Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: wind_sower »

Dzoooma pisze:
Solo pisze:Co prawda to dopiero plotki więc co słabsze charaktery będą szukały innych rozwiązań np zmiana systemu albo nadmierna bulimia.
Czy zasugerowałeś właśnie, że szukanie lepszych rozwiązań kosztem starych przyzwyczajeń jest objawem słabości charakteru, a trzymanie się kiecki jednego wydawcy "bo było się z nim od zawsze" nawet jeśli nie podobają Ci się jego działania to zaś przejaw siły charakteru?

to je ślonsk Panie, tu nie zmieniasz baby bo przytyła

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Hahaha :lol2:
Gorol nie zrozumie :P
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

No to po przeczytaniu tych plotek humor wielkanocny jeszcze się poprawił bo już się bałem że kochany system pójdzie się ekhm... zepsuć. Fajnie tylko faktycznie ciekawe czy potem idąc w kierunku jednego z nich czy ten znany nam obecnie pre apo nie przestanie być wspierany i będzie wśród edycji niczym bretka wśród dzisiejszych armii. No i właśnie żeby nie zrezygnowali z żadnych armii [-o<

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Ach te różnice regionalne ;) Idąc za tą ciekawą analogią to ta baba nie przytyła. Wręcz odwrotnie, fizycznie jest co raz piękniejsza. Oddawałeś jej przez wiele lat swoje zaangażowanie i ciężko zarobione pieniądze. Ona w pewnym momencie stwierdziła, że żyje zbyt skromnie, że potrzebuje nowych futer, że nie spełniasz jej oczekiwań. Rozgląda się za młodszym, bogatszym a Ciebie i Twoją miłość ma gdzieś...

Wesołych Świąt Panowie :)
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Eltharion silnoręki sprowadził by taką kobietę na ziemię :) nie ma co się martwić zobaczymy co to będzie, z tego co widzę zmiany i tak się pojawią ale zostaną wprowadzone etapami możliwe że za 10 lat nie będzie już świata przed apo, gorzej by było gdyby go nie było z czwartku na piątek :D

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Dzoooma pisze:Wesołych Świąt Panowie :)
hehe ja już dziś życzenia dostałem od samego gw na maila :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

“Greetings to all.

Back to you from my slumber to inform you of something that has come to me from very reliable sources. You know that if you see no update Stubborn to Dieces is because we have a bomb.

Contents of the box ninth edition. April 24 in pre-ordering. All minis are new and bring the rules into and round bases.

-Chaos: Two characters, one exclusive; five miniatures cavalry, ten warriors of Chaos, Chaos demons d5, some kind of monster Chaos.

-Light: Two characters 10 holy warriors 10 warriors of the new faction, five holy knights on horseback, dwarf war machine.

In light faction minis grail knights appear.

This is the information that we can bring you. Keep you informed.”

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Hmm ktoś chyba ma lepsze podejście do biznesu... GW może się uczyć
http://www.belloflostsouls.net/2015/04/ ... -move.html
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

KoW to zawsze jakaś deska ratunku, ale nie ma co siać paniki zanim nie zobaczymy nowej edycji na własne oczy. Dobrze, że Mantic zrobi zasady dla innych armii. Stanie się może nawet nie deską ratunku a równoprawnym lub nawet lepszym konkurentem GW pod względem grywalności.

Awatar użytkownika
MorgotH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130
Lokalizacja: War-saw

Post autor: MorgotH »

z masą kompatybilnych modeli...?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Mantic wydał niedawno beta zasady do II edycji. Do ściągnięcia na stronie.
Po tygodniu uwag fanów na forum wprowadzono szereg poprawek. Niedługo kolejna wersja.
Prawdopodobnie KoW zastąpi GW. Już w I edycję Mantica grało mi się dużo przyjemniej niż w Warhammera.
W momencie kiedy GW wyda swoją nową edycję robić co może aby utrzymać w tajemnicy jej kształt i zasady, zakończą się prace nad beta wersją KoWa. Będzie można porównać obie gry i prowadzoną politykę wydawców ;P.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Kilka źródeł (m.in wypowiedź Harryego z Warseera między wierszami) wspomina o nazwie nowego warhammerowego, skirmishowego tworu brzmiącego - Age of Sigmar :)

Preordery wg. części źródeł - 24 kwietnia. Cytowany wyżej box (Light vs Chaos) ma być pierwszym setem. Ponoć będą wydawane typowe skirmishowe boxy zawierające core, elite, 1-2 bohaterów i "coś większego".

