Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Re: Problemy początkującego

Post autor: Glegut »

hmmm też nie do końca przy fireballu okreslasz ilość hitów i rzucasz na zranienie bez hitowania :)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Bo to magia? :D ktora ma autohity? :D jak sobie wyobrazasz BS fireballa? :D
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

a kto tu mowil o BSie na fireballa?:P rozmawiamy o zdolnosci screamerów które nie zadaja nawet obrazen w fazie shootingu a w reaming moves sub-phase.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

...ech.... #-o
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Skulltaker moze brac Gifty?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Czy w obecnym drafcie bohaterowie - DP z MoN czy GUO licza sie na potrzeby epidemiusa jako unity nurgla? Inaczej czy da rade zmiescic:
Guo
DP nurgla
Epidemius
Plague drony?
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

każdy hero i lord, poza heraldem, liczy się za 1 na potrzeby obliczania kosztu choiców epidemiusa - niestety :/

Marek B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Marek B. »

Skulltaker jest specjalem i nie może brać giftów (mimo, że AB pozwala).

k0k0z
Plankton
Posty: 3

Post autor: k0k0z »

Poczytałem trochę forum ale nadal nie ogarniam paru rzeczy stąd pytania:

Moja rozpa na chwilę obecną:

+ Lords +
Lord of Change [2x Greater Gifts, Lore of Metal, Wizard Level 4]
Daemon Prince [Chaos armour, Daemon of Slaanesh, Daemonic Flight, Greater Gifts, Lore of Slaanesh, Wizard Level 4]

+ Heroes +
Herald of Nurgle [Greater Locus of Fecundity, Lore of Nurgle, Wizard Level 1], Battle Standard Bearer [BRB - Banner of Swiftness]

+ Core +
Pink Horrors of Tzeentch [Lore of Tzeentch, 13x Pink Horror of Tzeentch, Wizard Level 1]
Plaguebearers of Nurgle [Musician, 31x Plaguebearer of Nurgle], Standard Bearer [BRB - Standard of Discipline]

+ Special +
Beasts of Nurgle [Beast of Nurgle]

+ Rare +
Plague Drones of Nurgle [Death's Heads, Musician, 5x Plague Drone of Nurgle, Plague Proboscis], Standard Bearer [BRB - Gleaming Pennant]
Skull Cannon of Khorne

1. To mam na stanie modelowo (gram też w WH40k). Czy idzie się tym uczyć grać? Nie chcę wygrywać turniejów, chcę ogarnąć system ale też nie chcę dostać oklepu w każdej grze bo rozpa nie ma opcji.
2. Czemu wrona jest lepsza od np. BT? Z tego co widziałem po grach bardzo dużo rozwiązuję się przez combat, wrona leje się słabiej niż BT ale ma 4ML czy to aż tak duża różnica? Jeśli tak to dlaczego?
3. Idąc za poprzednim pytaniem czy DOCH oparty mocno na czarach ma ręce i nogi czy to plewy plan na życie?
4. Czy inwestować w więcej niż 2 bestie nurgla czy szukać furii?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Musisz pograc w tę grę, a to co masz spokojnie sie do tego nadaje.
Magia jest bardzo wazna, zazwyczaj kazdy dysponuje przynajmniej jednym magiem 4lv, i kiedy nie masz takowego, to w tej fazie gry raczej jesteś w plecy.
Czasami duzo wiecej rozwiązuje sie przez magie niż przez CC (abstrachujac od tego, ze niektóre CC maja sens tylko przy załozeniu ze najpierw będzie udana faza magii)
W tych combatach, gdzie BT wymiata, wrona tez jest nie najgorsza.
DoC oparty na silnej magii ma jak najbardziej sens, DP, KoS, LoC, horrory, heroldzi, wszystko to jest grywalne.
Zarówno furie jak i bestie nurgla sa grywalnymi jednostkami, i prawde mówiąc, to chociaż jedna piątka furii bardzo by Ci się przydała, możesz śmiało rozglądac się za nimi.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Bez dobrego śmietnika nie ma co grać, musisz mieć przewagę na stole. Jak masz śmietnik to często możesz dochodzić do większych combatów tak jak ty chcesz, a nie jak chce przeciwnik.
Obrazek

k0k0z
Plankton
Posty: 3

Post autor: k0k0z »

Bez śmietnika czyli bez czego?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Tanich, mobilnych jednostek, które dają Ci przewagę w fazie ruchu.
W DoC do takich jednostek nalezą furie, pojedyncze bestie nurgla (te 2 sa najpopularniejsze i w zasadzie najlepsze do tej roboty).
ja lubie też seekerki, głównie w rozpiskach z KoS, niezła opcją moga byc też screamery, szczególnie gdy masz juz 3xfurie, a chcesz miec wiecej latającego badziewia.
Mamy tez nurglingi, które mimo, że sa skautami i skirmisherami, to ze względu na M4 nie sprawdzają się w roli odginaczek.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Na ETC możemy mieć więcej niż 10 bestii? Czy ta 10 to limit?

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

max 10
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

mam pytanko o nowe bloodthirstery, jak się ma FRENZY do naszej zasady ItP. Czy mimo tu normalnie MUSZĘ szarżować czy to tylko dodatkowy atak dla bloodzia i nie ma przymusu szarżowania i overruna?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

ItP chroni Cie przed fearem i terrorem a nie przed wymuszeniami.
Wild riderzy WE tez maja itp a maja frenzy i musza szarzowac jak obleja.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ale bloodek z HKB i tak jest syty mimo że to 500 pkt :)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Nie ma staborna, Lepszy o wiele jest ten za 550 :twisted:
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Czy herald nurgla moze dolaczyc do oddzialu putridow? (Etc)
Obrazek

ODPOWIEDZ