Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: Jarlaxle »

strzelanie DE nie jest takie złe :P ale myślałem jeszcze nad inną koncencpją:

lord klepacz na koniku: DS. +3S, ots,
lord ze stubbornem na coldzie
magiczka 4 lvl beast

master peg
master peg
master peg

Taki woch w wydaniu DE :D Ktoś próbował tak grać? :D

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

wygląda spoko, ale zmieścisz się z characterami <60%?
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

wyjdzie poza 60% wiec to kosztuje 2 punkty. Ale wystarczy wyrzucic niepotrzebnego lorda na CoKu i masz rozpiske Rince'a z wloclawka (tylko on mial 4 pegazy bo na goscia z 7 sily na koniu brak mu cojones :D)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Lords: 852
Supreme sorceress 295
* 4 lvl beast [35]
* Ring of hotek [50]
* Dispell scroll [25]

[general] Dreadlord on cold one 280
* Cold one [25]
* HA (6), SDC (8), GW (6), [20]
* Crown of commander [35]
* Black amulet [60]

Dreadlord on darksteed 277
* dark steed [20]
* HA (6), SDC (8), shield (3), [17]
* gigantblade [60]
* dawnstone [25]
* Otherticker shard [15]

Hero: 583
Master BSB dark pegasuss 211
* bsb [25]
* dark pegasuss [50]
* HA (4), SDC (6), lance (6), [16]
* talizman of prevention [45]
* charmed shield [5]

Master dark pegasuss 188
* dark pegasuss [50]
* HA (4), SDC (6), shield (2), lance (6), [18]
* Cloak of twilight [50]

Master dark pegasuss 184
* dark pegasuss [50]
* SDC (6), shield (2), lance (6), [14]
* armor of destiny [50]

Lords & heroes ---->1435/1440

Nie wyjdzie za 60% :P policzyłem :P lord na coku jest niezbędny. Razem z lordem na koniku są siewcami śmierci i zagłady :P ale dobrze, że nie można już mieć więcej bohaterów, bo się dobre przedmioty w booku skończyły :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Lord na CoKu jest totalnie zbedny :D lepszy juz bylby master i 2x5 harpii w jego miejsce
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Lord na co daje stubborna... ze stubborna na pewno nie zrezygnuje :P w rozpie mają być jeszcze egzekutorzy, więc tym bardziej :P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Lord na CO daje takiego samego stubborna jak master na CO tylko 2 razy drozszego. Nie wiem czy ten black amulet jest tego wart, luckstone i masterek imo starczy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Sam kiedys grałem na Black Amulecie i sie spłacał , chyba musze ponownie go do rozpiski dodac , 2 unity harpii są nie potrzebne , jeden jeszcze ma sens . Wydaje mi sie ze bolec zrobi wiecej zamiast nich
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Różnica pomiędzy lordem z stubbornem, a masterem jest niczym przepaść w Czufut-kale! Lord z stubborem i BA jest stworzony do przyjmowania pojedynków i trzymania legionów do końca gry, czego master nie jest w stanie uczynić. Lord jest batem na wszystko co nie ma other ticker sharda, bowiem to co ma OTSa i tak przejdzie po całej armii, także znaczniej różnicy nie ma :D c'mon :P Lord z stubborem i BA jest w stanie zatrzymać całą bretke, czy OK albo lizkaki. A Czy to jest w stanie zrobić master? :P Master może conajwyżej zatrzymać 80 szkieli u TK :D

Każdy z nas grał dużo na harpiach w poprzedniej edycji: 3x5 za 165 pkt to były czasy :D także wiemy jak one działają. Pegazy się od nich lepiej sprawdzają :P a na harpie za bardzo nie ma w takiej rozpiscie punktów, bo i gdzie? Po wrzuceniu spamu bohaterów zostaje ino 365 punktów.

