Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Denis »

Jak nie bedzie nic innego to z checia skompletuje sporo armii bo beda warte tyle na ile beda uzyteczne a z plot wynika ze fajnie sie mozna bedzie obkupic za grosze xD
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Czyli, co?

Świat cofnął się do ery Sigmara w jakiś niewyjaśniony sposób? A w END of TIMES będzie można sobie pyknąć w warhammer total war?

Skirmish warhammer, czy to nie mordheim? Nie mam pojęcia, co o tym sądzić. Znam Warha od 5 edycji, uważam że 6 była najlepsza (wtedy też było niesamowicie dużo graczy). 8 Edycja, hmm była niezła na starcie. Zbalansowane kodeksy orków, tombów i ogrów. A potem wyszły wampiry, strzyga i wszystko poszło do piachu... Mam nadzieję, że wyciągną wnioski.

Jak będą ładne modele, fajne zasady i w miarę zostanie to warhammerem i będzie zbalansowane to będę nadal grał w pacynki. Nawet jeśli będą skirmishem. A jak nie, to... Już zacząłem zbierać Dark Eldarów do Wh 40K :D.

Ach i potwierdzili ploty o CHD na facebooku. Nic o nich nie ma, a Forge World dał odpowiedź na zapytania, że na razie wstrzymuje się z wszystkimi komentarzami do czasu wyjścia 9 edycji. W każdym razie dali sygnał, że nie zostawią CHD tak sobie.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Nie no to jest tylko skirmish a na zasady do bitewnego bedzie trzeba chwile poczekać

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Skoro 26go wycofują wszystkie Army Booki to pewnie wtedy dostaniemy nowe zasady do normalnego bitewniaka...

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Taka mnie naszła myśl, oczywiście mogę się mocno mylić.
Ale... Niedawno GW wydało swoje nowe walizki są w 3 rozmiarach, skirmish, normal i horda. Co może oznaczać że będziemy mieli takie 3 typy rozgrywki. W 40 z tego co wiem już tak jest...
Oczywiście mogę się mylić

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ciekawy komentarz na warseerze:
This rumor is just what he speculated. He thinks GW is releasing AoS hoping it takes off and gets new and old players to embrace it and forget WF. If it starts out slow he fully expects there to be a GW statement saying HEY LOOK here is WF 9th.
Jeśli Age of Sigmar się przyjmie i przejmie graczy Warhammera - nie będzie 9 edycji. Jeśli AoS nie wypali - wtedy dostaniemy 9 edycję.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Never pisze:Czyli, co?

Świat cofnął się do ery Sigmara w jakiś niewyjaśniony sposób? A w END of TIMES będzie można sobie pyknąć w warhammer total war?

Skirmish warhammer, czy to nie mordheim? Nie mam pojęcia, co o tym sądzić. Znam Warha od 5 edycji, uważam że 6 była najlepsza (wtedy też było niesamowicie dużo graczy). 8 Edycja, hmm była niezła na starcie. Zbalansowane kodeksy orków, tombów i ogrów. A potem wyszły wampiry, strzyga i wszystko poszło do piachu... Mam nadzieję, że wyciągną wnioski.

Jak będą ładne modele, fajne zasady i w miarę zostanie to warhammerem i będzie zbalansowane to będę nadal grał w pacynki. Nawet jeśli będą skirmishem. A jak nie, to... Już zacząłem zbierać Dark Eldarów do Wh 40K :D.

Ach i potwierdzili ploty o CHD na facebooku. Nic o nich nie ma, a Forge World dał odpowiedź na zapytania, że na razie wstrzymuje się z wszystkimi komentarzami do czasu wyjścia 9 edycji. W każdym razie dali sygnał, że nie zostawią CHD tak sobie.
Też uważam że 6ed była najlepsza. Duża ilość graczy była spowodowana dobrym marketingiem. Pokazy i nauka gry w szkołach oraz sklepach. To napędzało nowych graczy, poza tym był lepszy suport sklepów, niewiem dla czego z tego zrezygnowali i postawili na sprzedaż online. Sklepy zaczęły się wykruszać a z nimi miejsca do gry. Skąd potencjalny gracz ma się dowiedzieć ze w ogóle coś takiego jak Warhammer istnieje.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

panterq pisze: Jeśli Age of Sigmar się przyjmie i przejmie graczy Warhammera - nie będzie 9 edycji. Jeśli AoS nie wypali - wtedy dostaniemy 9 edycję.
Albo 3 opcja - AoS nie wypali a GW zakończy przygodę z WFB

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

panterq pisze:Ciekawy komentarz na warseerze:
This rumor is just what he speculated. He thinks GW is releasing AoS hoping it takes off and gets new and old players to embrace it and forget WF. If it starts out slow he fully expects there to be a GW statement saying HEY LOOK here is WF 9th.
Jeśli Age of Sigmar się przyjmie i przejmie graczy Warhammera - nie będzie 9 edycji. Jeśli AoS nie wypali - wtedy dostaniemy 9 edycję.
Panter nie no koment ciekawy ale dla mnie to brzmi jak wskrzeszenie Mordheima w zmienionym wyglądzie.

