Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Rasti »

W sensie, że przestaną wychodzić do nich nowe zasady, nowe modele.

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

Wiem, że to kolejne "a może", ale może właśnie o to chodzi by podciągnąć historie (grę), a co za tym idzie zrobi, tworzony jest nowy świat lub nowy początek.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Hm...jakoś nie mogę sobie tego wszystkiego po układać w swojej małej głowie. Widać że Eot jest częścią układanki jakiegoś większego planu - pytanie tylko jak to wszystko przełoży się na nas -skromnych klientów z Polski grających w tą grę od lat gdzie większość dosyć "poważnie" do tego podchodzi. Ja mam poważne problemy ,żeby ogarnąć tą grę teraz po tych wszystkich zmianach z Eot a co będzie jak faktycznie wejdą zmiany o których piszecie? .... Nie wygląda to wszystko jakoś dobrze :(. Na pierwszy rzut oka wydaje się ,że od wakacji będziemy musieli zmierzyć się z nową grą - zupełnie inną . Dalej to jednak będzie system GW - firmy która ma kompletnie klientów w dupie. Mam złe przeczucia do tego wszystkiego... miałem nadzieję ,że będzie jakiś zwrot w EoT czyli po szczurkach przyjdzie jakiś wielki heros który zrobi porządek z siłami zła tymczasem szanowne GW zesłało nam Archaona - jak zobaczyłem zapowiedź z newsletera GW to pomyślałem ...."no bez jaj - jeszcze jego tutaj brakowało.."
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Archaon był jedną z głównych postaci, więc musiał przyjsć i tak. Nawet się cieszę, że powybijał power rangersów bo klimat skrzypiał z każdym ich krokiem (a Grimgor i jego Gwardia mieli najzayebistszą heroiczną akcję w historii uniwersum).
Całe End Times było mega klimatyczne, fajne i tak dalej, gdzieś do połowy Thanquola - potem pewnie projekt przejął ktoś kto stwiedził że wydrapanie ze świata potworków poprzedniego zarządu i przywrócenie balansu to za duży trud i po prostu ordynarnie roz*** go na odwal.
Szkoda.

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

E, nie oceniajmy dnia przed zachodem slonca:) Ja tam Archaona jeszcze nie czytalem, wiec nie wiem. Mysle, ze jest szansa, zeby mi sie spodobal;)
Oczywiscie, szkoda mi swiata i samej gry. Ale... moze bedzie cos innego, fajnego.
A jak nie, mam zawsze 30 lat historii tego uniwersum, kupe figurek do malowania i inne gry do grania.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

ma ktoś może juz pdfa z ET: Archaon? 8) :mrgreen:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Galharen pisze:ma ktoś może juz pdfa z ET: Archaon? 8) :mrgreen:
4Chan zadziała za kilka dni ;d Ale jak ktoś ma to też chętnie przyjmę.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Obrazek

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Ktoś w skrócie powie o czym on mówi ?
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Kerdej88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kerdej88 »

W bardzo dużym skrócie. :) No więc, pomijając grzechy GW takie jak brak kontaktu ze środowiskiem graczy, fakt że nigdy nic nie wiadomo oraz ceny niektórych figurek, autor uważa, że należy się GW kredyt zaufania i szacunek. Na poparcie tej tezy pokazuje i poleca książkę "Designers & Dragons" która opowiada historię firm tworzących gry- i jest to jak stwierdza "historia trupów". Większość tych firm padła, a GW dalej trwa. Jego zdaniem największym wyzwaniem przed producentem gier jest ciągłe modyfikowanie produktu, żeby dostarczał nowych doświadczeń. Ciekawe porównanie graczy do turystów- żeby się jakimś miastem mocno zachwycać (cały czas), nie można w nim mieszkać za długo. Stąd uważa za największe osiągniecie GW to, że nie przesadzili ze zmianami, ale się ich nie bali. W przeciwieństwie do większości firm, których gry albo nudziły, albo umierały po zbyt radykalnych zmianach. Uważa, że jego armia Imperium jest w grze dalej podobna w odczuciu do Imperium z 2 ed. pomimo wielkich zmian. Poza tym GW utrzymuje wysoki poziom figurek i książek. Na końcu podkreśla to, że boi się, że 9 edycja może być właśnie taką zbyt radykalną zmianą, ale wierzy, że po tylu latach podejmowania decyzji, które pozwoliły firmie przeżyć zmieniające się trendy i gusta, tym razem GW też da radę.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Więc na 9 ed. chyba jeszcze poczekamy... :P
Via an anonymous source on Faeit 212
* the next upcoming big release won't be Warhammer Fantasy but something set "in the 40k universe"

* Warhammer Fantasy isn't expected to be released until the summer like all major GW releases before

* there is no such a thing as "red dates where managers aren't allowed to take off-days". It's rather a recommendation by HQ to be there

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »


Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Oj tam oj tam, i tak ostatnio 50% towaru było MO only. Ciekawe kiedy im się skończą gwoździe do tej trumny WFB :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

byle bym zdążył po sprzedwać te wszystkie figurki! [-o<
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

PiotrB pisze:byle bym zdążył po sprzedwać te wszystkie figurki! [-o<
Bez przesady, żebyś nie kupował ponownie ;) Trza być optymistą na nowe zmiany ;) Może być całkiem udany system, poczekajmy to ocenimy ;)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja już od dawna przestałem w to wierzyć - był czas że miałem 6 armii teraz zostały mi 2 i chcę je sprzedać . Oczywiście każdy robi jak uważa i to co lubi - ja dla siebie chyba nie widzę miejsca w nowej edycji - zostawię sobie jedną armią bo żal by mi było nie pojechać raz do roku do Szczyrku czy na DMP ale to tyle :). Jest tak wiele teraz dobrych i dużo tańszych gier że na prawdę ,żal pakować kasę w to GW bagno . Jeszcze tylko ETC rulsy jakoś ratuje tą ....ale może przyjść i taki czas ,że nawet oni tego nie ogarną .... :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

A czy znasz osoby które do tej pory regularnie grają w 6ed np?.Nie? No właśnie dlatego warto sprzedać figurasy teraz, póki 8ed WFB jest nadal w PL popularną grą.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja nie znam, bo 8ma jest lepsza. :P Ale skoro 9tej ma nie być...

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ludzie grają w 8 edycję, ponieważ wszyscy w nią grają :P a nie dlatego, że jest lepsza od poprzednich... ta teza jest bardzo, bardzo wątpliwa :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

A jakby nikt w nią nie grał, to nikt by w nią nie grał, genialne. :D A teza... cóż, prawdziwa.

Zablokowany