Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: medzik »

Mam pytanie odnośnie takiej sytuacji:
- jest oddział ogrów, dwa szeregi, oddział ma wbite 2 rany,
- strzelam działem i:
a) trafiam obydwa modele z szeregów, ale na pierwszego zadaje tylko jedną ranę, czy kula leci dalej?
b) trafiam obydwa modele z szeregów, i ranię je zadając po 5 ran, czy oddział po zdjęciu modeli ma dalej wbite 2 rany, czy jest czysty?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

a) leci dalej
b) dalej ma wbite 2 rany, ale już ma 2 modele mniej
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Macias pisze:a) leci dalej
Jak to przecież MI/MC zatrzymuje kule jeśli nie zrani bądź nie zabije ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

rafixator pisze:
Macias pisze:a) leci dalej
Jak to przecież MI/MC zatrzymuje kule jeśli nie zrani bądź nie zabije ?
Prawda, tylko w podanym przykładzie jedna rana wystarczy by położyć ogra, który wcześniej stracił już dwie.
Vae victis!

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Macias pisze:a) leci dalej
b) dalej ma wbite 2 rany, ale już ma 2 modele mniej
Macias i ja tak bym obstawiał ale z czego to wynika, czy wprost z podręcznika (kontrowersyjne), czy też z jakichś uściśleń?

I jeszcze zdanie jednego sędziego, który jednak mowi, iż w opcji a kula nie leci dalej (opcja b pełna zgoda), gdyż "nie zabiłeś konkretnie modelu, który zraniłeś. Zadałeś jedną ranę, która po rozpatrzeniu strzału zostaje dodana do ran oddziału. Nie jest to w żaden sposób uściślone (podobnie jak z odpowiedzią na drugie pytanie) i pewnie wiele zależy tu od interpretacji sędziego. Ja jednak optowałbym za takim rozwiązaniem".

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

To wszystko jest w RB. Ogólnie rany są na oddziale, a nie na poszczególnym modelu. Ale jeśli w efekcie strzału przeciwnik musi zdjąć model to znaczy że go zabiłeś, czyli nie ma powodu aby kula się zatrzymała.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Tia, na mój gust jest to oczywiste, aż strach że są "sędziowie" którzy widzą w tych zasadach pole do interpretacji. Przeciwnik jest zabity? Jest, to kula leci dalej...
Vae victis!

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Zgadzam się z wami, zwłaszcza że przecież giną modele z pierwszego szeregu, a jedynie ściągamy z ostatniego, okazuje się jednak, że w http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=240 mają inne zdanie.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Na chwilę obecną nie mają tylko ma. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Spoko to tylko misha, w jego wizji świata można mieć oddział MI w którym masz pare rannych modeli :). Wałkowane było już wiele razy w Warszawie zawsze grało się tak że rany sie przenoszą, poprostu na każdym modelu możesz wbić maks tyle ran ile ma jeżeli nie wbijesz maksa ale po zsumowaniu z ranami ktore juz byly wbite na oddziale wystarczy zeby zdjac model to kula leci dalej.
Obrazek

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Mam pytanie odnośnie nowego draftu Euro, dotyczącego Imperium. "Steam Tank/One or more duplicated war machines/Each 5 (or fraction) Demigryph models/War Altar and 2 or more Light Wizards in the army, max 3" Czy w myśl tego mogę mieć w rozpisce dwa działa i dwa oddziały po 4 demigryfy? Generalnie nie potrafię jednoznacznie rozstrzygnąć, czy "One or more duplicated war machines" oznacza ilość wszystkich machin wojennych, czy typ zwielokrotnionej maszyny.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Możesz mieć i trzy działa+10 demigryfów co na obecny draft jest chyba najmocniejszym złożeniem.
Zapis odnosi się do wszystkich maszyn, jeśli przynajmniej jedna się powtarza, to wykorzystujesz slot. Przy czym możesz mieć np. 2 działa+2 helblastery wykorzystując tylko jeden slot.

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

O, to bardzo fajnie, dzięki. A czy dołożenie do tych dwóch dział i 2x 4 demigryfów steam tanka będzie już złamaniem reguł?

fcBombadil
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fcBombadil »

Bedzie. Demigryfy = 2pkt, zdublowane dziala = 1pkt. Max 3pkt..

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

No to trudno, wolę trzy działa niż jedno i ST. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

czar na bohatera walczacego z imperiolista z lusterkiem +3a i +3s

lusterko zamieniajace staty

kto jakie ma busty

MacTire
Plewa
Posty: 8

Post autor: MacTire »

Lusterko zamienia tylko statystki z profilu. Czary i magiczne przedmioty działają normalnie na posiadacza i nie podlegają zamianie.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Zerówka z death - liczymy liderkę od generała czy własną modelu? Jeśli generał jest w oddziale z dyscypliną, bierzemy liderkę modyfikowaną bannerem czy tą ze statystyk?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Przy 0 z deatha można brać generała.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dzięki za odpowiedź, a sztandar dyscypliny jest w takim przypadku liczony, czy nie? Zapis "unmodified" jest w tym przypadku mylący.

Jakie podstawki zrobić pod maszyny na euro? Znalazłem pdf sprzed roku który podaje wymiary 50x75 dla działa i 50x50 dla helblastera, ale może coś się zmieniło/dokument nie jest oficjalny?

ODPOWIEDZ