Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
rottingflesh
Wałkarz
Posty: 55

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: rottingflesh »

Albo_Albo pisze:ale fakt dzwonek nie moze stac poza oddzialem bo oddzial go pcha jak nie stoi w oddziale to nie moze sie poruszyc chyba ze dadza nowego booka szczurom gdzie ma silnik zamontowany :)
Ależ oczywiście, bo szczurkami będzie można grać w wfb i w wh40k. :wink:

A w kolejnych edycjach wfb i wh40k będą heksagonalne podstawki, no i będzie można łączyć armie z wfb z armiami z wh40k. :roll:

Zresztą będzie jeden system: Warhammer (przecież sklepy już zmieniają nazwy z Games Workshop na Warhammer). :mrgreen:
Lord of Decay is ok !

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 17

Post autor: kellanved »

rottingflesh pisze:
Albo_Albo pisze:ale fakt dzwonek nie moze stac poza oddzialem bo oddzial go pcha jak nie stoi w oddziale to nie moze sie poruszyc chyba ze dadza nowego booka szczurom gdzie ma silnik zamontowany :)
Ależ oczywiście, bo szczurkami będzie można grać w wfb i w wh40k. :wink:

A w kolejnych edycjach wfb i wh40k będą heksagonalne podstawki, no i będzie można łączyć armie z wfb z armiami z wh40k. :roll:

Zresztą będzie jeden system: Warhammer (przecież sklepy już zmieniają nazwy z Games Workshop na Warhammer). :mrgreen:

Szczurki w kosmosie! Wreszcie!

W końcu dobierzemy się do tego Księżyca z sera! :D

A tak po prawdzie to mam gdzieś zawieruszone kilka starych figsów z początków GW - kosmicznych szczurków. Historia zatacza koło

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Obrazek
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
rottingflesh
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: rottingflesh »

kellanved pisze:... Szczurki w kosmosie! Wreszcie!

W końcu dobierzemy się do tego Księżyca z sera! :D
To nie jest niemożliwe #-o :wink:

http://www.willbeck.com/artblog/?p=1597

Zresztą Manticowy Veer-myn już jest.
Lord of Decay is ok !

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Część z Was się z tego nabija, ja jednak grając w WFB od 4 ed. i widząc co robi GW, szczególnie teraz w EoT nie wchodzę w 9 ed.
Mam armii kilka armii w sumie uzbiera się ponad 30k i pie...le takie traktowanie mnie, jako wieloletniego klienta w ten sposób. GW zarobiło na mnie naprawdę sporo kasy i jeśli skasuje mi część figurek i dodatkowo wymusi przestawienie się na okrągłe podstawki, jak i na skirmish to się pożegnamy.
Jestem graczem domowym i kolekcjonerem, dlatego też często wybieram alternatywne figurki ze względu na lepsze dopasowanie do mojej armii, jednak cały czas GW na mnie zarabiało i miało dość pokaźny zarobek.
Jednakże jeśli wejdzie taka 9 ed., jak to jest opisywane to z częścią znajomych pozostaniemy i będziemy grać na 8 i wcześniejsze edycje lub jeśli będzie jakiś ciekawy projekt autorski to w niego wejdziemy.
Ot takie wynurzenia na temat nadchodzących zmian ...

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2832
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

dużo ludzi będzie grac na 8 ja tez pewnie bede od czasu do czasu :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

no faktycznie sporo zapowiada, ze beda grali w 8.
mam wrazenie, ze bedzie ich tyle ile obecnie jest graczy na 7 edycje :lol2:
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Tylko, że 8 edycja nie wyrzucała połowy ras i jednostek.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

zgadza sie.
9 edycja narazie tez nie wywala.

a przy wyjsciu 8 edycji ludzie rowniez zapierdali sie rekami i nogami i twierdzili, ze pozostaja przy 7.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Morsereg pisze:zgadza sie.
9 edycja narazie tez nie wywala.

