DE 2400 Euro

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

DE 2400 Euro

Post autor: DarkAngel »

Z reguły nie wrzucam rozpisek na forum, ale po ostatnim turnieju chciałbym dopracować rozpiskę i przydałyby się porady.
Unnamed2400 Pts - Dark Elves Army

1 Dreadlord @ 304.0 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak
Ogre Blade [40.0]
Cloak of Twilight [50.0]
Dragonhelm [10.0]
Dark Pegasus @ [50.0] Pts

1 Supreme Sorceress @ 295.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Death
Dispel Scroll [25.0]
Ring of Hotek [50.0]

1 Master @ 171.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Charmed Shield [5.0]
Potion of Strength [20.0]
Dawnstone [25.0]
Dark Steed @ [0.0] Pts

1 Master @ 184.0 Pts
Lance; Sea Dragon Cloak; Shield
Armour of Destiny [50.0]
Dark Pegasus @ [50.0] Pts

34 Witch Elves @ 430.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Standard; Musician
Banner of Swiftness [15.0]
Hag @ [10.0] Pts

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

5 Harpies @ 75.0 Pts

9 Shades @ 162.0 Pts
2ndWeapon; Rptr Crossbow

8 Doomfire Warlocks @ 235.0 Pts
Magic Level 2
Master of Warlocks @ [10.0] Pts

Models in Army: 87


Total Army Cost: 2391.0

Proszę o komentarze (konstruktywne oczywiście :))
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Trzymanie duzej suki w 9 shadow moze zle sie skonczyc :) Wyrzuc te 5tke harpii i doloz modele.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

wolalbym na BSB magiczne ataki a drugiego pegaza zamienic na wiecej miesa, czy to jakis unit piechoty dodatkowy (jakas 15tka korsarzy na amgice) czy nawet hydre
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Akurat z drugiego pegaza jestem zadowolony i raczej go z rozpiski nie wywalę. Na BSB słomka zamiast potki ? Nie miałem pomysłu co zrobić z tymi punktami za harpie, więcej shadów to dobry pomysł, zastanawiałem się nawet nad meduzą :)
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Meduza sie sprawdza w zupelnie innych rozpiskach - trzeba sie bardzo wysilic zeby grała :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

jeżeli chcesz mieć 2 pegazy to proponuje generała na konika a nobla na pegaza, w ten sposób zyskujesz:

- losa dla generała
- 1 dodatkową ranę na herosie
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Do walki w zwarciu masz tylko jeden oddział, w dodatku bez bohatera w środku, zajazd sowity aczkolwiek jakoś nie wyobrażam sobie aby rozpiska sprawdziła się uniwersalnie. Brakuje mi w niej jeszcze jakieś 15 kusz, skoro nastawiasz się na strzelanie. A Warlocków podzieliłbym na dwa oddziały po 5 aby straszyły a nie ściągały wszelkiego strzelania :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Tapio pisze:Do walki w zwarciu masz tylko jeden oddział, w dodatku bez bohatera w środku, zajazd sowity aczkolwiek jakoś nie wyobrażam sobie aby rozpiska sprawdziła się uniwersalnie. Brakuje mi w niej jeszcze jakieś 15 kusz, skoro nastawiasz się na strzelanie. A Warlocków podzieliłbym na dwa oddziały po 5 aby straszyły a nie ściągały wszelkiego strzelania :wink:
Warlocki z lordem w środku też mają niezłego kopa. Po za tym grałem na 2 klockach piechoty i nie niestety to mi się nie sprawdzało.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

1 Dreadlord @ 269.0 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak
Giant Blade [60.0]
Dawnstone [25.0]
Dragonhelm [10.0]
Dark Steed @ [0.0] Pts

1 Supreme Sorceress @ 295.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Death
Dispel Scroll [25.0]
Ring of Hotek [50.0]

1 Master @ 213.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield; Battle Standard
Cloak of Twilight [50.0]
Dark Pegasus @ [50.0] Pts

1 Master @ 184.0 Pts
Lance; Sea Dragon Cloak; Shield
Armour of Destiny [50.0]
Dark Pegasus @ [50.0] Pts

32 Witch Elves @ 408.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Standard; Musician
Banner of Swiftness [15.0]
Hag @ [10.0] Pts

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield

5 Dark Riders @ 85.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

1 Reaper Bolt Thrower @ 70.0 Pts

14 Shades @ 252.0 Pts
2ndWeapon; Rptr Crossbow

8 Doomfire Warlocks @ 235.0 Pts
Magic Level 2
Master of Warlocks @ [10.0] Pts

Models in Army: 85


Total Army Cost: 2391.0
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, o 20:14 przez DarkAngel, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Po co Ci fiolka siły na kolesiu który klepie z 6 siły ?

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

W sumie racja :) Wymieniłem na Giant Blade
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Nadal się zastanawiam nad Lorem - Nie wiem czy wybrać Death, czy Life. W grę mógłby wejść też Heaven...
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

ODPOWIEDZ