PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Re: PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Post autor: Smiechu »

Te niby kółko/środek z S9 to jest tak naprawdę maleńki punkcik i nie możesz nimq ogarnąć więcej niż jednego modelu.
Tak naprawdę to służy tylko na Herosów.
Shino pisze:kolejny taki master. na poprzednim najwyzsze tk byly 67me.
Moze w sumie wrocic do tk i pokazac wam jak sie nimi gra? ;)
Nie ma tragedii - we Włocławku bylem 16.
Poprzednie Mastery były testami rozp - niestety nie mam czasu na lokale.
A we Włocławku rozpa już sprawdzona i gotowa na DMP.
Wyniki dość solidne:
1. DE na wiczkach i kotle 0:20 sporo pecha w pierwszej turze zaowocowalo porazka.
2. WE bez sensacji 20:0 Slaby przeciwnik i slabe Lory przeciwko TK
3. VC na strzydze 0:20 pierwsze 2 tury które skasowaly mi szansę na wygranie a jedynie dały szansę na bronienie remisu. Później zapomnialem o re rollach które były kluczowe w danym Combacie.
4. VC na strzydze 20:0 tutaj już wchodziło wszystko co powinno i to bez żadnych fartownych rolli.
5. VC na kawalerii 20:0 bitwa bez rewelacji. Magia Light robi swoje w tym paringu.

Kędzior
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Wolny Szczelec ze Stolicy

Post autor: Kędzior »

Jak działa casket na lizardmenach? zdają na 4 kościach i odrzucają najwyższą?
Warhammer to gra wyobraźni. Grajmy karteczkami.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kędzior pisze:Jak działa casket na lizardmenach? zdają na 4 kościach i odrzucają najwyższą?
Zgadza się.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Jest opcja, że będą rzucać na pięciu. Jeśli się jest w sojuszu z Demonami i wrogi oddział dostanie Phantasmagorię. ;)

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Z nowymi zasadami z "End of Times" TK o wiele bardziej grywalni ! :D
marsz w 12" od generała, Lore of Undeath, armia nie sypie się po stracie generała/hierophanta

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Plus zmiana kompozycji armii na lord 0-50% i hero 0-50%.
Jakoś nikt nie pali się aby grać w to end of times, chyba ten dodatek nie przejdzie turniejowo.

Krówka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: Krówka »

Jak umrze hierophanta, to mogę brać ld princa na test sypania w 12 calach?

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

@Stan
End of Times to nie jest dodatek tylko oficjalne nowe zasady do Battla. Tak jest tam wprost napisane "update to Warhammer rules".
Turniejowo granie na Lordach i Herosach 50% było by nieciekawe, więc pewnie pozostanie 25%.

@Krówka
Nie trzeba brac Hierophanta. Można mianowac jednego z liczy Hierophantą dla uzyskania regeneracji +6 dla oddziału.
Ld w 12" bierzesz tylko od Generała. Może byc nim licz, może byc nim Prince.
Teraz kiedy nie trzeba już się obawiac sypania armii po stracie hierophanta pozostają punkty na inne rzeczy.

Do tego Lore of Undeath pozwala zaoszczędzic punkty wydawana dotychczas na odginaczki.
Można je sobie teraz wysumonowac w 12" w dowolnym ustawieniu. Minus jest taki, że wszystkie rasy mają dostęp do tego lora.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

@Xyxel - ok, w takim razie ten "update" nie przejdzie na turniejach. IMO bez sensu sobie wybierać zasady, bierzemy marsz dla TK ale nie zmieniamy progów hero ani lord? Dlaczego Lore of undeath tylko dla TK i wampirów(takie głosy się pojawiają), a nie dla każdej armii?
Chociaż zmiany w TK mogą przejść, bo to wzmacnia mocno średnią armię, to lore of undeath na turniejach będzie pewnie banowany.

