Powroty - jakie zmiany?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Powroty - jakie zmiany?

Post autor: DolmiR »

Po prawie 5 letniej przerwie mocno rozważam powrót do pamperków. Swoją przygodę z graniem zakończyłem gdzieś głęboko w 7 edycji za czasów, gdy demony/vc to było lekko 50 % armii na stołach ;)

Moje pytanie dotyczy tego jak z grubsza zmieniła się mechanika, zasady względem tamtych czasów. Mam na myśli kwestie naprawdę bardzo ogólne kompozycje armii / ruchy / magia.

Pytanie dodatkowe jak wyglądają pod względem grywalności na ten moment takie armie jak TK, WE, Bretka, Imperium.

z góry dzięki za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Imperium dobre, elfy bardzo dobre, bretonia średnia ale wychodzi nowy book za chwilę więc nie wiadomo, tomb kingi słabe jak barszcz. Mechanika się trochę pozmieniała ale zaraz wychodzi 9 edycja więc też nie ma co się sugerować.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie wiem czy to dobry moment na powroty bo koło września ma 9 edycja wyjść, która zapewne wywróci wszystko do góry nogami.
Aktualnie WE wygrały 2 mastery pod rząd, Bretka i Imperium zawsze mocne.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Niestety szkielety z południa razem z koziogłowymi na samym dole listy przebojów.... :cry: , a szkoda bo klimat mają nie powtarzalny :mrgreen:
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Oddajcie fear outnumber i szkielety z południa znowu zaczną wygrywać. ;)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Naviedzony pisze:Oddajcie fear outnumber i szkielety z południa znowu zaczną wygrywać. ;)
Niby w czym to pomoże?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Na pewno nie zabiorę się za granie wcześniej niż jesienią więc będę miał 9 ed. na widoku.
Jak to możliwe, że breta się uchowała na starym booku tyle czasu i jest grywalna?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Pancerz 1+ i trebusze zawsze na czasie :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

panterq pisze:
Naviedzony pisze:Oddajcie fear outnumber i szkielety z południa znowu zaczną wygrywać. ;)
Niby w czym to pomoże?
Mi jakoś pomagało bardzo. :P

ODPOWIEDZ