End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhammera

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhamm

Post autor: GrimgorIronhide »

Czyli summary tego co na razie wiemy o 4 książce, czyli Thanquolu (GW nie ostrzegło o spoilerach w WD :evil: ):
1. Skaveny niszczą Tileę i Estalię.
2. W bitwie o Tlanxtlan Tetto'eko przywołuje wielką kometę (plotki mówiły że gekon-astronom ginie, oby nie).
3. Bitwa pod Xlanhuapec, miasto ratuje przed szczurami odsiecz Kroq-Gara.
4. Deszcz meteorów spaczenia nad Lustrią, Slanny ogłuszone w magicznej walce o powstrzymanie deszczu.
5. Clan Pestilence przejmuje inwazję na Lustrię.
6. Queek headtaker atakuje znów Karak 8 Szczytów, wysadzając Karag Nar, jedną z gór.
7. Bitwa Belegara, Skarsnika i Queeka (wreszcie wyjdzie kto był cwańszy, ploty wskazywały na Skarsnika, zboostowanego mocą Awatara Morka), Belegar cofa się do cytadeli i zawala za krasnoludami bramy.
8. Zaraz przed rzezią jaką Manfred urządzi Klanowi Mordkin, szczury niemal doszczętnie niszczą Księstwa Graniczne.
9. Slannowie się budzą, wiele miast zrujnowanych ale Wielkie Powstanie Skavenów stłumione, jak narazie.
10. Bez króla Kazadora i Thoreka, Karak Azul upada pod hordami szczurów. (plagiat planu nieboszczyka Gorfanga - to zieloni pierwsi mieli zniszczyć tą twierdzę! Oj Thorgrim zapisze kilka stron w swoim pamiętniczku.)
11. Ostateczna bitwa o tytuł Największego złego w Karaku 8 Szczytów, pomiędzy górami w ruinach miasta ścierają się armie Skarsnika i Queeka (Naprzód zieloni! Waagh!)
12. Z pomocą Verminkinga Thanquol zdobywa Nuln i mści się za znieważenie go tam przez pewnego krasnoluda i blond pisarza.
13. Pestilensi wznawiają atak na Lustrię.
14. Bitwa o Karak Kadrin, Ikkit Szpon zatruwa miasto toksycznym wiatrem ale Ungrim Ironfist i jego armia Slayerów wychodzą przetrzebić mu za to futro.
15. Ostatnia Bitwa o Itzę. Szczury uruchamiają w Skavenblight Morskittar i niszczą Itzę. Slanny zaczynają Exodus.
16. Ikkit Szpon i Queek oblężają razem Karaz-a-Karak.
17. Valten i Książę Elektor Boris Todbringer rozpoczynają przygotowania do obrony Middenheim - ostatniego nienaruszonego zniszczeniem dominium Imperium. Wygląda na to że będzie tu ostateczna bitwa, czyli wszystko skończy się tak samo jak ostatnio. W tym samym miejscu w każdym razie... (powtórka z grimgorowego oklepu dla Archaona ?)


Panowie... *zdejmuje kapelusz* nie chcę was zasmucać ale wygląda na to, że plotki "Koniec WFB, 6 ras, D***" właśnie się sprawdzają.
- ogry mają przesrane dzięki kataklizmowi w ich górach i zjednoczonym orkom, Tłuścisz stracił władzę, tylko najemnicy Golfaga w Imperium wyglądają na bezpiecznych :|
- krasnoludy wyglądają na niewiele lepszą sytuację, logika każe sądzić iż Karak: Kadrin, Azul i Osiem Szczytów upadają. Karaz-a-Karak oblężone, orki się zbierają, jeśli Thorgrim nie wymyśli czegoś to Zhufbar, Barak Varr, Karak Hirn i Karak Izor mogą faktycznie pomyśleć o daniu flee do empire :(
- Bretonnia... Bordeleaux już zniknęło, demony, zarazy, nieumarli i wojny domowe tak ich spustoszyły, że elfy spokojnie budują sobie porty na północy i łapią wieśniaków z okolic Athel Loren i generalnie jedna wielka pustka, syf głód i Malaria. Zdaje się że odsiecz kawalerii dla Wiednia... Altdorfu tak jak Rzeczpospolitej będzie ich ostatnią wielką akcją. Chyba że Gilles coś wymyśli. :o
- Lizardmeni, zobaczymy jak ich wojna ze Skavenami ostawi, ale skoro są celem całego booka to nie jest za różowo :x

