NoWE (zbiór plot str. 113)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Re: NoWE (zbiór plot str. 73)

Post autor: Azz »

Z innej beczki, beda jeszcze jakies nowe modele czy na drugiej fali sie konczy ?

pzdr

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

nic nowego juz nie bedzie.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

oczko pisze:zauważyłem że magiczki potraciły luki. atomiast way hero nie ma tego trzalu przed bitwą choć do niego najlepej by pasował. Mógłby ktoś wrzucić wording arrow of kuronus i przedmioty? btw LUC - można by dalej przełożyć to co już wiadomo ( zmienić odsylacz w tytule wątku)
Poprawiłem, niedługo temat zamknę i będziemy dyskusje w nowym toczyć, ale to już bardziej w kwestii zasad.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Z ciekawostek, które się tu nie pojawiły, albo ja nie zarejestrowałem:
- WR wynika, że dół też ma frenzy
Co do strzał:
W RB jest zakaz dublowania Magic Itemów.
W AB do WE w rozdzile o magicznych przedmiotach jest zapis:
"On the following pages are magic items available for WE armies. These can be taken in additional to any of the magic items in RB"
Na powyższych stronach strzały nie są wymienione, więc autor nie zaliczył ich w poczet Magic Itemów, co jednoznacznie świadczy o tym, ze RB zasado o nie dublowaniu przedmiotów w armii ich nie dotyczy.
Strzały są wymienione w rozdziale z opisem "In the section, you will find the descriptions and rules for a number of weapons and upgrades that are available to the units and characters of the WE army"
Ostatnio zmieniony 3 maja 2014, o 08:07 przez Dydu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Na powyższych stronach strzały nie są wymienione, więc autor nie zaliczył ich w poczet Magic Itemów, co jednoznacznie świadczy o tym, ze RB zasado o nie dublowaniu przedmiotów w armii ich nie dotyczy.
To ze nie wymienil, nie dowodzi ze nie sa magicznymi itemami. W taki sposob moglbys argumentowac dowolna teze.

Jest napisane, ze sa enchated items.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Myzu pisze:
Na powyższych stronach strzały nie są wymienione, więc autor nie zaliczył ich w poczet Magic Itemów, co jednoznacznie świadczy o tym, ze RB zasado o nie dublowaniu przedmiotów w armii ich nie dotyczy.
To ze nie wymienil, nie dowodzi ze nie sa magicznymi itemami. W taki sposob moglbys argumentowac dowolna teze.

Jest napisane, ze sa enchated items.
Jeżeli jest zapis, że na poniższych stronach są wymienione Magic itemy to, jeżeli coś nie jest wymienione to nie może byc traktowane jako magic item.
Wedle twojego rozumowania wszystko można traktować jako magic item.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Tam w AB masz wymienione dodatkowe magiczne itemy, ktorych mozesz uzyc oprocz tych z RB.

Natomiast przy strzalach, ktore z lekka roznia sie od klasycznych magicznych przedmiotow (bo np. pozwalaja na wziecie innego enchated itema; dostaje je caly oddzial itd.), masz jak wol ze sa enchanted items.

To jak, mowisz, ze enchanted ale nie magic :) ?

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Tancerze jednak dalej WS6 i I6.

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

Enchanted = zaklęte (słabsza)

Magic = magiczne (potężniejsza)