Za to można wybrać alternatywnie(rozłączna):
2 Hydry
10 coków
20 shades
ok. 30 egzekutorów
2x5 harpii i 11 shades

i na tym koniec sensownych wyborów :P
Przy czym, trzeba gdzieś trzymać magiczkę. Zatem, dla niej dobrym bunkrem są egzekutorzy :P Kto by chciał szarżować w piechotę z S6? Skoro za chwile w plecy może dostać Odsiecz Wiedeńską! :D Trochę jest też problem z lore'em. Beast ma to do siebie, że nie wyciąga scrolla w 1-2 turze :P Chyba, że jest w co rzucać dużą dzidę. A nie zawsze jest. U lizaków nie ma :P
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015, o 18:05 przez Jarlaxle, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak wolisz stary jak wolisz ;) dla mnie te CoKi lataja po dwoch a stubborn nigdy nie jest w CC - jest tam kozak z 7 sily :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Kozak z s7 jest spoko, ale czycha na niego wiele zagrożeń. Wszystko co ma s7 stanowi dla niego realny problem :P Nie wspominając o atakach z KB, czy sniperach z deatha. Duże demony też nie są dla niego wymażonym paringiem, szczególnie jak mają ten miecz co pozwala się leczyć w CC. Wtedy potrzeby jest zestaw BA-OTS.

Ale

Jak będę miał okazje, to przetestuje obydwie wersje rozpiski :P bowiem czuję w nich moc :D

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

No, dobra, panowie, chyba z wolna zaczynam docierac do ostatecznej rozpy. Na pewno 3 zwardowane pedzie i na pewno unit 10 lockow, a wszystko wspierane beastem. Jedyna zagwostka to spece.

Lorduniu na pedziu: DH/Dawstone/Cloak
4 lvl beast: hotek/ds/ikona
BsB pedzio: cs/4++
Pedzio: 4++

23 wicze Falmingo
19 workow fcg
2x5 dr
2x hydra zianie
10 warlockow champion

Tak to teraz wyglada.

Jedyna rozmina to te hydry. Zamiast tego moge wrzucic 2x10 shadow z GW. Co myslicie?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

cool
skoro wygrałeś tym w niedzielę, to nie ma się co zastanawiać :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Moja pierwsza wariacja rozpiski pomasterowej jest podoba do Twojej koncepcji: 3 pegazy, lord na co i 9 warlocków :P Niemniej, zastanawiam się nad, tym czy nie warto zamiast 5 warlocków wybrać 3-4 bolce +shades do oporu. 10 warlocków są bardzo dobre, a jak mają bohatera z MR w środku, to prawie w ogóle nie giną :P ale jak się gra na pegazach i trafi na armię z dwoma działami/katapulatami/trebami, to myślę, że warto mieć kulołapy. A bolce się do tego idealnie nadają :P

Mnie bardziej przekonują shades, aniżeli hydry. Mimo wszystko piorytetem jest kasowanie maszyn, a hydry się do tego nie nadają :P

U mnie koncepcja wyglądała obecnie tak:

Lord na CO: BA, Stubborn.
Magiczka: hotek, DS

Master na peg, BSB, ward 4++, charmed shied
Master na peg, Cot
Master na peg, ward 4++

25 wiczek z razorem
8 DR z kuszami, tarczami
5 DR

3 bolce
17 shades z GW

5 warlocków

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Hahahah, ale ze mnie duren. Gralem niedzielny turniej bez jednego herosa :D :D :D Dopiero ogarnalem, jak zes wrzucil swoja rozpe, ze tez mam goscia na coku, ale malego.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Rince pisze:Hahahah, ale ze mnie duren. Gralem niedzielny turniej bez jednego herosa :D :D :D Dopiero ogarnalem, jak zes wrzucil swoja rozpe, ze tez mam goscia na coku, ale malego.
Po prostu chciałeś dać szanse słabszym, lol. :D

A tak na serio, to może znak że ten gościu na coku jest zbyteczny?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Pegaz Lord: DH/Dawstone/CoT
4 lvl BEAST: Hotek/ds
Pegaz BsB: CS/4++
Pegaz: 4++

