Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Azgaroth »

The first big date: June 6th

What's happening:
Stores have been told to remove the following from their shelves:

Island of Blood
Warhammer Rulebook
All WFB Army Books
All WFB End Times Books
All WFB Campaign Books/Boxes
All magic cards
Movement trays
Templates
Deathknell watch

No models or Black Library novels will be affected

Age of Sigmar preorders: 4th July
Age of Sigmar release: 11th July
I info od Harry'ego z warseera
I can have a swing at that if you like.
I think it all kicks off with the box set I have hinted at for some time with Chaos V's humans. The human faction will be more than just Sigmar Knights ... it will have regular Humans in it and everything and I think the Chaos in the box will be Khorne themed. This will be quickly followed by a bunch of other Human and chaos releases. I suspect after these have had their moment in the spotlight they will crack on with the next couple of armies ...
In fact I have made a couple of posts predicting the contents ...
What have you brought to the party?

If you still want it .... get it while you can .... time to say bye-bye.

D-Day ... 6th of June

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Generalnie z wypowiedzi Harry'ego na Warseerze wynika to czego się spodziewałem - armybooki które obecnie znamy idą na półeczkę a zasady armii będą dostępne w wspólnym tomie jako część 9 edycji. Mam nadzieję, że nie będzie to jakoś chamsko uproszczone :)

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 403

Post autor: Kolas111 »

Trochę dziwne ze templaty chcą usunąć. Nie będzie flame weapones, katapult, czarowania ???

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Trochę mnie boli okrągła podstawka. Do samej nie mam żadnego problemu ale jeśli mam świetnie zrobione kwadraty a chce grać tym modelem na skirmishu to co rwanie niszczenie? Szkoda ze nie zostali przy zmianach pozostawiając kwadrat, w moim przypadku to duży problem rwać i niszczyć często fajnie skonwertowane podłoże.
Obrazek






_________________

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A po co masz rwac i niszczyć? pewnie albo damy sobie luz w środowisku i bedziemy grac na kwadratach a jak nie to po prostu kupi sie nowe modele tak jak kupuje sie nowa armie

na dzień dzisiejszy i tak jest prawie pewne, ze nie bedzie armii więc będzie trzeba sypnąć groszem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

-Qc- pisze:pewnie albo damy sobie luz w środowisku i bedziemy grac na kwadratach
na to liczę :)
Obrazek






_________________

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 403

Post autor: Kolas111 »

Pewnie powstaną specjalne podstawki ogrągle z miejscem na kwadratową w środku :wink:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Azgaroth pisze:Generalnie z wypowiedzi Harry'ego na Warseerze wynika to czego się spodziewałem - armybooki które obecnie znamy idą na półeczkę a zasady armii będą dostępne w wspólnym tomie jako część 9 edycji. Mam nadzieję, że nie będzie to jakoś chamsko uproszczone
Trochę lat dojście do tego "rozwiązania" im zajęło - w zasadzie całe dziesięciolecia ;P
Jeśli tak będzie to pewnie skorzystają z modeli warmachiny i zamiast wydawać co edycje nowe armybooki będą wprowadzaili dodatki z nowymi jednostkami dla wszystkich armii (w WMH takie dodatki wychodzą co rok).

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ja osobiście nigdy nie widziałem problemu w cenach GW czy kserach podręczników. Problem tkwi w podejściu GW do sposobu tworzenia i wydawania zasad gry. Ponieważ GW nie może się już czuć "monopolistą" istnieje szansa, że nowa edycja coś w tym kierunku zmieni - zwłaszcza, że konkurencyjne systemy starają się pisać zasady pod wymagania i oczekiwania graczy z uwzględnieniem regularnych rozgrywek, a nie jedynie jako gry dobrej przy piwku i chipsach.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Kal_Torak pisze:konkurencyjne systemy starają się pisać zasady pod wymagania i oczekiwania graczy ..., a nie jedynie jako gry dobrej przy piwku i chipsach.
Dokładnie ile można chlać i jeść chipsy? Krwi !!

A tak serio, wiele osób to zauważyło zmiany wymusił wykresik zysku za rok 2014, mam nadzieję że się coraz bardziej będą ogarniać :mrgreen: . Tylko mogliby wreszcie zrobić jawny plan wydawniczy, nikt przecież nie będzie kupował w ciemno. Ciekawe czy EoT zamortyzowała dalszy spadek sprzedaży przed wejściem 9tki i jakie trzęsienie ziemi w GW będzie po kolejnym raporcie finansowym.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Do poczytania - dość obszerna wypowiedź Harry'ego na temat 9 edycji:
Lots of new scenery coming and it doesn't match the existing stuff .... I am guessing that is why the expensive bits like the fortified manor, etc went a little while ago?

This is the stuff rumoured to be removed:

The Warhammer Rulebook
The Fantasy Army Books
The End Times Books
Campaign Books
Campaign box sets
Island of Blood box set
Magic cards, Templates, etc tied to the existing rules.

... 'Warhammer as we know it'.
Yes. I have tried to explain this ... Will you be able to play with your Lizardmen ... Yes. Will you get more Lizardmen ... Not so much. Will you be able to Play with your Bretonnians? ... Yes will you get any more Bretonnians ... Not so much Will you be able to play with your Empire troops? Yes. Will you get any more .... Not so much .... shall I go on.

I have said it depends on your definition of being "Squatted. If you mean are they going to come around your house and take your toys and no one is ever allowed to play with their toys in public again then No ... they are not being squatted. If However if by "Squatted" you mean will they like the 'Squat;s in 40K stop being supported as an army and get no more minis .... then YES they are getting squatted.

