NoWE (zbiór plot str. 113)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Re: NoWE.

Post autor: Me_gusta »

Jeśli ta opcja się potwierdzi to będzie zajebiście xD

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Fajnie, aż za fajnie. Jak mieli by wyglądać wardancerzy i waywacherzy z jednego boxa? Takie boxy różnią się obecnie jedynie bronią i głowami. To byłby odpowiednik duala z iron brakerami/slayerami. A to rzuca cień na wiarygodność plotek.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

hypnotic pisze:Jak mieli by wyglądać wardancerzy i waywacherzy z jednego boxa? Takie boxy różnią się obecnie jedynie bronią i głowami.
Nie pamiętam, żeby jakiekolwiek ploty do jakiejkolwiek armii jak do tej pory sprawdziły się w 100%

Dla mnie również wygląda to mało prawdopodobnie... samo to że war dancerzy posiadają broń ręczna jakieś miecze a waywatcherzy w zasadzie łuki...

Krasnoludy dostały w zasadzie bardzo mało jednostek... w porównaniu do innych armii. Oby WE nie spotkał podobny los.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Też jakoś nie widzę połączenia tancerzy i wayów w jednym boxie :?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Kefas pisze:
hypnotic pisze:Krasnoludy dostały w zasadzie bardzo mało jednostek... w porównaniu do innych armii. Oby WE nie spotkał podobny los.
Tego się boję najmocniej.

To jak mocno został nie bojąc się słownictwa "SPIERDOLONY" book krasnoludów, to ja naprawdę boję się co oni ku**a wymyślą za debilne pomysły i małą ilość nowych jednostek u WE.

Krasnoludy nie dostały prawie nic....box Iron Draków ? Nowy Żyrek.....sorry ale dla mnie to jakaś kpina co oni zrobili z Dwarfami :( (o antymagii to ja nawet nie wspomnę, kowadło to żart stulecia!)
Ostatnio zmieniony 9 mar 2014, o 13:51 przez Luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze:Krasnoludy nie dostały prawie nic....box Iron Draków ? Nowy Żyrek.....sorry ale dla mnie to jakaś kpina co oni zrobili z Dwarfami :( (o antymagii to ja nawet nie wspomnę, kowadło to żart stulecia!)
Coś o tym wiem...kumplowi było trochę smutno jak dostał dokładnie to pomalowane przeze mnie kowadło : http://www.coolminiornot.com/351675 i podziękował smucąc się, że raczej zbyt często go nie wystawi...

No cóż...dla mnie mogą zostawić to co jest - byle ugrywalnić.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nie należę do klimaciarzy ale też nie ma chyba wśród graczy WE takich którzy nie zwracają uwagi na klimat, dlatego mam nadzieję że nie wyjdzie żaden z d*y wyjęty ołtarz. Mam jednak nadzieję że pojawią się jakieś nowe jednostki - chyba nie chcecie do śmierci grać tym samym?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Laik pisze:Nie należę do klimaciarzy ale też nie ma chyba wśród graczy WE takich którzy nie zwracają uwagi na klimat, dlatego mam nadzieję że nie wyjdzie żaden z d*y wyjęty ołtarz. Mam jednak nadzieję że pojawią się jakieś nowe jednostki - chyba nie chcecie do śmierci grać tym samym?
Będzie monstrous cavalry an lejeniach to chyba można uznać za nowe...

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Kefas pisze:Będzie monstrous cavalry an lejeniach to chyba można uznać za nowe...
skąd ta pewność??

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

SkawtheFalconer
Wood Elf Rumour Thread
Salvaged from the 'Good feelings' thread, which has (rightly) been moved to General.

Quote:
Originally Posted by antaonix View Post
my korean Local shop manager posted that next fantasy release will be wood elves and they will take 3 boxes that maybe replace some current models, and also there will be one monster kit too. he didn't say anything about plastic characters or exact release date. he just confirmed about GW's second quarter release schedule and i never saw he post a wrong information
Thank you to antaonix for news of my beloved Wood Elves. They are widely believed to be the next Fantasy release, with reliable sources like 40K Radio claiming they will come in May. Antaonix's rumour seems logical to me, based on recent trends. Likely candidates for the Monster box include the plastic treeman that the ever dependable Hastings has been posting about for some time (maybe even years!).