Thanquol: "Widziałem koniec tego świata. Morrslieb walnie w ziemię, zagotują się oceany, upadną góry. Niektórzy uciekną do gwiazd, lecz gwiazdy same opuszczą ten świat." :shock: :shock: :cry: :cry:

Jeśli to się tylko *stfu* sprawdzi i potraktujemy to dosłownie to dokładnie odwzorowuje to założenia z plotek "Koniec, 6ras, WFB" *stfu* Latające po świecie bańki... znikające rasy... ginący klimat... NIEEEEEEEEEEE!!! #-o #-o #-o

Nagle 4ta książka End of Times mi obrzydła, a nadzieja poszła się upić w Comorragh. Idę do moich Dark Eldarów z 40k i modlenia się o to, żeby jednak stał się cud albo ktoś nie przyją do naszego środowiska tego nowego systemu. :cry:

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Moze ktoś dla odmiany znalazł przeciek fotek nowych Rat ogrów?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Spokojnie wierni poddani Imperatora!
Już niedługo wszyscy zdrajcy i wrogowie rasy ludzkiej zapłacą!
Bowiem winni tej sytuacji są heretycy! A tysiącletnia Rzesza Imperialna ochroni Stary Świat przed złem!
EIN REICH!
EIN VOLK!
EIN SIGMAR!
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

kangur022 pisze:Moze ktoś dla odmiany znalazł przeciek fotek nowych Rat ogrów?
Jeszcze nie bedzie żadnych przecieków. Wszystkie jakie wychodzą w dzisiejszych czasach są z WD. W najbliższym sobotnim WD pokażą książkę i modele Thanquola. Nowe Rat Ogry (i Grey Seer) będą dopiero w następnym White Dwarfie, który niektórzy dostaną w swoje ręce na początku przyszłego tygodnia i wtedy będą też zdjęcia.

Awatar użytkownika
Loku
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Loku »

Grimgor ogromny szacunek za tak duże zaangażowanie oraz dzielenie się informacjami z innymi treścią End of Times.
Biorąc pod uwagę również twoje poprzednie posty. Naprawdę kawał dobrej roboty ! Pozdrawiam
Mam nadzieję że Lizaki prześlizgną się bo dopiero co zebrałem armie :P

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

To uczucie, kiedy ci wszyscy biczownicy i szaleńcy mieli rację od samego początku :shock:
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Chomikozo pisze:To uczucie, kiedy ci wszyscy biczownicy i szaleńcy mieli rację od samego początku :shock:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Kordelas pisze:Spokojnie wierni poddani Imperatora!
Już niedługo wszyscy zdrajcy i wrogowie rasy ludzkiej zapłacą!
Bowiem winni tej sytuacji są heretycy! A tysiącletnia Rzesza Imperialna ochroni Stary Świat przed złem!
EIN REICH!
EIN VOLK!
EIN SIGMAR!
Z takim hasłem na ustach trzeba maszerować na GW...