24 Wicze Flamingo
12 Workow FCG
2x5 DR
19 Shadow Banner/Champion z Dwurakami
Hydra z zianiem
10 Warlockow Champion
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Rince pisze:Hahahah, ale ze mnie duren. Gralem niedzielny turniej bez jednego herosa :D :D :D Dopiero ogarnalem, jak zes wrzucil swoja rozpe, ze tez mam goscia na coku, ale malego.
Powiem szczerze, że jak porównałem nasze rozpiski, to coś mi nie pasowało :D

Duży skład shades i hydra wyglądają całkiem nieźle. Chociaż, tak właściwie to mógłbyś zagrać na 20 shades i 10 shades :D trzeba maksować 8)

Koleś na coku nie jest zbyteczny :P taki ze stubbornem powinien trzymać imperium, krasie, bretke czy ogry :P

dzimmey
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: dzimmey »

Witam,
powoli zbierając modele przymierzam się do kompletowania armii DE i chciałbym zagrać na czymś takim i tutaj moje pytanie co do was doświadczonych graczy czy taka rozpiska ma sens i jak byście ocenili ją na polu bitwy? (złożeniem bohaterów kierowałem się z propozycji rozpisek Jarlaxa bo jak dla mnie wydają się bardzo sensowne i mocne)


Dark Elves - (2398pts)

Lords (626pts)
Dreadlord (306pts)
Dark Pegasus (50pts), Heavy Armor (6pts), Lance (7pts), Sea Dragon Cloak (8pts)
Crown of Command (35pts)
DE - The Black Amulet (60pts)
Supreme Sorceress (320pts)

Lore of Beasts, Wizard Level 4 (35pts)
Dispel Scroll (25pts)
Ruby Ring of Ruin (25pts)
DE - Ring of Hotek (50pts)

Heroes (371pts)
Master (188pts)
Dark Pegasus (50pts), Heavy Armor (4pts), Lance (6pts), Sea Dragon Cloak (6pts), Shield (2pts)
Banner or Magic items (50pts)
DE - Cloak of Twilight (50pts)

Master (183pts)
Dark Pegasus (50pts), Heavy Armor (4pts), Lance (6pts), Sea Dragon Cloak (6pts), Shield (2pts)
Banner or Magic items (45pts)
Magic Items (100 pts) (45pts)
Talismans (45pts)
Talisman of Preservation (45pts)

Core (630pts)
Dark Riders (210pts)
Musician (10pts)
10x Dark Riders (200pts)
10x Repeater Crossbows (30pts), 10x Shield (10pts)

Dark Riders (210pts)
Musician (10pts)
10x Dark Riders (200pts)
10x Repeater Crossbows (30pts), 10x Shield (10pts)

Dark Riders (210pts)
Musician (10pts)
10x Dark Riders (200pts)
10x Repeater Crossbows (30pts), 10x Shield (10pts)
Special (521pts)
Executioners of Har Ganeth (381pts)
Draich Master (10pts), 28x Executioners of Har Ganeth (336pts), Musician (10pts)
Standard bearer (25pts)
Banner of Swiftness (15pts)

Reaper Bolt Thrower (70pts)
Reaper Bolt Thrower (70pts)
Rare (250pts)
Doomfire Warlocks (250pts)
10x Doomfire Warlocks (250pts)

Zaznaczam iż jestem bardzo początkującym dlatego proszę o wyrozumiałość ;)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Jeżeli Twój lord jest na pegazie i ma BA oraz crown of commander, to warto abyś dał mu jeszcze charmed shielda. Przeciwnik będzie chciał go Tobie odstrzelić w pierwszej kolejności.

Reszta wydaje się być wporządku :P ale na euro czymś takim nie zagrasz, bo masz za dużo punktów kompozycji:

3 za 3 pegazy, 2 za 10 warlocków, 1 za bolce i 1 za trzeci oddział DR.

ODPOWIEDZ