Gdakanie papug czyli rozmowy o prawie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Re: Gdakanie papug czyli rozmowy o prawie

Post autor: Xet »

Przeprowadzał może ktoś z was bankructwo osoby fizycznej oraz bankructwo firmy ?

Znajomy się w wpakował w tarapaty, jakieś stare rachunki niezapłacone się przez kilka ostatnich lat przemnożyły i komornik przychodzi i nęka do tego firma założona na żonę obecnie nie działa i ma kilka niezapłaconych zobowiązań w hurtowniach.

Wiecie może jakie są koszta i procedury takiej operacji ?

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Sprawa błaha, ale nigdzie nie mogę za znaleźć w miarę solidnej definicji tego : "Upoważnienie Ustawowe"
Będę bardzo wdzięczny, jak by ktoś mi to wyjaśnił.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

TO bardzo proste. Sytuacja w której ustawa na coś zezwala. Należy rozumieć to dosłownie.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

z tymi bankructwami konsumenta to jest masakra, ponoc w Polsce mniej niż 2% je dostaje :)

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Gościu nie zapłacił rachunku za telefon 1500 zł. Orange sprzedał ten dług firmie windykacyjnej i ona przysłała pismo na 4000. Teraz po 3 latach ta firma sprzedała ten dług dalej i przyszło pismo na 12000 plus 15%. Nie uważacie, że takie coś nie powinno mieć miejsca ?

Niech sobie orange nalicza odsetki zgodnie z umową, ale takie mnożenie długów ( prawie 1000% w 4 lata ) to jest przegięcie. Kilka takich spraw i człowiek jest rozłożony na łopatki.

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Xet pisze:Gościu nie zapłacił rachunku za telefon 1500 zł. Orange sprzedał ten dług firmie windykacyjnej i ona przysłała pismoniewypłacalnościpo 3 latach ta firma sprzedała ten dług dalej i przyszło pismo na 12000 plus 15%. Nie uważacie, że takie coś nie powinno mieć miejsca
Oczywiście , że nie powinno mieć miejsca! Przez tyle lat nie oddać 1500 zł to naprawdę trzeba być niegodziwym! Ale pewnie facet "nic nie wiedział nic nie dostał"....
. Kilka takich spraw i człowiek jest rozłożony na łopatki.
oj , gdyby przytrafiło się kilka takich spraw , to byłoby inne zmartwienie niż długi


co do upadłości konsumenckiej: wymaga wzorowej postawy, spłacania jeszcze przez pewien czas, z grubsza niezawinionych przyczyn niewypłacalności i jest ocenna przez sąd. Dlatego rzadko jest uznawana. Przy firmie na żonę i wieloletnich zobowiązaniach nie wróżę pomyślności.
Obrazek

ODPOWIEDZ