Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Aseoks »

Jak sobie radzicie z różnymi "twardymi" jednostkami/postaciami np. demon z WOCH`u?
_______________________________

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

zabijamy je :P
A tak serio, dobrze się spisuje obniżarka T z shadowa + waye, ewentualnie snajpy Deatha. Może być też magia ofensywna heavena

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Ostatnio stwierdziłem, ze mimo wszystko fajni są też Glade Riders ze strzałkami -3 Asv. Nie są drodzy a taka przeszkadzajka wychodząca gdzieś z tyłu twardych jednostek nie jest zła. Nie dość że przeciwnik nie moze sobie ot tak zignorować czegoś co strzela zazwyczaj na 4+ z takim przebiciem pancerza to jeszcze w razie czego dobrze sie spisują do zadań specjalnych.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Też właśnie zastanawiam się nad strzalami na GR ale bardziej boli mnie np. ranienie na 5+,6+ z naszych wspaniałych łuków :)
_______________________________

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Driady to słaby pomysł na bunkier dla maga bo nie możesz dać flee.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Stan pisze:Driady to słaby pomysł na bunkier dla maga bo nie możesz dać flee.
No bunkier raczej na strzelanie wszelkiego rodzaju i magię. W razie czego można wejść do łuczników.
Właśnie bo nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie. Jak wmaszeruję magiem do oddziału łuczników, to mogę potem nimi strzelać ?
Aseoks pisze:Też właśnie zastanawiam się nad strzalami na GR ale bardziej boli mnie np. ranienie na 5+,6+ z naszych wspaniałych łuków :)
No to jest standard i tego się niestety nie uniknie chyba że z obniżajki T ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Karol Franciszek
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Karol Franciszek »

Witam Chciałem zacząć zbierać WE -pytanko co kupić na początek znaczy jakie jednostki ? Żebym mógł zagrać na 1500punktów :)

Jakieś modele już mam tzn. niestety to taka zbieranina

10 Łucznikow z CG http://www.goatrider.com/images/archers2.jpg

treemana (DURTHU THE TREEMAN metal),

2 magow konnych http://homepage.ntlworld.com/milwardfam ... f_mage.jpg

1 taki http://3.bp.blogspot.com/_Bowgsv04NAY/S ... C03329.jpg

2 waywatchers i chyba 1 wardancera

Orion the king stary metal

smok z lordem i chyba 1 lord/heros na koniu.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2014, o 19:07 przez Karol Franciszek, łącznie zmieniany 4 razy.
"Będziemy z nimi walczyć naszą stalą i odwagą, ale przede wszystkim będziemy z nimi walczyć naszą wiarą w Sigmara"
Magnus Pobożny, podczas Bitwy u Bram Kislevu

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Karol Franciszek pisze:Witam Chciałem zacząć zbierać WE -pytanko co kupić na początek znaczy jakie jednostki ? Żebym mógł zagrać na 1500punktów :)
Dużo zależy od Twojego pomysłu na armię ale polecałbym na początek :
- 30-40 glade guards,
- 10-12 waywatchers,
- 8 wild riders,
- 1-2 orły,
- bohaterów - z pewnością przyda się mag i sztandarowy armii (pieszo),

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

w skrócie
najlepiej 2 pudelka glade guardów
2 pudelka sisters of thorn
co do waywatcherów, albo poluj na 4 blisterki metalowych albo zamów sobie mirkwood rangers z lotra, fajny i tani zamiennik
http://www.games-workshop.com/en-GB/Mirkwood-Rangers
tak samo co do orłów polecam pudełko lotrowych, dwóch plastikowych orłów.
blisterek z bsb zamówić można też albo konwersję z pieszego GG i sztandaru od sióstr, na 1500 1 pieszy mag w zupelności wystarczy, sensowni też są bohaterowie do waywatcherów, dwóch już masz to przy mirkwoodach będzie jak znalazł

Karol Franciszek
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Karol Franciszek »

Urban pisze:w skrócie
najlepiej 2 pudelka glade guardów
2 pudelka sisters of thorn
co do waywatcherów, albo poluj na 4 blisterki metalowych albo zamów sobie mirkwood rangers z lotra, fajny i tani zamiennik
http://www.games-workshop.com/en-GB/Mirkwood-Rangers
tak samo co do orłów polecam pudełko lotrowych, dwóch plastikowych orłów.
blisterek z bsb zamówić można też albo konwersję z pieszego GG i sztandaru od sióstr, na 1500 1 pieszy mag w zupelności wystarczy, sensowni też są bohaterowie do waywatcherów, dwóch już masz to przy mirkwoodach będzie jak znalazł


mirkwood rangers z lotra jak oni wypadaja wielkościowo w porownaniu z waywatchers i to samo pytanie odnośnie orłów
pytam bo niemiałem styczności figurkami do lotra
"Będziemy z nimi walczyć naszą stalą i odwagą, ale przede wszystkim będziemy z nimi walczyć naszą wiarą w Sigmara"
Magnus Pobożny, podczas Bitwy u Bram Kislevu

