Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Rozpiski

Post autor: wind_sower »

@Matis - Bardzo dobry pomysł dlatego ma ją od samego początku ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

wind_sower pisze:@Matis - Bardzo dobry pomysł dlatego ma ją od samego początku ;)
:oops: Musiało wyjść już zmęczenie w nocy i nie zauważyłem. Zwracam Honor.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Clark pisze:Już skasowali ten zapis i nie trzeba brać realmów
Cóż człowiek się uczy całe życie ;). W takim razie jeszcze jedno pytanie:
Matis pisze:Daj BSBkowi lancę jeszcze, chłop będzie bił w szarż z siłą 6 a przez następne tury combatu z siłą 5.
W jaki sposób, Palladyn może używać lancy i SoM ?? Jak posiada magiczną broń, to chyba walczy tylko nią, chyba że coś zmienili w tej kwestii??
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

To zasada specjalna bretońskich bohaterów - jeżeli posiadają kopię i magiczną broń, to w turze, w której szarżują używają lancy, a w następnych turach używają broni magicznej. W przypadku gdy magiczną bronią jest kopia (lanca), to używają jej caly czas, z tym, że premie do siły +2 otrzymuje tylko w turze gdy szarżowali.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Niczego nie zmienili w tej kwestii - bretońskim bohaterom zawsze było wolno wziąć zwykłą, niemagiczną kopię i używać jej w szarży, a w kolejnych turach walki przerzucać się na magiczną broń.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Gniewko pisze:Niczego nie zmienili w tej kwestii - bretońskim bohaterom zawsze było wolno wziąć zwykłą, niemagiczną kopię i używać jej w szarży, a w kolejnych turach walki przerzucać się na magiczną broń.
A mógłby mi ktoś pomóc zlokalizować taki zapis?? W FAQ nie znalazłem, a w AB nie wiem gdzie szukać.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

In_the_sea_of_blood pisze:
Gniewko pisze:Niczego nie zmienili w tej kwestii - bretońskim bohaterom zawsze było wolno wziąć zwykłą, niemagiczną kopię i używać jej w szarży, a w kolejnych turach walki przerzucać się na magiczną broń.
A mógłby mi ktoś pomóc zlokalizować taki zapis?? W FAQ nie znalazłem, a w AB nie wiem gdzie szukać.
Błogosławieni przez Najświętszą Panienkę Ci, którzy nie widzieli a uwierzyli.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, o 18:52 przez Matis, łącznie zmieniany 1 raz.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Matis, jakby to powiedziała ta pani, ze zdjęcia powyżej, Twoja odpowiedź jest "Z dupy. Z dupy, z dupy" ;)
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

w AB pierwszy zapis na stronie z magicznymi lancami

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Si, jest taki zapis. Dzięki za wyjaśnienie i już nie spamuje w temacie ;).
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Bretoński bloker, wersja 2.0

Lords 1066

The Fay Enchantress 545

Bretonnian Lord( Questing vow, Virtue of Heroism, Dragon helm, Sword of swift slaying,
dawnstone, shield, Royal Pegasus) General 275pkt

Bretonnian Lord (Knight vow, Trickster's helm, Sword of the quest, shield, koń) 246pkt

Heroes 225
BSB (Knights vow, Warhorse, shield, Gromril Great Helm, Sword of Might, lance) 130 pkt
Damselka (Prayer Icon, lvl 1. Life) 95 pkt


Rare 180
2xField Trebuchet 180pkt


Specjal 350

2x3 Pegasus Knights (Musician) 2x175pkt

Core 675

11 Knights of the Realms (FCG, Standard of Discipline) 303 pkt
41 Men at Arms (FCG, halberd) 232pkt
10 Bowmen (Musician, braziers, defensive stakes) 70pkt -
10 Bowman (Musician, braziers, defensive stakes) 70pkt

total 2496

Baba na jednorożcu, bsb i lord na koniu, włażą do lancy. Zbrojni stoją w zasięgu 6 cali od dużej lancy i służą jako bloker (w środku małe cycki z ikoną) Łucznicy ochraniają treby. Pegazy (jeżeli wygram rzut na zaczynanie) lecą w 1 turze na plecy przeciwnika, by w drugiej turze zjeść park maszynowy. Lord na pegazie podlatuje bliżej, tak by szachować monstery, smoki itp...
Taktyka jest prosta, chowam się za górką, tworze bunkier i osłabiam przeciwnika magią i strzelaniem. Latacze omiatają maszyny i śmieci. Potem rozjeżdżam to co pozostanie.
Generałem jest gość na pegazie, bo wtedy mogę rozdawać liderkę w 2 miejscach na raz. (łucznicy, obsługa trebów i zbrojni mają liderkę od rycerzy z panienką.) Pegazy w razie czego będą mogły uzyskać wsparcie generała na pegazie.

Wcześniejsza wersja rozpy wyglądała tak.

Lords 1054

The Fay Enchantress 545

Bretonnian Lord( Questing vow, Virtue of Heroism, Dragon helm, Sword of swift slaying,
dawnstone, shield, Royal Pegasus) General 275pkt

Bretonnian Lord (Knight vow, Trickster's helm, Sword of the quest, shield, koń) 234pkt

Heroes 225
BSB (Knights vow, Warhorse, shield, Gromril Great Helm, Sword of Might, lance) 130 pkt
Damselka (Prayer Icon, lvl 1. Beast) 95 pkt


Rare 415
2xField Trebuchet 180pkt
5x Grail Knight (FCG,Banner of Swiftness) 235 pkt

Specjal 175

1x3 Pegasus Knights (Musician) 175pkt

Core 630

11 Knights of the Realms (FCG, Standard of Discipline) 303 pkt
44 Men at Arms (FCG, halberd) 247pkt
10 Bowmen (Musician, Villein, Skirmish) 80pkt

Total 2499
Ostatnio zmieniony 25 lut 2015, o 18:58 przez Matis, łącznie zmieniany 2 razy.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Fayka z jakim lorem?

