Z całym szacunkiem dla Ciebie i Twoich prac - rzeźnik doopy nie urywa. Wierzę jednak, że jak go pomalujesz to nabierze charakteru Widzę, że Firebelly nieruszony Ciśnij, ciśnij, czekam z niecierpliwością na kolejne ogórki
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.
Jako bazę do prostej konwersji wykorzystałem korpus i głowę pochodzącą z zestawu Ironblaster, ramiona, tarcza i wielka broń to części z zestawu Ironguts, z kolei nabrzusznik, beczka i róg z napitkiem to elementy z pudełka Ogres, natomiast harpun to oręż odziedziczony w spadku od Huntera, a sztandar dzielny Ogr zdobył od Flagellantów. Ponadto Ogr uzbrojony jest w zestaw noży z pudełka Stonehorn. Gnoblar to model z zestawu Gnoblar Fighters.
Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.
Przy okazji malowania kompanii Strażników dróg z Averlandu postanowiłem zrobić kilka znaczników pułapek używanych między innymi przez traperów służących w drużynie z Averlandu.
SIDŁA: Traperzy z Averlandu słyną w całym Imperium z umiejętności zakładania zmyślnych pułapek w które równie często wpada zwierzyna jak i wrogowie. W fazie ruchu w czasie wykonywania pozostałych ruchów należy umieścić znacznik pułapki w odległości do 1” od modelu trapera.
Pułapka zostanie uruchomiona przez dowolny model (wrogi lub sprzymierzony poza zakładającym pułapkę traperem), który w czasie wykonywania ruchu, biegu lub szarży znajdzie się w odległości do 2” od znacznika pułapki. Należy wykonać rzut K6 i usunąć znacznik pułapki. Wynik 2+ oznacza, że model który uruchomił pułapkę otrzymuje trafienie o SILE K6. Jeśli pułapka nie zraniła modelu ruch, bieg lub szarża zostaje dokończona.
Model nie może zastawić sideł jeżeli w poprzedniej turze biegł, rzucał zaklęcie, modlił się, strzelał, skakał, szarżował, upadł, walczył, wspinał się został Oszołomiony!, Powalony na ziemię!, Wyłączony z akcji! lub wykonał jakiekolwiek inne działanie poza zwykłym ruchem.
A zatem jeśli jesteście ciekawi jak wykonałem mocno uproszczone znaczniki pułapek to zapraszam do lektury krótkiego poradnika.
Szanowne panie i szanowni panowie zapewne z łatwością zidentyfikują elementy potrzebne do wykonania znaczników pułapek ale dla porządku wymienię je pokrótce.
Same potrzaski postanowiłem natomiast wykonać z aluminiowej blaszki, którą pozyskałem z puszki na napoju oraz cienkiego, miedzianego drutu.
Do sklejenia poszczególnych elementów w jedną całość użyłem kleju cyjanoakrylowego.
Natomiast do pomalowania całości użyłem farb i chemii - część widoczna jest na poniższym zdjęciu.
Pierwszy etap budowy znaczników pułapek to narysowanie na blaszce elemetów z których zbudowany zostanie potrzask, a następnie wycięcie i wyprofilowanie blaszki w pożądany kształt: pary szczęk, spustu i talerzyka.
Miedziany drut należy skręcić w ten sposób, by jeden z końców kończył się pętlą.
Należy także pamiętać o wykonaniu otworów przez które przewleczony zostanie drut.
Do złożenia razem drobnych elementów potrzeba trochę cierpliwości. Po przełożeniu drutu przez szczęki i spust należy zespolić całość klejem cyjanoakrylowym i zamocować talerzyk na spuście potrzasku.
Następnie gotowy potrzask należy przykleić do podstawki, skręcić miedziany drut w ten sposób by imitował linę, którą mocujemy do pułapki oraz wykonanego ze spinacza biurowego kołka.
Po wykonaniu powyższych czynności można rozpocząć malowanie.
Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale nie będę opisywał kolejnych etapów malowania, każdy zrobi to swojemu.
