Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Ta rozkmina z wizją sprytna :lol2: , ale ze wstępu wynika, że to nowa era. Pytanie czy nowa era Warhammera czy nowa gra :!: :?:

Tak przy okazji to pomimo słabych wyników sprzedażowych GW zmieniło nazwe sklepu w centrum Glasgow na WARHAMMER jakis miesiąc temu. Jest to bardziej rozpoznawalna nazwa, ale czy nastawiają się na 40kę czy na oba systemy w nowych odsłonach. Nie wiem jak inne miasta i czy tonący chwyta Razor :wink:
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Vlad
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Vlad »

Sasomir pisze: Sugerowałbym zupełnie nowy świat, fluff etc. I dobrze. Stary fluff zostaje, jako mitologia.
Nie wiem czy tak dobrze. W WFB gram ze względu na Stary Świat, nie system, który jest średni.

Swoją drogą ciekawe czy producenci Total Wara, Mordheima i Vemrintide zostali poinformowani, że świat w którym tworzą gry przestanie istnieć.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Vlad pisze:
Swoją drogą ciekawe czy producenci Total Wara, Mordheima i Vemrintide zostali poinformowani, że świat w którym tworzą gry przestanie istnieć.
Też zadaję sobie to pytanie, nieustająco wręcz :D. Z drugiej strony, świat nadal pozostaje opisany w kilkuset książkach grach etc.

Co do "system jest średni" - osobiście nie znam lepszego - nie ma chyba innej gry bitewnej w ogóle, która daje poczucie toczenia bitwy (oprócz może gier historycznych, w które nikt w Polsce nie gra), a nie bójki w barze. Warmachine jest fajne, ale bardzo źle się skaluje do dużych bitew - zagrajcie grę na 100 pkt, dramat... Dodajmy, że figurki są okropnie wykonane.

Osobiście najbardziej mi zależy na ładnych, klimatycznych figurkach (o dziwo lubię drogę którą obrała stylistyka GW). O setting się nie martwię, zawsze będzie uberklimatowy i nigdy nie będzie miał sensu, jak do tej pory :D .
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

A co jeśli GW zrobiła to specjalnie żeby móc sprzedać licencje na gry raz jeszcze?
Pomyślcie SEGA i reszta pewnie kupiła prawa z opcją na 2 część, a teraz jak chcą coś zrobić w AoS muszą raz jeszcze kupić prawa autorskie. Przecież to inny świat...

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Durant pisze: Pomyślcie SEGA i reszta pewnie kupiła prawa z opcją na 2 część
Zrobienie kolejnej części jednego z cykli Total War zajmuje SEGA około dekadę, więc wątpię, żeby kupili licencję na 2 gry. Nie wydaje mi się też, żeby ktokolwiek był zainteresowany licencją na Age of Sigmar dopóki nie odniesie on wielkiego sukcesu - jeżeli AoS jest nową marką, bo wg. mnie to tylko tytuł podstawki.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Sasomir pisze:Co do "system jest średni" - osobiście nie znam lepszego - nie ma chyba innej gry bitewnej w ogóle, która daje poczucie toczenia bitwy (oprócz może gier historycznych, w które nikt w Polsce nie gra)
Ależ jest - Kings of War - fantasy, z wielkimi regimentami, system tworzony przez byłego pracownika GW Alessio Calvatore, właśnie wychodzi 2 edycja i kończą się beta testy mechaniki - https://manticforum.com/forum/kings-of- ... war-2-beta
Sporo armii jak z battla, a mechanika ma bardzo podobny silnik mechaniczny co WFB (rzuty k6 na 5+. 4+ etc.) tyle, że w znacznie bardziej przejrzystej formie i przyjaźniejszej dla gracza.
Ten system obecnie mi zastępuje WFB jeśli chodzi o "bitwy kloców piechoty i kawalerii".
No i oficjalnie można używać w tym systemie dowolnych modeli z innych firm - moja obecna armia składa się z modeli Circle of Orboros (warmachina) i leśnych elfów GW. Aczkolwiek nie obrażę się, jak GW "przypadkiem" wyda dobrą edycję WFB - to moje figurki będą używane na przemian w trzech systemach ;P (tyle, że szansa na dobrze napisaną 9 edycja WFB jest podobna jak do wygrania w totku ;P)

