Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Morok

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Morok »

off top macie PW i tam sobie rozwiążcie spór

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Morok pisze:off top macie PW i tam sobie rozwiążcie spór
Ja już zakończyłem tą dyskusję :)
Dla mnie X ostatnich postów, które nie dotyczą tematu, w tym moje, można spokojnie wywalić
Obrazek

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Rakso_The_Slayer pisze:
Embir pisze: Zabawne, zobacz sobie kiedy się zarejestrowałem
7 lat i jeszcze nie zorientował się na jakiej zasadzie działa forum i po co są działy i tematy...
Ty również, bo z tego co widzę równo kontynuujesz off-top w temacie o 9 edycji.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Embir, spasuj trochę. A za Macierewicza to sorry, bo wziąłem post Kal Toraka za Twój. Dziwne, że tego nie zauważyłeś, a argument dotyczący (braku) poprawności rozumowania zbyłeś zarzutem o brak kultury...

Btw, dzięki Rakso za oświecenie. Ostatnio taki pieprznik w paru tematach na forum przez plotki, że nawet nie zauważyłem, że offtopuję w temacie o 9 edycji... xD

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

... ale spam.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Spamujecie. Proszę modów o zrobienie porządku.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Spokojnie panowie - pogadane, wyjaśnione, teraz czekamy tylko na Fluffiego żeby posprzątał ;)
i wracamy do tematu ploteczek, przecieków, zdjęć i spekulacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

co Animosity zakończone już? Nawet Black Orc Fluffy nie musiał razów na lewo i prawo rozdawać.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Dajcie Małpie tygodniowego bana to się od razu uspokoi :badgrin:
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
rottingflesh
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: rottingflesh »

Wracając do IX ed., tutaj małe resume: http://www.beastsofwar.com/warhammer-fa ... urs-times/

Potwierdza się (moje skromne) przypuszczenie dotyczące okrągłych podstawek i powiązania ich z tray'ami WoTR'a. :roll:
This is what it breaks down as…

The Old World is utterly shattered and looks nothing like it did in the past. This shattering is so devastating that it’s on a ‘dimensional’ level separating civilisations into bubbles of reality.
The timeline will be moved on by a couple hundred years or so.
There will only be six factions present in the world. One of these will be a heavily armoured ‘religious’ army almost built as a mirror to the Chaos Warrior. Think ‘Space Marines’ of Warhammer.
Skirmish based wargaming switching to round bases and ways of ‘ranking up’ with trays similar to those used in War of the Ring.
Low model count linked to smaller range with limited run miniatures released for months at a time before vanishing again. Same with Mini-White Dwarf expansions to keep the story going.
…and some of the thoughts on the factions…

Empire humans with a mixture of Bretonnians, Dwarfs and Ogres
Elves reunited
Orcs & Goblins
Chaos including daemons and more
Skaven
Undead with a removal of most of the Egyptian theme
Lord of Decay is ok !

Awatar użytkownika
Pablo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pablo »

to jest taka sama plotka jak wcześniejsze .
Mi sie wydaje że okrągłe tylko na rozegranie scenariuszów z nowej ksiązki ;)

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

W starej grze warhammer na kompa też grało się ludzmi z małymi regimentami krasnali czy ogrów i było to mega klimatyczne. Ja się cieszę z takiego rozwiązania. Ciekawe co z lizakami ?

Awatar użytkownika
rottingflesh
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: rottingflesh »

Pablo pisze:to jest taka sama plotka jak wcześniejsze .
Mi sie wydaje że okrągłe tylko na rozegranie scenariuszów z nowej ksiązki ;)
Toteż użyłem określenia "resume". :roll:

Co do plotek dotyczących okrągłych podstawek, to rozumiem, że w IX ed. w rozgrywkach skirmishowych figurki będą na tychże okrągłych podstawkach. W "tradycyjnych grach" natomiast, będą stosowane figurki na podstawkach kwadratowych i okrągłych - z użyciem właściwych tray'ów (dla okrągłych - będą nowe, podobne do WoTR'owych). :shock:
Lord of Decay is ok !

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

No i TK oraz lizaki mówią papa
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

TK sa razem z VC w undead legion

i jeszcze maly OT i koncze ten temat
Kal_Torak pisze:Embir jeszcze lepiej - jak przez te wszystkie lata ty sobie radziłeś i wszyscy gracze w Warhammera przy określaniu żywotności potworów, maszyn i bohaterów. Sam nie wiem jestem wstanie pojąć jak sobie z tym radziłem - pewnie mnie cały czas oszukiwano ;P.
zdajesz sobie sprawe, ze kostki obok oddzialow (przy 40 osobowym oddziale to 7 kosci) 'zasmiecaja' stol gry?
a to przeciez m.in. tobie chodzilo o 'ladniejsze' stoly bo nie biegaja niedobitki armi. wiec jak kolo armi mogly by sie znalezc, kosci czy inne markery?
a bez markerow wlasnie latwiej oszukac.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Takie z tego TK będą że jeśli na początku edycji dziewiątej zostanie coś więcej od szkieletów, rydwanów i kaszkietu to się ogromnie zdziwię. Cóż, TK na zawsze pozostaną tam gdzie jest im dobrze i ciepło- w sercach graczy
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

Wogle kiedyś był plotka że beastman, bretonia , tomb kings i we mają wyparować z czego we dostało nową książkę więc nie ma się co martwić moim zdaniem wszystkie armie zostą łączyć też nie będą co najwyżej zrobią 2 grę WFB skirmish na zasadach Warmachine lub coś w tym stylu

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Morok pisze:Wogle kiedyś był plotka że beastman, bretonia , tomb kings i we mają wyparować z czego we dostało nową książkę więc nie ma się co martwić moim zdaniem wszystkie armie zostą łączyć też nie będą co najwyżej zrobią 2 grę WFB skirmish na zasadach Warmachine lub coś w tym stylu
A była. Wtedy też wszyscy panikowali :mrgreen:
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Morsereg pisze:zdajesz sobie sprawe, ze kostki obok oddzialow (przy 40 osobowym oddziale to 7 kosci) 'zasmiecaja' stol gry?
a to przeciez m.in. tobie chodzilo o 'ladniejsze' stoly bo nie biegaja niedobitki armi. wiec jak kolo armi mogly by sie znalezc, kosci czy inne markery?
a bez markerow wlasnie latwiej oszukac.
Morsereg twoje pytanie ma charakter wyłącznie zaczepny i prowokujący (bo raczej nie chęć pogłębienia swojej wiedzy w tym zakresie). Jeśli jednak jest inaczej i po prostu brakuje Ci wyobraźni to przyjrzyj się setkom innych gier od bitewnych pod karcianki oraz planszówki i zobacz jakie tam są stosowane rozwiązania w kwestiach o które pytasz. Możesz też spróbować sam wymyślić lepszy sposób niż 7 kości k6 przy oddziale - wystarczy odrobina chęci.

Wracając do 9 edycji z pewnością WFB musi przejść jakiś większy krok, aby nawiązać konkurencje z coraz większą ilością pojawiających się systemów bitewnych. Jestem szalenie ciekawy co im wyjdzie. Trzymam kciuki, że w końcu zbalansują WFB zewnętrznie i wewnętrznie, porzucą powrót do herohammera i zmniejszą barierę wejścia dla graczy oraz napiszą zasady pod grę turniejową.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Zawsze można wziąść kartke i tam zapisaywać... ale co ja tam wiem :roll:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Zablokowany