Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Re: Rozpiski

Post autor: Durin »

Jurki ogólnie są bardzo szklane jeśli chodzi o walkę z kowbojami, to nie są combaty w któe się pakujemy.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

One w ogóle są za drogie w kontraście z tym co robią. Niestety zazwyczaj zżerają orły i inne :cry:
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

zacznij grać tak, by wprowadzać je w lepsze cc niż orzeł
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Heretic pisze:One w ogóle są za drogie w kontraście z tym co robią. Niestety zazwyczaj zżerają orły i inne :cry:
Z tego powodu po paru turniejach zacząłem grać bez nich. IMO klocek 12 trolli robi swoje i często zdobywał mi więcej pkt niż jurki (niezależnie czy była to 1x5 czy 2x3 czy 3+4).

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Ja gram bez od ponad roku. Mówię o euro, bo na małe pkt wystawiam. Trójka jest za słaba, a 4 i 5 za drogie i zzerają śmieci.

@Dymitr wolę bez. Poza tym łatwo powiedzieć. Orzeł jednak lata. Za łatwo jewymanewrować
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Więc na czym grasz jeśli wywaliłeś SC? Do tej pory (nie gram długo) jurki były opcją obligatoryjną w mojej rozpie ;p

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Veta92 pisze:Więc na czym grasz jeśli wywaliłeś SC? Do tej pory (nie gram długo) jurki były opcją obligatoryjną w mojej rozpie ;p
Mhm, prawda. W WoCu poza herosami, corami i jurkami nie ma co wystawiać.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Na najlepszym unicie w tym kretynskim booku - Warshrinach.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Jurki w takiej ilości (3) są super. Mi się bardzo sporadycznie pakują w CC z orłami.... Clue tkwi w tym, żeby nie opierać na nich ofensywy, traktować je jako dodatek, czasem oddział combatowy, czasem do ściągania ostrzału, a czasem nawet jako odginaczke.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

czyli mozna grać bez? wszyscy tak je wychwalają a mi kompletnie się modele nie podobają. czy ogry w duzej ilosci z fcg to dobry pomysł? trole wiem ze sie spisują bo mają regeneracje ale zastanawiam sie dlaczego az 12 polecacie wystawiać.. dwie chimery to przesada? gdy mam juz latajacego dp i bsb dysk to jedna powinna wystarczyc :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Zawsze mozna grać czym chcesz.

,,Nie zawsz to co mówią wszyscy jest madre. Nie boj sie zmiany na lepsze"- WWO;)


Jeżeli jiz to raczej opcja, która prezentuje durin czyli 3 jako support. W gruncie rzeczy nie są drogie za to co robią.

Jak ich nie chcesz to możesz spróbować grac czymś innym. Możesz zawsze odkryć jakiś patent, którego nikt z nas nie zauważył..
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Można zagrać na trollach (niekoniecznie w tak dużej ilości co ja) do tego np smocze ogry dać. Przy I2 nie szkoda uzbroić w GW, wtedy ładnie mogą siekać wroga z S7. Trzymać ich może bardziej na odległość od tego co może im zdjąć AS i wypłaca dużo ataków, a wysyłać przeciwko takim unitom trolle. No i nie maja frenzy (no chyba, że ktoś walnie w nich błyskawicą, ale szczerze spotkał ktoś się kiedyś z taką sytuacją ??). Jedyny minus to brak muzyka czyli swiftreform odpada :? .

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Problem w tym, ze dragon ogry nie zdaza zaatakować. Trolle natomiast tak. Jak juz to trolle. Dragon ogry raczej na półeczkę no chyba, ze klimat chcesz mieć to jeszcze o shagotha możesz się pokusić :wink:
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

swieta_barbara pisze:
Veta92 pisze:Więc na czym grasz jeśli wywaliłeś SC? Do tej pory (nie gram długo) jurki były opcją obligatoryjną w mojej rozpie ;p
Mhm, prawda. W WoCu poza herosami, corami i jurkami nie ma co wystawiać.
c'mon, helena lub dwie! i chimera. poza tym to sie zgodze :P
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Sysiu...

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

ide sie wyspac...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

Total Roster Cost: 2396


1 Daemon Prince of Tzeentch, 415 pts
Sword of Striking
Enchanted Shield
Third Eye of Tzeentch
flight
chaos armour
lvl 3

1 Exalted Hero of Tzeentch (Battle Standard Bearer), 151 pts
Disc of Tzeentch
Charmed Shield
Talisman of Preservation
Scaled Skin