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Nie grałem, nie kłócę się - chętnie bym zagrał partyjkę próbną, gdyby ktokolwiek w Częstochowie to ogarniał :) .
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Sasomir pisze:(oprócz może gier historycznych, w które nikt w Polsce nie gra)
O w mordę jeża.... :roll:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

a nie wydaje wam się że te plotki o końcu WFB tylko mają podsycić sprzedaż jak faktycznie wypuszczą 9 edycje? Ja bym tak właśnie robił.... :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

http://www.belloflostsouls.net/2015/06/ ... -name.html

Ktoś inny wpadł na pomysł z rebootem

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

E sumie to by miało sens nawet w zwiastunie jest ze świat który znamy się zmienia. Kapłan spisuje karty historii które toczą się na nowo. Tylko jak pogodzić zabawki typu GS kawa tank działo itd w starych czasach gdzie się oglądali kijami hehe. Coś sporo modeli muszą wypuścić chyba że w ruch pójdą stare formy do modeli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Na tyle, na ile się orientuję, to ten reboot dotyczy AoS, który będzie skirmishem, natomiast to co wszyscy kochają najbardziej, czyli bitwy w sredniej skali, z regimentami, to będzie Age of Iron, i tam znajdą się pewnie wszystkie te jednostki, które fluffowo nie będą przystawac do AoS.
Oprócz tego będzie End Times, czyli bitwy w duzej skali, i tam będzie się grało armiami i jednostkami End Timesowymi, i z zasadami magii z End times (pula kosci zalezna od wielkosci armii, recasty itd)

jestem przekonany, ze dla srodowiska ETC zmiany będą polegały na adaptacji modułu Age of Iron, natomiast AoS będzie wychodził naprzeciw tym, którzy oczekują szybkiej i prostej gry, z niskim "progiem wejscia".
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Obrazek

a ja nie wierzę w koniec batlla - mówcie mi Prorok :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Bearded Unclean 'Un pisze:Na tyle, na ile się orientuję, to ten reboot dotyczy AoS, który będzie skirmishem, natomiast to co wszyscy kochają najbardziej, czyli bitwy w sredniej skali, z regimentami, to będzie Age of Iron, i tam znajdą się pewnie wszystkie te jednostki, które fluffowo nie będą przystawac do AoS.
Oprócz tego będzie End Times, czyli bitwy w duzej skali, i tam będzie się grało armiami i jednostkami End Timesowymi, i z zasadami magii z End times (pula kosci zalezna od wielkosci armii, recasty itd)

