Rozpiski :)

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Re: Rozpiski :)

Post autor: Rothand »

Po co dawać warda na 4+ skoro król i tak się sypnie i nikt nigdy w niego nie bije?

Ja składam z maską, wardem 5, savem 4, i wardem 2+ na flemingi. Maska jest okazyjna i droga ale zdarza się że ustawia grę.
Niwelowanie przerzutu bsb i ld generała jest często bezcenne.

A jak chcecie delikatnie zbustować charioty dając im lepszego ws'a no to lepiej princa z tym samym tylko bez maski.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

ludzie w niego nie biją bo ma warda, jak dobrze doszarżujesz to się nie sypnie :D

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Włśnie o to chodzi - wszyscy biją po czariotach by chociaż trochę dorobić do wyniku przez impakty. W nawet gołego króla nikt nie bije
bo jest po prostu twardszy a każda rana na wagę złota by się nie złamać w ww. Chyba że jednostka z S6+ ale w takie coś to się nie wjeżdża

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

Witam. Chciałbym Wam zaprezentować do konstruktywnej krytyki moją rozpiskę na 2800 pkt. Rozpiska do czysto funowskiej gry, nie ma związku z żadnymi EURO czy tym podobnym tworem o których nawet nie mam pojęcia.

Oto rozpiska:

Hero:

-TK : Flail, Shield, Gen
Golden Death Mask of Kharnut, Talisman of Endurance, Dragonhelm, Chariot
-LP, Hieronim, lvl 2
Obsidian Lodestone
-LP lvl 2 Light
Dispel Scroll
-LP lvl 2 Light
Enkhil's Kanopi

Core:

-Charioy x7 FCG
Lichebone Pennant
-Skeleton Horse Archers x 5
- Skeleton Archers x 36
- Skeleton Archers x 10

Special:
- Tomb Scorpion
- Tomb Scorpion
- Tomb Guard x 30, Sztandar, muzyk, halabardy
Banner of Swiftness
- Khemrian Warsphinx
- Necropolis Knights x 3

Rare:

-Casket of Souls
- Screaming Skull Catapult
- Screaming Skull Catapult

Prawdopodobnie będę tym grał na krasie,bestie.
May will be done!

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Guardzi są najlepsi z Kingiem/princem w środku, tak więc mógłbyś wywalić oddział TG i wstawić za niego kolejnego sfinksa, NK, albo nawet ushabti bo mają piękne figurki ale strasznie drodzy są za to co potrafią... chyba że planujesz buffować klocek TG magią z lighta.

O właśnie, duży oddział łuczników rozbij i wystawiaj ich po 15-25max, wtedy przy solidnym strzelaniu będziesz w stanie ich dowskrzeszać, dodatkowo bym wstawił hierotitana i więcej końskich odginaczek, zwłaszcza że Twoja rozpiska bazuje w połowie na mocnym uderzeniu z chariotów
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, o 20:42 przez Fubuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

Lubię grać tym co mam, TG mam ze 60, a Ushabti niestety 1 :). Może zamiast jednego LP wstawić TP?
May will be done!

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Dobry wybór, ale wtedy nie opłaca się brać magii light na jednym małym magu. Może usuń małego maga, dużemu daj jeszcze jeden poziom i princa z ochroną (ciężki armor z wardem na 4+ i do tego tarcza z flailem)

a małemu daj inną magię, śmierci albo lore of nehekhara
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

Czyli jednego Lp zrobić lorda z 3 lub 4 lvl, a LP lvl 2 dać naszą magię tak?
May will be done!

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Hmm, troche dużo pkt w lordach i bohaterach... optymalnie by było wstawić tak. Kinga z doskonałą ochroną który by siedział w TG. Princa na chariocie... bo i tak pewnie spadnie, 4lvl hiero i jeśli bardzo chcesz to jeszcze małego z naszą domeną albo z domeną śmierci
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Nigdy tu nic nie zamieszczałem ale chętnie usłyszę co o tym myślicie.
Od razu mówię że nie lubię light council bo ładowanie ~200 pkt tylko po to by mieć banishmenta z S6 moim zdaniem mija się z celem.
Wolę mieć za te pkt princa i wzmocnić charioty.

