Zamieszki

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Re: Zamieszki

Post autor: Duke of Mousillon »

loko pisze:nie sądzisz że znaczy to mniej więcej tyle że kto walczył w obronie naszego kraju to frajer?

Dla mnie znaczy, bo za co to walczyc? Za umowy smieciowe, brak gwarancji emerytury, NFZowskie kontrakty gdzie predzej umrzesz w kolejce do onkologa zanim Ci tego raka wylecza? Za naczelnika US ktory ma w dupie to ze zatrudniasz ludzi byleby wyrobil miesieczny limit kar i grzywien? Za to by splacac "historycznie uwarunkowany dlug publiczny" ktory wyrosl z winy tych ktorzy chcieli w swoim "bog, honor i ojczyzna" pokazac jacy to z nich herosi kosztem zycia innych? Zadna idea nie jest warta by za nia umierac. Ns szczescie Polacy maja teraz swobode emigracyjna i to jest najwieksze osiagniecie wolnej Polski, bo sluzy bezposrednio ludziom.

Wojna, wojna, wojna... i znowu caly narod bedzie odbudowywac Warszawe przez kilka pokolen. Bo honor.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2014, o 19:08 przez Duke of Mousillon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Ja akurat Agę doskonale rozumiem. Najpierw zadbam o rodzinę i ewentualnie potem zastanowiłbym się nad wzięciem kałacha w łapę.
Natomiast coraz bardziej się zastanawiam czy cały ten dym nie ma podłoża tylko spekulacyjnego. Dziś było kilka wywiadów dotyczących gospodarki, sytuacji na rynku surowców w ogóle o otoczeniu makroekonomicznym. Jak na razie sankcje już są i zobaczymy co dalej po "uprawomocnieniu" aneksji Krymu. Jeżeli wtedy UE zachowa się jak ostatni złamas, to nie powiem - będzie dla mnie to jakiś sygnał do przemyślenia poglądów na temat tej struktury.
Najbardziej mnie cieszy przegrywanie przez Wołodię wojny propagandowej właśnie dzięki internetowi. Ten cały burdel w Rosji musi pęknąć konkretnie, ludzie nie są głupi ani ślepi, a że się boją to inna sprawa.
Jak na razie kosztem Krymu my jesteśmy silniejsi militarnie.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

@duke jak Ci tak źle to może spakuj się już dziś. przykro mi że jedyne co widzisz w naszym kraju to wszechobecna chujnia której trudno nie dostrzec. ale jest też coś więcej.

@4karabiny Yudo nad niczym się nie zastanawia.

Andrzej a dużą masz tą Swoją rodzine? to skończ. a na poważnie to wiadomo że żona, dzieci w samolot, i jak ktoś ma rodzine na zachodzie to oni się nią zajmą. jak mnie denerwuje takie zblazowane , tęczowe towarzystwo które jak nas ktoś zaatakuje to albo weźmie nogi za pas albo okaże wrogowi swoją wyższość poprzez pogardę. to działa do momentu aż nie dostaniesz kolbą karabinu po plecach.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

loko pisze:@duke jak Ci tak źle to może spakuj się już dziś. przykro mi że jedyne co widzisz w naszym kraju to wszechobecna chujnia której trudno nie dostrzec. ale jest też coś więcej.

@4karabiny Yudo nad niczym się nie zastanawia.

Andrzej a dużą masz tą Swoją rodzine? to skończ. a na poważnie to wiadomo że żona, dzieci w samolot, i jak ktoś ma rodzine na zachodzie to oni się nią zajmą. jak mnie denerwuje takie zblazowane , tęczowe towarzystwo które jak nas ktoś zaatakuje to albo weźmie nogi za pas albo okaże wrogowi swoją wyższość poprzez pogardę. to działa do momentu aż nie dostaniesz kolbą karabinu po plecach.

napisz że duke of mousillon jeśli już bo tu ktoś mojego nicka podkrada : D (swoją drogą to już drugi taki przpadek : D )
Obrazek

