Kto na prezydenta??

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Re: Kto na prezydenta??

Post autor: Xet »

czyli hahaha, ale jednak często kredyt we frankach to była jedyna opcja bo w zł nie było możliwości. hahah yourself

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Ogarnij się a kto tym ludziom kazał brać kredyt w CHF obarczony ryzykiem jak na złotówkowy nie było ich stać :?: :?: :?: :mrgreen:
Mogli wynajmować mieszkanie... nigdzie nie masz napisane, że każdy musi mieć własne... Zaryzykowali i się dupło a teraz chcą, żeby reszta społeczeństwa im pomagała...

Przetłumaczę ci to inaczej stać cię jeździsz mercedesem nie stać cię jeździsz komunikacją publiczną... i teraz wyobraź sobie, że ktoś sobie kupił mercedesa ale nie stać go na paliwo i domaga się od reszty społeczeństwa, żeby mu to paliwo zasponsorowało bo on musi mieć mercedesa...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Nie zamierzam nikomu dopłacać do jego debilizmu.

Ponad dwa lata przed upadkiem Amber Gold doczytałem o tej instytucji i wiedziałem, że jest podejrzana, zabezpieczona u samej siebie - ot parabank. Swoje pieniądze inwestowałem w co innego. Wcześniej m.in., w akcje, na których w sumie nieco straciłem, ale od nikogo nie żądam rekompensaty za 2008, na innych rzeczach zyskałem, ogólnie jestem zadowolony.

Również 7 lat temu rozmawiałem ze znajomym o jego decyzji, czy bierze kredyt w PLN czy w ChF, zdecydował, że nie wchodzi w to ze względu na ryzyko kursowe i woli płacić nieco większe raty, ale pewne i bez paniki przy każdej zmianie kursu w górę. Rozumiem, że teraz ten kolega ma dopłacić do tych, którzy do sprawy podeszli niefrasobliwie?

Od 2010 radziłem już kilku osobom, by nie trzymali kasy w SKOKach, przekonał mnie brak gwarancji BFG oraz informacje od byłych pracowników tych instytucji mówiące o kuriozalnych praktykach zarządczych. Do klientów tej PISowskiej skarbonki już dopłaciliśmy kilka miliardów.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Xet pisze:czyli hahaha, ale jednak często kredyt we frankach to była jedyna opcja bo w zł nie było możliwości. hahah yourself
Nie była to jedyna opcja, mogli się też zadłużyć w Providencie albo u ruskiej mafii.

Mogli też w ogóle się nie zadłużać, a zamiast tego np. wynajmować mieszkanie.

Na tym polega wolna wola.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Przemcio pisze:Ogarnij się a kto tym ludziom kazał brać kredyt w CHF obarczony ryzykiem jak na złotówkowy nie było ich stać :?: :?: :?: :mrgreen:
Mogli wynajmować mieszkanie... nigdzie nie masz napisane, że każdy musi mieć własne... Zaryzykowali i się dupło a teraz chcą, żeby reszta społeczeństwa im pomagała...

Przetłumaczę ci to inaczej stać cię jeździsz mercedesem nie stać cię jeździsz komunikacją publiczną... i teraz wyobraź sobie, że ktoś sobie kupił mercedesa ale nie stać go na paliwo i domaga się od reszty społeczeństwa, żeby mu to paliwo zasponsorowało bo on musi mieć mercedesa...
Nigdzie nie napisałem, że popieram dopłacanie z budżetu.

Obciążenie banków to jest zrzutka reszty społeczeństwa ?

Nigdzie nie napisałem, że popieram obciążenie banków.

sam się ogarnij zatem :P

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

+1 Barb moja znajoma pracowała w SKOK ale zwiała z tamtąd po tym jak jej przełożona kazała jej podpisać wypłatę kredytu na prawie melona gościowi z dochodem wykazywanym circa 2000 zł brutto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Xet pisze: Obciążenie banków to jest zrzutka reszty społeczeństwa ?
Tadammm bummm tssss!