Euro 2600

Tomb Prince - general 199 pkt
Great Weapon
Armour of Fortune 5+ Save, 5+ Ward Save
Dragonbane Gem Ward Save 2+ against flaming attacks
Chariot

Liche High Priest 225 pkt
lv4 light,
scroll of shielding

Hierophant 235 pkt
lv4 nehekhara,
dispel scroll

CORE:

38 skeleton archers 248 pkt
master of arrows, standard

4 Skeleton Chariots 265 pkt
Standard
Banner of Swiftness adds +1 to Movement
Master of Chariots

6 Skeleton Horse Archers 84 pkt

5 Skeleton Horse Archers 70 pkt

SPECIAL:

3 Carrions 72 pkt

3 Carrions 72 pkt

4 Sepulchral Stalkers 220 pkt

6 Necropolis Knights 420 pkt
full command

RARE:

Casket of Souls 135 pkt

Hierotitan 175 pkt

Screaming Skull Catapult 90 pkt

Screaming Skull Catapult 90 pkt

Total: 2600 pkt
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, o 21:01 przez Rothand, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

hurra martwy topic :P

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Hehe mnie tez to wkurzalo .Sprobuj uderzyć do Kalesonera lub innego ogarniętego gracza tk na pw .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

imo
-mało sfinksów
-nie wiadomo ile jest rydwanów
-na euro tk to 2700 a nie 2600
-dałbym tomb kingowy scroll zamiast scroll of shielding

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Hierofanta lepiej żeby miał zawsze warda na 4+. Zamień jednego dużego lisza z lightem na dwóch małych, lub nawet 3. Charioty w tej edycji są bardzo ryzykowne, bo dostaje nie tylko chariot ale i king, jak spod kinga spadnie chariot to może co prawda zostać w oddziale ale charioty wtedy tracą połowe swojego ruchu. Lepiej poczekać na 9 edycję gdzie armaty przypuszczalnie mają zadawać k3 a nie k6 obrażeń. Jeśli chcesz używać chariotów jako straszaka to 3, jeśli chcesz żeby miały wygar to 4 albo nawet 7 bardzo dobrze sobie poradzi, tylko należy pamiętać że nie mają one supporting attacks. Carriony mają za mało życia i co prawda w kwestii punktowej dużo lepiej się sprawują w rozpisce niż uszatki (walka wręcz) to jednak daleko im do klocka TG. 3 stalkerów zazwyczaj wystarczy, to co mają zabić to zabiją, to co im nie jest przeznaczone raczej nie i zwiększenie ich ilości do 4 mizernie zwieksza tą szansę- nie opłaca się. 6 NK ma wygar, ale lepsze by były dwie 4, albo nawet jedna 3 i klocek TG/sfinks. Rarki wporządku, chociaż niektórzy lubią necrosphinxa
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

4 stalkerów bym zostawił bo raniąc na 6+ to statystycznie 4 rany na np dziale co przy małym niefarcie daje 3 rany czyli tyle ile potrzebujesz :)

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Dzięki szczurek ale coś się ruszyło ... powoli jak nasza armia ;)

To teraz podzielę się z Wami moimi doświadczeniami...

-Sphinxów nie lubię. Piękne są ale gra się na nich nudno a T8 i tak nie pomaga w przypadku armat.
Poczekam z nimi na 9 edycję. Po za tym grajac na monster mashu sfinxów jesteście zmuszeni grać na szkielach i gwardii
o czym niżej. Uwielbiam też necrosphinxa ponad wszystko ale niestety jest za drogi (po co mu ten kb i HKB który wychodzi raz
na 20 bitew to nie wiem)

-rydwanów jest 4 + princ ... uwielbiam ten straszak. Jeszcze bardziej wole kinga + maska do tego.
ale na 2600 i 2ch lichajów nie starcza pkt... musze spróbować na 2700 pkt... - a to niespodzianka.
Musze sprawdzić nowe Euro bo chyba przegapiłem nowego drafta

-Kingowy scroll jest do dupy na euro

-Po długich bataliach odkryłem że trzymając hiero w bunkru i dobrze go chroniąc 45 pkt na warda to duża strata.
Na 10 bitew może raz przydąłby mi się ward na 4+ ale zrezygnowałem z tego.

