Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: SiersciucH »

pytanie o pojedynki
1. czy wyzwanie do pojedynku mogę rzucić np w 3 rundzie walki jeśli nie zostało jeszcze rzucone (w rb pisze na początku rundy walki, nie pisze że pierwszej)
2. czy wyzwanie do walki może być rzucone jeśli np walczę z jednym oddziału i w następnej albo kolejnej turze walki szarżuje na mnie nowa jednostka np postać, czy jeśli doszarżuje do mnie czy mogę wtedy rzucić wyzwanie (jeśli wcześniej nie miał kto go przyjąć, poprzednia jednostka walcząca już ze mną nie miała bohatera herosa ani dowódcy)

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Na oba pytania: tak.
Właściwie jedynym ograniczeniem jest jeden trwający pojedynek na starcie(combat).
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Uściślenie sędziowskie:
"Swift reform a ograniczenia ruchu:
Po wykonaniu Swift Reform oddział może się ruszyć, w efekcie przesuwając się o maksymalnie 3*M. Po
wykonaniu Swift Reform można wheel’ować."

Czy ktoś mógłby to łopatologicznie wytłumaczyć? Oznacza to, że po SR można maszerować? Moja nie kumie... ^^

Podziękował i pozdraiwa ^^

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

daszkowy10 pisze:Uściślenie sędziowskie:
"Swift reform a ograniczenia ruchu:
Po wykonaniu Swift Reform oddział może się ruszyć, w efekcie przesuwając się o maksymalnie 3*M. Po
wykonaniu Swift Reform można wheel’ować."

Czy ktoś mógłby to łopatologicznie wytłumaczyć? Oznacza to, że po SR można maszerować? Moja nie kumie... ^^

Podziękował i pozdraiwa ^^
Nie, po swift reformie nie można maszerować - jest to jasno zaznaczone w RB.

Powyższy zapis z uściślenia sędziowskiego oznacza, że podczas reformowania się jednostki modele mogą w ramach zmiany formacji przesunąć się maksymalnie do dwukrotnej wartości współczynnika ruchu (czyli mamy: 2*M na reform + 1*M na dalszy ruch w przypadku swifta = 3*M).
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

szybkie pytanko liczące na szybką odpowiedź.. Multi combat. Crypt Horrory które mają na tyle DP i na boku Muchy. Crypty były w formacji 2 szeregi po 4. Dp i muchy zabiły 4 Crypty póki co. Czy gracz VC może wskrzeszać crypty ?? według mnie nie może gdyz odsuwa w tym momencie w tył DP..

i kolejne pytanie. Stoi sobie klocek ghuli z Wampirami kontra moje 5 plagusów..Czy mogę po zginięciu 4 z 5 zostawić model z Commandu ktory nie będzie w styku z wampirem który JESZCZE nie atakował? (ma GW). Oczywiście ten jeden pozostawiony nie zmniejsza ilości modeli które są w styku, po prostu ogranicza ilość ataków jakie mogę otrzymać.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Wskrzeszane modele muszą być ustawiane w legalnej formacji. Zgodnie z tym co napisałeś, wydaje się że można je dostawiać do pierwszego szeregu (chyba że np. wording czaru mówi inaczej), ale już dodanie ranków będzie niemożliwe.

Co do drugiego pytania - straty w CC ściągamy równomiernie z obydwu stron.
Jeśli układ wyglądał w ten sposób:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: 8)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gdzie :shock: to ghoul, 8) to wampir a :mrgreen: to plagus

to po zabiciu 4 plagusów przez ghoule wampir zostaje wyłączony z walki bo nie ma w kogo uderzyć.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

a mi chodzi akurat o coś takowego

:D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D
...........:( :( :( :( :(

:D - Ghul :mrgreen: - wampir :( - plagus

i chciałem zostawić tego rogowego który się nie będzie stykać z wampirem lecz no tak jak mówiłeś. Casualty zdejmujemy po równo z obu więc musi zostać ten wypierdek w środku.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
mog
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: mog »

sorry, ale nie mogłem znaleźć, czy sztandarowy armii może stać w drugim szeregu? jeśli tak to czy działa zdolność sztandaru (czy daje rerola i czy działa magia sztandaru) i czy sztandarowy może bić?
EDIT:
czy magia sztandaru i rerol działa do końca tury, w której sztandarowy umarł w walce wręcz?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

postacie mogą stać w drugim szeregu jeśli pierwszy jest zapchany command groupem\innymi postaciami
sztandarowy działa normalnie, wypłaca 1 atak wspierający (3 jeśli jest ogrem)
nie

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tak.

Awatar użytkownika
mog
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: mog »

dziękuje

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Naviedzony pisze:Tak.
w sensie, ze rerol działa czy zgodziłeś się z moim postem ?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Zgodziłem się, bo nie zauważyłem, że odpowiadasz i myślałem, że pytasz. :P

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

aż się zdziwiłem i nie byłem pewien czy to ja zgłupiałem czy ty :)

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Woundy z Forbidden Roda są magiczne, tak?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Podobno nie.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Naviedzony pisze:Podobno nie.
argument ? :-)
przedmiot sam zadaje rany wlascicielowi jest w opisie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

hamki z dwarfów mają w opisie i broń ręczną i wielką w rb jest napisane że mam korzystać ze specjalnej, a chciałbym korzystać z zasady shieldwall? gdzie jest to gdzieś w faku albo czymś że idzie dać im broń ręczną i tarczę do walki ?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

SiersciucH pisze:hamki z dwarfów mają w opisie i broń ręczną i wielką w rb jest napisane że mam korzystać ze specjalnej, a chciałbym korzystać z zasady shieldwall? gdzie jest to gdzieś w faku albo czymś że idzie dać im broń ręczną i tarczę do walki ?
Nie ma. Musisz korzystać z dwuraków.
misha pisze:
Naviedzony pisze:Podobno nie.
argument ? :-)
przedmiot sam zadaje rany wlascicielowi jest w opisie
Wiem jak jest w opisie i zupełnie uważam tak samo, jak Ty, ale kiedyś próbowałem już przekonać do tego innych i mi się nie udało. :P

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Jeśli moja jednostka na koniec mojej tury ucieka a w swojej przeciwnik zadeklaruje na nią szarżę to czy coś mogę zrobić czy nie? Czy przysługuje jakiś ruch ucieczki przed tą szarżą czy po prostu szarża (jeśli dystans będzie odpowiedni) wchodzi i zjada jednostkę?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

ODPOWIEDZ