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Lore of Undeath jest dostępne dla każdej armii. Czy zostanie tak samo na turniejach - do decyzji organizatorów.
W 40k jest bardzo podobna sytuacja (przywoływanie demonów dostępne dla wszystkich "ras") i nie było z tym problemów.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

W 40k jest bardzo podobna sytuacja (przywoływanie demonów dostępne dla wszystkich "ras")
Nie wszystkich [-X .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Xyxel pisze:Z nowymi zasadami z "End of Times" TK o wiele bardziej grywalni ! :D
marsz w 12" od generała, Lore of Undeath, armia nie sypie się po stracie generała/hierophanta
skad to wziales? tk nie zmianiaja swoich zasad. Undead legion zmienia zasady oddzialow tk, ktore tam sa.

armia tk wystawiana na zasady end times nadal musi miec hierofanta i nie moze maszerowac.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Ale dlaczego, z tego co czytam, wynika że zasada nehekharian undead, która blokuje maszerowanie, na potrzeby UL zostaje zmieniona w zasadę undead, do której stosuje się podręcznik UL
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Shino pisze:
Xyxel pisze:Z nowymi zasadami z "End of Times" TK o wiele bardziej grywalni ! :D
marsz w 12" od generała, Lore of Undeath, armia nie sypie się po stracie generała/hierophanta
skad to wziales? tk nie zmianiaja swoich zasad. Undead legion zmienia zasady oddzialow tk, ktore tam sa.

armia tk wystawiana na zasady end times nadal musi miec hierofanta i nie moze maszerowac.
Serio pytasz? Nie masz książki, nie masz pdf-a? Do sklepu nie zajrzysz?
Oj nie będzie dyplomu za najlepszego generała TK z takimi brakami wiedzy. :D

Strona 18, środkowy akapit pt. "Undead"
"... units with this special rule [undead] cannot make march moves unless they are within 12" of the army General."

Strona 19, ostatni akapit.
W EoT nie ma wymogu dla Hierophantów, bo :
"... all rules pertaining to the Generals of Undeath or the Hierophant are no longer required."
Armia Undead Legions zawierająca jednostki Tomb Kings nie musi mieć Hierophanta.

Nie odpisałem, żeby Ci odpowiedzieć, tylko dla żeby inni czytelnicy nie byli w błędzie czytając to co wypisujesz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

dalej to wygląda jak na zapis zasad armii UL a nie armii TK
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Tak to jest zapis zasad dla UL. UL pozwala na wystawianie jednostek z TK.
Można swoją armię modeli TK wystawić teraz pod zasadami UL, armia będzie się wtedy nazywać UL.
Można też grac nadal tylko na podręczniku TK jak dla kogoś zasady UL to zbyt duże ułatwienie :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

można O ILE organizator dopuści armię UL. w innym wypadku nie ma mowy o boostowanie szkieletków
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

-Qc- pisze:można O ILE organizator dopuści armię UL
Cóż, jeszcze jakiś czas może nie dopuszczać, ale zdaje się, ze szykują się nam podręczniki "frakcyjne" (vide: Nagash, ploty o chaosie, ludziach i elfach), które będą normalnie obowiązywały :twisted: Panowie, mamy szczęście być pierwszym takim podręcznikiem, zamiast kręcić nosem, zacznijcie korzystać, pierwszy od dawna ruch GW, który poza tępym wyciąganiem kasy od graczy, daje też coś w zamian (i to sporo :twisted: )
Shino pisze:armia tk wystawiana na zasady end times nadal musi miec hierofanta i nie moze maszerowac.
Niestety, mylisz się, armia TK wystawiana na zasadach UL przestaje korzystać z własnych zasad armijnych, gdyż UL jest niejako osobną armią :roll:
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2014, o 20:43 przez Opos, łącznie zmieniany 1 raz.
Let the River of Blood flow...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

On się nie myli - on jest po prostu dosłowny. A wchodzicie z nim w polemike ktora bedzie trwałą dłuzej niż end of times
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

-Qc- pisze:On się nie myli - on jest po prostu dosłowny. A wchodzicie z nim w polemike ktora bedzie trwałą dłuzej niż end of times
Heh, cóż, Troll się lubi karmić forumowiczami :D
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