Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Rasti »

Co do pędzli - zaczynałem z mag-polami i są po prostu słabe. Potem próbowałem z Italieri. Lepsze, ale szybko się rozciapciają. Najlepsze, w tej skali cenowej oczywiście, wypadają Koziołki, które wziąłem po Italieri i już w sumie od 2 lat tylko wymieniał Koziołki na nowe. Nie są nieśmiertelne, jednak maja najdłuższy czas życia. Tylko Kozłowskiego seria 310 z czerwonej kuny. Raz przez przypadek dostałem z bobra jakiegoś i były słabe. Może za jakiś czas szarpnę się na W&N, ponoć niezniszczalne, aczkolwiek to już spore wydatki :)

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Serwus, szukalem ale nic nie moglem wyszukac na temat malowanie paskow.. Takich np na spodniach. Chce Ogrom rajty zrobic w pionowe pasiaki, ale jakies takie z dupy wychodza. Zastanawiam sie czy moze najpierw namalowac np czarny pasek i na nim kolor,zeby kontur powstal? A moze lepiej zrobic bialy kontur? Jakas podpowiedz?

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

W czym się teraz armie na turnieje wozi? Nadal torby safe sound są popularne? Metalowa waliza odpada bo przy demonach będę miał sporo monsterów, MC, MI, lataczy itd. Klasycznych regonów mało. Bo raptem jakieś dziesiątki horrorów i oddział jeden duży plagusów.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

myślę, że nawet coraz bardziej popularne

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

jakie są sposoby nakładania pigmentów: na sucho, na mokro, na binder ? czy utrwalę pigment nałożony na sucho lakierem w sprayu ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Można na sucho, można z wodą, można z benzyną lakową/terpentyną/spirytusem. Zależy od efektu jaki chcesz uzyskać, najcząęciej naklada się wymieszany z alkoholem.
Kacpi 1998 pisze:czy utrwalę pigment nałożony na sucho lakierem w sprayu ?
Tak. wręcz wskazane. i w grę wchodzi tylko opcja spray/areograf, pędzlem rozmazuje się pigment.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

na mokro z wodą możesz nakładać nawet robiąc błotko, na sucho przecierając. Błotko mieszam z binderem, wszystkie przecierki utrwalam fixerem (spirytus). Nie trzeba mieć aero - mocno namoczony pędzel sam oddaje fixa który mocno się " rozprzestrzenia" Efekt możesz zobaczyć na moich ostatnich czarnuchach Obrazek - oprócz podstawki, rogi, zbroja robione są pigmentami. Utrwalanie sprayem jak w przypadku każdej figurki raczej konieczne.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Czy z farby zrobił wam się taki glut? Trochę to wkurza, macie jakieś porady jak się go pozbyć?
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Nie wiem jak bardzo glutowaty jest ten glut którego masz, ale u mnie najpierw mocne wymieszanie a później odpowiednie rozcieńczenie porcji wziętej na paletę uzdatniało farbę.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

gdzie w warszawie mogę kupić plasticard ? taki 1 mm najlepiej, coś jak karty bankomatowe, albo inne coś podobnego
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

misha pisze:gdzie w warszawie mogę kupić plasticard ? taki 1 mm najlepiej, coś jak karty bankomatowe, albo inne coś podobnego
W Martoli, w Jadarze, w ToraToraTora i HasHobby chyba też...chodzi o pręty czy płytki? Sprawdź firmę Plastruct, miałem ich profil heksagonalny i był świetny : http://www.martola.com.pl/producenci/pl ... %257C%252F
Przejrzyj całą ofertę, mają naprawdę niesamowite niektóre produkty :D
O, jest jeszcze Aber:
http://www.martola.com.pl/oferta/pl144/ ... 7CASC%252F
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

1. Podbijam pytanie o plasticard. Jak jeszcze na Ursynowie stała twierdza gier to można było niewielkie płytki o grubości po kilka mm kupić za raptem parę złotych. Gdzieś coś w takiej cenie, ewentualnie nieco większej, ale nie 60 za płytkę :roll:

2. Aceton nie uszkodzi mi metalowych modeli? Czy może asekuracynie lepiej w docie myć?
(btw to jest dot-3, czy dot-4?)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Hoax pisze:2. Aceton nie uszkodzi mi metalowych modeli? Czy może asekuracynie lepiej w docie myć?
(btw to jest dot-3, czy dot-4?)
Nie zaszkodzi ;)

Dot 4 najlepiej ze stacji Shell.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

na metale to najtańszy nitro ;)
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Smh pisze:
Hoax pisze:2. Aceton nie uszkodzi mi metalowych modeli? Czy może asekuracynie lepiej w docie myć?
(btw to jest dot-3, czy dot-4?)
Nie zaszkodzi ;)

Dot 4 najlepiej ze stacji Shell.
Imo z Orlenu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

i hotdogi mają lepsze :)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

dot-3/4 orlen rządzi
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Hoax pisze:1. Podbijam pytanie o plasticard. Jak jeszcze na Ursynowie stała twierdza gier to można było niewielkie płytki o grubości po kilka mm kupić za raptem parę złotych. Gdzieś coś w takiej cenie, ewentualnie nieco większej, ale nie 60 za płytkę :roll:
A to ci pasuje? 1pln16gr za płytkę 200x200 mm
http://plyty.fabertec.pl/PCW-twarde-kolor-bialy
Rany, co za ludzie...pięciu sekund nie jesteście w stanie poświęcić guglowi? Leniuchy śmierdzirobotki :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Dziękuję :mrgreen:

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

ok dziekuję :) #-o
Ostatnio zmieniony 14 paź 2014, o 06:43 przez B.Knight, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