Gratuluję odkrycia prawdy, że bez względu na to, czy nałożysz podatek na firmę, towar czy obywateli, koniec końców zawsze zapłacą ci ostatni. Pieniądze w banku nie pojawiają się z powietrza i jak każesz im zapłacić 5 miliardów, to podbiją opłaty za karty albo inne usługi na mniej więcej taką kwotę.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Przemcio, to teraz się wkurzysz.

Specjalnie brałem kredyt w CHF mając świadomość jego ryzyka, ale widząc że kilkaset tys. rodzin też wzięło wyszedłem z założenia, że nasi ciotowaci politycy co to się boją podjąć decyzji społecznie krzywdzących, w razie ostrego tąpnięcia kursu nie pozwolą bankom zabrać mieszkania tylu obywatelom. Moim ubezpieczeniem od ryzyka kursowego jest circa 2mln obywateli w podobnej sytuacji. Buuurn :twisted:


PS. Ja tam nie narzekam na kredyt w CHF i nie chcę aby mnie ktokolwiek ratował [-o<
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

You made my day :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

a co to się stało, że forumowi protagoniści teorii Korwina opowiadają się za interwencjonizmem państwowym w "wolną gospodarkę" i swobodę zawierania umów? jakaś nowa herezja się szerzy. kto jak kto ale zwolennicy JKM chyba nie powinni forsować kandydatury osoby, która na dzień dobry chce powołać kolejny organ przy kancelarii prezydenta, powodując rozrost biurokracji. gdzie "precz z biurokracją!? gdzie walka z sztywnymi wydatkami? :wink:

a tak na poważnie, to bardzo mnie ciekawi, jak się potoczą niedzielne wybory. zakładam, że wynik może być w każdą stronę, a różnica niewielka. tyle, że jak wygra B. Komorowski to wszystkie te Macierewicze, Brudzińskie, Błaszczaki, Jarki, Pawłowskie, Ziobry, przebudzą się z medialnego niebytu i okrzykną powszechne fałszerstwo, a następnie udadzą się z drogą krzyżową pod PKW...
jak wygra A.Duda to przynajmniej spokój będzie, pytanie tylko czy PIS utrzyma wtedy poparcie do jesieni...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

primo frankowcy nie chcą żadnej pomocy finansowej - to czarny PR na zlecenie banków - klasyczne szczucie jednych na drugich.
secundo - klauzule niedozwolone (abuzywne) w umowach kredytowych
tertio - kredyt zawsze bierze się w tej walucie w której się zarabia - patrz wysokość WIBORU w latach 90 - coś powyżej 20 % w skali roku :mrgreen:
po czwarte ujemny Libor - i realny koszt kredytu we franku na poziomie ok. 0,5% w skali roku - protestują tylko Ci którym powinęła się noga (windykacja) bo wystawia im się bankowy tytuł egzekucyjny np. na kwotę dwukrotnie przewyższającą kwotę zaciągniętego zobowiązania (taki kurs)
reasumując jak ktoś spłaca raty nie ma żadnego powodu do narzekania, problem ma ten kto chce/musi całkowicie spłacić kredyt i w ten sposób zrealizować gigantyczną stratę na kursie.

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

Żaba pisze: reasumując jak ktoś spłaca raty nie ma żadnego powodu do narzekania, problem ma ten kto chce/musi całkowicie spłacić kredyt i w ten sposób zrealizować gigantyczną stratę na kursie.
prawda o ile wzrost kursu będzie tylko zjawiskiem przejściowym (i zwykle jest).co jeśli się jednak okaże, że wysoka wartość franka utrzyma się w dłuższej, paru-nastoletniej perspektywie, a co gorsza np. przez cały okres spłaty kredytu... to kredytobiorcy dostaną solidnie po kieszeni, mimo że z perspektywy miesięcznej raty kredytu tego aż tak bardzo mogą nie odczuwać.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Kalesoner pisze:Nie mogłem oglądać debaty. Czy możecie mi powiedzieć, czy został poruszony temat WSI, czy znów kandydaci na urząd prezydenta nie docenili powagi tego zagadnienia? =P~
PR-owcy Dudy to kompletni partacze i leszcze - mają w Empiku pozycje która na 110% zatapia Bula i co - nie korzystają ??? SPISEG !!!!