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

loko pisze: Andrzej a dużą masz tą Swoją rodzine? to skończ. a na poważnie to wiadomo że żona, dzieci w samolot, i jak ktoś ma rodzine na zachodzie to oni się nią zajmą. jak mnie denerwuje takie zblazowane , tęczowe towarzystwo które jak nas ktoś zaatakuje to albo weźmie nogi za pas albo okaże wrogowi swoją wyższość poprzez pogardę. to działa do momentu aż nie dostaniesz kolbą karabinu po plecach.
Jak się ma rodzinę to bierzesz nogi za pas i ukrywasz się z nimi bo na pewno nie będziesz jedynym człowiekiem w zagrożonym kraju który pomyśli o wsadzeniu rodziny w samolot/samochód/pociąg itd ;) Więc ucieczka takim środkiem transportu jest bez sensu,zbyt ryzykujesz ;) Proponuje poczytać tematy na zombie-zone.pl/forum bo tu ludzie są przygotowani na takie ewentualności i mimo że w Polsce ludzie się z tego śmieją to "dmuchanie na zimne" wcale nie jest idiotyzmem ;) w ukochanych przez niektórych Stanach budowanie bunkra czy comiesięczne ćwiczenia z obrony domu itp to nic dziwnego ;) dlatego moim zdaniem zamiast pchać się "na front" mając rodzinę lepiej przygotować się teraz za wczas i jak walnie to ukryć się z dala od strategicznych miejsc i miast w Polsce i po rozpoznaniu mniej więcej sytuacji próbować zapewnić lepsze bezpieczeństwo sobie i rodzinie :) I nie ma w tym tchórzostwa, to zachowanie kogoś komu zależy na rodzinie i jest dla niego najważniejsza.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

loko pisze:@duke jak Ci tak źle to może spakuj się już dziś. przykro mi że jedyne co widzisz w naszym kraju to wszechobecna chujnia której trudno nie dostrzec. ale jest też coś więcej.
Dziekuje za pozwolenie ale juz sie dawno wyprowadzilem :) Nie pisze ze tylko beznadzieja, bo jest jeszcze zajefajne Border Princess i piekne dziewczyny (ktorych nota bene coraz wiecej w UK). Ale czynniki ISTOTNE do tego by wiesc zycie proste a zarazem produktywne niestety w Polsce sa na poziomie conajmniej kiepskim. Jest mnostwo fajnych rzeczy na terenie RP, niestety nie naleza one do zestawu, ktory pozwala normalnie zyc.
loko pisze:jak mnie denerwuje takie zblazowane , tęczowe towarzystwo które jak nas ktoś zaatakuje to albo weźmie nogi za pas albo okaże wrogowi swoją wyższość poprzez pogardę. to działa do momentu aż nie dostaniesz kolbą karabinu po plecach.
Loko, nie zapominaj ze mamy otwarte granice i pluralizm ideowy. Jak Ci sie to nie podoba to zaloz partie, wykreuj sie na jakiegos autorytarnego wodza, zamknij granice jak Korea Polnocna i bedzie git. Ubierzesz wszystkich w czarne mundurki, bedziecie salutowac w jeden, ideologicznie sluszny sposob i nikt, nigdzie nie ucieknie. Moze po latach organicznej pracy uda Ci się zmusic tecze by byla jednego koloru, kto wie :) Tym czasem przyjmij cieple pozdrowienia od teczowego towarzysza, takie wiesz, prawie genderowskie :*
Duke pisze:
napisz że duke of mousillon jeśli już bo tu ktoś mojego nicka podkrada : D (swoją drogą to już drugi taki przpadek : D )
Wybacz, nie da sie sprawdzic listy uzytkownikow przed zarejestrowaniem ^^

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Najbardziej mnie przeraża, że wy to piszecie nie wstydząc się tego. Mnie za was wstyd.

