Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Re: Rozpiski

Post autor: Clark »

A po co łucznikom FCG?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

FCG? Tylko muzyk i szmaty - szmaty nie dają punktów oponentowi, ponadto przydają się na B&G a muzyk do swiftów :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak ci Łuczników złamią w CC, lub po prostu wytną do nogi, to oddajesz dodatkowe 25pkt za każdy Sztandar :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Tak jak pisał Nijlor ,chłopskie banery nie dają ptk, chuba ze cos sie zmieniło ostatnio
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jeśli to prawda, to super opcja :shock:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

1 Field Trebuchet @ 100.0 Pts
1 Yeoman Craftsman @ [0.0] Pts
A opłaca się brać tych Craftsman'ów w ogóle?

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Gdyby kosztowali 1 punkt a nie 10, to tak :D

Wyższa liderka (ale nadal żałosna) i BS do trafień indajrektem - na pewno nie jest to warte pół błędnego rycerza ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Pod warunkiem, że tacy są w rozpie ;) Ja tu próbuję maxować chłopstwo ;) Lepiej powiedzcie coś o bohaterach....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Ja się nie czepiam, ot pytanko :P

O bohaterach to z kolei niewiele powiem. Ale myślę, że sam bym chyba wziął na lorda Luckstone zamiast Gem'a. W pojedynkach bardziej może się przydać, a ma rękawiczkę, więc pewnie gdzieś tam się będzie pojedynkował. Z tym że ja zbyt wielkiego doświadczenia nie mam :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Pomysł dobry, ale czasem na jakieś kadajce gem się przydaje, ale tych jakby coraz mniej....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

No właśnie - przydaje się. Także myślę, że to kwestia w zasadzie opcjonalna. I jedno, i drugie może do czegoś posłużyć, więc to byłaby raczej kosmetyczna zmiana. Choć sam bym pewnie Luckstone wziął :)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Nijlor pisze: 20 Peasant Bowmen @ 140.0 Pts
Longbow; Standard; Musician; Braizers
Ja używam 25 łuczników z FCG za 175p. stojących w kosteczce. Szeregi po 5 dają wygodniejsze pole widzenia, a strzela 19 modeli. Ten champion bywa bardzo przydatny, na kowboi jak znalazł. Łucznicy nie muszą tylko stać mogą te z szarżować. Np na bok wałęsającego się keepera :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A to dobre - zmienię na takie jednostki - zawsze grałem w 2x10, ale chyba to lepiej zda egzamin :)

Napiszcie coś o herosach.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

@ Nijor, a co powiesz na taką rozpę:

Lord taki jak twój, ale na koniu. 241 - bo lepszy save i ma unit, w którym może sie schować.
Lord z dragonhelm, dawnstone, asf i HKB, tarcza na koniu. 234 - bo jak można grać bez takiego gościa.
Magiczka duża bez zmian. 295
Magiczka mała taka jak twoja, ale ze scrollem. 130
BsB z buta z dyscypliną i v. of penitent, tarczą 87 - bo i tak nie będzie walczył, a w ten sposób masz drugą 12 calową bańkę, rozdającą LD9
10 Kotrów fcg. 264.
2x treb bez tych championów. 180
50 chłopów fcg. 277
35 łuków fcg braziers. 260
35 łuków fcg braziers. 260
11 łuków skirmisz - ostatnia instancja dla cofającej się pieszej kadry 77
10 łuków muzyk 65
10 łuków muzyk 65
10 łuków muzyk 65

Zrobiłem parę zmian. Ilość oddziałów łuczników zmniejszyła się tylko o 1, ale teraz masz oddziały do różnych zadań. Mobilny skirmisz, by uciec tam kadrą, duże klocki, które od bidy też na steadfaście trochę postoją, wreszcie tanie odginaczki, których nie żal poświęcić. Z rozpy wypadło w zasadzie 19 chłopków z łukami, a wszedł lord, który zmienia baaardzo dużo. Obaj lordowie są dość twardzi i obaj mają niezły wygar w walce.
Generalnie łucznicy w takich ilośćach słabo się sprawdzają. Mój rekord na masterze to 80 i było nieźle, gdyż miałem też inne oddziały o zupełnie innym profilu. Jak rozumiem koncepcja miała być taka, że wrzucamy tyle chłopstwa ile się da. Myślę, że całość będzie się fajnie prezentowała na stole.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Rozpa bardzo ciekawa - małe sprostowanie - pieszy bohater ma mieć virtue of Emphaty anie V. of Penitent. No i właśnie jak bsb jest pieszy lanca powinna mieć jednorazowy przerzut ld.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jak zawsze dobra rada Wujku :mrgreen:

Podoba mi się i jak się uda w święta potestuję vs. imperium :) Planuję zagrać tym na turnieju.

Co do baneru to zawsze mam z tym problem - dyscyplina chyba powinna się sprawdzić.

Mi nawet nieźle na lokalach się grało tą moja rozpą (ciut inna bo z pegazami i z mniejsza liczbą łuków) i raz nawet byłem trzeci. Niestety gram teraz rzadko - w zasadzie tylko na turniejach i nie mam z kim testować innych rozp. A rzeczywiście brakowało mi czegoś mocnego do bicia.

Dębku tu fotka z włocławskiego lokala:

http://images65.fotosik.pl/1040/5dd4e13163c99743gen.jpg Wilki w tle to pegazy, łucznicy jakoś mi się skupili.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 899
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Dębek pisze:@ Nijor, a co powiesz na taką rozpę:
Lord taki jak twój, ale na koniu. 241 - bo lepszy save i ma unit, w którym może sie schować.
Lord z dragonhelm, dawnstone, asf i HKB, tarcza na koniu. 234 - bo jak można grać bez takiego gościa.
Magiczka duża bez zmian. 295
Magiczka mała taka jak twoja, ale ze scrollem. 130
BsB z buta z dyscypliną i v. of penitent, tarczą 87 - bo i tak nie będzie walczył, a w ten sposób masz drugą 12 calową bańkę, rozdającą LD9
10 Kotrów fcg. 264.
2x treb bez tych championów. 180
50 chłopów fcg. 277
35 łuków fcg braziers. 260
35 łuków fcg braziers. 260
11 łuków skirmisz - ostatnia instancja dla cofającej się pieszej kadry 77
10 łuków muzyk 65
10 łuków muzyk 65
10 łuków muzyk 65
Ja się przy takich rozpach zawsze boję, że pieszy BSB dostanie snajperę i nagle połowa armii panikuje przy najmniejszych stratach.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja się przy takich rozpach zawsze boję, że pieszy BSB dostanie snajperę i nagle połowa armii panikuje przy najmniejszych stratach.
Konnego to boli tak samo. :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 899
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Tak, ale konny ma z reguły MRa a same rycki albo mają te 8LD albo dyscyplinkę/lorda w zasięgu.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

O MRa jest duża czarka ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