Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: Bercik »

OK doprecyzuje odpowiadając na Twoje pytanie
pytanie moje brzmi, czy można uzyskać korzyści z posiadania podstawki 40x40, chociaż nie powinno się jej mieć?
Nie można. Dopuszczalne jest jeszcze wystawianie orłów na małych podstawkach, ale masz obowiązek grać tak jakbyś miał podstawkę 50 mm.

Widziałem gdzieś taki dokument obowiązujący na ETC z rozmiarami podstawek - wg. tego bolce powinny mieć 50mm lub okrągłą 60mm. Ja swoje sam wycinałem tak żeby się mieściły - mają trochę poniżej 45 mm

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Bercik pisze:Nie można. Dopuszczalne jest jeszcze wystawianie orłów na małych podstawkach, ale masz obowiązek grać tak jakbyś miał podstawkę 50 mm.
Pytanie tylko, jak to jest z tym wlatywaniem Noblem na Orle do Piechoty i ustawianie się np. w centrum oddziału, gdy fizycznie 40x40 jest wielokrotnością 20x20, a wiadomo, że nikt nie wlatuje Orłem do Piechoty, gdy korzyści z takiego zabiegu nie ma? ;)
Bercik pisze:Widziałem gdzieś taki dokument obowiązujący na ETC z rozmiarami podstawek - wg. tego bolce powinny mieć 50mm lub okrągłą 60mm. Ja swoje sam wycinałem tak żeby się mieściły - mają trochę poniżej 45 mm
A tak z ciekawości, jakie są fizyczne wymiary RBTy do HE, uwzględniając rozpiętość Ramion w najszerszym miejscu oraz odległość pomiędzy koniuszkiem Bełtów i "Ogona", w milimetrach, bo ja używam modeli DE z Shadow Warriorami w Załodze (stylizacja pod Nagarythe/Shadowlands) i ciekawy jestem, jaką to trzeba by było mieć wielką tą Podstawkę, aby spełnić wymogi z Uściśleń Sędziowskich? Byłby ktoś w stanie dokładnie to zmierzyć, bo obecnie dostępu do tych modeli nie mam? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Azurix pisze: gdy korzyści z takiego zabiegu nie ma? ;)

Bs'owe strzelanie i magia wchodzi w oddział

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

wind_sower pisze:Bs'owe strzelanie i magia wchodzi w oddział
Wiem właśnie. Stąd taki manewr, przy podstawce 40x40, do wnętrza oddziału, byłby nielegalny, jeśli przyjmuje się grę na 50mm podstawkach. Ja na szczęście, przez brak zdecydowania przy ujednolicaniu podstawki pod Orła, wystylizowałem własną w taki sposób, że jest on zamontowany na 40x40, która na magnesach wchodzi na 50x50 (pomiędzy obwódkę ze skałek), więc mogę mieć obie wersje wedle "widzimisię" ustaleń ;)

Dorwałem wreszcie wymiary RBTy i na długość osiąga 60mm, a na szerokość 80mm, oczywiście patrząc na najbardziej oddalone od siebie punkty w danym kierunku, także jak to jest z tymi 40x40, 50x50, albo 60mm Podstawkami? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

ja gram na okrągłych 50mm
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Innymi słowy, prawdopodobnie nikt w Polsce nie posiada prawidłowego, według Uściśleń Sędziowskich, rozmiaru Podstawki pod RBTę :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

A dajcie spokój :D
Ja mam 40mm na orły i bolce. Mam stare, metalowe bolce i się mieszczą. Choć w sumie powinny być na 40mmx60mm z tym,. że 60 szerokości, więc jakby ktoś miał zamiar się kłócić, to dostawiłbym mu te 2 podstawki 20mm z boku i grał.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

tyle lat sie grało bez podstawek pod maszynami i nikt problemow nie robił, a teraz tyle hałasu o to :wink:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No bo weszły Uściślenia Sędziowskie, ale nie zauważyłem jeszcze u ludzi tych podstawek 60x80, więc chyba nie mam się czym przejmować, mając u siebie 40mm :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

SonOfCaledor
Plewa
Posty: 7

Post autor: SonOfCaledor »

witam, czy bochatera na orle można dołączyć do unitu np. 6 orłów?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Można dołączyć do różnych jednostek, ale do Orłów nie. Masz napisane w Rule Booku, że nie można dołączać do jednostek Rydwanów oraz jednostek Latających, a dodatkowo Kawaleria (w tym Kawaleria Potworów) nie może dołączyć do Skirmisha, którym Orły stają się, gdy jest ich więcej niż 1 sztuka w oddziale :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

SonOfCaledor
Plewa
Posty: 7

Post autor: SonOfCaledor »

czyli tak jak w RB, myślałem, że może jakieś erraty weszły... ale nie potrafiłem się doszukać.
DZieki za szybką odpowiedź.

