Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Milutki »

Tak, ma albo dwa strzały snajperskie zwykłe, albo jeden strzał snajperski NoAs.
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Mocne. Thx.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Hardy pisze:Mocne. Thx.
No bardzo fajna zabawka :) - fajnie się sprawdza 2 w rozpisce

Oczywiście dochodzi szereg modyfikatorów ujemnych
-1 zasięg
-1 sniper
-1 multiple

Do tego przeciwnik postara się kluczowe modele (bsb, mag, scroll itd) ustawić tak aby mieć jeszcze jakiś Heavy cover za własny oddział więc aż tak różowo nie jest ale dzięki temu wymuszamy aby przeciwnik się chował, unikał nie wystawiał na ostrzał znajperów :)

Zdecydowanie jedna z fajniejszych pozycji w nowym booku
Ja gram na 2, często jakichś BSB, kolesi ze scrollami czy innymi wkurzającymi duperelami wyciągam z oddziału.
Głównego herosa jeszcz mi się nie udało - przeciwnicy są czujni ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

A wlasnie ... waye maja kare za multipla ? Czy po prosu wybieramy tylko "tryb" strzelania ?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

szczurek pisze:A wlasnie ... waye maja kare za multipla ? Czy po prosu wybieramy tylko "tryb" strzelania ?
Jest jak najbardziej kara za multiple shot

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Normalna zasada multiple shot z RB jest kara -1

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Tak przeglądam rozpiski które wrzucacie na forum i jako że nie gram od kilku lat (a na 8ed chyba 1 bitwę rozegrałem) tak się zastanawiam:

1. Co robicie z Bsb na nogach? Szczególnie w rozpiskach gdzie jedyna piechota do GG.
2. Widzę że standardem są dwa Great Eagle - do czego się przydają (gdzieś coś o "odginaniu szarż" rzuciło mi się w oczy)?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

1. Ja osobiście trzymam bsb i całą kadrę w klocku GG z Moonstonem i w razie czego skaczę po lasach ;)
2. Odginanie szarż, zdejmowanie maszynek i tego typu śmieciowe zadania.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Christos pisze:Tak przeglądam rozpiski które wrzucacie na forum i jako że nie gram od kilku lat (a na 8ed chyba 1 bitwę rozegrałem) tak się zastanawiam:

1. Co robicie z Bsb na nogach? Szczególnie w rozpiskach gdzie jedyna piechota do GG.
pewnie siezi w waywatcherach lkub wlasnie w gg
2. Widzę że standardem są dwa Great Eagle - do czego się przydają (gdzieś coś o "odginaniu szarż" rzuciło mi się w oczy)?
kiedys odginalo sie szarza robiac flee, bo oddzial musial jechac po linii srodek-srodek. teraz redirect to pop rpsotu nowa deklaracja szarzy, wiec odgina sie mowiac oddzialem hold. W efekcie czego zatrzymuje sie oddzial szarzujacy.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Jaka podstawkę ma Orion?
Gdzie w ogóle znajdę jakiś spis rozmiaru podstawek?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Orion ma 50x50

Niestety jedyny spis podstawek to zdjęcia na stronie GW, bo obowiązują takie rozmiary podstawek z jakimi sprzedają oryginalne modele ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Jest spis zrobiony na potrzeby ETC:

https://www.dropbox.com/s/82gbt5z20btzj ... 0chart.pdf

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Czy wystawiane są w WE hordy?
Jeśli tak to jakie jednostki?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jakoś nie widzę zastosowania. Może u Wildwood rengerów ew. ale to i tak, za dużo modeli które zajmują za dużo miejsca na stole.
Więc IMHO nie ma sensu wystawiać hord ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Myślałem kiedyś o hordzie 40 driadek wzmacnianych zerówką beasta :) Ale wolę jednak 2 oddziały wildów które nie potrzebują wzmocnienia magicznego :)

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Słyszałem teorie że wszyscy wystawiają hordy, bo na hordy tylko inna horda dobra.

Zastanawiałem się co z WE. Myślałem właśnie o Dryadach.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

No ze 2 lata temu hordy były powszechne, teraz to chyba tylko jakieś O&G widziałem w Hordach.
A my to cóż, łuki dobre na wszystko, to i hordy ogarną :lol2:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Trzeba jeszcze mieć szczęście w kostkach, a po ostatnich dwóch sparingach z Lizardmenami niestety przypomniałem sobie jak to jest nie mieć tego szczęścia :(

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Czy jeśli wsadzę czarodziejke na piechote do klocka driad to będzie ona miałą Look outa czy nie ze względu na inny rozmiar podstawek ? Bo gdyby jednak miała, to taki oddział 10 driad to niezły oddział do trzymania maga z T4 i Wardem + zawsze można tym coś odgodzić a nawet ze smieciami powalczyć.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jacobs pisze:Czy jeśli wsadzę czarodziejke na piechote do klocka driad to będzie ona miałą Look outa czy nie ze względu na inny rozmiar podstawek ? Bo gdyby jednak miała, to taki oddział 10 driad to niezły oddział do trzymania maga z T4 i Wardem + zawsze można tym coś odgodzić a nawet ze smieciami powalczyć.
Liczy się troop type - czyli względem tego ma lookouta jak najbardziej. Ze względu na mniejszą podstawkę musi ona jednak stać zawsze po zewnętrznej stronie oddziału.

ODPOWIEDZ