Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Morok

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: Morok »

Ghorros to jest bohater zwykły czy imienny ? i czy zajmuje Tylko punkty core czy coś do lord/hero się zalicza ?

I czy ktoś kojarzy czy ungory 5/6 edycja metalowe były z łukami ?

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Mam pytanie, przegladajac dzial rozpisek w okolicy listopada pojawiaja sie rozpiski z markami, a wiec czy mozna ich uzywac?

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Morok - Ghorros w ogóle nie jest herosem - jest championem imiennym, kiedy go weźmiesz centigory są jednostką Core i wtedy normalnie liczą sie do punktów Core, łącznie z Ghorrosem no bo jest on częścią oddziału - jako jego champion.

Rusek - można w dwóch przypadkach, kiedy grasz armią Legion Of Chaos, lub grasz Koziołkami na zasady Euro gdzie marki chaosu są w drodze wyjątku dopuszczone (taki bonus dla słabej armii)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Okk, czy na to jak ja gram to niemozna ;)

Morok

Post autor: Morok »

Dzięki Dibo a jak on się sprawuje warto na nim grać, czy jeśli jest wystawiony jeden jego oddział to można wystawiać potem dodatkowe oddziały centigorów?

I jak się sprawują miniotaury ? boli brak save , co najgorsze to cała armia go ma bardzo mało jedynie bochaterowie i rydwany marne 4+ są jakieś patenty żeby coś zrobić by nie schodziły od byle piardu :D

ps o co chodzi z tym worgor 206

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Harpie maja podstawki 20x20 czy 25x25? I one lataja w skirmiszu czy w zwyklym szeregu?

Morok

Post autor: Morok »

20x20 i są oraz latają w skirmiszu

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Wszytsko co lata ma z bazy zasade skirmish.

Morok - Tak centigory stają sie corami ale tylko jeden odział ma bonusa (+1WS)za Warhoofa.
Ja bym odpuścił Minotaury jako jednostke za słabitkie to to, Krowy - hero & Lord nie odpuścił bym na pewno - oni są super.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Morok

Post autor: Morok »

Tylko mnie wkurza w tej armii że centigory, a już wogle minosy są papierowi a tak klimatyczni co to za bistmeny bez minosów dlaczego nie mają chociaż ciężkich zbroi

ps Kiedy jest możliwy nowy AB ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nieprędko. Najpierw musi się skończyć end of times, potem zapowiedziana jest nowa edycja, a po niej nie ma gwarancji że to bestie jako pierwsze dostaną książkę.

Morok

Post autor: Morok »

a czy na szczurach kończy się ten EofT bo niby 4 armie miały w nim udział tak było pisane na początku... chodź nie śledzę tego zjawiska więc może i się mylę, a propo rogatego to i na beastmena by się nadawał poroża ma zacne :)

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Ale nie ma kopyt ;) a pozatym jest chyba zawielki no cos do bestii

Morok

Post autor: Morok »

ale na ghorgona by się nadawał, czy ktoś wie czy ungory metalowe z 5,6 edycji miały figurki z łukami ?

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Z tego co kojarzę to EoT właśnie kończy się na SV. A tak po za tym co do centigorow. W sobotę grałem z TK ta rozpa co wrzucałem ostatnio z centkami i chłopaki dały rade najpierw wyrżnac 4 rydwany a następnie warsphinxa. Na początku dostały stabilna choć i tak się nie przydał. Zeszły dopiero po starzy w bok od kolejnych 4 rydwanow które wypłaciłay chyba z 12 impakt hitow....a po wcześniejszych combatach z 12 zostało 7.
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Nie miały
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Morok pisze:ale na ghorgona by się nadawał, czy ktoś wie czy ungory metalowe z 5,6 edycji miały figurki z łukami ?
Tak jak kolega wertyg napisał, nie miały bo w tamtych czasach Ungory tchórzliwie chowały się z włóczniami za Gorami:)
Co do minosków to się zgodzę, najlepiej wygląda porównanie skali Gora i Minotaura, obie jednostki mają T4. :) Ale wychodzą wady takiej mechaniki, w WH40k są jeszcze większe absurdy związane z porównaniem wielkości do statystyk.

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Wiem, ze rary u nas w armii sa raczje nie przydatne, ale moj mozg niepotrafi tego pojac :roll: i caly dzien chodz mi po glowie jeden pomysl. Co wy myslicie o naszej katapulcie, cygorze (czy jak mu tam :oops: ) mozna by go kitrac za herdstonem oraz ungorami/gorami jako odganiaczkami i by ciskal w wroga kamulcami. Co p tym sadzicie? Czy raczej lepiej dla mnie bedzie jak sobie szybko ten pomysl wybije z glowy...?

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

jedyny problem cygora to cena w porównaniu z innymi stzelaczami działo khorna czy ironblaster biją go na głowę a helka ma panikę pod plackiem. wszystkie wymienione ą tańsze i mają lepszą przeżywalność

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

No tak to jest ten problem :/ ale jesli bedze satal za herdstonem to z tego co mi ise wydaje on go zaslania, a jako katapulta nie musi widziec wiec robic mu moze jedynie cos magia na ktora ma mr(2) z tego co pamietam no i oczywiscie cc :/ ale tak ogólnie to da jakos rade, czy to kompletne dno?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015, o 15:10 przez Dibo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ja jestem tolerancyjny na błędy ale głos ludu zadecydował :)

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

mi się wydaje najlepszym naszym rarem jakby kosztował 200 to byłby spoko tak mamy fajniejsze zabawki

ODPOWIEDZ