Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Dziad »

Sorry widze literówke miało być BSB

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Używacie snajperów w waszych rozpiskach ? Jak wam się sprawują ?
Ja zaczynam mieć coraz większe wątpliwości co do nich, bo potrafią przez całą grę nic nie zrobić.
Teraz większość herosów ma jakieś chore 5 T więc ciągle ranie na przy dobrych wiatrach na 5 a zazwyczaj muszę się przebić jeszcze przez Wardy. Właściwie to tylko na elfy i tego typu armie z małą wytrzymałością mi się to przydawało, nigdzie więcej.

Chyba, ze macie dla mnie jakieś rady co do nich, bo najwidoczniej nie potrafię ich dobrze używać :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Oni są rewelacja!

Pilnują mi Tancerzy, Dryady i Treemana....





...na półce :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Zamierzałem sobie pograć trochę na siostrzyczkach i tu następujące pytanie: widzę, że na razie głosowanie listy sędziowskiej wskazuje, że będą miały po 3 woundy i 4T, więc jak wygląda przydzielanie w nie ran - w walce wręcz i strzelaniu, w tym z działa? I jak to się je z zasadą Conjoined Destiny ? Jak dla mnie ich opis w podręczniku to jest jeden z większych baboli GW, kompletnie nic nie wyjaśnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Milutki pisze:Zamierzałem sobie pograć trochę na siostrzyczkach i tu następujące pytanie: widzę, że na razie głosowanie listy sędziowskiej wskazuje, że będą miały po 3 woundy i 4T, więc jak wygląda przydzielanie w nie ran - w walce wręcz i strzelaniu, w tym z działa? I jak to się je z zasadą Conjoined Destiny ? Jak dla mnie ich opis w podręczniku to jest jeden z większych baboli GW, kompletnie nic nie wyjaśnia.
O ile dobrze kojarzę to:
- w walce wręcz wrogi model wybiera w którą siostrę bije,
- w strzelaniu ataki są rozdzielane pomiędzy obie siostry,
- działo i wszystkie ataki używające template ranią obie siostry.

Co do Conjoined destiny. Przykład - dostajesz serią strzał. Jedna siostra ginie a druga zostaje na 1 ranie. Pod koniec tej fazy (albo całej tury, nie pamiętam) jeśli siostra przeżyła, to druga wstaje i obie odzyskują pełnię życia.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Eee.... A co ma wyjaśniać? W czelendżu można bić po obu, to jest jasno określone. W normalnym CC zasada jest identyczna, przydzielasz ataki i rozpatrujesz. Jak z lordem i smokiem.
W strzelaniu zasady są określone w RB, jak hasają na smoku, na 5+ leci w panienki a potem musisz to rozdzielić na pół. Innymi słowy 4 pestki dzielisz po 2, pojedynczego bolca określasz samemu
kloppa dziala normalnie, czyli jedna z części modelu dostaje big hitę, reszta małą siłę (czyli przy smoku najpierw na 5+ siorki a potem na 4+ która)
Wyjątkiem fuckupowym jest cannon, który trafia wszystkie części modelu z taką samą siłą, przy smoku 3 hity, na orle 2.
Co jest niejasnego?

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Teraz już nic, dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Azgaroth pisze:- działo i wszystkie ataki używające template ranią obie siostry.
Działo tak
Klopa randomizuje big hita ;)

Sisterki z 4T i 3W każda robią się naprawdę fajnym modelem :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Rupert
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rupert »

Mam pytanie o tray'e pod oddziały. Dorobiłem się całkiem sporej bandy WE nie dawno i potrzebuję ich troszkę ucywilizować- namagnesować, przygotować tray'e, walizki itp. Podstawki od orków nie bardzo mi się sprawdzą z uwagi na inną kompozycję armii- tam jest prościej, horda albo piątki :) .
Jakich tray'i używacie najczęściej pod oddziały? Jak wystawiać w bitwie glade guardów? Ilu w szeregu? Kawę? Way'e po pięciu w skirmishu?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Pod glade guardów mam treje na 6 i 8 modeli
Pod skirmish na 7 (choć może 5 by wystarczyły)..
Pod kawalerię po 5.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jak to jest ze strzelaniem siostrzyczkami na orle ?
Obie muszą obierać ten sam cel, czy mogę strzelać do różnych ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Jacobs pisze:Jak to jest ze strzelaniem siostrzyczkami na orle ?
Obie muszą obierać ten sam cel, czy mogę strzelać do różnych ?
Niestety w 1 cel

W starym booku było jasno napisane, że można do 2 różnych - teraz tego zapisu brakuje więc strzelamy do tego samego celu ;)

A szkoda, bo klimat był
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Na jakiej podstawce jest teraz Treeman wystawiany?
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Deus pisze:Na jakiej podstawce jest teraz Treeman wystawiany?
50x75 (75 front)

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3698
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Jak jest w końcu z Hodą ? Możemy strzelić nią i oddział normalnie ?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Ano tak ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Heptun pisze:Jak jest w końcu z Hodą ? Możemy strzelić nią i oddział normalnie ?
A jakby miało być inaczej ?

Nic się nie zmieniło w tej kwestii, chyba, że 9 edycja ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3698
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

@Luc - dziś to już niczego nie możemy być pewni. Draft 1 wyglądał OK i fajna rozpiska była. Wczoraj przyszedł Draft 2 i co ..... dupa i szukanie nowych kombinacji. Dlatego lepiej się dopytać :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Przepraszam za lekką nekromancję ale nie wiem w jakim wątku zadać to pytanie. Co znaczy format Euro/Draft Euro?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dziad Zbych pisze:Przepraszam za lekką nekromancję ale nie wiem w jakim wątku zadać to pytanie. Co znaczy format Euro/Draft Euro?
Euro obejmuje zestaw ograniczeń dla każdej armii które obowiązują na większości turniejów w naszym kraju. Każdego roku ograniczenia są modyfikowane (aby przyciąć to co jest najbardziej przegięte w danej armii i może niekorzystnie wpływać na balans gry) - tworzone są jego wersje (tzw drafty). Ostatecznie wychodzi finalny draft obowiązujący do końca roku :)

Aktualne ograniczenia Euro możesz śledzić w tym wątku (1 post): http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=26&t=46407

ODPOWIEDZ