ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Re: ETC 2014

Post autor: Remo »

Na szczęście większość najbliższych masterów i większych turniejów w Polandzie nie jest na Euro i można spokojnie w Warhammera pograć a nie w coraz głupsze wymysły - prawda? 8)

btw. Shino ostatnio mi wytykał, że członkowie AR mają większe prawo do tego aby wiedzieć jak ciąć zasady bo się lepiej znają na tej grze. Tu z kolei słyszę głosy że zna się już tylko jeden - ustalcie może jedną wersję żeby być spójnym przy wyjaśnianiu takim ludziom jak ja czemu koniecznie musimy wałkować Euro. Dzięki. :wink:

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Karli pisze:Najgorsze jest chyba zmienianie zasad z army booków. O ile asf i dostęp do lorów u WE jeszcze do przełknięcia jest bo było tylko w jednym booku, to kolejne modyfikacje kolejnych booków sprawiają, że ta gra coraz bardziej odbiega od warhammera.
Czytając, jakie potwory tam tworzą to ja naprawdę oddam te zmiany, przyjmę z pokorą 2600-2700 jak wcześniej i będę czekać na Army Booka byle nie tworzyli gry od nowa.

Te marsze u TK, tabelki demonów....jakaś masakra.
Zaraz anulujemy animozję u zielonych, bonus +2 do dispella u krasnoludów, oko bogów w WOChu, bonusy do feniksa u HE.... to obecne ETC to powoli się robi jak nowa księga zasad, zamiast krótko i treściwe człowiek siedzi pół godziny nad zapisem w jednej armii i próbuje ogarnąć "Jak to działa"
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Remo, problem jest taki, ze organizatorzy nie chcą ryzykować złą frekwencją, a większość aktywnych graczy masterowo gra tylko to euro.
Nie euro - nie jadę.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Teraz jak zrobili taki bajzel to ten trend się może zmienić :)

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Oby - mamy kilka fajnych pakietów ograniczeń.
Poznańskie 1200, my rozszerzyliśmy do 1500. Krakowskie 1600 było zajebiste, wystarczyloby tylki tego deatha uciac tam.
Pks niestety się okazal klapą, ale moznaby go ulepszyc.

Tylko kto się pierwszy zdecyduje?
Najlepiej ktoś, kto i tak na pewna frekwencję.
W tym roku mógł to być kraków, bo po 3 miesiącach przerwy każdego na mastera ciągnie. I kto jeszcze?
Euro jakby zostało na drużynowi nikt by nie narzekał.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Przed DMP ćwiczysz do DMP, po DMP masz Silesian "grajmy w gre nie przystosowana do grania w nią" Kozłów a potem to juz totalnie nikomu nie chce sie jeździć :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

• Quickblood/More than 8 Crypt Horrors models (max 16)/Red Fury/Terrorgheist (max 1)/Banshees in the army, max 2

Q:
jak wystawie jedną Banshee to zamykam sobie jeden slot czy nie ?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

zamykasz.

jakby było banshee in the army to każda jedna by Ci zjadała slot, a tutaj jak masz jakiekolwiek to zawsze jest 1 punkt
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Remo pisze: btw. Shino ostatnio mi wytykał, że członkowie AR mają większe prawo do tego aby wiedzieć jak ciąć zasady bo się lepiej znają na tej grze. Tu z kolei słyszę głosy że zna się już tylko jeden - ustalcie może jedną wersję żeby być spójnym przy wyjaśnianiu takim ludziom jak ja czemu koniecznie musimy wałkować Euro. Dzięki. :wink:
nie lepiej, tylko lepiej od ciebie.

Nada tak uwazam.

I nie oznacza to, ze oni musza sie znac dobrze.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Durin pisze:zamykasz.
jakby było banshee in the army to każda jedna by Ci zjadała slot, a tutaj jak masz jakiekolwiek to zawsze jest 1 punkt
przy czym zdaje sie mialy sie nie liczyc banshee jako championy z rare, Shino pisal wczesniej ze na TWF tak wyjasniali swoje intencje, to chyba sie nie zmienilo, chociaz i tak tego nikt nie wystawia
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

el Victor pisze:jeśli ktoś z was mam tam jakieś prawo głosu to pyknijcie tych od ETC, żeby zmienili ten marsz w 12" od hiero z "models" na "units" :)

oczywiście gram TK i bardzo podoba mi się ten pomysł :)
zalatwione.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Shino pisze:
el Victor pisze:jeśli ktoś z was mam tam jakieś prawo głosu to pyknijcie tych od ETC, żeby zmienili ten marsz w 12" od hiero z "models" na "units" :)

oczywiście gram TK i bardzo podoba mi się ten pomysł :)
zalatwione.
Pyknąłbyś jeszcze tę animozję u orków bo cholernie mi fasty kiepsko działają.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

za rok. Moje orki jeszcze nie sa skonczone.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Grolshek pisze:
Shino pisze:
el Victor pisze:jeśli ktoś z was mam tam jakieś prawo głosu to pyknijcie tych od ETC, żeby zmienili ten marsz w 12" od hiero z "models" na "units" :)

oczywiście gram TK i bardzo podoba mi się ten pomysł :)
zalatwione.
Pyknąłbyś jeszcze tę animozję u orków bo cholernie mi fasty kiepsko działają.
Powsadzaj tam czarnuchow.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Shino pisze:za rok. Moje orki jeszcze nie sa skonczone.
Made my day :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Jak tak dalej pójdzie, to za rok o ETC już nikt nie będzie pamiętał ;P

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 783
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

jeśli chodzi o ten marsz od hierofanty to zmiana jest o tyle uzasadniona, że jak pisze "models" to będą niejasności, a jakby było "units" to unikamy wszelkich niedomówień, czy wszystkie modele z danego unitu się znajdują, czy nie, a jak nie to co itp etc

stworzyłaby się podobna sytuacja jak z kotłem DE
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Moze w końcu przełamanie tego impasu i odejście od etc nam wyjdzie na dobre :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Wojtuś pisze:
Grolshek pisze: Pyknąłbyś jeszcze tę animozję u orków bo cholernie mi fasty kiepsko działają.
Powsadzaj tam czarnuchow.


Ale po co jak Ci od ETC mogą to usunąć :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Shino pisze:
Remo pisze: btw. Shino ostatnio mi wytykał, że członkowie AR mają większe prawo do tego aby wiedzieć jak ciąć zasady bo się lepiej znają na tej grze. Tu z kolei słyszę głosy że zna się już tylko jeden - ustalcie może jedną wersję żeby być spójnym przy wyjaśnianiu takim ludziom jak ja czemu koniecznie musimy wałkować Euro. Dzięki. :wink:
nie lepiej, tylko lepiej od ciebie.

Nada tak uwazam.

I nie oznacza to, ze oni musza sie znac dobrze.
Toś mi pojechał. :P

Grałeś kiedyś ze mną albo znasz moje zdanie o tym co by można było przyciąć w WFB aby się dobrze grało, że wysuwasz takie wnioski?

A oni muszą się znać dobrze jeśli cała reszta lepszych graczy świata (oprócz mnie oczywiście :) ) czeka na to co uradzą. :wink:

ODPOWIEDZ