Pruszków: Galaktyczna liga #10 [1200pkt] 21.01.15-18.02.15

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Pruszków: Galaktyczna liga #10 [1200pkt] 21.01.15-18.02.15

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

W imieniu załogi sklepu "Galaktyka Gier" w Pruszkowie, zapraszam do udziału w kolejnej, dziesiatej już (Celedor ;) ) lidze WFB.

Doborowe towarzystwo, oraz wspaniałe warunki do gry, gwarantowane!!! :)

Z okazji jubileuszu, sklep zwiększy pulę nagród dla top3!!!

Regulamin ligi.

1. Liga startuje w dniu 21 stycznia 2015r i będzie trwać 4 tygodnie.
2. W każdym kolejnym tygodniu, uczestnicy zobowiązani są do rozegrania 1 bitwy i zgłoszenia wyniku, zgodnie z harmonogramem, który zostanie stworzony po zamknięciu listy uczestników.
3. Zgłoszenia do ligi wraz z namiarem na siebie (e-mail, tel) i rozpiską w formacie tekstowym lub PDF, wysyłamy na: szczepan.kalisiak@gmail.com (zgłoszenia do 20.01.2015). Wyniki wysyłamy na ten sam adres. Namiary będą dostępne dla wszystkich uczestników ligi.
4. Wpisowe do ligi to 20PLN, które wrzucamy do przepastnej skarbonki u obsługi sklepu. Całość wpisowego przeznaczona będzie na nagrody.
5. Zachęcam do korzystania z przestrzeni i bogatego wyposażenia sklepu :) Pretendenci do zwycięstwa moga zostać poproszeni o rozegranie swoich ostatnich bitew w sklepie.
6. Przewidziane są nagrody dla top3 ligi
7. Rozgrywki nie zostaną zgłoszone do Polskiej Ligi WFB
8. Gramy na 1200pkt, zgodnie z "Pruszkowskim formatem ligowym v.6.3" KLIK
9. Stoły rezerwujemy poprzez: sklep@galaktykagier.com

Tabela ligowa: KLIK

Zgłoszenia:

1. Michał Głowala R
2. Max Radzikowski R
3. Grzegorz Oleksik R
4. Brat Tomasz R
5. Błażej Luberadzki R
6. Filip Głowacki R
7. Zenek Padewski R
8. Szczepan Kalisiak R
9. Mateusz Dziewanowski
10. Tomasz Rosłoniak
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, o 23:35 przez Bearded Unclean 'Un, łącznie zmieniany 19 razy.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Zapoznajcie się, proszę, z obecnym kształtem LFP 6.1, i dajcie znać jeśli zauwazycie jakies błędy, kwestie dyskusyjne, lub nie zauważycie czegoś, co zauwazone być powinno.
Przechodzimy trudny okres zmian związanych z dodatkiem ET, i moga pojawić się różne niedopatrzenia, zatem czekam na Wasz odzew, im szybszy, tym lepszy :)

I gwoli ścisłości, tym razem zgłaszam sie już nie na żarty...*

;)


*) tudzież "nienażarty"
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

grzeol
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Piastów

Post autor: grzeol »

zagram w sobote sparing na nowy format, moge od 10-ej w GG

kto chetny?

no i oczywiscie zglaszam sie do ligi, tylko mam nadzieje przetestowac rozpiske

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Zakaz 3 kowboji? Szkoda.moj misterny plan wziął w lep.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

To tylko dowodzi słusznosci tego ograniczenia :)

Ponieważ jest to jubileuszowa edycja ligi, Przeor w swej niezmierzonej łaskawości, postanowił zwiększyć pulę nagród dla top3. :)

Jeszcze raz zapraszam!
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Może to zawracanie głowy, ale:
" jednostki wystawiane i przyzywane w armii UL mogą mieć wyposażenie i inne opcje wybrane tylko z tych, dostepnych cw ich źródłowym podręczniku (VC lub TK)" cytat z LFP.
Pewnie autor miał na myśli, że z głównego RB można brać itemy, ale w tym brzmieniu cytat informuje o czymś innym :wink:

Natomiast Panowie! Zgłaszać się oficjalnie, w końcu to jubileuszowa edycja! Niech wątek żyje i świat słyszy o fajnych ligach, żeby frekwencja stale rosła!
Ja się zgłaszam:-)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

LFP pisze:Wystawiamy maksymalnie 7 modeli Beasts of Nurgle / Plague Drones of Nurgle (Skullcannon liczy się jako 3 na potrzeby tej kalkulacji)
7 bestii nurgla nawet bez cannona i much na małe punkty to overkill.

