Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Re: Początkujący....

Post autor: Kordelas »

Obecnie na turniejach za WYSIWYG dostaje się jakieś drobne dodatkowe punkty. Nikt się nie czepia ,czy model ma tarcze lub nie. (aczkolwiek pomysł ze stojaczkiem z tarczami ciekawy :) )
Ktoś może się przyczepić jeśli model bardzo odbiega od wyposażenia ,ale to rzadkie przypadki i w większości są to już proxy.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Cześć,

Do tej pory zajmowałem się wraz z ojcem głównie modelami z II Wojny Światowej i powoli naszła mnie chęć na zagranie w WFB ( dzięki szanownej koleżance Mirabelce ). Grałem w II edycję w40k oraz trochę w Chronopię, Głównym motywatorem dla mnie przy wyborze armii jest wygląd figurek także zdecydowałem się na jedną z tych opcji:
- Empire jako armia czysto Ulrica
- Empire jako armia składająca się z Halflingów
- DoW ale takie ludzke ( strona ally a nie destro także dwarfy, ludzie i temu podobne nacje bezmieszania orków z krasnoludami )


Teraz kilka pytań w powyższej materii:
1. Czy można złożyć armię czysto Ulrykowską mającą ręce i nogi? Przejrzałem galerięPana Kefasa i myślę, że jestem w stanei zrobić Demiwolfy :P
2. Czy Armią Ulrika właśnie z takimi konwersjami itd będzie można normalnie z kimśgraćbez posądzania, że ta figurka to nie ta figurka ( mam namyśli np. zrobienie zamiast halabardników, maruderów z Chaosu z jakimiś większymi dzidami, futra itd i nazwanie ich właśnie Halabardnikami.
3. Pytanie tyczy się Armii Halflingów granej jako Empire - pytanie w zasadzie jak wyżej czy będzie to dopuszczone jeśli wystawię takązgarjęi powiem, że np. Ten trzy wozy z czterema falflingami ciągnięte przez kucyki do demigryfy?
4. Pytanie do graczy Dogs of War jak wygląda sprawa z tą armią? Przejrzałem kilka tekstów i niby ona jest ale jakby jej nei było. Na upartego można tym grać ale: Na jakim AB? Czy jest to oficjalnie dopuszczona armia do rozgrywek? Czy ludzie krzywo się patrzą jeśli stają przeciw tej armii i coś marudzą, że przecież ona jest nielegalna.... Wreszcie tutaj mam problem bo o ile w pozostałych moich wyborach wiem od czego zacząć ( bo jakośtam znam armięImperium ) tak tu co do zakupów chciałbym się już poradzić znawców: Zastrzegam, że na 100% widzę w tej armii Long Drongów, Hot Pota oraz Halflingów


Bardzo dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

DoW jest dobry raczej jako druga armia, no chyba, że nie interesuje cię gra turniejowa to wtedy nie ma przeciw wskazań, żeby nią grać.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Czy taki staroedycyjny bohater imienny, który równiez jest w tej edycji może przejść na DMP jako 4 lev mag swiatła ?

Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Na DMP przeszedł by jako Greater Tzeentcha.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ależ super, cóż to za model? :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Arkhan the Black
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Stand and shoot można robić wiecej niż raz jeśli pierwszy oddział szarżujący został zabity? Proszę o szybką odpowiedź
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Tylko raz.

Major14
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Major14 »

jedno szybkie pytanko, gdyż nie mogę nigdzie znaleźć w podręczniku odpowiedzi. Jeśli moja jednostka dostała szarżę na bok, to czy doliczam szeregi do wyniku walki?






Aha... no i jeszcze jedno. Czy podczas szarży bohater może opuścić oddział?

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Zależy ilu było przeciwników na boku. Bohater może wyszarżować z oddziału
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

Bohater może wyszarżować z oddziału, tzn. szarżuje bohater a oddział zostaje w miejscu. Ale bohater nie może opuścić szarżującego oddziału.

Jednostka z oddziałem na boku ma normalnie liczone szeregi, chyba że na bok zaszarżował oddział który ma przynajmniej dwa szeregi po pięć modeli, wtedy nie liczysz szeregów oddziału zaszarżowanego na flankę.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Witam. Myślę że to dobre miejsce na moje pytanie.
Wiem, że wyspa krwi już pare lat ma ale tak naprawdę nigdy mnie nie interesował ten dodatek, dlatego moje pytanie. Czy w wyspie krwi były jakieś elementy terenu tak jak było to w skull pass?? Na żadnym zdjęciu nie widziałem nic oprócz figurek ani do tego dodatku ani do mrocznej zemsty do 40k.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie było elementów terenu, popatrz choćby na zdjęcia w necie tylnej okładki - nic tam ni ma :) same figsy
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Właśnie mnie to dziwiło, bo mam skull passa i w spadku jakiś do 40k z tyranidami i tam na okładkach zawsze było jakieś widać, ale myślałem że skoro we wczesniejszych dodatkach były to czemu nie miało by ich być i teraz, a może po prostu pomineli jej na zdjęciach. Dzięki za szybką odpowiedz.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Cześć,

Zakupiłem ostatnio kilka figurek do Beastmanów w celach raczej artystycznych ( malowanie ) a nie granie. Kończę już z nimi pracę i zastanawiam się co by tu dalej można dokupić. Mam na chwilę obecną 15 ungorów z łukami i jednego szamana. Czy Batalion to dobry wybór?

Swoją drogą jaka jest to armia? Nie jestem żadnym wybitnym graczem także finezyjne taktyki jak w WE raczej mnie nie dotyczą jeszcze ( pierw trzeba sobie przypomnieć jak się w to gra ). Da się poskładać BoCH w armię mniej Hordową niż mi się wydaje? Przeglądałem rozpiski i raczej są monotematyczne niż finezyjne i właśnie hordowe.... :/

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Z ograniczeniami Euro, wchodzi ci do armii bodaj 7 potworów ;)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Alrik
Plankton
Posty: 4

Post autor: Alrik »

Cześć,
Nie chciałem tworzyć nowego tematu, więc nie bijcie, jeżeli to nie do końca tutaj powinno się znaleźć.

Lubię rycerskie klimaty (koniki, ciężkie zbroje i szeroki arsenał broni białej). Zgodnie z moimi preferencjami, ostały się 2 armie: WoCH lub Bretonnia. Którą będę się lepiej bawił, i którą okazjonalnie zremisuję z przeciwnikiem :) ?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Zdecydowanie Bretonia, woch to teraz głównie rydwany i potwory.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Alrik
Plankton
Posty: 4

Post autor: Alrik »

Dzięki. Jeżeli mógłbyś mi odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie, byłoby świetnie.

Obecnie w Bretonni wielu modeli nie ma. Ale czy Battalion Bretoński zawiera modele, które przydadzą mi się w grze?
Zastanawiam się nad zakupem.

ODPOWIEDZ