Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: debelial »

No możliwe, w moim otoczeniu raczej jest strach, który z kolei powoduje powstrzymanie się od wydawania pieniążków na GW :)

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Mishry pisze:Jak możecie pisać, ze ktos podejmuje zle decyzje finansowe jak nie znacie zadnych danych?
Czesc tych wypowiedzi swiadczy o mega ignoranctwie.
Ignorancja to sie wykazujesz ty, nie wiedzac o istnieniu polrocznych i rocznych sprawozdan oraz dokumentow wniesionych przy okazji pozwu przeciw Chapterhouse. Dane dot. przychodow i rozchodow firmy sa powszechnie dostepne.
PiotrB pisze:Nie patrz na nasze forum. Na świecie generalnie wielkie oczekiwania i pozytywne emocje
Ja na DD, WS i nie tylko widze bardzo sceptyczna, wrecz niechetna atmosfere.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Ja oczekuje w pełnym, pozytywnym napięciu :D .
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

A do mnie piszą koledzy z 40tki ze jak to będzie skirmish to oni chętnie zaczną :)

De widzisz to co chcesz wiedzieć; ) na dokładkę przekazujesz shitstorm dalej. Szkoda życia :) jak można krytykować coś o czym nic nie wiadomo? ;)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

debelial pisze:Ja nie widzę nakręcania hype'u, nakręcenie jest negatywne, a nie pozytywne.
Dokładnie to chciałem napisać.

Wypuściliby jakiekolwiek oficjalne info z niewielką ilością informacji o nowościach i wtedy to by się zaczęło dziać na forach.
Póki co tylko jęki, przekleństwa i narzekania... Ciężko o gorszy marketing.

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Ciekawe ilu hejterów z tego tematu jak wychodziły jakieś nowe rzeczy szło do sklepu GW i kupowało te nowe figsy, księgi zasad itd... czy raczej kończyło się na "słabe nie kupuję" albo ściągnę sobie AB z Chomika! Już w ogóle rozwalają mnie goście, którzy otwarcie przyznają że już nie grają w WFB ale nie przeszkadza im to dalej psioczyć na Genialnego Wydawcę. Ludziska zajmijcie się graniem i malowaniem, za jakieś 20 dni wszystko się wyjaśni i będziecie mieli kupę czasu na zebranie kasy i kupienie AoS i całej reszty nowości :wink:

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

PiotrB pisze:A do mnie piszą koledzy z 40tki ze jak to będzie skirmish to oni chętnie zaczną :)

De widzisz to co chcesz wiedzieć; ) na dokładkę przekazujesz shitstorm dalej. Szkoda życia :) jak można krytykować coś o czym nic nie wiadomo? ;)
Piotrze, tutaj nikt nie krytykuje gry! tylko podejscie. a o tym wiadomo jest duzo ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja na ten przykład kupuję wszystkie dodatki i kampanie (jak EoT). Jestem po prostu zaniepokojony, że nie będę mógł wykorzystywać moich wielkich zbiorów modeli do gry w aktualne zasady.

Do tej pory wielką zaletą WFB było to, że mogłeś mieć modele sprzed 25 lat a i tak większość z nich dało się używać w grze.

Dla mnie przejście na skirmish byłoby tragedią - chyba, że byłby to skirmish oprócz normalnego bitewniaka - takie ploty były i na to liczę najbardziej.

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

debelial pisze:Ja na ten przykład kupuję wszystkie dodatki i kampanie (jak EoT). Jestem po prostu zaniepokojony, że nie będę mógł wykorzystywać moich wielkich zbiorów modeli do gry w aktualne zasady.

Do tej pory wielką zaletą WFB było to, że mogłeś mieć modele sprzed 25 lat a i tak większość z nich dało się używać w grze.