@ Grimgor - wyjaśnisz ? może być filmik na youtube :mrgreen:

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Hurtmaker pisze:
Żaba pisze: reasumując jak ktoś spłaca raty nie ma żadnego powodu do narzekania, problem ma ten kto chce/musi całkowicie spłacić kredyt i w ten sposób zrealizować gigantyczną stratę na kursie.
prawda o ile wzrost kursu będzie tylko zjawiskiem przejściowym (i zwykle jest).co jeśli się jednak okaże, że wysoka wartość franka utrzyma się w dłuższej, paru-nastoletniej perspektywie, a co gorsza np. przez cały okres spłaty kredytu... to kredytobiorcy dostaną solidnie po kieszeni, mimo że z perspektywy miesięcznej raty kredytu tego aż tak bardzo mogą nie odczuwać.
na świecie panuje wyścig kto bardziej zdewaluuje (osłabi) swoją walutę - Chiny, USA, Euroland itd. (bo im słabsza waluta tym eksport lepiej hula) - dlatego można powiedzieć że Niemcy (największy eksporter w Eurolandzie) są sponsorowane przez Grecję - bo zarabiają krocie na osłabieniu Euro...
Ponad 50% PKB Szwajcarii to eksport więc - od wybuchu kryzysu bank Szwajcarii drukował na potęgę franka (by go osłabić) teraz mają ujemne stopy % (j.w.) pytanie robią to po to by pomóc kredytobiorcom w CHF-ie czy po to by nie zarżnięto im eksportu - obecnie na większe zakupy Szwajcarzy jadą do UE bo jest taniej...

a co do kursu (jakiejkolwiek waluty) to czysta spekulacja nie mająca żadnego pokrycia w realnej gospodarce - spekulanci nie zarabiają na stabilności kursów (i dotyczy to wszystkich walorów np. akcji, kontraktów na surowce itd.) tylko na maksymalnym rozchwianiu. Fundamentalnie złotówka jest nieoszacowana a frank przeszacowany - kiedy wrócimy do fundamentów HGW - np. obecnie na jedną realnie-fizycznie wydobytą baryłkę ropy równolegle handluje się na rynku 26 opcjami na ropę (wirtualne baryłki) - tak wygląda cały rynek, giełdy itd. :shock: - NIE JEST TO PORADA INWESTYCYJNA 8)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jedyne wytlumaczenie takie, ze Duda tez jest zwiazany z WSI i nie moze sie dekonspirowac. A poniewaz dzieki Kukizowi wiemy, ze kazdy niezalezny kandydat, ktory osiagnie ponad 10% poparcia tez robi to tylko dzieki pomocy WSI i ukladu - jedyna opcja to tzw. odwrotna ordynacja wyborcza, w ktorej najwiekszym partiom zabieramy jedno zero po wyniku % i dodajemy to zero najmniejszym. W ten sposob Korwin ma 30% poparcia, zas PO czy PiS po 2-3%. Kazdy uczciwy Polak zgodzi sie, ze jest to wynik miarodajny, a przy tym matematycznie neutralny, bo 0+0 daje 0! Genius!

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Hurtmaker pisze:a co to się stało, że forumowi protagoniści teorii Korwina opowiadają się za interwencjonizmem państwowym w "wolną gospodarkę" i swobodę zawierania umów? jakaś nowa herezja się szerzy. kto jak kto ale zwolennicy JKM chyba nie powinni forsować kandydatury osoby, która na dzień dobry chce powołać kolejny organ przy kancelarii prezydenta, powodując rozrost biurokracji. gdzie "precz z biurokracją!? gdzie walka z sztywnymi wydatkami? :wink:

a tak na poważnie, to bardzo mnie ciekawi, jak się potoczą niedzielne wybory. zakładam, że wynik może być w każdą stronę, a różnica niewielka. tyle, że jak wygra B. Komorowski to wszystkie te Macierewicze, Brudzińskie, Błaszczaki, Jarki, Pawłowskie, Ziobry, przebudzą się z medialnego niebytu i okrzykną powszechne fałszerstwo, a następnie udadzą się z drogą krzyżową pod PKW...
jak wygra A.Duda to przynajmniej spokój będzie, pytanie tylko czy PIS utrzyma wtedy poparcie do jesieni...
nowa afera taśmowa gdzie jasno widać co się dzieje w spółkach i jaki stosunek do mandatu ma władza

programy komorowskiego typu praca dla 100 tyś ludzi przy 2 mln bezrobociu. Wiadomo kto za to zapłaci.

sprawy światopoglądowe gdzie Komorowski stoi bardziej po lewej stronie.

