Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Re: Rozpiski

Post autor: Bretonnian »

Mam obu :wink: Najbardziej mnie wkurwia ten KBek na nich. Bsb się boi wejść z nimi w cc

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bretonnian pisze:Mam obu :wink: Najbardziej mnie wkurwia ten KBek na nich. Bsb się boi wejść z nimi w cc
GGhelm+mantle of damsel elena. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

No właśnie myślałem nad nim, tyle że to w zasadzie jedyny paring, w którym ten item jest niezbędny na te kbki. Ilość tychże jest bardzo mała w innych armiach, a nawet jeśli są to da się ich uniknąć (np wchodząc w challange tym bsbekiem) :wink:

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

Hej

Znowu na turnieju woch mnie wtukl okrutnie. Troche nie wiem jak na ten woch sie ustawiac. turbSzczegolnie z2 demonprincami, bsbka i lorda maga z brama. Jak zabijacie DP nurgla ?? (bo zabicie go katapulta przez charmed shielda to jakis totolotek jest)

Co myslicie o takim 2gim lordzie na DP?
kon, lanca, armour of Agilulf, dawnstone, p.foolhardines, heroic killing blow

W zalozeniu mialby sie nie bac zadnych bohaterow i po nich jechac :-)
Ostatnio zmieniony 21 mar 2015, o 19:38 przez chrober, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

chrober pisze:Jak zabijacie DP nurgla ?? (bo zabicie go katapulta przez charmed shielda to jakis totolotek jest)
Najpierw strzelasz jakąś 10tką Łuczników, aby pozbyć się Charmed Shield, a następnie ładujesz kamieniem z Trebusza ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Armour of Mindknight? Zbroja Umysłowego Rycerza? To jakiś pancerz dla doktorantów? :D
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

Sory juz poprawilem. Chodzilo o Armour of Agilulf (10WS)

Ps ale z tego treba to jest pewnie z 5% szansy jak wszystko podliczysz, nawet jakby byli ci lucznicy :-(

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Pan byłby ciut lepszy, gdyby miał save na 1+.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

chrober pisze:Ps ale z tego treba to jest pewnie z 5% szansy jak wszystko podliczysz, nawet jakby byli ci lucznicy :-(
Jeśli zależy ci na statystyce, to jeden Trebusz ma jakieś 7.72% szansy na zdjęcie zdrowego Daemon Prince'a jednym strzałem. Nie powinieneś jednak polegać tak na tych wyliczeniach tutaj, bo może się zdarzyć sytuacja, że będziesz musiał nim jedynie dobić jednostkę (gdyż dostała już rany z Magii na przykład), albo po prostu zadasz mu dostateczną ilość ran, aby potem dobić w CC. Nie wszystko w tej grze musi schodzić na jeden raz, a gdyby każdy gracz zakładał 7.72% szansy na porażkę, to by nigdy nie startowali zza górki ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

sory ze tak mecze ten temat, ale smutno sie robi kiedy gracz WOChu zaczyna, jedzie 14 czy tam 20 cali do przodu jednym czy dwoma DP( bo ma wiecej wystawien wiec DP stoja tam gdzie maja) i staje mi na przeciwko lancy/lanc. i mam ture zycia, moze 2dwie jak jest gorka. wiadomo ze tradycyjny lord na pegazie nie ma szans z DP nurgla wiec nawet nie startuje

Bylem ciekawy jak bardziej doswiadczeni gracze sobie radza z takim nonsensem?

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Primo Falcon Horn i blokowanie lotu. Secundo twardy lord klepacz w lancy. Sejw na 1+ z przerzutem i zabawki wedle preferencji - HKB, kasowanie sejwa, anty-heros, miecz z D3 ran. Diabeł ma tylko 4 rany, da się go zabić.

Swoją drogą podoba mi się specjalista na potwory: Sword of Heroes + Virtue of Audacity + Dawnstone + Dragonhelm. Muszę go potestować trochę.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Żaden nasz lord nie działa na DP. Ten model niestety po prostu zabija Bretę. Jedynym sposobem jest utłuc go z treba/piorunów (co jednek jest niezwykle trudne). Najlepszą porada jaką mogę dać jest pogodzenie się z tym, że diabeł weźmie swoje (jeśli nie siądzie z treby/piorunów) i takie zagranie Bretą zeby Diabeł wziął jak najmniej punktów :wink:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Jeżeli grasz domowo przeciwko chaosowi, to możesz zrobić na niego rozpiskę. Weź Panienkę na jednorożcu, powinna zatrzymać magię przeciwnika, 2 treby, 20 łuków, lorda HKB + ASF, damselkę z rogiem i reszta według uznania.

Na panience można dać dowolną domenę, więc możesz kombinować (Snajperki i inne śmieszne czary) do tego losowy czar z domeny niebios na kielichu jest fajny. Przy takim złożeniu, coś musi trafić i zranić tego DP w ciągu 2-3 tur.