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Hoax pisze: 7 bestii nurgla nawet bez cannona i much na małe punkty to overkill.

Pitka albo jakiś inny czar na inicjatywę i po problemie ;)
Zgłaszam się....

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

-Błażej- pisze:Pitka albo jakiś inny czar na inicjatywę i po problemie ;)
Albo słońce - z tym że te czary rozwiązują prawie wszystkie problemy - to raz.
A dwa że jak jest zakaz lordów to to nie jest prosta sprawa na 2lvl magu to ogarnąć. Poza tym gracz dochu za wszelką cenę będzie to i tylko to blokował. Nie mówiąc o tym, że niektóre armie nie mają dostępu do takich czarów. 7 besti nurgla na 1200pkt to chore i nie wiem nawet jak można chociażby próbować się z tym nie zgodzić :P

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Hoax pisze: Albo słońce - z tym że te czary rozwiązują prawie wszystkie problemy - to raz.
A dwa że jak jest zakaz lordów to to nie jest prosta sprawa na 2lvl magu to ogarnąć. Poza tym gracz dochu za wszelką cenę będzie to i tylko to blokował. Nie mówiąc o tym, że niektóre armie nie mają dostępu do takich czarów. 7 besti nurgla na 1200pkt to chore i nie wiem nawet jak można chociażby próbować się z tym nie zgodzić :P

Nie napisałem że się z tym nie zgadzam - sam gram demonami :) ale z drugiej strony nie jest tak że nie da się tego jakoś rozwalić/odgiąć/przetrzymać...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Najpierw zachęcam do zapoznania sie ze znaczeniem terminu "overkill", a potem do merytorycznej dyskusji... ;)
Zakładam, ze miałes na mysli "overpowered".

Po pierwsze, maksymalny kloc bestii to 6 (chyba ze nie zapoznałes się z całoscią LFP, w takim wypadku opdsyłam do lektury).
Po drugie, wystawiając taka ilosc bestii nie mozna zmiescić działa, które jest najbardziej OP w tej armii, i nie mozna tez zmieścić much, które pod pewnymi względami sa od bestii lepsze.
Po trzecie, format ewoluował tak, ze teraz np. analogiczna jednostka w armii VC nie jest w zaden sposób ograniczona, i jakos nie słyszę skarg z tego powodu, mimo ze VC dysponują reanimacją i maja tanie i wydajne sposoby krojenia jednostek, które ugrzęzną w combacie z cryp horrorami (np, banshee, terror, hexy), podczs gdy DoC bez much i działa takich metod nie mają.
Po czwarte, fakt niedoszacowania bestii został ujety w ograniczeniu -100 dla DOC.
Może to zawracanie głowy, ale:
" jednostki wystawiane i przyzywane w armii UL mogą mieć wyposażenie i inne opcje wybrane tylko z tych, dostepnych cw ich źródłowym podręczniku (VC lub TK)" cytat z LFP.
Pewnie autor miał na myśli, że z głównego RB można brać itemy, ale w tym brzmieniu cytat informuje o czymś innym :wink:
Autor miał na myśli dokładnie to co napisał, do magicznych przedmiotów odnosci sie podpunkt kolejny.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Bearded Unclean 'Un pisze:Najpierw zachęcam do zapoznania sie ze znaczeniem terminu "overkill", a potem do merytorycznej dyskusji...
Zakładam, ze miałes na mysli "overpowered".
Wiem co znaczy jedno i drugie, tak mi się jakoś napisało. Dzięki za zgryźliwą uwagę, oraz za wyjaśnienie skąd taki pomysł na ograniczenia - już czaję.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Wolałbym podyskutować, gdybys wziął udział w rozgrywkach, i przynajmniej kilka bitew stoczył :)

