Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początkujący....

Post autor: misha »

e to tym bardziej

jak chcesz kupić zestaw Island of Blood to idz w HE i baw się dobrze :) magia strzelanie, potwory, jest różnorodnie
poczytaj zasady, kup army book Elfów / szczurów i dopiero myśl nad rozbudowywaniem.
tu ludziska ci z pewnością pomogą rozbudować każdą armię

ale jak pisałem bataliony to nie zawsze dobry pomysł, o np. SpearElves to daaawno nie widziałem na stole tak samo rydwany w Wysokich Elfach.
Producent wstawia tam często coś co jest nie zbyt przydatne na stole bo w podręczniku masz lepsze jednostki wypełniające dane zadania. Grać da się wszystkim, ale czasem koszt jednostki do efektów z jej posiadania w bitwie jest lepszy na korzyść innych oddziałów.

Masz dział HE to sie chłopaków dopytaj, ale imo to lepiej pojedyncze boxy dokupować w sklepach internetowych (taniej niż GW czy stacjonarne) niż bataliony
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

Na szczęście znam sklepik, gdzie na miejscu można wszystko kupić w takich cenach, jak w ich sklepie internetowym (reklamy robić nie będe) no ale za island of blood życzą sobie 240 pln...inne ceny są co najmniej równie atrakcyjne, więc chyba troszkę mi pomogliście, modele używane na stołach armii VC zdecydowanie obniżają dla mnie atrakcyjność armii , i HE pozostaje jedynie znaleźć alternatywę dla niezbyt (moim zdaniem) urodziwych White Lions, przy okazji myślę, że klimatyczniej będzie wyglądała armia HE stojąca naprzeciw DE ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja gram HE najczęściej przeciwko DE właśnie. Czasami klimat jest wprost niepodważalny. :) Ja też nie lubię White Lionów, ale da się bez nich grać, choć turniejowcy powiedzą zapewne coś innego. Śmiało wchodź w HE, ich 8 edycyjny book jest bardzo ciekawy i oferuje wbrew pozorom dużo możliwości. :)

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

No i Island of Blood zamówiona ;) pozostaje czekać, poznać zasady, no i teraz co miesiąc regument może dwa dla HE dokupować ;) hm w sumie to chyba tyle z mojej strony, resztę tematu chętnie pociągnę już w odpowiednim dziale dla HE właśnie :) i dziękuje za pomoc , na razie jestem mile zaskoczony gościnnością ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

myśl o malowaniu :)
malowane figurki lepiej walczą pamiętaj, poza tym to tak mało estetycznie grać plastikami
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

hehe nie no , to podstawa ;) napisałem zresztą w pierwszym poście, że zaczęło sie od kupna dreadfleeta, którego pomalowałem już prawie, zostało mi więc sporo farb... no i żeby się nie zmarnowały to można pomalować armie XD czy jakoś tak miało być :P

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ja już chyba bym nie potrafił wystawić do bitwy niepomalowanych figsów. Tak się przyzwyczaiłem do pomalowanej armii że jakoś tak nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić. Np Chadecji mam już tyle że spokojnie mógłbym grać ale wszystko leży w pudłach i ruszy do bitwy dopiero jak się maźnie :wink:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja mam taką zasadę - wystawiam na stół jak jest pomalowane, dopóki nie jest tak przynajmniej w 90% z podstawką to wzbraniam się przed graniem tym :)

dzięki temu, całe armie mam pomalowane, bo nie zagram tym zanim nie pomaluję - a grać się chce :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Entman
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Entman »

Pytanko takie trochę z innej beczki - jaka "tabletop battle game" jest najpopularniejsza/ma najbardziej rozwiniętą scenę turniejową w Polsce?

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Stanowczo Warhamer fantasy Battle
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Kain997
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Kain997 »

Nie mogę znaleźć tematu, więc uderzam tu. Chce złożyć armie opartą na kawalerii, najlepiej wliczając w nią już jednostki podstawowe. Bohaterowie, magowie rydwany itp czyli wszystko na fastach i na tyłach dał bym jakieś wsparcie strzelające. Najbardziej banalny pomysł to Bretonia, czy można opierać na tym schemacie też inne armie? Interesują mnie opinie na wszystkie opcje od spiczastych uszu, po kościanych i na zielonych kończąc ;)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Wojownicy Chaosu (w corach rydwany i konni maruderzy, specjale to rycerze, rary to skullcrushery) do tego herosi na dm lub dyskach
Imperium
Elfy
w sumie jest dużo opcji.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

tomb kings to też rydwany, mounstrus cavalry i shooting support.

Awatar użytkownika
Kain997
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Kain997 »

Totalnie zapomniałem o chaosie, który faktycznie najbardziej by pasował do tego co mi się kłębi po głowie :P Ciekawe tylko jak wypadają maruderzy na koniach z toporkami na tle Imperialnych Rycerzy i Elfickich Srebrnych Hełmach na lancach w corach. Postaram się poszukać tych informacji na forum.