jestem przekonany, ze dla srodowiska ETC zmiany będą polegały na adaptacji modułu Age of Iron, natomiast AoS będzie wychodził naprzeciw tym, którzy oczekują szybkiej i prostej gry, z niskim "progiem wejscia".
Jakie k.... Age of Iron ? O czym Ty mówisz ? To jakieś ploty czy Twoja fantazja ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Poczytaj trochę temat a nie strzelasz z dupy głupie docinki
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mi w wfb bardzo podoba sie mnogosc armii- a z plotek wynika ze bede one laczone, a nietore nieoficjalnie calkiem znikna i nad tym ubolewam. Poza tym, to nie jest tak ze wszyscy panikuja bo zblizaja sie zmiany. Wszyscy oczekuja zmian, ale zmian idacych w dobra strone. Chcialbym sie jarac pogloskami typu nowy system magii, asf przy szarzy czy killing blow zadajacy D3 ran, niby kosmetyka a mocno wplywa na gaming. Natomiast czekanie na to ze Malekith z Teclisem zostaja super ziomkami i tworzajedna rase elfow po prostu mnie nie przekonuje, bez wzgledu na watek fabularny. Ja nie narzekam, tylko wyrazam obawy. Zmiany tak. Ale zmiany sensowne i na lepsze.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Magnus pisze:Mi w wfb bardzo podoba sie mnogosc armii- a z plotek wynika ze bede one laczone, a nietore nieoficjalnie calkiem znikna i nad tym ubolewam. Poza tym, to nie jest tak ze wszyscy panikuja bo zblizaja sie zmiany. Wszyscy oczekuja zmian, ale zmian idacych w dobra strone. Chcialbym sie jarac pogloskami typu nowy system magii, asf przy szarzy czy killing blow zadajacy D3 ran, niby kosmetyka a mocno wplywa na gaming. Natomiast czekanie na to ze Malekith z Teclisem zostaja super ziomkami i tworzajedna rase elfow po prostu mnie nie przekonuje, bez wzgledu na watek fabularny. Ja nie narzekam, tylko wyrazam obawy. Zmiany tak. Ale zmiany sensowne i na lepsze.
Raczej pewnym jest, że żadne armie nie znikną (co swego czasu sporo mówiło się o Lizardmenach czy Bretonni), jedynie mogą przestać być wspierane (np nie będzie dla nich nowych modeli). Frakcje to nadal spory znak zapytania i nie wiadomo nic jak mają one wyglądać. W wielu plotach a także wypowiedziach kilku osobistości z warseera (który wiedzą zwykle więcej niż inni :) ) wynika, że wszystkie armie mają być w pełni grywalne...

Póki co największą zagwozdką jest to, czym jest Age of Sigmar i czy wyjdzie cokolwiek prócz niego :) Jeśli Age of Sigmar jest nową, skirmishową (plota o grze planszowej jest raczej na 99% nieprawdziwa) grą w świecie warhammera (preordery rozłożone ponoć na 3 tygodnie) to pada pytanie - co z "obecnym" warhammerem ?

Najbardziej irytuje chyba fakt, braku jakichkolwiek "pewnych" przecieków informacji. Do dnia w którym ruszają preordery zostało trochę ponad 3 tygodnie a o Age of Sigmar nie wiadomo póki co NIC. I jak tu kupować coś, o czym nic się nie wie ? :) Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wypłynie jakieś "grubsze" info :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Ten brak informacji może być celową - i przemyślaną taktyką GW. Jak na razie nie wiadomo nic pewnego, ludzie się zastanawiają, plotki krążą, jest panika, jest nadzieja - jest więc zaangażowanie i emocje związane z produktem. Które mogą się przełożyć na jego późniejszy zakup.

Gdyby już teraz GW napisał kawa na ławę, o co chodzi z AoS ludzie mogliby podejść do tematu na chłodno i podjąć racjonalną decyzję, czy kupować, czy zostać przy 8 edycji, czy może pójść w jakiś inny bitewniak (np. Kings of War). Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że nowy produkt okaże się crapem w stylu tej gry o assasinach.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

gervaz pisze:nowy produkt okaże się crapem w stylu tej gry o assasinach.
A grałeś w nią? To samo ludzie pisali o Dreadfleecie i... nigdy nie spotkałem ani jednego człowieka, który narzekał bo w niego naprawdę grał (naprawdę oznacza pełny scenariusz, kilka godzin gry). Ja grałem i był świetny.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Póki co największą zagwozdką jest to, czym jest Age of Sigmar i czy wyjdzie cokolwiek prócz niego :)
Z tego co wiem, to AoS jest tylko jednym z trzech modułow, które będą umiejscowione w swiecie Warhammera, i jako cos nowego, będzie on zaskoczeniem.
To, na co wszyscy czekają, jako 9 edycje, to będzie moduł Age of Iron, i tam prawdopodobnie będzie niewiele zmian w stosunku do 8ed, natomiast pod znakiem zapytania stoją armie, bo nie wiadomo, czy 6 suplementów, które maja wyjsc w krótkim odstepie, to będą zasady armii do wszystkich modułów, czy np tylko do AoS?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Zablokowany