Dodam tylko, że swoje potrzaski pomalowałem tak, by wyglądały na stare oraz pokryte rdzą i krwią.
Do złożenia modeli Traperów wykorzystałem oryginalne figurki od Games Workshop, pochodzące z zestawu Gnoblar Trappers.
Na ostatnim zdjęciu możecie obejrzeć komplet bohaterów służących w Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.
Chaos Sorceress od Freeboter Miniatures pomalowana w ramach #9 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. Więcej zdjęć i informacji szanowne państwo-draństwo znajdzie na blogu.
Jako, że w minionym tygodniu wpisem o Traperach zakończyłem rekrutację modeli bohaterów do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS, dziś mam dla was zdjęcia pierwsze stronnika - Byka wyposażonego w ołowiomiotacz.
Model byka poza głową Ogra pochodzącą z zestawu Stonehorn i łbem Gnoblara z zestawu Scraplauncher składa się z części zawartych w zestawie Leadbelchers.
Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.
Sierżant jest zastępcą dowódcy oddziału wojskowego. Kandydat na to stanowisko musi wykazać się wyjątkowym opanowaniem i zdolnością dowodzenia. Sierżanci często prowadzą do boju żołnierzy, milicjantów, najemników i strażników dróg. Obowiązkiem każdego sierżanta jest dokładne wykonanie rozkazu dowódcy. Zdarza się czasem, że musi w tym celu użyć siły lub gróźb wobec żołnierzy. Najlepsi sierżanci zawsze walczą w pierwszym szeregu, a z pola bitwy schodzą jako ostatni, często dźwigając na plecach rannych towarzyszy broni. Potrafią bezbłędnie ocenić możliwości i stan emocjonalny każdego ze swych podwładnych.
Figurki przedstawiające Sierżanta pomalowałem podobnie jak pozostałych Averlandczyków. Jednak z uwagi na pełnioną w oddziale funkcję model nosi na sobie zdecydowanie więcej pancerza, a przy sobie oręża. Poza zbroją, model odróżnia się od stronników zieloną szarfą na kirysie i czerwono-kremowymi pieczęciami przymocowanymi do pancerza. Natomiast by podkreślić związek ze strażnikami dróg pióra sierżanta pozostawiłem białe.
A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem bohaterów z Averlandu to zapraszam do lektury TEGO wpisu.
W czwartek, który dla jednych jest uroczystością Najświetszego Ciała i Krwi Chrystusa a dla innych pierwszych dniem długiego czerwcowego weekendu szanowne państwo-draństwo pozwoli, że zaprezentują kolejny model stronnika, który trafił w szeregi Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS.
Korpus z nogami oraz lewa ręka i warkocz, a także nabrzusznik i duża sakwa przy pasie pochodzą z zestawu Ogres z kolei prawe ramię i tarcza to bits z pudełka Ironguts. Ponadto łeb Ogra wziąłem z zestawu Thundertusk, a mniejszą sakwę pozyskałem z zestawu Leadbelchers.
Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.
Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa niezbyt fotogeniczny model sygnalisty służącego w szeregach Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS.
Korpus z nogami oraz ręce i głowa, a także nabrzusznik, tasak, sakwa i beczka przy pasie sygnalisty pochodzą z zestawu Ogres. Z kolei przytroczony do nabrzusznika bęben to część z zestawu Black Orcs, natomiast bęben przy pasie Ogra i róg trzymany przez Gnoblara to bitsy odpowiednio z pudełka Men-at-arms oraz Peasant Bowmen. Sygnalista posiada także dwa instrumenty schowane w przytroczonej do pasa sakwa i pochodzą one z zestawów Empire Greatswords oraz Goblin Regiment.
Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.
Ogry są przecudne, aż chce się je zobaczyć pomalowane Madonna bardzo mi się podoba, zwłaszcza skóra i skrzydła. No i wszystkie te figsy ustawione na tej dioramce razem wyglądają mega dobrze, klimat sam wylewa się z ekranu