1 Chaos Sorcerer of Nurgle, 170 pts
lvl2
barding
Daemonic Mount
Dragonhelm
Chaos Familia


24 Chaos Warriors of Tzeentch, 500 pts
gw
shield
musician
Banner of Swiftness

5 Marauder Horsemen of Slaanesh, 90 pts
javelin
musician

5 Chaos Knights of Tzeentch, 200 pts
FCG
Ensorcelled Weapons
Standard of Discipline

1 Gorebeast Chariot, 130 pts

1 Gorebeast Chariot of Nurgle, 140 pts

5 Chaos Warhounds, 45 pts
vanguard, poison

5 Chaos Warhounds, 30 pts


5 Chaos Warhounds, 30 pts

1 Hellcannon, 210 pts



edit: nowa wersja
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2014, o 14:59 przez B.Knight, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Twój LVL3 nie ma się gdzie schować. Jeżeli chcesz nim grać solo, to wg mnie jedyna możliwość to schować go za swoimi liniami (terenem etc.) i ciskać czary z jakiegoś lora o dużych zasięgach (shadow). Oczywiście możesz zmienić mu mark na TZ lub zmienić warriorom mark na nurgle (z GW lepiej nurgle niż TZ) i puścić go w oddziale. Jednak bez warda lub MR będzie miał ciężko (pojedynki, snajperki etc.)

Tak samo Twój BSB - nie rozumiem kompletnie tego złożenia, przecież siła TZ opiera się na wardach...

Poza tym DP na ETC jest coraz bardziej pocięty...nie widze sensu wystawiania go, LVL4 na pełnym wypasie lub Lord na dysku to teraz chyba lepsze wybory (jednak sam nie gram ETC więc nie czuje się kompetentny w tym temacie)

Co do herosów - uważam, że bezapelacyjnie najlepszy wybór to kowboje tzeencha na demonic mountach z wardami 3++ (T5 3W) i great weapon (S7). Można dołożyć takowych do oddziału warriorów lub knightów z blasted std. Staty prawie jak lord, przyjmują na klatę część ataków wroga i mają wygar.
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

2400 Pts - Warriors of Chaos Roster

Total Roster Cost: 2396

1 Chaos Chariot of Nurgle, 125 pts = (base cost 110 + Mark of Nurgle 15)

1 Chaos Chariot of Nurgle, 125 pts = (base cost 110 + Mark of Nurgle 15)

1 Chaos Chariot of Nurgle, 125 pts = (base cost 110 + Mark of Nurgle 15)

5 Chaos Warhounds, 45 pts = 5 * 9 (base cost 6 + Poisoned Attacks 1 + Vanguard 2)


5 Chaos Warhounds, 45 pts = 5 * 9 (base cost 6 + Poisoned Attacks 1 + Vanguard 2)

5 Marauder Horsemen of Slaanesh, 90 pts = 5 * 16 (base cost 14 + Mark of Slaanesh 1 + Javelin 1) + Musician Mus 10


5 Marauder Horsemen of Slaanesh, 90 pts = 5 * 16 (base cost 14 + Mark of Slaanesh 1 + Javelin 1) + Musician Mus 10

7 Chaos Knights of Tzeentch, 335 pts = 7 * 45 (base cost 40 + Mark of Tzeentch 2 + Ensorcelled Weapons 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Blasted Standard, 25 pts


3 Dragon Ogres, 204 pts = 3 * 68 (base cost 60 + Great Weapon 8)


1 Daemon Prince of Nurgle, 410 pts = (base cost 235 + Magic Level x3 105 + Mark of Nurgle (Daemon) 10 + Chaos Armour 20 + Daemonic Flight 40)
1 Enchanted Shield, 5 pts
1 Flaming Breath, 30 pts
1 Soul Feeder, 10 pts


1 Chaos Sorcerer of Nurgle, 171 pts = (base cost 110 + Mark of Nurgle 10 + Chaos Steed 16 + Level 2 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts
1 Scaled Skin, 20 pts

1 Exalted Hero of Tzeentch (Battle Standard Bearer), 151 pts = (base cost 110 + Mark of Tzeentch 10 + Great Weapon 6 + Battle Standard Bearer 25)
1 Disc of Tzeentch, 30 pts
1 Charmed Shield, 5 pts
1 Talisman of Preservation, 45 pts
1 Third Eye of Tzeentch, 10 pts


1 Chimera, 275 pts = (base cost 230 + Flaming Breath 30 + Regenerating Flesh 15)
Obrazek

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

ciekawe wrzucasz rozpiski, pisz tylko które już testowałeś, ponieważ można tak bez końca wrzucać ....

osobiście lubię wystawiać piechotę potworów i dr.ogry jednak w obecnej edycji i w turniejowych rozpiskach zobaczysz tylko trolle. co i tak nie jest widoczne u wszystkich graczy. nie każdy lubi ich niańczyć. gram nimi od 8.edycji i zawsze mi się sprawdzają. dr.ogrami grałem w 7edycji zawsze i bardzo lubię te modele. niestety brak 5 wytrzymałości lub jakiejkolwiek innej ochrony nie wróży im nic ciekawego na dalszą metę. chyba że grasz nie na euro. swoją drogą zawsze możesz je wrzucić do kontyngentu 700p przyjeżdżając do nas... :D :D :D

ODPOWIEDZ