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Marcins pisze:Najbardziej mnie przeraża, że wy to piszecie nie wstydząc się tego. Mnie za was wstyd.
Za co Ci wstyd ? Za to, że każdy ma własne zdanie ?

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Marcins pisze:Najbardziej mnie przeraża, że wy to piszecie nie wstydząc się tego. Mnie za was wstyd.
No coz, wole byc szczery niz przerazony i zawstydzony z powodu jakiejs tam propagandy wmawiajacej ludziom ze odbudowa Warszawy to cos wspanialego, ze powstania zbrojne to honor, ze bezsensowna smierc milionow ludzi w zgory przegranym konflikcie to mesjanizm narodow. Wole mieszkac w misteczku, gdzie co rusz sa zabytki pamietajace czasy sredniowiecza, gdzie tradycja jest poszanowanie zycia, wlasnosci i wolnosci jednoski ponad jakies tam ideowe majaczenia.

Taka historyjka zwiazana z dowcipem: Co to jest 200000 rak podniesionych w gore? 100000 armia francuska. Znajomy na mnie patrzy i patrzy i cisza. No co, nie kumasz? 2 wojna i te sprawy. A on na to: no dobra ale jaki byl bilans po wojnie? Kto tak naprawde wygral te wojne? Znajomy z RAF, wojskowy.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2014, o 19:49 przez Duke of Mousillon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Duke of Mousillon pisze:ieple pozdrowienia od teczowego towarzysza, takie wiesz, prawie genderowskie :*
w skali trolla masz 4/10 czyli troszkę popracuj, w sumie to ta 4 i tak na zachętę.
ależ drogi Kolego nie mamy pluralizmu a raczej jest on urojony. zwróć uwagę że mentalność ludzi którzy bronili kraju w latach 20 dziś byłaby delikatnie mówiąc nie na miejscu , bo :
1. patriota ( znaczy faszysta)
2. katolik ( palacz tęcz)
przecież w języku mediów nawet słowo "naród" zostało rozmydlone na "społeczeństwo" a hasło "Bóg, honor, Ojczyzna" ostatnio słyszałem eee nie wiem kiedy. lata temu. fakt że ironizujesz moje poglądy i ubierasz mnie w totalitarną koszulę świadczy o tym że jesteś " wyluzowanym spoko ziomem" a ja "oszołomem". wiesz dlaczego tak jest? bo nie mamy elit które by dawały przykład że pewnych spraw nie można mieć w poważaniu tak jak Ty. Nadredaktor z Czerskiej byłby z Ciebie dumny.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Nie każdy chce pełnić rolę odginaczki na stole. Ginąć tylko po to aby przedłużyć agonię o turę albo ratować punkty. Postaw się w roli takiego orzełka na drodze rozpędzonych skullcrusherów ;)

A tak poważnie to myślę, że już pozamiatane. Putin zdobędzie kontrolę nad Krymem tak, czy inaczej. Przyśpieszenie referendum i decyzja tamtejszego "rządu" pokazuje, że po wcześniejszym entuzjazmie, ktoś policzył głosy i się okazało, że zwycięstwo wcale nie było takie pewne. Zważywszy, że czas i obecność "obcych" wojsk działa na korzyść Ukraińców.
Rosja do Krymu ma prawa niewiele większe, niż sama Ukraina. Tyle, że powiększone o działalność Stalina. Ale obecnie półwysep jest w 90% rosyjskojęzyczny, w 66% zajęty przez ludność rosyjską, i budżet głownie pochodzący z turystyki, gdzie 33% to przyjezdni Rosjanie. Ukraina sama to wie i nie chce walczyć i ginąć za tę prowincję.
Putin zdobywając Krym, niestety straci długoterminowo. Trochę finansowo Rosja dostanie po tyłku (ale do przełknięcia, najwyżej bardziej się Rosjan butem dociśnie), ale głownie to plama na wizerunku. Putin niczym car Piotr Wielki, chciał oczarować świat blichtrem i ogładą za pomocą igrzysk, a tu lipa. I to przez Janukowycza (nic dziwnego, że chłop miał zawał niedawno). Po co niby mu ten Krym? Przez 20 lat się nim nie interesował. Widać Majdan (i Polska) nieźle zagrała mu na nerwach. Zostały mu jednak resztki rozsądku by zrobić to w białych rękawiczkach. na szczęście Ukraińcy po lekcji gruzińskiej zachowali się świetnie i nie dali się sprowokować.
Teraz tylko chodzi o to by wyjść z twarzą.
UE pasowałoby coś zrobić, ale nie bardzo wiedzą co bo nie chcą denerwować rywala i się skończy na groźnym spojrzeniu a za jakiś czas kontakty wrócą do normalności.
USA dostało kolejny policzek (po Syrii, tym szpiegu, który siedzi w Rosji) i musi się pogodzić. Trochę narobi hałasu, tupnie i tyle.
Wszystkim na rękę jest to by Krym wszedł w obręb FR w sposób pokojowy, bo nie trzeba wtedy nic więcej robić (autonomia niech sama zdecyduje, ot vox populi, niczyja wina).