Dla mnie przejście na skirmish byłoby tragedią - chyba, że byłby to skirmish oprócz normalnego bitewniaka - takie ploty były i na to liczę najbardziej.
+1

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Aldean pisze:
PiotrB pisze:A do mnie piszą koledzy z 40tki ze jak to będzie skirmish to oni chętnie zaczną :)

De widzisz to co chcesz wiedzieć; ) na dokładkę przekazujesz shitstorm dalej. Szkoda życia :) jak można krytykować coś o czym nic nie wiadomo? ;)
Piotrze, tutaj nikt nie krytykuje gry! tylko podejscie. a o tym wiadomo jest duzo ;]
Wlasnie o to chodzi. Jeszcze pare lat temu co miesiac wydawalem kilka ladnych stowek na nowe pudelka GW. Wraz ze zmiana podejscia firmy ta kwota stopniowo malala, az osiagnela zero. Gdyby mi nie zalezalo na tym, zeby GW wreszcie wzielo sie w garsc i dolaczylo do nas w XXI wieku, to bym tyle czasu nie spedzal na forach, zebrzac o info o AoS. GW zrobilo wszystko co moglo, zeby mnie zniechecic do zakupu ich produktow. Mam im byc za to wdzieczny? A ja chce, kuzwa, kupowac Warhammery! Ale nie od ludzi, ktorzy mna otwarcie gardza (vide oswiadczenia Alana Merretta kontra CH i polityka firmy wobec fanow).

I to mnie wkurza. To, ze o AoS nie wiemy nic poza nazwa, a premiera za pasem, tez mnie wkurza. A wystarczy odrobina dobrej woli i zrozumienia klienteli, by GW wyszlo na prosta. Mieli niemalze monopol, ktory zmarnowali na wlasne zyczenie, po drodze rownajac WFB z ziemia. Super.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

GW wie co robi.
Popatrzcie na to z innej strony. Szanujący się koncern samochodowy nie ujawni nowego cacka do chwili premiery. Nawet foty zrobić nie można bo auto jak.już musi jechać w testy to jest w camo albo jeżdżą nocą.
Premiera i bum zamówień od trzy i trochę. Ofc nie w Polsce tak jak i nie polska jest ich targetem ino dziane dzieciaki z innych krajów.
Polski super samochód reklamował się na długo przez powstaniem prototypu i nie dość że dupa z. Tego będzie to jeszcze bazuje na wielu już znanych rozwiązaniach.

GW dalej ma się za boga i produkt jego tworu jestet eskluzywny.
Obrazek

Balcerek
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Balcerek »

Jest mnóstwo gier, które miały być odpowiedzią na warhammera. Ku..wa to nie jest to samo. Warhammer to pierwowzór, praojciec bitewniaków! Jak się patrzy na figsy innych firm to są ok, ale to nie to samo. Jak ktoś siedzi od lat w tym to i tak widzi inne systemy jako podróbki. Tak jak kolega wyżej pisze mogli by uchylić ten rombek 'wielkiej tajemnicy' jako ukłon w stronę wiernych fanów, no ale po co...

Balcerek
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Balcerek »

Kopyt chodzi Ci o Huzarie?

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 564

Post autor: Cylindryk »

Kal_Torak pisze:Embir dobrze napisane ;P
Azurix pisze:Jeśli ten nowy "Wielki Bitewniak" nie zaadaptuje do siebie armii WFB, to marną przyszłość mu wróżę.
To już zostało zrobione. Obecnie ten nowy "Wielki Bitewniak" wprowadził takie armie jak:
Krasnoludy Chaosu
Krasnoludy
Elfy (Leśne + Wysokie + Leśne Duchy - grywalne w wersji mono)
Mroczne Elfy
Demony
Orki
Gobliny (orki i gobliny zostały rozbite na dwie frakcje)
Ogry
Imperium (Kingdom of Men - oprócz demisiów jest tam chyba wszystko i sporo więcej)
Bretka (przypomina Przystań Ludzi z Herosów III - czyli są anioły)
Umarlaki (tu na powrót khemrii idzie razem z vampirami - są zarówno wąpierze jak i licze z mumiami)
Force of Natura (to coś nowego - ogólne natura - można z tego zrobić armię barbarzyńców wspieraną wielkimi bestiami albo cukierkowe siły driad, nimf, sylf i żywiołów)

Do tego ostatnio pojawiły się:
Szczury
Bestie
Dogs of War (powróciły jako siły ludzkie z dużą domieszką halfingów)

Tego czego brakuje to chyba Warrior of Chaos i lizaków ;P. O ile jaszczurki z pewnością dojdą to wojownicy chaosu raczej nie sądzę.
Jeśli chodzi o oddziały warhammerowe to niemal wszystkie mają swoje odpowiedniki.

