Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Kamil.Sz »

3 ed. :D
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

W sumie nie wiem gdzie zadać to pytanie, a wiąże się w sumie trochę ze zmianą edycji ;) Po krasnalach ma być wydana jeszcze jakaś armia w 8ed. czy premiera kolejnych ab będzie już w kolejnej edycji?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Jeszcze bretonnia wyjdzie, później 9ed i... plotkuje się o kolejno O&G i Empire.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Pixel pisze:W sumie nie wiem gdzie zadać to pytanie, a wiąże się w sumie trochę ze zmianą edycji ;) Po krasnalach ma być wydana jeszcze jakaś armia w 8ed. czy premiera kolejnych ab będzie już w kolejnej edycji?
Po krasnoludach przecież wyszły 3 miesięce temu wood elfy. :P

W zasadzie to nie wiadomo czy bretonia pojawi się jeszcze w 8 edycji, czy już nie w 9.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Bretka miała wyjść w lipcu, zamiast tego była 40k (przez co jest 3 miesiące nowości do 40k). 9 edycja według wszystkich plot wyjdzie we wrześniu/październiku, takze na bretkę jakby nie ma miejsca, może po 9ed jako pierwszy armybook na nową edycję.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Haha, faktycznie były jeszcze WE :wink: Od orczego gniazda pauzuje z wfb przez to ich przeoczyłem:P
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Na orczym przecież już były nowe WE :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

tymczasem na warseer.com:
I have got the following bits from a birdy that has yet to let me down even once (and has tweeted to me for over a year):

•a "big thing" for WHF at the end of August - sadly no details, but the notion of "the shape of things to come!"
•Nurgle gets some love in October: a book, 3 plastic kits and a clampack - again, sadly no details about this


The first part of this should be fleshed out soon. The second part supports the previous "Nurgle rumours". I hope for more about this soon.

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Trzeba zaopatrzyć się w 30 numer WD - nowa armia - Legiony nieumarłych może być wstępem do kampanii, ale równie dobrze może zwiastować sojusze o których się mówiło od dłuższego czasu. Przypuszczam, że sojusze będą ograniczone tak, żeby np. VC nie mogły brać wszystkich oddziałów od TK (i na odwrót). Czyli mamy sojusze, ale już z góry narzucone. To byłby dobry ruch ze strony GW - zachęcić graczy do kupna kilku jednostek z innej armii - wtedy będzie miał już bazę do nowej armii - takie płynne przejście np. pomiędzy Wojownikami Chaosu a Demonami?
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dla mnie armie Chaosu powinny wyglądać tak, że masz 4 bogów i możesz brać wojowników, demony i beastmenów, ale faktycznie kampania Nagasha może być wstepem do sojuszy.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Dla mnie sojusze to głupi pomysł. Właśnie w tym bardziej podoba mi się WFB od 40k że są wyraźnie granice między armiami a nie sto odłamów Space Marinów i jeden wielki misz masz.
Poza tym turniejowo pewnie i tak takie sojusze nie przejdą za szybko

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

kto wie, czy nie pójdą w tym samym kierunku co z 40k i 'unbound armies', czyli łapiesz modele jakie masz pod ręką i grasz :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Afro pisze:kto wie, czy nie pójdą w tym samym kierunku co z 40k i 'unbound armies', czyli łapiesz modele jakie masz pod ręką i grasz :)
Może jestem ksenofobem ale mam nadzieje że do tego nie dojdzie :P

Swoją drogą będzie ta 9ed niedługo? Wiadomo coś?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

wg aktualnych plotek przesunięta na 2015
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Nawet jak wprowadzą sojusze i całe te unbound armies to wcale nie oznacza to, że będziemy tak grać turniejowo :wink:
W obecnym rulebooku jest system sojuszu a jakoś na turniejach wszyscy mają "czyste" armie.

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Nagash będzie jednak 8ed kampanią i tylko tyle:-/
I've just gotten a little bit of info about this release. Warhammer, The End Times is noted to contain new rules that change the way a game of Warhammer can be played. It is not a new edition.
Releases:
Warhammer: Nagash - 2 hardback books in a slip case. €65
Book 1: 296 page fluff book detailing the return of Nagash and events that affect every Warhammer race.
Book 2: 96 page book containing rules for Nagash, new miniatures, the Lore of Undeath, Undead Legion, fighting underground and more apparently.
Nagash - no mention of him being a dual kit, rules are included in the box. €85(!!)
Magic Cards
Nagash Novel
Grey Knights bundle.
Edit - w kampanii i 9ed ma być 50% na Herosów i Lordów (plotka z wiarygodnego źródła)...
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Vesemirus pisze: Edit - w kampanii i 9ed ma być 50% na Herosów i Lordów (plotka z wiarygodnego źródła)...
Już przecież teraz jest 50% :mrgreen: (25 lord, 25 heroes) coś słaba ta plotka.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Chyba, że będzie po 50% Herosów i kolejne 50% na Lordów XD
Ale to by było totalnie z dupy. Słaba ta plotka.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

SoCiu pisze:Edit - w kampanii i 9ed ma być 50% na Herosów i Lordów (plotka z wiarygodnego źródła)...
To nawet by się GW nie opłacało bo wiecej zarabiaja chyba na unitach niż na herosach :P

Edit: chyba że teraz będzie łącznie i np. bedzie można wydać 40% na lordów i 10% na herosów?

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Na Warseer jest napisane że ma być 50% na Hero i Lord czyli można mieć lordów za 50%, herosów za tyle lub to dowolnie mieszać, dodam że napisał to ten sam koleś który podał ceny Nagasha i dostępne modele (patrz wyżej), jak wrócę po dyżurze to wkleję jego wypowiedź.
Nagash is coming...

Zablokowany