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

loko pisze: w skali trolla masz 4/10 czyli troszkę popracuj, w sumie to ta 4 i tak na zachętę.
+1
loko pisze:ależ drogi Kolego nie mamy pluralizmu a raczej jest on urojony. zwróć uwagę że mentalność ludzi którzy bronili kraju w latach 20 dziś byłaby delikatnie mówiąc nie na miejscu , bo :
1. patriota ( znaczy faszysta)
2. katolik ( palacz tęcz)
Urojenia to Ty masz :) Vide ostatni Marsz Niepodleglosci. Bylo na nim wielu takich "patriotow" i "katolikow". A nie przepraszam, to prowokacje byly wszystko. Zapewne Putin i Merkel wyslali agentow by sklocic Wszechmocny Polski Narod.
loko pisze:przecież w języku mediów nawet słowo "naród" zostało rozmydlone na "społeczeństwo"
Dla Ciebie to rozmydlenie bo zyjesz w ideowo homogenicznym swiecie. Piszemy spoleczenstwo, bo kolego moj na terenie Polski moga mieszkac przedstawiciele roznych narodow. Poza tym, jeden narod, jedna wiara... juz takie cos bylo w historii.
loko pisze:a hasło "Bóg, honor, Ojczyzna" ostatnio słyszałem eee nie wiem kiedy. lata temu.
Wyczysc uszy zatem, albo przestan czytac jakies lewackie strony. Na prawicowych mediach znajdziesz te 3 wyrazy wszedzie :)
loko pisze:fakt że ironizujesz moje poglądy i ubierasz mnie w totalitarną koszulę świadczy o tym że jesteś " wyluzowanym spoko ziomem" a ja "oszołomem". wiesz dlaczego tak jest? bo nie mamy elit które by dawały przykład że pewnych spraw nie można mieć w poważaniu tak jak Ty. Nadredaktor z Czerskiej byłby z Ciebie dumny.
Cale szczescie. "Elity" o ktorych mowisz ostatnio widziane byly podczas powstania warszawskiego. I niech tak lepiej pozostanie. I juz dobrze, jestem gejowym spoko ziomem, wrocmy do tematu Rosja vs. Reszta Cywilizowanego Świata

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Snuffinek pisze:
Marcins pisze:Najbardziej mnie przeraża, że wy to piszecie nie wstydząc się tego. Mnie za was wstyd.
Za co Ci wstyd ? Za to, że każdy ma własne zdanie ?
Za to, że brak w was patriotyzmu. Oddalibyście swój kraj. Ucieklibyście?? Naprawdę?? Jestem w stanie zrozumieć Yudo, bo jest matką i ma niepisane prawo zrobić wszystko, by ochronić swoją rodzinę, ale Wy??

Być może w Polsce nie jest jak w Anglii czy Stanach, ,ale to wasz kraj. Ojczyzna. Wasi przodkowie oddawali życie lub wolność za nią. To zobowiązuje. To nie tylko piękne teksty.