- Grałem na 2-3 małych lichach i zdecydowanie wolę 4+ do spella niż banishmenta z S6 i masę czarów które i tak zostaną rozproszone.

- princ w chariotach - tak wiem jak się sprawy mają. To jest element flufowy w mojej armii. Dla tego puszczam go przeważnie na flankach
by łamać i panikować. Jakoś ludzie biorą na cel surferów i princ rzadko kiedy nie dojeżdża gdzie chce. Po prostu lubię ten oddział ze względu na możliwości.
King z maską wygrał mi nie jedną grę :)

-Do carrionów sam nie byłem przekonany ale po testach i "naumieniu" się nimi gry muszę powiedzieć że to świetny oddział.
Bardzo wytrzymały jako śmieć wyprowadzacz i można też tym powalczyć lub wyczyścić śmieci wroga.
Gdyby to jeszcze mogło marszowac w locie na 20" to bym był zachwycony.

- TG to słaba piechota. Zwłaszcza w erze monstruali i niedziałajoncego KB za który się słono płaci.
Można ją nieźle skoksować to fakt, ale nie za 2gie 300-400 pkt w charakterach to się nie opłaca.
Są zbyt wolni i przeciwnik i tak ich wymanewruje, spowolni jeszcze bardziej albo wcale nie będzie z nimi walczył
Nie chce marnować fazy magii na rzucanie dodatkowego ruchu gdyż każda kostka u nas jest na wagę złota.
Na 3000 pkt bym się zastanawiał ... ale nie na euro.

- stalkery. Kacpi dobrze gada :) Kiedyś grałem na 3ch i niestety nie dawały rady. 1 zawsze biorę na wszelki wypadek lub po to by zszedł od misfirerów :P
Zawsze brakowały 1-2 6stki i uznałem że 4 za 220 pkt to i tak jest tani oddział jak na swoje możliwości. Ludzie ich nie doceniają.
Są w stanie poradzić sobie z tym czego nie ruszy żaden inny oddział w naszej armii.
Pewnie że jest ryzyko że się nie wykopią (jeszcze nie miałem takiego pecha na szczęście) albo że rzut będzie do kichy
ale możliwa nagroda jest o wiele wyższa niż ryzyko i koszt punktowy.
Gdybysmy nie mieli kaszkietu to prawdopodobnie miałbym 2 takie oddziały w armii :)

Dzięki za komenty.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Skomentuję tylko to, z czym się nie zgadzam ;)

4 rydwany plus princ jako straszak, to nie szkoda Ci punktów, a na dwóch małych magów lighta już szkoda? Dziwna sprawa. Jedna kula i princa nie ma, generalnie on nie wnosi za wiele do rozpy. Ale jak fluff to ok, jestem w stanie zrozumieć maskotki tego typu :)

Scroll TK na euro jest dobry tak samo jak nie na euro. Czyli zajebisty ;)

Ward na hiero faktycznie bez sensu, mr3 - na pewno nie.

TG faktycznie są słabi, zdecydowanie za drodzy, ale i tak ich wystawiam. Potrzebuję dwóch konkretnych klocków do walki, jednym z nich są węże, drugi lubię mieć z większą ilościa woundów, nie tak podatny na działa.

