Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: krzychoss »

Misza pisze:czy sisters of thorn i wild riders mają tego samego boxa? bo kupiłem przez internet z GW wildow a pudelko ktorego jeszcze nie otworzylem (bo na cholere mi te siostry) wyglada jak by bylo od sióstr
Tak

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

jeszcze dwa małe pytania ;]

jak działa zasada the arrow of kurnous jezeli przeciwnik ma dwóch generałów, tak jak to jest w przypadku sojuszu, obaj generałowie dostają po strzale?

czy rany wbite podczas walki wręcz ale "wchłonięte" przez atrybut magii high są liczone do wyniku walki?

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

1. Ta zasada raczej nie była układana z myślą o bitwie 2v2. Trudno powiedzieć.

2. Nie wliczają się.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Według mnie wybierasz sobie chłopka, który ma dostać strzałkę. Jest to jeden strzał, nawet jeśli masz kilku typa z tą zasadą, więc dlaczego miałoby być na odwrót, że mając jednego bohatera z zasadą arrow of kurnous strzelasz do dwóch przeciwników?:)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

1 strzał, 2 cele do wyboru po prostu.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

w zasadzie jest "jeżeli wrogi generał jest w 36" i LOS to dostaję bęcki" logika podpowiada, że jeżeli model spełnia te wymagania to jest dostaje w łeb, ale że na macki sie nie wybieram, to specjalnie sie nie będe spierał

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Czy oszczepy sisterek mają quick to fire czy mają normalną karę do trafienia za ruch?
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

X.Maciek pisze:Czy oszczepy sisterek mają quick to fire czy mają normalną karę do trafienia za ruch?
Nie posiadają quick to fire, ergo mają normalnie karę za strzał po ruchu - skinki mogą ich wiele nauczyć. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Okoń pisze:
X.Maciek pisze:Czy oszczepy sisterek mają quick to fire czy mają normalną karę do trafienia za ruch?
Nie posiadają quick to fire, ergo mają normalnie karę za strzał po ruchu - skinki mogą ich wiele nauczyć. :D
Z tym swoim BS3 faktycznie...elfy się sporo nauczą ...... "trafiać w powietrze conajwyżej...." :mrgreen: :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Lizaki to moja główna armia. Dużo dobrego można o niej powiedzieć, ale nie to że celnie strzela. Zalety skinek to trucizna i liczebność. Nie trzeba celnie strzelać, ważne byle na 6+ :P
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Co byście poradzili na bitkę z Bestami ?
bez specjalnych lordów tylko :)
na ok 1200pkt

może być coś turbo giętego :P

strasznie nie lubię bestii chaosu.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Mag 2lv death z ruby ringiem
BSB z Hail of Doom Arrow
20 łuczników ze strzałkami Trueflight
10 łuczników ze strzałkami Starfire
10 wayów
7 Wildów z tarczami

Powinno wejść punktowo...jeśli coś to odejmij 1-2 wayów ;)

Bestie bez problemu wystrzelasz a to co podejdzie ma dostać 7 popaprańców na jeleniach w twarz :twisted:
Death daje Ci snajperki, doom & darkness, soulblight

Trzymasz się cały czas na dystans i prujesz ile wlezie :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

On widząc maga bierze cygora , rydwany, i bestigory albo zamiast bestigorow same ciężkie rydwany

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

na bestie waye są zbędni a wildów więcej się przyda, no i hawki - one muszą być :wink:

1 Spellsinger @ 140.0 Pts
General; Lore of Death; Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]

1 * Glade Captain @ 154.0 Pts
Asrai Longbow; Great Weapon; Light Armour; Battle Standard
Hail of Doom Arrow [30.0]
Bow of Loren [20.0]

19 Glade Guard @ 330.0 Pts
Asrai Longbow; FCG; Arrows: Trueflight Arrows
Standard of Discipline [15.0]

2x6 Wild Riders @ 168.0 Pts
Frenzy; Asrai Spear; Light Armour; Shield

3 Warhawk Riders @ 135.0 Pts

2x1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 33


Total Army Cost: 1195.0
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Obydwie rozpiski zrobiły rzeźnie. kumpel się śmiał sobie sam w twarz ze nie docenił elfów.
tym razem czeka mnie bitwa z tomb kingami i wojownikami chaosu. strasznie się boję chaosu. doradźcie coś by dumnie wyjść z armia a nie się przestraszyć chałosu :]

chaos ma mieć na pewno wariorow w podstawie I lorda pancernego mocno :p

zakres punktów to 1300 tym razem
może być coś co będzie turbo gięte jak te rozpiski ostatnie co mi podaliscie.
dopiero zaczynam także każda rada dobra.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

waywatcherzy w tym paringu są mocni. strzałki z trafianiem bez kar też. ale jak zacznie to i tak skończy się remisowo.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

pierwszy raz grałem z przeciwnikiem który z lekceważyl wood elfy i był pewny swej wygranej . graliśmy na 1200 pkt. on grał emp. aa potem się dziwił jakim cudem przegrał . a ja byłem zdziwiony. chociaż 2x6 wildow fajne rzeczy robi z piechotą imperium. :D

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Dudu pisze:pierwszy raz grałem z przeciwnikiem który z lekceważyl wood elfy i był pewny swej wygranej . graliśmy na 1200 pkt. on grał emp. aa potem się dziwił jakim cudem przegrał . a ja byłem zdziwiony. chociaż 2x6 wildow fajne rzeczy robi z piechotą imperium. :D
oczywiście już zmiękczoną glade guardami.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

WE są po prostu jedną z najmocniejszych armii obecnie - odkąd wyszedł nowy book to wygrały/współwygrały 4 z 5 masterów...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Ja jestem początkujący ale z tego co się na czytałem to jest wiele mocniejszych armii. zawsze wood elfy były ponoć słabe chociaż niektórzy z tym by polemizowali. tyle że teraz dostali ładnego kopa :) . ciekawe czy w patchu jakimś to sprostują hmm.

ODPOWIEDZ