Andrzej np. wolność relatywnie jest wartością ważniejszą od życia . Przynajmniej moim zdaniem.

,,Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy"
- Adam MIckiewicz
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Waldi pisze: UE pasowałoby coś zrobić, ale nie bardzo wiedzą co bo nie chcą denerwować rywala i się skończy na groźnym spojrzeniu a za jakiś czas kontakty wrócą do normalności.
USA dostało kolejny policzek (po Syrii, tym szpiegu, który siedzi w Rosji) i musi się pogodzić. Trochę narobi hałasu, tupnie i tyle.
Wszystkim na rękę jest to by Krym wszedł w obręb FR w sposób pokojowy, bo nie trzeba wtedy nic więcej robić (autonomia niech sama zdecyduje, ot vox populi, niczyja wina).
E no, EU jakies tam sankce wprowadza, USA juz tez cos tam kombinuja. Ja mysle ze to nie bedzie takie "pierdu pierdu nic sie nie stalo"

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Heretic pisze:Oddalibyście swój kraj. Ucieklibyście?? Naprawdę?? Jestem w stanie zrozumieć Yudo, bo jest matką i ma niepisane prawo zrobić wszystko, by ochronić swoją rodzinę, ale Wy??
Ja tez mam rodzine.
Heretic pisze:Być może w Polsce nie jest jak w Anglii czy Stanach, ,ale to wasz kraj. Ojczyzna.
Kraj o ojczyzna to co innego. Kraj mam pod stopami i na mapie, ojczyzne mam w sercu.
Heretic pisze:Wasi przodkowie oddawali życie lub wolność za nią. To zobowiązuje.
Do czego? Nie widze zwiazku. To tak jak z religia: najczystszy przypadek i psikus wszechswiada, przypadku, fatum i czego tam jescze ze urodziles sie w PL a nie np. w Burundi.
Heretic pisze:Andrzej np. wolność relatywnie jest wartością ważniejszą od życia . Przynajmniej moim zdaniem.
Zycie masz jedno, wolnosci mozesz zaznac w conajmniej kilku miejscach na swiecie.
Heretic pisze:,,Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy"
- Adam MIckiewicz
Zgadza sie, ale przymusu partycypacji w budowaniu ludu polskiego nie ma juz w XXI wieku. Ja jestem juz w UK tyle lat ze powoli sie asymiluje i obrastam w anglosaskie rytualy i lokalny patriotyzm.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2014, o 20:15 przez Duke of Mousillon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

http://zmianynaziemi.pl/wideo/sensacyjn ... -w-kijowie
Według przecieku nagrania rozmowy prezytenta z Estoni z Catherine Ashton to liderzy majdanu zatrudnili snajperów i że MSZ Estoni to potwierdzą .... troszkę to smutne i straszne :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=ZEgJ0oo3OA8
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Spoko serwis. Inne tytuły tez rewolucyjne i mogą przewrócić kilka rządów.
"Jasnowidząca Baba Wanga była w kręgu zainteresowania kilku wywiadów"

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

kolego Duke of Mousillon żal mi cię. widzisz, w trakcie zaborów były 3 rodzaje postaw Polaków. walczący, bojący się i kolaborujący. słowo kolaborujący możemy dziś zamienić na jakiś postępowy eufemizm np. elastyczny, dostosowujący się do warunków,zaradny. który z nich byś dla siebie wybrał? nie chce odnosić się do tego co wypisujesz bo chyba nie ma sensu. tak jak tłumaczenie dlaczego każdy powienien bronić swojej ojczyzny.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

@Fux
Oj tam oj tam. Nie zrobisz jajecznicy bez rozbicia paru głów. Czy jakoś tak... :roll:

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Dajcie spokój Dukowi, wkurzy się i będzie dym.Tak mi się przypomniało.

http://www.youtube.com/watch?v=cuoIi8KZS8g
Come get some :mrgreen:

ODPOWIEDZ