Musisz w odpowiednim momencie użyć rogu, by zatrzymać go na otwartej przestrzeni. Przywalić magią, jak to go nie zabije to ostrzelać łukami i zdjąć mu tarczę, potem treby. Wcześniej można też próbować szarży lorda z ASF i HKB (tu wszystko zależy od szczęścia, albo ty jego, albo on ciebie :roll: ) Przy odrobinie szczęścia i dobrym rozstawieniu powinieneś zabić dziada.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Suchy, masz jakieś okrutne doświadczenia z DP. Moi lordowie najczęściej wygrywają z nim pojedynki (jedynie nurglowiec jest twardym kutasiarzem do zabicia w walce).
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

DP Nurgla to już wogóle jest porażka dla Brety. W tym co zakładasz Gniewko jest jeden problem, DP bije przed nami (chyba ze mamy ASF, ale ma większą inicjatywę więc nie mamy rerolla to hit. Trafiasz 2 razy i jaki nie będzie "6" to giniesz, Bo DP bardzo często ma OTSa. Nadmienię jeszcze, że najczęściej DP jest nurglowy (trafiany na 5+) albo slaneshowy (ma ap i szybciej nas zabija). Ja nie lubię się bawić w zagrania typu "jak kulnę 6stke na dwóch kościach i ty nie rzucisz warda to jestem w domu", dlatego też nie wierzę w skuteczność zaproponowanych przez Ciebie rozwiązań Gniewko.

Miłej niedzieli :wink:

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Moja przygoda z bretką się niedawno zaczęła, więc modele nie mogą długo czekać na skrzyżowanie mieczy z przeciwnikami. W najbliższy łikend, czeka mnie 1starcie na 1200 punktów z wysokimi i szczurami.
Profetka, lvl 4, dispel scroll - heaven, kuń
Paladyn, gienio, dragonhelm, dawnstone, foolharidnes, biting blade, lanca tarcza
Paladyn, bsb, gromril helm, tarcza, SoM
9 errantów, muzyk
13 realm knights, fcg, dyscyplina
10 skirmiszu, koksownik
5 joełmenów

Gramy, z lordami a profeka jest bo kumpel, na bank arcymaga położy, któren wiele razy moim orkom krwi napruł.

Wydaje mi się że mogą być te kloxki za duże a zamiast paru rycków zrobić paladynów
Pomocy i porad, dziękuję.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Skoro high elfy to może być BoWD - zrezygnowałbym więc z magicznej kosy na paladynie. W to miejsce daj gaundlet of duel. Będziesz mógł zapolować na wrogiego maga lorda, a i bohaterowie skaveńscy nie będą zadowoleni z perspektywy obowiązkowego pojedynku.
BSB z wyrmlancą zamiast SOM. W skavenach może pojawić się aboma. Bez ognia możesz mieć spory problem.

Rycerzy nie ma co zmniejszać. 2 lance, które powinny liczyć łącznie na te pkt nie więcej niż 12 modeli.

W miejsce chłopów i fasta daj 3 gołe pegazy.

Za punkty zaoszczędzone na rycerzach spróbuj wsadzić trebka. Nawet kosztem 4 lev na magiczce.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Dzieki za rady
Po zmianach
Magiczka 3lvl,scroll,kuń
Bsb,1++ wyrmlance
Paladyn,gienio duel, 1++, lanca

8 errant
11 realm, fcg dyscyplina
Pegazy trzy
Treb

Lepiej ?
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Zamieniłeś cuś takiego:
10 skirmiszu, koksownik
5 joełmenów
na cuś takiego
Pegazy trzy
Treb
Moim zdaniem gołym okiem widać zmianę na plus. :wink:

Zastanawiam się jeszcze czy to magiczka nie powinna być generałem. Teoretycznie jest mniej narażona od paladyna. Ma 1 wound więcej, siedzi w środku lancy. Będziesz mógł tym typkiem trochę więcej zaryzykować.

Tak sobie jeszcze kombinuję.
Może dać 8 errantów fcg z dyscypką i wsadzić tam magicę - generała, a do tego 10 relmów fcg i wsadzić tam obu bohaterów. Dla paladyna z gaundletem znajdą się jeszcze 2 pkt na morningstara. Magica sobie poczaruje. Lanca będzie miała pancerny front i niezłe jeb...e. Co najważniejsze, twój główny oddział uderzeniowy nie będzie zagrożony miscastem, który może nadejść w najmniej odpowiednim momencie. Tobie i tak nie będzie się śpieszyć. 1-2 ofensywne czary z heavensa+trebek to na te pkt mocne argumenty.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

To kosmetyczna, zmiana a sporo zmienia przedewszystkim już nie będę się srał że wszystko siedzi w kotr'ach
Swoją srogą myślałem żeby w kotr'ach zrobić mur z paladynów zamiast treba, co myślicie ovtaki guść zamiast niego

Paladyn, enchanted shield morning star, luxkstone i na magicze dragonbane gem ot tak

Co myślita ludu?
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

ODPOWIEDZ