Pościg a niszczenie jednostek

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Pościg a niszczenie jednostek

Post autor: Eldritch »

RB, s. 40:

"USUWANIE DOGONIONYCH JEDNOSTEK
Jeżeli wynik rzutu pościgu zwycięskiej jednostki jest równy bądź większy od rzutu ucieczki jednostek uciekających, to uciekające jednostki zostają na miejscu zniszczone. Wszyscy żołnierze zostają wybici podczas ucieczki, lub też rozpędzeni bez możliwości zmobilizowania się"


W związku z powyższym mam dwa pytania:

1. Czy ścigający, który wyrzucił więcej na kościach pościgu od uciekającego, wykonuje ruch o dystans który wyrzucił na kościach pomimo iż na miejscu zniszczył uciekającego ?

2. Jeżeli odpowiedź na ad 1 brzmi tak, to w jakim kierunku i o jaką odległość wykona ów ruch pościgowy ścigający, który na miejscu zniszczył dwie jednostki - jedną walczącą z nim od frontu i drugą walczącą od tyłu - patrz przykład poniżej ?

Ilustracja dla p. 2:

:D :D
:D :D
:shock: :shock:
:shock: :shock:
:x :x
:x :x

Legenda:
:D - 1. jednostka wroga, która przegrałą walkę, nie zdała testu złamania i rzuciła 3 na dystans ucieczki
:shock: - sprzymierzona jednostka, która wygrałą walkę zarówno z :D i :x , a następnie rzuciła 5 na dystans pościgu
:x - 2. jednostka wroga, która przegrałą walkę, nie zdała testu złamania i rzuciła 4 na dystans ucieczki

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

1. zdecydowanie tak
2. musi zadeklarowac, ktora jedonstke goni (przed rzutem na dystans poscigu) i w tym kierunku wykonuje ruch. Nie może zagonic obydwu jednostek na raz

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Cóż, tak dotąd grałem - goniłem jedną ze zbrejkowanych jednostek o pełen dystans pościgu. Jednakże wątpliwości budzi we mnie fragment: "uciekające jednostki zostają na miejscu zniszczone". Może mi ktoś mądrzejrzy ode mnie przybliżyć w którym miejscu niszczę jednostkę, w kierunku której w ogóle nie wykonuję ruchu pościgowego ?

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

Eldritch pisze:Może mi ktoś mądrzejrzy ode mnie przybliżyć w którym miejscu niszczę jednostkę, w kierunku której w ogóle nie wykonuję ruchu pościgowego ?
Dawi Zharr są najmądrzejsze, więc odpowiem.
- Niszczysz wszystkie jednostki wroga na miejscu, jeśli byłeś z nimi w kontakcie i rzuciłeś tyle samo lub więcej na pościg.
- str 44 "Pursuing units pivot on the spot to face the chosen direction of pursuit and then move ..."
Czyli ścigający może sobie wybrać, w którym kierunku goni. Kierunek (tabelka na stronie 45) deklarujesz przed rzutami.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

I wszystko jasne.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

A ja mam takie durne pytanie jeszcze; to dorzuce tu aby nie spamowac

Deklaruje szarze na jakis oddzial. On ucieka - ale dystans krotki; takze moj ruch szarzy wystarcza zeby go zagonic jak psa i zezrez zywcem.
Czy moge stwierdzic ze nie gonie tamtych, tylko robie redirecta?

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Nie ma czegoś takiego jak "redirect". Teraz jest "Enemy in the way". Robisz normalną szarże, przeciwnik ucieka, doganiasz go, lecisz dalej na maksymalną odległośc szarży. Jesli wpadasz po drodze w oddział wroga masz nową szarże. Możesz z tego zrezygnować zatrzymujac sie 1" przed wrogiem.

Co do tego o czym była rozmowa wcześniej. Nie wiem czy Cię blundi dobrze zrozumiałem ale twierdzisz że jesli wygrałem walke z dwoma unitami wroga (jeden był od przodu drugi od flanki) i wyrzuciłem więcej niż te jednoski uciekły to bez wzgledu na kierunek ich ucieczki wyciąłem oba??
Wydaje mi się że tak nie jest. RB str 44
"...the winning unit declares it is pursuing two enemies fleeing from its front. The enemy fleeing from the flank escapes automatically, as nobady is pursuing it."

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

na pewno nie jest tak jak pisze blundi. wybierasz ktora gonisz i co ciekawe nie jednostke ale strone( flanke przod czy tyl) i jesli wyrzucilem wiecej lub tyle samo to niszczysz...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

a co innego napisałem co nie jest tak ???? kierunek czy strona chodziło o to samo

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

A jak to jest jak np szarżuje (od przodu) na 1 hammerera z 2 herosami(bsb i generałem) ,zabijam hamerera i łamie tych dwóch herosów.Oni uciekają np.6 cali a ja gonie np. 10 .Moje pytanie jest takie czy musze wybra którego goni czy poprostu doganiam obydwu bo żaden nie uciekł??

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

żaden nie uciekł

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

blundi pisze:
Eldritch pisze:Może mi ktoś mądrzejrzy ode mnie przybliżyć w którym miejscu niszczę jednostkę, w kierunku której w ogóle nie wykonuję ruchu pościgowego ?
Dawi Zharr są najmądrzejsze, więc odpowiem.
- 1Niszczysz wszystkie jednostki wroga na miejscu, jeśli byłeś z nimi w kontakcie i rzuciłeś tyle samo lub więcej na pościg.
- str 44 "Pursuing units pivot on the spot to face the chosen direction of pursuit and then move ..."
Czyli ścigający może sobie wybrać, w którym kierunku goni. Kierunek (tabelka na stronie 45) deklarujesz przed rzutami.
no chocby tutaj sie nie zgadzamy bo doganiasz jednostki z wybranej przez siebie strefy a nie wszystkie, no i nie jaki kolwiek kierunek pogoni a za wrogiem po prostej wyznaczonej srodkami oddzialow... oczywiscie mierzymy i sprawdzamy to przed zdjeciem wrogich modeli :wink:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Pasiak niet-w pogoni od breaka niszczysz wszystkie jednostki danej strefy ktore dogoniles-nie trzeba mierzyc srodkow itp.
w przypadku flee/fear/terror itp. (ale sa to niejako reakcje na szarze)-najpierw przesuwasz obronce(liczac srodki oddzialow) a pozniej szarzujacego-jak doszedl do BtB to zjadl...jak mu cos przeszkodzilo po drodze(np jakis oddzial)/albo byla jakas przyszpieszajka dystansowa w postaci wlasnego oddzialu-life...szarza spalona

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

bigpasiak pisze: no chocby tutaj sie nie zgadzamy bo doganiasz jednostki z wybranej przez siebie strefy a nie wszystkie
Pytanie było, czy ruszasz jednostki które zostają zagonione, czy też niszczysz je "na miejscu" bez ucieczki i pościgu (ograniczając się jedynie do porównania rzutów).
Co do reszty to mylisz ucieczkę przed szarżą z ucieczką z walki.
Nie czepiaj się, bo skończysz w lawie. :twisted:

ODPOWIEDZ