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

To już są jakieś jaja #-o Nie chce mi się w to wierzyć.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Kilkerin
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Kilkerin »

Durant pisze:Taka mnie naszła myśl, oczywiście mogę się mocno mylić.
Ale... Niedawno GW wydało swoje nowe walizki są w 3 rozmiarach, skirmish, normal i horda. Co może oznaczać że będziemy mieli takie 3 typy rozgrywki. W 40 z tego co wiem już tak jest...
Oczywiście mogę się mylić
Nope, w 5 czy 6 edycji było takie coś jak oficjalne zasady patroli (gry na około 500pkt) ale w rb do 7 taki wariant nie jest nawet wspomniany, w 40k (oficjalnie, nie licząc fanowskich modyfikacji) mamy teraz "normalne gry" (tak od 1000pkt od 1850); korzystające z zasad Eskalacji (2000+ pkt) i Apokalipsy (minimum 10000 pkt na stronę).
Also, nie wiem czemu tak bardzo boicie się okrągłych podstawek, chyba głównie z racji przyzwyczajenia, czytałem rb do whfb - jest tam kilka fajnych rzeczy w związku z tym (reakcje oddziału na który leci szarża), ale jakoś sobie nie wyobrażam takie rozwiązania w 40k, zwłaszcza biorąc pod uwagę że w fb ruch piechociarza to 4-5 cali,a kawalerii z reguły 8, trochę mało dynamiczne mi się to wydaje i sprawia, iż jeżeli armia źle się rozstawi już na starcie może być przegrana (wynika to może z faktu iż nie wiem jak u was szeroki prostokąt z wojem może przejść przez np: wąską brame)

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

oddzial musi byc 1 cal od przeszody, faktycznie w wfb rozstawienie ma duze znaczenie
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kilkerin pisze:
Durant pisze:Taka mnie naszła myśl, oczywiście mogę się mocno mylić.
Ale... Niedawno GW wydało swoje nowe walizki są w 3 rozmiarach, skirmish, normal i horda. Co może oznaczać że będziemy mieli takie 3 typy rozgrywki. W 40 z tego co wiem już tak jest...
Oczywiście mogę się mylić
Nope, w 5 czy 6 edycji było takie coś jak oficjalne zasady patroli (gry na około 500pkt) ale w rb do 7 taki wariant nie jest nawet wspomniany, w 40k (oficjalnie, nie licząc fanowskich modyfikacji) mamy teraz "normalne gry" (tak od 1000pkt od 1850); korzystające z zasad Eskalacji (2000+ pkt) i Apokalipsy (minimum 10000 pkt na stronę).
Also, nie wiem czemu tak bardzo boicie się okrągłych podstawek, chyba głównie z racji przyzwyczajenia, czytałem rb do whfb - jest tam kilka fajnych rzeczy w związku z tym (reakcje oddziału na który leci szarża), ale jakoś sobie nie wyobrażam takie rozwiązania w 40k, zwłaszcza biorąc pod uwagę że w fb ruch piechociarza to 4-5 cali,a kawalerii z reguły 8, trochę mało dynamiczne mi się to wydaje i sprawia, iż jeżeli armia źle się rozstawi już na starcie może być przegrana (wynika to może z faktu iż nie wiem jak u was szeroki prostokąt z wojem może przejść przez np: wąską brame)
Wiesz jesli masz 50 modeli ktorymi grasz to spoko ale jesli masz np Horde szczurów 300 do 400 modeli to robi sie z tego juz suma :)

Awatar użytkownika
Kilkerin
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Kilkerin »

Takie wypadki są rozwiązywane przez umieszczenie kilku mniejszych modeli na jednej podstawce (np: Ripper Swarm Brood), ale nie dziwiłbym się gdyby pozmieniano skalę pkt,jak pierwszy raz usłyszałem że w fb gra się turnieje na 2000-2400, to pomyślałem "wowo jak dużo" - a potem zobaczyłem koszty jednostek i bohaterów
Ostatnio zmieniony 18 cze 2015, o 12:14 przez Kilkerin, łącznie zmieniany 1 raz.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

zwlaszcza WOCh hahaha, armia na 16 modelach :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Swoją drogą nie ma lepszych systemów fantasy od warha. Mantic to marna kopia, tańsza, ale zasady są słabe. Próbowałem kilka razy wejść w to, ale niestety nie.

Warmachine to steampunk.
Infinity SC-FI
Bolt action II WW.
Flames of War II WW.
Godslayer mity

Ja tam alternatywy nie widzę. Większość systemów to skirmishe, a nie bitewniaki.
To, co. Teraz wystawiam 3 rycerzy chaosu, 10 amzonek, paru czarnoskórych obstawy i jakiś herald? Łącznie 12-20 modeli?

Niech wyjdzie ta księga, albo niech ktoś da foty. Mi się to nie klei.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

a widzisz są tacy co piszą, że Kings of War jest lepiej dopracowany, ma podobna mechanike ale same zasady sa lepiej spisane i firma sie stara :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Aby WFB przeszedł w KoW musi zaistnieć środowisko . Młotkowcy przecodzący na Kingowe pacyny i nowi. Na razie nic. Ani tu na forum nie ma działu na Kings of War poza tematem jednym w forum o innych systemach gdzie mało co się dzieje. Nie ma polskiego forum KoW o środowisku KoW nie słyszałem nic w Polsce więc na razie Młotek może i umiera ale wciąż żyje i nic więcej się nie dzieje w tej kwestii.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Czyli wychodzi na to że ten cały KoW jednak takiego szału nie robi i faktycznie nie ma konkretnej/lepszej alternatywy dla WFB. Osobiście też sobie nie przypominam żebym natknął się na coś, co by mnie skłoniło do zastanowienia nad zmianą i odejściem od WFB.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Młotkowcy przecodzący na Kingowe pacyny i nowi
A w ogóle trzeba mieć KoWowe pacyny aby grać w KoWa? Oba systemy to 28mm.
Czyżby Mantic też miał swój "legal team" pilnujący ortodoksję? Jeśli tak, to nie są lepsi od GW.

Zablokowany