I tak może jesteśmy świadkami narodzin nowego podziału w magicznych przedmiotach, skoro do tych zaklętych można nosić dodatkowo magiczne.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dobre. :mrgreen: Ale raczej nie przejdzie.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Odnośnie 2 odsłony nowych Leśniaków:
Modele Sisters of the Thorn nie podobają mi się kompletnie, zasad nie czytałem jeszcze ale mam nadzieję, że to jakiś nie przydatny gniot :P
Eternal Guardzi są fajni ale starych metalowych nie przebijają jak na mój gust 8)
Co do piechoty z dziwnymi toporami mam mieszane uczucia. Modele Wildwood Rangerów bardzo mi się podobają, takie kozaki w kapturach z bardzo fajnymi kosami :) Jednak nie całkiem pasuje mi to do klimatu Leśnych Elfów.
Nowi Wild Ridersi są mocarni! Czegoś takiego się spodziewałem, super, że są na jeleniach :) Same jelenie wydają się mieć jakby zbyt potulne pyski i może trochę za drobne są ale może na żywo będą lepiej wyglądać. Mimo wszystko Wildzi najbardziej mi się podobają ze wszystkich nowych WE.

Najbardziej liczyłem na nowego Herosa na Eagleu i nowych Hwak's Ridersów.....

Życzę nam wszystkim dobrej zabawy z nowymi WE :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Imo te magiczne strzały można dowolnie mnożyć na wielu oddziałach.
Przecież dowolna ilość unitów może mieć magiczne kosy w wochu i nikt z tego powodu nie płacze. Nie ma zapisu, że dany rodzaj strzał to upgrade tylko dla jednego unitu, więc co tu kombinować.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dydu pisze:Z ciekawostek, które się tu nie pojawiły, albo ja nie zarejestrowałem:
- WR wynika, że dół też ma frenzy
A frenzy nie obowiązuje tylko góra ?

fario
Plewa
Posty: 7

Post autor: fario »

Z racji tego, że jest to mój pierwszy post w dziale WE witam wszystkich serdecznie!
Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale obecnie bohater na orzełku będzie miał lookouta w oddziale warhawków? Nie są już chyba skirmisherami?
Drugie pytanie: Waystalker + bow of loren + czar z beasta + 3A - Będzie można wypuścić 5 strzałek No AS we wrogiego bohatera (zasada sniper) ?

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

fario pisze:Z racji tego, że jest to mój pierwszy post w dziale WE witam wszystkich serdecznie!
Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale obecnie bohater na orzełku będzie miał lookouta w oddziale warhawków? Nie są już chyba skirmisherami?
Drugie pytanie: Waystalker + bow of loren + czar z beasta + 3A - Będzie można wypuścić 5 strzałek No AS we wrogiego bohatera (zasada sniper) ?
Każdy unit lataczy ma z bazy skirmisz (to wynika z RB).
Do unitów lataczy nie można dostawiać bohaterów (to też wynika z RB).
W 3 calach od 5 warhawków heros na orle miał zawsze i ma teraz lookouta na 4+.
Co do waystalekera - jak najbardziej tak.
Obrazek
Obrazek

fario
Plewa
Posty: 7

Post autor: fario »

Dzięki! Skywalkera chyba trzeba wcisnąć do rozpy :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Przeglądam właśnie i bardzo fajny book...

Cory wydają mi się lekko za drogie - 15-17 pkt za łucznika to sporo zwłaszcza że dalej ginie od pierdnięcia:)...
Sepec super fajne wygląda na to że warhawki tez mają ASF bo nie pisze że tylko góra ma...fajny unit...
Rare też monotenatyczne - raczej nikt się na tremena nie zdecyduje :)
Z herosów też jest trochę wyborów - ja bym chyba brał anciet tremena bo rozwala każdego kowboja w pył a i jakiś klocek może zatrzymać na dokładkę będzie się leczył z lifa...

Armia delikatna i wymagająca przemyśleń ale z klimatem i mająca potencjał . Wygląda na to że topowi WE gracze mają szansę teraz powalczyć o podium na masterach...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

do strzałowych geniuszy.... strzały płacimy za każdy model, czy to już nie jest dublowanie itemów?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

za każdy model ale ten sam typ w całym unicie - możesz wybrać tylko jedne :(
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Spokojnie zrobiłem pare rozpisek, i tak nic się nie mieści :P
Poza tym FAQ zweryfikuje.

Zablokowany