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

GrimgorIronhide pisze: 8. Zaraz przed rzezią jaką Manfred urządzi Klanowi Mordkin, szczury niemal doszczętnie niszczą Księstwa Graniczne.
trzeba będzie forum przemianować XD

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1721
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

O tym, co zostanie przez srodowisko przyjete zadecydujemy my - gracze. Nie GW, nie Lista Sedzowska, nie UEF... wroc, komitet ETC. My. To, w co bedziemy grac w domach i na turniejach - przeciez to nie GW je organizuje.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Morok

Post autor: Morok »

widziałem nowe rat ogry są po prostu koszmarne za miast rąk działa ratlinguny itp armory ja z 40k kicz i tandeta jedyny + że są w skirmishu

size 3+ 6+ save 4+ save przy wyposażeniu w duże działa staty nie pamiętam ale 5s 4/5t 4w i5 4a ld8

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Masz jakis link do fotek?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Morok

Post autor: Morok »

niestety nie widziałe WD na żywo ale wyglądają jak ten duży szczór Tylko 2 ręce i wielkość ratogra z plecakami i maskami jak Poison Wind Globadiers są szpetne i jest 6 możliwości sklejenia

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Wydają nowe modele poczym niby mają je usunąc z gry #-o
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Morok

Post autor: Morok »

gadałem z kumplem co prowadzi sklep i ponoć robienie takich modeli w pancerzach jest robiona dla Amerykanów bo tam jest największy zysk oraz sprzedaż a oni lubią tak zwane wyjebane figurki w kosmos :) tak sam 40 ma Tyle fanów bo są marines w zbrojach po zęby i karabiny różnej maści to tak jak w blizzarda war 3 ma swoje grono graczy a Starcraft 2 bije go na łeb kilka krotnie

ps mogą też drążyć kanały i na 2+ wychodzą : )


NoirPaladin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: NoirPaladin »

Dobiłem w Tomb Kings do nieco ponad 1500 pkt. Uczę się dopiero co zasad, jutro idę do GW na kolejną naukę, tym razem magia. I po przeczytaniu tych plotek to wszystko wydaje mi się śmieszne. Najpierw ta konwersja z VC. Ok, to wersja opcjonalna, w prawdzie Khemri zniszczone ale Settra żyje, furtka otwarta, da się grać.

A teraz to.

Tak, to gracze decydują w co i kiedy chcą grać. Ale chyba nawet najwytrwalszy weteran odpadnie po XXX grze jedną i tą samą armią bez cienia nadziei na nowe zasady, figurki. Brak wsparcia z strony GW to śmierć danej serii i nie ma się co oszukiwać.

Zacząłem nawet spoglądać na figurki TS z Chaosu (zależy mi na tym egipskim klimacie), jednak nie mam żadnej gwarancji (jeśli plotki okażą się prawdą), że to samo nie stanie się z jakąkolwiek armią z 40k.

W akcie desperacji napisałem maila w tej sprawie do GW, licząc na jakikolwiek przebłysk dobrego PR.

Odpowiedzieli:
"Thanks for your email.

Of course, we can't comment on rumours, but if we got a pound for every false rumours we have heard over the years we would be very rich indeed.

We are glad to hear that you are really enjoying Warhammer (especially the Tomb Kings) and hope you will enjoy them for years to come.

Kind regards"

Nie wiem jak zapatrujecie się na ten figurkowy strajk w postaci nie kupowania niczego do armii zagrożonych wyginięciem, ale wydaje mi się to sensowne dopóki nie pojawi się choćby cień nadziei w tych mrocznych czasach jakie nastały..

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 403

Post autor: Kolas111 »

We are glad to hear that you are really enjoying Warhammer and hope you will enjoy them for years to come.


jezeli ploty o zredukowaniu armii i w ogole transformacji systemu okaza sie prawdziwe to czlowiek ktory ci odpisal i o tym wie jest brutalem i w ogole szkoda gadac. pewnie wie co sie stanie i pisze jeszcze ze ma nadzieje ze bedzies cieszyl sie WFB przez wiele lat :^o :x

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Ludzie odpisujący na maile GW nie mają pojęcia o planie wydawniczym, a nawet jeśli coś wiedzą to nie mogą pisnąć nawet słowem.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

http://www.blacklibrary.com/games-works ... ebook.html
...the empowered dwarf slayer king Ungrim, Incarnate of Fire.
Zesikałem się.

ODPOWIEDZ