Zasadniczo format luzujemy.
Poczatkowe ograniczenia biły mocno w VC, DE, DOC i WOC, i dopiero po jakimś czasie pojalem, ze spora częsć skarg, jakie słyszałem, a także moje osobiste wnioski, były nie do konca słuszne.
Praktyka pokazała, ze Grześ, Bobson, Iron i Elvis będą osiągać dobre rezultaty, niezaleznie od wyboru armii, i ze poczatkowe wersje LFP były delikatie "zakrzywione" performensem kilku konkretnych graczy.
Obecnie tnę tylko faktycznie problematyczne rzeczy, a ograniczenia wprowadzam patrząc przez pryzmat formatu jako całości, a nie poszczególnych matchupów.
Nie da się wprowadzić ograniczen, które kazdej armii, w dowolnej konfiguracji, dadza rózne szanse z kazdym rywalem. istnieje cos takiego jak metagaming, i WFB jest jedną z gier, w której umiejętność wyczucia mety i wstrzelenia się w nią jest kluczowa. Kto tego nie trawi, niech się doskonali w szachach.
Zawsze bedzie ktos, kto się zesra na widok 6 bestii, ale będą tez tacy, którzy wjadą z usmiechem w taki kloc kowbojem za 150pkt i przytrzymaja całą bitwę, albo nawet poskładają. Inni rzucą w to słonce albo pitkę, albo zwyczajnie zignorują, skupiając się na reszcie armii.

Pomijając to wszystko, i tak uwazam, ze najbardziej optymalne złozenia DOC zawieraja armatę, a to wyklucza mozliwosc posiadania duzej ilosci bestii.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Ja będę! Challenge ktoś ?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Drodzy Ligowicze, szczególnie Ci z długim stażem, pozwólcie, ze zacytuje samego siebie z forum GG:

hej!

Byc moze niektórzy z Was juz wiedza, że od dłuzszego czasu mamy w planach uruchomienie nieformalnego klubu/teamu WFB, który składałby się z bywalców sklepu, oraz stałych uczestników ligi.
Idea klubu byłoby posiadanie grupowej tożsamości, wspólne wypady na imprezy warhammerowe, oraz treningi ;)
Klub byłby nieformalny, bez zabawy w tworzenie statutów itd, chodziłoby głównie o sformowanie zgranej paczki.
Członkostwo w teamie nie miałoby żadnych większych wymogów, w zasadzie wystarczy chęć identyfikowania sie z grupą, oraz nienaganne stosunki z wszystkimi jej członkami.
Póki co jest nas trzech, i liczymy na to, ze pod wspólną banderę uda nam się zaprosić kolejne osoby.
Jesli inicjatywa znajdzie właściwy odzew, to będziemy prosić Przeora o namaszczenie, błogosławieństwo, oraz nieco sklepowych gadzetów, tak aby team był rozpoznawalny.
Wkróce postaramy się zorganizować bezpośrednie spotkanie, na którym omówilibyśmy całą ideę nieco szerzej.

W imieniu Błażeja, Konrada i własnym, zapraszam Was do zgłasznia chęci przystąpienia do druzyny "Galacticos"! :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

grzeol
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Piastów

Post autor: grzeol »

gdzie wysyłać CV? :)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Przyjete ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

wchodzę w to na pełnej... mobilizacji :P

AdamKoz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: AdamKoz »

Quiero desarollar mis abilidades y obtener demasiado mas exitos con el grupo Galacticos!

... a tak serio to też wyrażam chęć przystąpienia do Galacticosów, a po hiszpańsku musiałem coś napisać bo aż się prosiło przy tej nazwie klubu :P

W lidze niestety udziału nie wezmę - ciut za dużo pracy niestety, ale może się uda następnym razem :)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ciesze się Waszym entuzjazmem :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ODPOWIEDZ