Poniżej beta zasady KoW 2 edycja:
https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... YAaNDyt4KE

Raz, brak WoChopodobnej armii sprawia, że cóż.... nie jest on alternatywą i tyle. Mówię to jako posiadacz z 10k Wochu. :/
Dwa, można prosić o jakiś link działający na tablecie?

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Tak jak kolega wyżej pisze mogli by uchylić ten rombek 'wielkiej tajemnicy' jako ukłon w stronę wiernych fanów, no ale po co...
Właśnie. Po co. Nie jesteście dla nich grupą docelową, nigdy wobec was się nie ukłonili, pomiatają wami (vide Chadecja lub DoW) i mimo tego wszystkiego ich następny produkt przyjmiecie z otwartymi ramionami i łzami w oczach. Przecież bywało już tak wcześniej. :P W ich oczach jesteście gwarantowanym źródłem zarobku więc mogą o wasze względy nie zabiegać. (generalizuje)


Targetem jak słusznie zauważono jest dzieciarnia wrażliwa na urok warhamera i ich biedni rodzice wrażliwi na "urok" dzieci. Na zakupionych do szuflady figurkach (a każda po xx-xxx złotych) zarobią, jednocześnie tnąc koszta utrzymania systemu. Ile samej przestrzeni magazynowej mogą zaoszczędzić na figurkowej redukcji? :wink:
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, o 12:59 przez Martin von Carstein, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Kerwantes pisze:Ciekawe ilu hejterów z tego tematu jak wychodziły jakieś nowe rzeczy szło do sklepu GW i kupowało te nowe figsy, księgi zasad itd... czy raczej kończyło się na "słabe nie kupuję" albo ściągnę sobie AB z Chomika! Już w ogóle rozwalają mnie goście, którzy otwarcie przyznają że już nie grają w WFB ale nie przeszkadza im to dalej psioczyć na Genialnego Wydawcę. Ludziska zajmijcie się graniem i malowaniem, za jakieś 20 dni wszystko się wyjaśni i będziecie mieli kupę czasu na zebranie kasy i kupienie AoS i całej reszty nowości :wink:
+ 100

Moje ulubione podejście - "ściągnąłem AB z netu i mi się nie podoba, no żal, stracone pieniądze (jakie?), wziąłem trochę figsów innej firmy kupionych na ebayu, ale nie grało się fajnie, zasady są do dupy, nigdy nie wydam złotówki na to g..." - oto portret człowieka sfrustrownego, który sam sobie zepsuł hobby, a teraz próbuje zepsuć je innym.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Raz, brak WoChopodobnej armii sprawia, że cóż.... nie jest on alternatywą i tyle. Mówię to jako posiadacz z 10k Wochu. :/
Dwa, można prosić o jakiś link działający na tablecie?
Choć nie śledzę od jakiegoś czasu uważnie rynku gier fantasy to wiem iż coś chaosowopodobnego ma powstać jako przeciwwaga dla frakcji z aniołami i paladynami. W sumie rzecz normalna dla lore tego pokroju. ;)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Tak. Tylko nie miej na uwadze tego co jest teraz a to co reklamowali x lat w stecz
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

https://manticforum.com/forum/kings-of- ... -the-abyss

Bardzo proszę Cylindryku, to właśnie temat o manticowym Chaosie. Forces of the Abyss.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Niezależnie od tego co zrobią, ja będę grał w Battle'a. (Sigmar mi świadkiem... a ostatnio i Tzeetnch).
Zasady 8ed są dla mnie najlepsze (od 6ed gram). Można odrobinę zmodyfikować, ale tylko niektóre pojedyncze zasady.

Próbowałem różnych systemów, ale to nie "BATL", to nie bitwy, tylko jakieś potyczki skirmishowe.

Sądzę, że nikt tutaj tak na prawdę nie martwi się tym, że nie będzie nowych booków i figsów, ale zmartwieniem jest skutek takiego działania.
Będzie jeden wielki brak nowych graczy. Na prawdę rzadko kto będzie chciał zacząć grać w coś, co może kiedyś umrze.
Nawet jak nikt się nie obrazi na GW, starzy gracze i tak będą sie wykruszać, bo zawsze się wykruszali.

Zablokowany