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Life.
Lanca w grach testowych biegała mi średnio 5 tur na 6 z T7/8 i wardem 2+ na magię. W sumie tylko działa i katapy mnie bolą.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

@Matis
Ja bym raczej powiedział, że nie "tylko" ale "przede wszystkim" bolą cię katapy i armaty!
Jak Twoje doświadczenia z Fay która nie ma look outa?
Żeby plan z boostowaniem lanc wszedł w życie Fay musi żyć :P

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Gram na duże punkty na Feyce i o dziwo przeciwnicy rzadko kiedy biorą ją za cel. Mylące dla nich pewnie jest to, że można ją wstawić do drugiego szeregu jak zwykłą Damselkę. Armatami i katapami biją najczęściej po trebach. Przy odrobinie szczęścia, jeśli zacznie się bitwę, można zagrożenie wyeliminować (albo zminimalizować) własną artylerią.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Podoba mi się ta pierwsza rozpa.
Zrobiłbym parę zmian.

Obaj Lordowie IMO powinni być na koniach. Wystawianie lorda pegazisty dla 2x3 pegazów mija się z celem. Albo 3 unity pegazów, albo lepiej jeden większy i wykożystywać go do innych celów.
Na małej babie w takiej rozpie wolałbym life. Wiadomo kto będzie mielił kostki. Pani z +6 do casta. Trzeba zrobić wszystko co tylko możliwe by Fay miała optymalny zestaw czarów (tron, dwellersy, +2 to tafa). Mała losuje pierwsza i ma 50% szansy na 1, 4 lub 5, którą sobie zostawia.

Bretonnian Lord (Knight vow, Trickster's helm, Sword of the quest, shield, koń) 234pkt
Bezpłciowy ten koleś jak dla mnie. Można go zdecydowanie ciekawiej złożyć. Nawet drugie HKB, enchanted schield, potion of fullhardiness lub speed i luckstone brzmi lepiej. :wink:
2x3 Pegasus Knights (Musician) 2x175pkt
5 pegazów fcg pod 2 z life daje radę
10 Bowmen (Musician, braziers, defensive stakes) 70pkt -
10 Bowman (Musician, braziers, defensive stakes) 70pkt
Na wcześniejszych zmianach zaoszczędzasz spokojnie ze 100 pkt.
Dałbym 9 realmów z banner of eternal flame.

Reasumując:
Lord 1+ z rerolem asf i hkb na koniu
Lord 1+ na innym patencie na koniu
Feyka
BsB
mała czarka ale z life
11 kotrów dyscyplina
9 kotrów boef
40 chłopków
5 pegazów fcg
2 treby
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

A Fey można wystawiać na zwykłej podstawce kawaleryjskiej czy musi być koniecznie 50x50mm?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Clark pisze:A Fey można wystawiać na zwykłej podstawce kawaleryjskiej czy musi być koniecznie 50x50mm?
Musi być na 50x50mm - podstawka o takich wymiarach jest podana w opisie figurki The Fay Enchantress na stronie GW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Dębek ten lord na koniu wcale nie jest bezpłciowy. Przy T8 (jak wejdzie czar, a na 80-90% wejdzie) kolesia ranią prawie wszyscy na 6. Przeciwnik musi przerzucić udane zranienia i nawet jak ma KB, to nie jest mu w stanie zagrozić. Do tego koleś bije bez sejwa co pomaga w rozkręcaniu puszek. Taki miąłem właśnie zamysł.

Co do kobity na jednorożcu, grałem na niej jak na razie 5 bitew i padła 1 raz. (Lanca została wzięta w kleszcze przez 2 lordów klepaczy skaveńskich i klocek sztormów od 2 boków) Nie miałem bonusów za szeregi i nie ustałem combatu. Zaznaczam, że wpadły tylko dwie rany w kloc rycków... i na 7 liderki nie ustali -_- )

Myślałem o 3x3 pegazy, ale musiał bym wtedy wywalić lorda na koniu bo inaczej nie mógł bym dopiąć corów do 25% :/ Tak czy siak, z tym lifem na małej babie nie pomyślałem, dobry pomysł i go zastosuję na pewno :) .

Na następnym wrocławskim turnieju będę ją testował i zobaczę jak to wyjdzie (O ile Gniewko pożyczy mi 3 pegazy :mrgreen: )
Jak się to nie sprawdzi, to zrobię tak jak mówi Dębek i wprowadzę podane przez niego zmiany.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jak wejdzie tron, jak wejdzie +4 do tafa po tronie, to wtedy zamysł jest bardzo dobry. Przyznaję. Z drugiej strony trochę sporo tych warunków do spełnienia. Straszysz dwellersami i przepychasz pozostałe czary. Przy +6 do casta wydaje się realne.
Widać jednak, że musisz mieć optymalny zestaw na Fey. Mała baba powinna brać lifa. Nawet nie wiem, czy nie 2 poziom.

Przy reszcie podtrzymuję to co napisałem. Lord na pegazie to niedogodność (brak LoSa, gorszy save), którą rekompensować mają pegazy. U Ciebie to są 3 pegazy - IMO marna rekompensata.
Sadzając lorda na koniu i wystawiąjac 5 pedziów masz pkt na drugą lancę. Moim zdaniem 9 ryców jest lepszych od 2x10 łuków pod każdym względem.
Tak czy siak podoba mi się cała koncepcja. Nawet te chłopki z wardem mi pasują. Najbardziej boli brak scrolli i zakazu latania, no ale nie można mieć wszystkiego.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