Stalkery, cóż, ten oddział ma zerową manewrowość i praktycznie niemal zawsze ginie, 165 pkt już mnie boli wystarczająco, 220 tak łatwo przeciwnikowi na pewno nie oddam ;).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to moze i ja sie wypowiem na temat rozpiski:

sztandar na wozkach to sredni pomysl. czesciej bedzie ciebie kosztowal 25 pkt niz dawal efekt odbijajacy te pkty niestety.


prince bez lookouta to tez chybiony pomysl. Szczegolnie jesli oddaje 2 pkt za swoja smierc. jesli go wiec trzymac w wozkach to w pieciu bez championa raczej (lub 6ciu z, ale to juz jeszcze wieksza ilosc pkt w dosc lekkim oddziale)

6ciu fasciarzy tez jest nieuzywalen, bo jedynie drozsze od piatki. lepiej wrzucic 2 lucznikow.

choc ja i tak bym ich zamienil na kolegow z tarczami. odchudizl tez i wrzucil cos jeszcze w core (wozki :P ), ale nie jest ot az takie istotne.

na wezach nie wiem czy muzyk i champion beda az tak przydatne. Szczegolnie muzyka bym skrocil w tym oddziale, bo sienie beda przebijac wygrywajac o 1 muzykiem (a nawet jak beda to przeciwnik bedzie mial stubborn) a jesliby mieli przegrac o ten 1 to i tak maja pseudoremis przez construct

zmienilbym chyba tez light na death jelsi nie bierzesz bateryjek do banishmentu. za dodatkowe pkty wlozyl wtedy kolejnego.
Wtedy nagle na wozkach ma sens sztandar, bo bierzesz dyscypline i rozdajesz liczkom 10 ld do snajperek. A to calkiem fajne czary na kowbojow, z ktorymi sobie srednoi radzisz ta rozpiska.

pomyslalbym tez o skorpionach .Odgianaczkami sa bardzo mocnymi a i maszyne potrafia zabic jak sa w zasiegu minimalnym jej.

Carriony sa ok i bym je zostawil.

@stalkery
Kiedyś grałem na 3ch i niestety nie dawały rady.

mi zawsze ginely w trakcie gry. lepiej wiec miec oddizal za 149 pkt po odjeciu 10% niz za pelny prog punktu.
-Kingowy scroll jest do dupy na euro
kostki z mi to nie pd.
Uwielbiam też necrosphinxa ponad wszystko ale niestety jest za drogi (po co mu ten kb i HKB który wychodzi raz
na 20 bitew to nie wiem)
za jakies gora 2 miesiace jak ludzie jeszcze bardziej odejda od deatha bedzie jednym z mocniejszych wyborow w tej armii.
zaraz powezach i cascecie

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

proszę mi nie marudzić, że jednostki są wolne bo na najnowsze Euro WSZYSTKIE jednostki 12'' od hierofanta mogą maszerować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

No teraz to gadacie do rzeczy - dzięki!

Lubię boostować węże lightem ale faktycznie jak lubię grać na princie pomyślę o zamianie na death.
Na snajperki zawsze dobrze mi się kaszkiet sprawdzał :)

Czyli scroll teraz już nie działa tak że zjada pd i dd ?

Champion na rydwanach z princem to must bo wleci mi tam taki lord chaosu to przynajmniej będzie stał pare tur a tak
zabije princa i wszystko się sypnie w 2 rundy.

scorpiony to za drogie odganiaczki a wykopywanie się jest do kitu jak nie można szarżować (poza stalkerami bo to dla gaza się ich bierze)
jedynie co mogą zabić to katapulty.

KACPI daj prosze linka do nowego euro bo nigdzie nie mogę znaleźć tej rewelacji. Jak faktycznie będzie można marszować to to zupełnie zmienia grę :D
Na nowe euro znalazłem tylko zmiany na zwiększenie limitu do 2700 i 550 na oddział.

aha Shino - może po prostu musisz dodać 1 stalkera by ten oddział działał? :)
220 pkt za trejd np demon princa lub inne ustrojstwo na które nie mamy odpowiedzi to jest dobry deal :)
Ja zawsze się wykopuję na tyłach lub flankach i "bazyliszkuję" minimum 2 razy zanim przeciwnik się odkręci i zaszarżuje.

ODPOWIEDZ