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

w dziale z alternatywnymi figurkami znajdziesz takie zdjęcia. Moim zdaniem pasują jak pięść do oka, ale to rozwiązanie ma sporo wielbicieli. Figurki do wfb zawsze miały problem z proporcjami. GW dobrze wychodzą mięśniacy natomiast gibkie elfy zawsze były za bardzo przypakowane. Figurki z lotra znaczniej lepiej trzymają sie faktycznych proporcji, tym samym są troszeczkę mniejsze. Ja bym poczekał, aż sezonowcom zejdzie ochota na Wood Elfy i dorwal jakieś 5edycyjne modele, która moim zdaniem sa najładniejsze.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jakoś nie zauważyłem zbyt wielu sezonowców WE po nowym booku ;)

I szczerze mówiąc, nie wiem jak mogą Ci się podobać 5 ed. modele WE. Chociaż w sumie to sie tyczy wszystkich armii poza kraśkami.
Ja kupiłem sobie chyba 15 starych Tancerzy i żałuję bo modele paskudne niestety.

Co do pytania o tych rangerów, to ja kupiłem sobie i to są genialne modele. Po pierwsze nie będą zazwyczaj stały w obecności innych figurek, a po 2 warto im dokupić leśne podstawki z Micro Art jak ktoś już pokazywał w innym temacie. Zrobiłem tak i nie żałuję ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Karol Franciszek
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Karol Franciszek »

znalazłem taki obrazek mirkwood rangers i Glade guard archer dla porownania i przyznam wielkościowo są ok i jak pisał przedmowca lepiej GW wychodza mieśniaki niż gibkie elfy :)

http://asrai.org/download/file.php?id=7100&mode=view
"Będziemy z nimi walczyć naszą stalą i odwagą, ale przede wszystkim będziemy z nimi walczyć naszą wiarą w Sigmara"
Magnus Pobożny, podczas Bitwy u Bram Kislevu

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jacobs pisze: I szczerze mówiąc, nie wiem jak mogą Ci się podobać 5 ed. modele WE. Chociaż w sumie to sie tyczy wszystkich armii poza kraśkami.
Ja kupiłem sobie chyba 15 starych Tancerzy i żałuję bo modele paskudne niestety.

Co do pytania o tych rangerów, to ja kupiłem sobie i to są genialne modele. Po pierwsze nie będą zazwyczaj stały w obecności innych figurek, a po 2 warto im dokupić leśne podstawki z Micro Art jak ktoś już pokazywał w innym temacie. Zrobiłem tak i nie żałuję ;)
Modele z 5ed. są paskudne, nie licząc właśnie waywatcherów. "Przepatrzywacze Uliców" mają super płaszczyki, zakryte twarze i są dziarskie kozaki, a modele z szóstej to jakieś mambo łambo z krzakiem na dupie i sztyletem z kamyka. Nie tak powinien wyglądać najbardziej przyczajony elf w lesie.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Fakt, płaszczykowy elf jest b.fajny, niestety jako dodatek do jednostki 6ed.
Większa ich ilość powoduje atak klonów ;)

@Karol Franciszek

W tym porównaniu bierz pod uwagę ze GG to już przestarzałe modele, i wszystko co wychodzi teraz wyglada lepiej, i ma lepiej zachowane proporcje ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

hej, czy leśniaki rzucają na dt w magicznym lasku z poisonami ?

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

nic co ma forest stridera w nim nie rzuca.
O ile się nie mylę dotyczy to WE w wiekszosci, white lionów i chyba jeszcze gobosów na pająkach

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Czy jesli glade guardzi wezma magiczne strzalki i beda miec banner of etermal flame, to sie bedzie kumulowac? Np. Trueflight + BoEF
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

nie
xYz

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

hej może mi ktoś wytłumaczyć łapotologiczne ograniczenia euro?
-Hagbane tips/Trueflight arrows/Waywatchers(counts as 2)/Waystalker (counts as 5), max 60
to dotyczy wszystkich strzelających jednostak czy tylko te dwa rodzaje strzał, waywatchers i waystalker

ODPOWIEDZ