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Z tym że to może nie być 9 ed a coś ala Mordheim
"So does this lend credence to the rumor about a Mordheim style game set in Middenheim setting up a path to battle towards Sigmar in the void?"
It is not the age of Sigmar just yet.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Durant pisze:Z tym że to może nie być 9 ed a coś ala Mordheim
Też mi się tak wydaje - właściwa 9 edycja jest zapowiadana na letnie wakacje ale z GW to nigdy nic nie wiadomo :D

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Od kilku dni wziąłem sie porządnie za malowanie armii Imperium poczym czytam, że nie będzie już starego dawnego imperium w tej formie jaką znamy... =D> jakaś masakra ... zawsze grałem imperium ;/
Ponieważ chciałbym się pomierzyć na turniejach z innymi graczami, zacząłem się zastanawiać nad sprzedażą mojego inwentarza. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie świata Warhammera i mojego osobistego świata bez Warhammera w takiej formie jaką znamy.

Staram się sobie wszystko ułożyć w głowie, jeśli piszą w internecie, że starych armii nie trzeba sie pozbywać ale z drugiej strony nie będą wspierane... Ale co z modelami? że niby będę mógł je kupować cały czas i grać sobie w 8 ed... ?

A najlepsze jest to, że tydzień temu zamówiłem pudełko stormverminów - bo mam w planach zbieranie szczurów [-o<

Sorry za taki dramatyczny post ale od kilku dni nie wiem co ze sobą zrobić tymbardziej, że jak już wspomniałem siedzę i wreszcie maluję figurki...
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Maluj, maluj piechota i rycerze oraz maszyny Imperium to coś co jest najlepszym anty-plastik-wielkoludowym smaczkiem WFB sprzed tego jak GW odwaliło na linii produkcyjnej.
Piszą, że WFB zostaje na 9tej edycji jako jeden z 3 systemów. Oraz, że zamierzają tak zwiększyć sprzedaż. Więc na chłopską logikę wychodziłoby, że wciąż muszą produkować stary warhammer by ci wciągnięci Skirmishem mogli potem przejść na większe armie i wydać więcej kasy. Ale to tylko na rozum, a jego brakowało ostatniemu zarządowi GW. Zobaczymy jak wypadnie ten pierwszy, wielki projekt nowego zarządu.
W razie czego ściągnij sobie pełnię zasad do całej obecnej edycji i możesz w nią grać do usranego końca świata, tak samo jak ja gdyby mieli pozbyć się starego WFB.


Tymczasem inny temat... ten Skirmish miał być mały... Plotki mówią że w starterze po ~25 modeli w tym bohaterowie i jakieś duże bydlaki. Czyli nie takie małe. Do tego nowe modele pewnie będą klasycznym nowomodnym kiczem "wyjeb**e w kosmos", nie wspominając o tym, że GW być może zacznie sobie liczyć skirmishową modą tyle samo za bohaterów co za zwykłe jednostki. W takim przerażającym razie ten nowy skirmish wcale taki tańszy nie będzie, a być może nawet droższy niż uzbieranie nowej armii.
Stąd moja obawa iż to "zachęcanie" z plotek to tak naprawdę będzie okazja tylko do wypuszczenia jeszcze brzydszych modeli i naciągnięcia na nie starych klientów by wycisnąć co się da.
(btw, 25 modeli w skirmishu to i tak więcej niż teraz się WoCh wystawia na system wielkobitewny :lol2: )

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Czyli wciąż będę mógł kupić figurki do moich ulubionych armi? - na chłopski rozum ;-)
Oki to wracam do malowania ;-]
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Balcerek
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Balcerek »

Polityka cenowa, że bohaterowie kosztują tyle samo co oddziały jest już od dawna np. w 40k. A ja myślałem że skirmish to coś w stylu Hordes lub Mordheim, no cóż życie.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Hordes nie jest skirmishem.

Balcerek
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Balcerek »

Nie? Nigdy nie grałem, więc sorka za wprowadzenie w błąd.

Zablokowany