzelac.... ale patrze na zdjecie z avatara.... Wolf?
Obrazek

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

teskniliście ?:).. od kilku lat posługuje sie pseudem Angelus.. ale strzał jak najbardziej trafny. Witam cię Bless:).. za 2/3 miesiace powinienem zjawic sie juz na pierwszym turnieju.. a armią jaką buduję zajmę pewnie dalekie dalekie miejsce:P..
a wracając do pytania?..

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Ależ oczywiście, że przysługuje ci normalny ruch po rzuceniu 6 na animozję. Jednostka zachowuje się całkowicie normalnie i może robić wszystko, co zwykle, tylko, że zawsze traktuje się ją jako poruszoną.

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

jaką podstawke ma snotling pump wagon?
czy squig hoppersi gonią 3d6? prawda?(zapomniałem, a nie mam book'a pod ręką)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

pump wagon.. nie jest sprecyzowane.
czesc osob uzywa 50x50, czesc 100x50 - raczej obydwie opcje sa dopuszczane bez zajakniecia

tak, gonia 3d6

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

tyle ze lepsza 50x50 bo trudniej trafic np z działa :lol2:

dziekuje za info.. bylem pewny na 85% ale wolałem sie upewnić:)..

pozdrawiam

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

ale za to np pit of shades obejmuje Cie w calosci a nie na 4+ - cos za cos

dodajmy ze 50x50 ma poparcie w zasadach z strony GW; 50x100 nie - jedynie rysunki w AB na taki wymiar wskazuja

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Angelus pisze:teskniliście ?:).. .

O, tak..... Odszedles z hukiem. Brakowalo nam Twoich madrosci i spamu. Jak patrze po dotychczasowych kilkunastu postach, to wojsko Cie w tych kwestiach nie zmienilo.... :lol2:
Obrazek

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

nudzi mi się w pracy no.. ale bynajmniej nie spamuje!! (conajwyrzej w tym poście;] ) odnosnie tego Huku to cóż.. to było dawno temu.... dzisiaj zalatwilbym tamtą sprawe na priv.. Mam nadzieje wnieść coś pozytywnego do klimatu..
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Peace. :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