(Previous Wood Elf Rumour thread can be found here: http://www.warseer.com/forums/showth...f-Rumor-Thread)

Let's try and keep this one on topic! :)

EDIT:

Adding a couple more rumours that have come out in the thread. I'm going to try to avoid commenting on veracity in this summary, and just re-post as they are (whilst ignoring obvious Wishlisting). Thank you (a phrase you won't often hear much around these parts...) to posters for sharing - any news is good news for the Woodies after a long time in the Wilderness. :)


Quote:
Originally Posted by Plebian View Post
I heard that the three elven books were developed at the same time.

Quote:
Originally Posted by O.G-Palmer View Post
I don't come in here often as to many seem to argue rather than discuss. Anyway a little birdy (well ok not that short in-case she reads this) mentioned Orion and Ariel, and is adamant about a forest dragon and treeman kit.

Most of the current plastic wood elf range will remain the same, no mention of anything being in finecast.

Quote:
Originally Posted by BTJ View Post
Again, I just wanna say I got an eyeful of a Dragon being worked on at GDUK 2011. This was after the DE dragon's release and CAD, so I'm guessing it could be a WE Dragon that was being worked on.


Quote:
Originally Posted by SteveW View Post
All I've heard is they're getting a set of lore cards and eternal guard are going to be op.

Sent from my RM-893_nam_att_206 using Tapatalk
Skaw's Comment: OP presumably means 'overpowered' - this would be a pretty seismic shift from their current status of 'situational at best' :P)

Quote:
Originally Posted by TheKingInYellow View Post
Has anyone else heard the rumour about the alternate Treeman build being more like a building than a monster, with platforms in the branches manned by Waywatchers?

edit: Trying to remember where I read it, but it would be immobile, but moveable by Tree Singing, possibly as a bound spell on the 'tower' itself.
Quote:
Originally Posted by bernh View Post
I heard the rumour about alternate Treeman build with some magic abilities.
Skaw Comment: Bernh was replying to KingInYellow, implying that there will be two variants of the Tree - one combat focussed, one magic focussed.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Ani słowa o MC ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Opos pisze:Ani słowa o MC ;)
Bo jest niestety duża szansa, że jej nie będzie ;) Skoro ta sama ekipa pisze wszystkie książki do elfów a w pozostałych dwóch MC nie uświadczono, to pewnie z WE będzie podobnie...

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Hmm, wg mnie to akurat dobrze ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Opos pisze:Hmm, wg mnie to akurat dobrze ;)
Dlaczego ?

Wildzi na jeleniach byli by mega ;)

Mało z tych plotek można wywnioskować niestety.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Wystarcz, żeby zwykli Wildzi byli tańsi, bo kosztują tyle co Dragon Princes i CoK :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Takie ciekawe zestawienie. Miałem się do tego ustosunkować i wyssać więcej wniosków ale nie mam czasu...
I heard that the three elven books were developed at the same time. If this is true, then it is very likely that there will be similarities between them. It makes sense thematically as well, since they are all based on the Elven Military shortly before the Sundering.

ASF
Special Rules: Fight in 3 ranks/Reroll 1's to wound/Quick to Fire

Basic Characters
Prince=Highborn=Dreadlord
Noble=Noble=Master
Mage=Spellsinger=Sorceress

Basic Core
Spearmen/Sea Guard=???=Spear/Swordsmen
Archers=Glade Guard=Crossbowmen

Fast Cav
Reavers=Glade Riders=Dark Riders

Unique Core
Silver Helms=Witch Elves=Dryads

Scouts
Shadow Warriors=Waywatchers=Shades

Elite Cav
Dragon Princes=Wild Riders=Cold Ones

Elite Infantry/Oddball
White Lions/Swordmasters/Phoenix Guard=Treekin/Eternal Guard/Wardancers=Executioners/Black Guard/Warlocks

Big Kits
Chariots=???=Chariots/Shrines

Warmachines
Bolt Thrower=???=Bolt Thrower

Flying Chaff
Eagles=Eagles/Warhawk Riders=Harpies

Monster
Phoenix=Treeman=Hydra

Rare Females
Sisters=???=Sisters

So where does this leave us? I think there are several design spaces that can be filled. I don't think Wood Elves should get a warmachine/chariot. I also don't really see a shrine type model, but I could be wrong.