Polska powinna mocniej grać na arenie międzynarodowej, gdzie PO za ulegle podpisuje pakiety klimatyczne itp.

jak PO przejmowała stery było 500 mld długu, teraz jest 1000 mld więc ciężko żeby ktoś to przebił, szczególnie, że jesteśmy przy 60% pkb.

Awatar użytkownika
Zaleś
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Zaleś »

Hurtmaker pisze:a co to się stało, że forumowi protagoniści teorii Korwina opowiadają się za interwencjonizmem państwowym w "wolną gospodarkę" i swobodę zawierania umów? jakaś nowa herezja się szerzy. kto jak kto ale zwolennicy JKM chyba nie powinni forsować kandydatury osoby, która na dzień dobry chce powołać kolejny organ przy kancelarii prezydenta, powodując rozrost biurokracji. gdzie "precz z biurokracją!? gdzie walka z sztywnymi wydatkami? :wink:

a tak na poważnie, to bardzo mnie ciekawi, jak się potoczą niedzielne wybory. zakładam, że wynik może być w każdą stronę, a różnica niewielka. tyle, że jak wygra B. Komorowski to wszystkie te Macierewicze, Brudzińskie, Błaszczaki, Jarki, Pawłowskie, Ziobry, przebudzą się z medialnego niebytu i okrzykną powszechne fałszerstwo, a następnie udadzą się z drogą krzyżową pod PKW...
jak wygra A.Duda to przynajmniej spokój będzie, pytanie tylko czy PIS utrzyma wtedy poparcie do jesieni...
Co do wyników wyborów to wieka niewiadoma-patrz żenua badania sądażowni. Jeśli chodzi o poparcie dla partii to podejrzewam powolny zjazd w dół Platformy ( okładka Faktów z panią Bieńkowska i jej " Za 6 tysięcy to pracuje złodziej albo idiota" :lol2: :lol2: :lol2: bardzo działa na wyobraźnie ludzi) , PiS pewnie będzie troszeczkę na tym zyskiwał. Dużo zależy od wyborów prezydenckich. Stawiam też na to , że obydwie partie (bardziej Platforma) będą traciły na rzecz (jeśli powstanie) partii/stowarzyszenia Kukiza.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Ryszard Czarnecki @r_czarnecki
1/ Dwa obrazy:Andrzej Duda je śniadanie z Polakami,a tymczasem ochrona prezydenta powala na ziemię chłopaka,który skandował "WSI,Pro Civili"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Duda karmi z ręki Polaków, Komor ich pałuje
takie czasy, taka prawda, gorzej niż w PRL
tylko JOWy nas wyzwolą
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Xet pisze:nowa afera taśmowa gdzie jasno widać co się dzieje w spółkach i jaki stosunek do mandatu ma władza
ma dokładnie taki sam stosunek jak każda inna - kto uważa że PIS w tej materii reprezentuje inną filozofię jest kompletnym lemingiem :mrgreen:
Xet pisze:programy komorowskiego typu praca dla 100 tyś ludzi przy 2 mln bezrobociu. Wiadomo kto za to zapłaci.
w tej kategorii Duda jest bezkonkurencyjny i deklasuje Komora o kilka długości (kosztów dla budżetu) - prawdaż ? 8)
Xet pisze:sprawy światopoglądowe gdzie Komorowski stoi bardziej po lewej stronie.
o fuck - Komor lewak :shock: BTW to obrazuje jak dalece na prawo jest ePISkopat/DUDA...
Kalesoner pisze:gorzej niż w PRL
dla Jarka z pewnością - to jego jedynego jako czołowego opozycjonistę nie internowano w stanie wojennym + jako jedynemu sfałszowano mu teczkę :lol2: za PRL miał jak u mamy pod pierzynką :D

ODPOWIEDZ