But I have also said that the Lizardmen are not a special case. They are no more, no less squatted than everyone else. Almost everyone is getting squatted .... as they exist now. The Humans going forward don't have much to do with either the existing Bretonnians or Empire. (I think some of the first rumours I posted about this a couple of years ago were pretty clear and singled these guys out as generic, historical armies that would be going ...I also suggested that generic fantasy Dwarves and Elves would also be going. Even the armies that survive will be very different from the ones we know now. (But none of that means they will not have thought about how you can play with some of your existing armies in the future .... it just means it won't have much to do with the new stuff).

My guess is that the box set that is coming is just an introductory game (Heroquest/Space crusade) It can't be anything else form the size of the rulebook. (I have posted to say it is not very big. ) But I was also told by a couple of folks that this set was very much like the 40K set. So i am expecting a box set that is essentially a starter army for humans and Chaos which will swiftly be followed by a boat load of new stuff to match.

So if there is an option to play big battles .... which there must surely be ... that will be something else. That will be where you get to play with your existing toys. But my sense of it is that the new stuff is so different from most of the older stuff that it will not sit very well side by side....so if you want to play with the cool kids then you will need to buy the new stuff.

I on the other hand was never cool ... even when I was a kid so I am all set.

This is the closest anyone has got to my understanding. Humans v's Chaos with a couple of other protagonists thrown in for a bit of variety.

40K was very much Humans v's Chaos with Orks, Nids and Eldar thrown in. You have to ask yourself what is the fantasy equivalent of this .... or at least that is what I have been doing. Given this is the model they have ... this is what I think we will be moving towards. I think they will have looked at what the best selling armies are in 40K and that is what will have influenced the decisions.
Forget the whole faction thing and trying to save as many armies as you can by combining armies and forget six.
You have to scrap everything and start with the minimum.

It was not a clue ... if I knew I would just tell you. I know what it is NOT. it is not all the existing armies crammed into six factions. It is back to the start. Re boot.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

do tego co napisałeś to w skrócie mogę napisać pierdole.....
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Gokish pisze:do tego co napisałeś to w skrócie mogę napisać pierdole.....
Ależ nie trzeba nic pierdolić. :) Na rynku i w naszych szafach są tony figurek i 8 edycji do wyboru. 8)

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Tak tylko bez jakichkolwiek nowych graczy to i tak prędzej czy później 8ed umrze, ja na pewno jeżeli nie przerzucę się zupełnie na 40k to będę grał w nową edycję jeżeli mi się spodoba i nawet na 8ed nie spojrzę.

A figurki mam bo mi się one podobają większości i tak od dawna w żadnych grach nie używałem, to że będą nie grywalne wiele dla mnie nie zmieni.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jeśli te plotki się potwierdzą, to sądzę, że GW na tym zarobi. Jakiś procent starych graczy wejdzie w nową edycję, nowi będą pewnie przybywać w dotychczasowym tempie. Zaś wydawać co 2 miechy figurki do 2 - 6 frakcji na krzyż, które będą się sprzedawać w większych nakładach niż dotychczasowe releasy do battla - będzie bardziej oszczędnie i zyskownie zarazem.

Nie wiem tylko, czy będę wchodził w 9 edycję. Na razie zobaczę, co to za gra, co oferuje graczom. Zawsze można zostać przy 8. Brak nowych figurek też można przeboleć - nie tylko GW je produkuje, a zasady do nich można napisać sobie samemu. Nie będą gorsze od tych pisanych pod szyldem GW.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Obrazek

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jak myślicie - będą przeceny?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

gervaz pisze:Jak myślicie - będą przeceny?
Z tego co czytałem to dzisiaj już sporo sklepów powysyłało paczki do GW z całym asorytmentem WFB, ciężko powiedzieć co się z tym stanie. Z tego co widać sklepy nie mają opcji przecen, tylko to co się nie sprzeda miało dzisiaj wracać do centrali...

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

gervaz pisze:Jak myślicie - będą przeceny?
Odeślą przepakują i sprzedają Jeruzalskie myślenie.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

gervaz pisze:Jeśli te plotki się potwierdzą, to sądzę, że GW na tym zarobi. Jakiś procent starych graczy wejdzie w nową edycję, nowi będą pewnie przybywać w dotychczasowym tempie. Zaś wydawać co 2 miechy figurki do 2 - 6 frakcji na krzyż, które będą się sprzedawać w większych nakładach niż dotychczasowe releasy do battla - będzie bardziej oszczędnie i zyskownie zarazem.

Nie wiem tylko, czy będę wchodził w 9 edycję. Na razie zobaczę, co to za gra, co oferuje graczom. Zawsze można zostać przy 8. Brak nowych figurek też można przeboleć - nie tylko GW je produkuje, a zasady do nich można napisać sobie samemu. Nie będą gorsze od tych pisanych pod szyldem GW.

Tylko 8 edycja umrze prędzej czy później, dla mnie nie ma znaczenia to tak naprawdę jeżeli zasady będą fajne i koszt wejścia w tą grę będzie rzeczywiście relatywnie niski to jak dla mnie nie ma problemu z rozpoczęciem zupełnie nowej armii skoro będzie grywalna przy małym nakładzie finansowym, jeżeli będą Elfy będę w to pewnie razem ze znajomymi grał więc już masz ok 5 osób które na 99% przynajmniej zaczną w to się bawić. Dodatkowo jeżeli figurki będą naprawdę dobre to może być to koniec końców bardzo dobry ruch GW.

Zablokowany