Imperium kusi modelami i wsparciem dział :)
Elfy mają miodne modele Książąt z Calderonu ale reszta jest przebrzydła :/
TK muszę się przyjrzeć co oni tam dokładnie mają ciekawego w swoim arsenale.

Awatar użytkownika
Shady199126
Plankton
Posty: 4

Post autor: Shady199126 »

Witam i jako że to mój pierwszy post to odrazu się również Witam, jestem Tomek z Katowic, mam 23 lata!:)

Mam pytanie, a chciałbym na świeżo wiedzieć, ponieważ z każdą edycją niektóre rzeczy się zmieniają. Jestem ciekawe waszej opini czy można zacząć grę Lizardmenami, kiedyś kilka lat temu grałem i mój dobry znajomy który bardzo dobrze grał, właśnie doradził mi je, i miałem już kilka ich figurek i obserwowałem kilka bitew, ale nadal jestem zielony w tej grze i wiele nauki przede mną, odrazu powiem że te figurki podobają mi się najbardziej ale jeśli polecacie co innego na start i nauka podstaw z Warhammera to proszę doradzcie :)

Podoba mi się moc magii ich i ogólnie są dla mnie najfajniejsze, ale spotałem się czytając stare wątki z 2006-2009 że jedni mówią że lizaki nie wybaczają błedów i trzeba bardzo dobre rozpiski zrobić. Czy możecie też coś polecić oprócz ogrów i goblinów chyba że one jednak najlepsze( bez urazy dla tych co je lubią ,mi się strasznie nie podobają i nie miałbym radości z malowania ani grania z nimi)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Lizaki są świetną armią i sam nimi grałem do czasu aż przez własną głupotę nie zostawiłem pod bankomatem walizki z figsami na 1,6k punktów. Maluje się je łatwo i bardzo przyjemnie a do tego można małym nakładem pracy "wyrzeźbić" z nich coś naprawdę mega.

Jeśli chodzi o grę to wraz z nowym Armybookiem moim skromnym zdaniem tylko zyskały. Niem a już jednej czy dwóch słusznych rozpisek, możesz grać na pierdyliard różnych sposobów ale nadal pozostaje fakt, że raczej nie wybaczają one błędów. Armia jest przeznaczona dla nieco bardziej zaawansowanych graczy ale jak lubisz kombinować a nie iść na pałę do przodu to wybór jest bardzo dobry.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@Shady199126

Najważniejsze w wyborze armii jest to, aby podobała Ci się wizualnie i pod względem klimatu.

Zdecydowanie nie polecam zakupów ze względu na łatwość prowadzenia armii, jeśli modele Ci się nie podobają i nie czerpałbyś frajdy z gry oraz malowania danych pacynek.

Jeśli więc czujesz zimnokrwistość w swoich kościach i lgniesz do parnych dżungli Lustrii, to nie szukaj figurek dobrych na początek, lecz kieruj się bez zwątpienia w sercu wolą Pradawnych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady199126
Plankton
Posty: 4

Post autor: Shady199126 »

No tak też myślałem, ale wolałem się doświadczonych zapytać :P Bo jeśli da się lizakami nauczyć zasad gry,to ja jestem osobą która jest w stanie przegrywać na początku, aż znajde sobie dobrą rozpiskę i naucze się tą drużyną siać strach! :D

A właśnie do Lizaków czuję największe powołanie! jestem terrarystą, więc gady + magia + klimat majów i azteków= Fell in Love ! :mrgreen:

Czy mógłbym kogoś prosić o wiadomość prywatną jeszcze posiadających lizaki, lub którzy mają z nimi doświadczenie, jaki zestaw na początek zebrać figurek tak na 1200-1500pkt :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Nie wiem czy to dobry dział ale ... wkleje :P
Witam czy mając armie cała w klimacie nurgla [ nie koniecznie z zasad i nazw ] przeszło by takie coś na turnieju ? :mrgreen:
Np.
Guo/Dp nurgle - konwersja
Plaguebaerers - orginal
bestie
drony
oraz rzeczy z innych marków ale z wygladem ala nurgl :
furie - nurglinki na dyskach lub ze skrzydłami
pinki 2x - jako nurglingi
działo khorna przerobione na działo nurgla
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Okoń pisze:@Shady199126

Najważniejsze w wyborze armii jest to, aby podobała Ci się wizualnie i pod względem klimatu.

Zdecydowanie nie polecam zakupów ze względu na łatwość prowadzenia armii, jeśli modele Ci się nie podobają i nie czerpałbyś frajdy z gry oraz malowania danych pacynek.
+1 swieta prawda,przykleic to!

ODPOWIEDZ