SonOfCaledor
Plewa
Posty: 7

Post autor: SonOfCaledor »

witam,
mam pytanie dotyczące Dragon maga: jeżeli dojdzie do kombatu i odpali gem of sunfire, czy zionąc ma +1 do zranienia, czy GoS działa na zionięcia (pamietam byla taka errata ze zionięc nie da sie boostowac, lub może chodziło tylko o stompy - nie potrafie tego znaleść)?
idac dalej jeżeli działa to czy: Flaming Sword of Rhuin dokładany do wczesniejszego GoS sie sumuje?
jeżeli tak jednostki z T3 sa ranione automatycznie (3+ s4---> 2+ GoS- przy czym 1 zawsze failują ---> automatycznie dzieki FSoR)
Ciekawi mnie DM na jedna ture jeżeli wszystko działa może wyciagnac +2do zranienia - jak sie jeszcze zboostuje jego WS/A i nie bedzie bił puszek to chyba dostanie znośną wartosć bojową.
4A z s5 + 2A z s3 + 2d6 A z s4 wszystko +2 do zranienia, magiczne i ogniste.

jak się ta kombinacja: GoS+FSoR ma do zionięcia w fazie strzelania: bedzie +2 do zranienia?

Dragon Armor/Dragonhelm - ward na ogien w tej edycji przechodzi na mounta? bo także niegidze nie moge znaleść tej info.

z góry dziękuje za odpowiedzi.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

pamietaj ze gem dziala tylko jesli juz posiadasz ogniste ataki, wiec na zioniecie dziala, jesli wrzucisz sobie mieczyk to wszystkie ataki beda mialy +2 do ranienia, ale 1 zawsze fail.

ward nie przechodzi juz na mounta

btw wartosc bojowa tego maga jest znikoma, a model kosztuje 425 pkt w optymalnym zlozeniu, wiec sporo. Jedyne co wnosi to zioniecie, channel i dodatkowy lore z pociskami, w walce radzi sobie co najwyzej z lucznikami przeciwnika ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

O ile pamiętam, to na Breath Weapony nie działają Przedmioty, Czary i Zasady Specjalne :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jak Sun Dragon to jak najbardziej ekonomiczna wersja moim zdaniem.

Czyli arkana + dragon armor/ench shield.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: olomir »

jak radzicie złożyć dragon mage, loremastera i archmage?

ja grałem na DM - dispel, ench shield, luckstone, LM - Book of hoeth, sheild of myrwyrm, ironcrouse icon, warrior bane, Arch- Talisman of preservation, ring of fury.

planuje wyrzucić pierścień, bo przy takiej ilości, mam już dość sposobów by zużyć kości.


i i mam pytanie, czy na ring of fury działa book of heath?(jeśli założyłbym go na loremasterze)

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

To wszystko masz w jednej rozpisce???? :shock:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

lekko 1000 pkt w magach =D> zeby sie splacili to trzeba by 20 tur rozegrac ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

olomir pisze:jak radzicie złożyć dragon mage, loremastera i archmage?

ja grałem na DM - dispel, ench shield, luckstone, LM - Book of hoeth, sheild of myrwyrm, ironcrouse icon, warrior bane, Arch- Talisman of preservation, ring of fury.

planuje wyrzucić pierścień, bo przy takiej ilości, mam już dość sposobów by zużyć kości.

i i mam pytanie, czy na ring of fury działa book of heath?(jeśli założyłbym go na loremasterze)
Ring of Fury to bound spell i się rządzi swoimi prawami - książka działa tylko na czary rzucane przez maga, a nie przez jego pierścionek.

No i tak jak koledzy piszą: przeinwestowana ta magia.

Dispell Scroll lepszy na modelu który ma look out sira swoją drogą - Sun Dragon może łatwo zginąć i go stracić, a szkoda by było nie użyć srolla w kluczowym momencie.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

ODPOWIEDZ