a przy wyjsciu 8 edycji ludzie rowniez zapierdali sie rekami i nogami i twierdzili, ze pozostaja przy 7.
Morsereg pomyśl logicznie, jeżeli krasnoludy jako armia przestaną istnieć, to myślisz, że gracze ot tak porzucą swoje armie i zaczną zbierać nowe, "bo nowa edycja"? Mam nadzieję, że to wszystko to tylko plotki i dalej będę mógł grać swoimi krasnoludami i ogrami, ale jeżeli faktycznie GW wprowadzi 6 frakcji i okrągłę podstawki to pożegnają się z moim toporem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Ale jeżeli podział na frakcje będzie się sprowadzał do zespoleń armii to pozostanie kwestia dokupienia kilku rzeczy co i tak miałoby miejsce. Zakładam, że jednostek jednak nie powyrzucają.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@Slayer
wlasnie o to chodzi. w takiej sytuacji albo skoncze zabawe z WFB albo bede gral inna armia na figurkach krasnoludzkich (bo masz racje, nie wyrzuce modeli ani nie zaczne zbierac innej armii). smialo moge powiedziec, ze przy wyjsciu nowej edycji nie zostane przy starej.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 783
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

również mam nadzieję, że jeśli GW dopuści się takiego przekrętu to ludzie pozostaną przy 8 edycji... podobno TK mają całkowicie polecieć co dla mnie byłoby mocnym ciosem przeciwko wielu graczom ;/
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Morok

Post autor: Morok »

tak na prawdę to tą grę stworzyli i tworzą Krasnoludy Orki Imerium Elfy oraz Chaos. Amen

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Morsereg pisze:@Slayer
wlasnie o to chodzi. w takiej sytuacji albo skoncze zabawe z WFB albo bede gral inna armia na figurkach krasnoludzkich (bo masz racje, nie wyrzuce modeli ani nie zaczne zbierac innej armii). smialo moge powiedziec, ze przy wyjsciu nowej edycji nie zostane przy starej.
I będzie ci dawało frajdę granie krasnoludzkimi jednostkami jako "counts as"? Jeżeli w nowej edycji nie będzie armii krasnoludów to dla mnie to będzie koniec, z resztą myślę, że z wieloma innymi armiami i jednostkami stanie się to samo, także nie będę sam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja osobiście nie jestem jakoś negatywnie nastawiony do 9 edycji, nie zarzekam się już pół roku wcześniej ze sprzedażą armii, jednak nie powiem, że plotki wyglądają co najmniej słabo.
Wszyscy tylko narzekają, ale kto wie, może jednak wyjdzie w końcu zbalansowana gra z dobrymi zasadami? Wiem, że po GW ciężko się tego spodziewać, że nadzieja jest nikła, ale zawsze jest :P
Ja osobiście na razie się tym nie przejmuję. Jeśli wyjdzie 9 edycja na okrągłych podstawkach to no cóż - nie mam pojęcia co zrobię. I tak w większości grywam z kumplem przy piwku, więc na bank będziemy sobie dalej grać na 8 edycję "ogarniając" po środowisku jak to się rozwija. co to powstało. Jeśli będzie 6 frakcji to cóż. Po prostu nawet chcąc, nie będę w stanie grać na 9 edycję. Mam sporą kolekcję DE, ale nic z HE czy WE :P Więc albo spróbuję proxując, grając na swoich DE na nowych zasadach, albo po prostu zostanę przy 8 edycji. Na pewno nagle pareset złotych nie wydam na modele HE i WE i nie odłożę 80% swojej kolekcji na półkę. Jak dla mnie wszystko wyjdzie w praniu.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

el Victor pisze:również mam nadzieję, że jeśli GW dopuści się takiego przekrętu to ludzie pozostaną przy 8 edycji... podobno TK mają całkowicie polecieć co dla mnie byłoby mocnym ciosem przeciwko wielu graczom ;/
Tak jakby nigdy żadna armia nie wyleciała z WFB :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Azurix pisze:
el Victor pisze:również mam nadzieję, że jeśli GW dopuści się takiego przekrętu to ludzie pozostaną przy 8 edycji... podobno TK mają całkowicie polecieć co dla mnie byłoby mocnym ciosem przeciwko wielu graczom ;/
Tak jakby nigdy żadna armia nie wyleciała z WFB :roll:
A Dogs of War ?
A Chadecja przez długi czas, zanim FW tej armii nie wskrzesiło ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Morok

Post autor: Morok »

kislev :) ale skoro coś wywalą to dojdzie coś tak jak Ogry doszly

Zablokowany