I do think we will get a core melee unit, with Eternal guard getting a boost in power and points and being moved to special. This unit could be in a dual kit with Eternal Guard. I also think we will get some sort of priestess unit for our rare, perhaps mounted as a dual kit with Wildriders. They could have bound spells that boost survivability and killiness of models around them, and could also be seen as an antithesis to Warlocks. Add in a Treeman/Treekin kit and a clampack and you have a small but serviceable release. If we do get 4 kits, my next choice would be a waywatcher/gladeguard or warhawks kit. If I had to guess though I think they will just make warhawk riders Eagle riders and make thinks simplier. Then they could release a mounted eagle kit that could also be used by High Elves for characters.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Też mi nie do końca pasuje rydwan i leśniaków, chociaż kiedyś już taki mieliśmy wiec się nie zdziwię jeśli faktycznie i nam taki dadzą.
Może jednak zamiast takowego, dostaniemy wyczekiwaną MC na jeleniach :mrgreen:
Machiny też pewno nie dostaniemy żadnej, no bo bez przesady, żeby między drzewami strzelać z balisty. Nie pogardziłbym zamiast tego jakimś śmiesznym rarem np. swarmy itd.

Coś czuję, że nasz book po części będzie podobny do reszty elfów, jednak w wielu aspektach będzie diametralnie inny. Zauważcie, że DE i HE mają być mimo wszystko do siebie podobne, by jednocześnie oddać przez to ich kontrasty. My zaś to już całkiem inna bajka ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

MC na jeleniach byłoby sUabe. Nie dość, że imo bez sensu fluffowo, to pewnie by to grało z grubsza jak Bloodcrusherzy. Za dużego sava tym elfom nie mogą dać. Warda jakiegoś pewnie dostaną i masa punktów za to. Nie sądzę żeby ten ASF z góry uratował koncepcję.
Muchy owszem też są MC bez koks sava, ale jednak minus do hita i latanie to jest konkret.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Heros na jeleniu jest, więc taka trójka na jeleniach nie wydaje mi się aż tak bezsensowna fluffowo.

Poza tym, fluff w warhamerze to ciągle otwarty temat. Tutaj mają większe pole do popisu niż w takim Władcy Pierścieni czy Hobbicie gdzie wszystko jest opowiedziane/wymyślone (tutaj zawsze można coś dopisać)

ASF wciąż nie zmienia dupowatości tej armii, dostęp do lorów również.

Tutaj musi być jakaś ingerencja głębsza w zasady (nowe zasady dla Treemana, alternatywny Treeman, jakiś nowy mocny unit, którym można poszachować dodatkowo przeciwnika), nowy Lore of Athel Loren, nowe itemy/ugrywalnienie obecnych, reroll 1 to hit albo to wound, AP na łukach, S4 na wszystkich łukach, zasięg łuków 36", łucznicy w skirmishu, tańsze jednostki, tańsze drzewa, treekiny, dryady, zmiana zasad eternali.....itd itd

Tak więc pomysłów widziałem sporo, które się pojawią ? Poczekamy zobaczymy....jeszcze miesiąc ;)


PS. Kawa na jelonkach by się mega sprawdziła wbrew pozorom np. na takich zasadach/statystykach (a nie jest to jakieś przegięcie)

Stag MV9 WS5 S5 T4 W3 I4 A2 LD8 (Fear, Forest Spirit, Scaly Skin 5+, Fast Cavalry)
Stag Rider WS5/6 S4 T3 W1 I5 A1 LD9/10 (+1A w szarży, Spear, ASF, LA, Sh)

6 ataków z S5 z ASF na WS5/6, 6 ataków z S5 na WS WS5 + 3 stompy, save 3+,ward 5+, fast, ITP

Takie coś biorę i przytulam w ciemno 2x3 :)

Ehhh....marzenia [-o< [-o<
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, o 14:23 przez Luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

MC na jelonkach

Góra staty jak wildzi, może S5 A2
dól staty jak obecny jelonek z T5
Zasady jak obecni wildzi + ASF góra, całośc Hate, WSv 5+ i byłoby ok

taka 3 z 2A S6 + 3A S5 w szarży WS5, byłaby całkiem syta, można by im dodać jeszcze fear a w szarży terror xD

Zablokowany