Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Durant
Falubaz
Posty: 1228

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Durant »

Miałem napisać że się mylisz ale sprawdziłem i wyszło że masz rację. =D>

https://en.wikipedia.org/wiki/Metricati ... ed_Kingdom

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Co do tego Rule of Chaos to wg. użytkowników warseera jest to czysty fake by photoshop więc być może nie ma czym się jarać póki co :) Zadziwia mnie, że nadal znajdują się tacy idioci którzy tworzą coś takiego a potem puszczają w net - zwłaszcza gdy do premiery zostało niewiele a każdą plotkę łyka się niemal jak mody pelikan :)

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Dzieje się! Dzieje! :lol2:

W UK używają cali, stóp jak również metrów i yardów, a najśmieszniejsze jest masa ciała w kamieniach :P " I lost two stones!" #-o
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a nie w funtach waga aby?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

PAWEL.KAROLAK pisze:Dzieje się! Dzieje! :lol2:

W UK używają cali, stóp jak również metrów i yardów, a najśmieszniejsze jest masa ciała w kamieniach :P " I lost two stones!" #-o
jak juz pisalem, ludzie uzywaja dalej imperialnego, bo sa przyzwyczajeni, ale do oficjalnych dokumentów stosuje sie metry, kg i skale celsjusza. kwestia paru dobrych dekad zanim przejdzie totalnie na metryczny ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

W WFB uzywa sie cali ze względu na mechanike gry. Jak np rozwiązać kwestie zasięgu szarż, gdyby nagle jednostką miary w grze stał się cm?
W grach w mniejszej skali, np w Warmasterze, uzywa sie miarek centymetrowych, bo tam 1 cal jest zbyt dużą jednostką miary.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Bearded Unclean 'Un pisze:W WFB uzywa sie cali ze względu na mechanike gry. Jak np rozwiązać kwestie zasięgu szarż, gdyby nagle jednostką miary w grze stał się cm?
Pomnozyc przez 2,5 :)

Cale to kwestia przyjetej konwencji. Nie ma znaczenia, czy zasieg zapiszesz jako 8 cali czy 20 cm.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Tylko że jesli tych 8" ty wynik rzutu na kości artyleryjskiej, albo na 2k6, to robi się istotna róznica.
Możesz stwierdzić "ok, to pomnóżmy liczby na artyleryjce x2,5", tylko co z tymi zasadami, które uzywają artyleryjki do określenia ilosci hitów, albo siły?
Tak jak pisałem, mechanika gry jest taka, ze nie da się wprowadzic centymetrów jako jednostki miary, bez bardzo istotnych zmian w mechanice.

A jeszcze Wam powiem, ze gdyby ten wzornik nie był fake, to dla mnie spoko.
Przeciez GW ma w ofercie takie "cyrkle" do mierzenia zasięgów, jest to dość niepraktyczne, a kosztuje niemało.
I teraz istotna sprawa: nie ma obowiązku tego uzywać!!! :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

1 cal to 2,54 cm.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

To o czym Wy piszecie, to nie jest zmiana jednostki miary na cm, tylko kazdorazowego przeliczania cala na cm, co ma sens tylko w przypadku, gdy ktoś w Tesco znalazł tylko miarke centymetrową.

natomiast to:
Trzeba tylko zmienic wspolczynnik ruch. Np z 4" na 10cm.
Wymagałoby ingerencji w mechanike, bo jak miałby teraz działac taki czar jak Miasma, który w obecnej mechanice obniża M o K3..?
A co z rzutem na zasięg szarzy? 10+2k6x2,54..? :D

Dobra, konczę ten bezsensowny spam.

Dawac jakies foty, nawet jesli maja byc fake! ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Przeciez nikt nie postuluje podmienienia w podreczniku do 8. edycji wszystkich cali na cm. Chodzi raczej o to, ze pisanie gry pod cale a cm nie rozni sie niczym poza prosta matematyka. Kosci specjalne tez by sie inaczej nadrukowalo i bylby git.

A na zdjecia to chyba jeszcze z tydzien poczekamy.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ehh, w Infinity pojawiają się w sieci Concept Arty z dużym wyprzedzeniem, a nowości zapowiadane są niekiedy z miesięcznym wyprzedzeniem i widać u ludzi na forum, że tylko ręce zacierają i kaskę ciułają. Games Workshop natomiast czeka ze wszystkim do ostatniej chwili i mnie już osobiście zniechęcił. Ostatnio nie chce mi się nawet czytać tych wszystkich plotek, z których każda jest inna, a jak już się pojawi Preorder, to zapewne beznamiętnie poczekam z zakupem na wszelakie informacje po Releasie lub na PDFa :?

Wy też tak macie już z tym Age of Sigmar? :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

@Azurix
mam dokladnie tak samo
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Grabaarz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Grabaarz »

Ja tam zacieram łapki z niecierpliwością, a informacje z forum służą tylko bardziej mnie nakręcając.
A nie wiedząc czego się spodziewać złapałem motywację na odkładanie kasy już od miesiąca na preordery... :)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, o 23:08 przez Grabaarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czołg może być odpowiedzią na każde pytanie. Złomiarz Fanatyk

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Wszyscy co armie mają pewnie się wstrzymają 8)
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

The Age of Sigmar approaches, mortal creatures. In just one week – a mere seven days – all will be revealed and Warhammer will change forever. In the meantime, you need to pick up a copy of White Dwarf 74, where we celebrate Warhammer in all its guises, from epic battles and incredible stories to mighty heroes and dire villains. Want to know more? Of course you do! So pick up a copy of White Dwarf 74, out tomorrow in Games Workshop stores, independent stockists and right here on the Games Workshop webstore.
http://www.games-workshop.com/en-GB/blo ... tid=681109


Warhammer zmieni się na zawsze...
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

i naprawdę tego white dwarfa jeszcze nikt nie ma?????? :D

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Glegut pisze:i naprawdę tego white dwarfa jeszcze nikt nie ma?????? :D
W tym WD tak naprawdę nic nie ma :) Kilka skanów które ktoś wrzucił do sieci, dałem w poście na stronie 133 - generalnie to taki fluffowy "wstęp" do Age of Sigmar. Jakiekolwiek konkrety na temat nowego systemu będą w WD 75 który ukaże się w sobotę za tydzień...

Awatar użytkownika
Pablo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pablo »

nie jestem pewny ale czy jak wejdziecie na ten link 3 posty wyzej to jak nacisniecje ten obrazek z konnymi imperium to wyswietli wam sie 4 obrazki na jednym jest dziwna piechota imperium nie wiem moze ona juz była albo jest moge sie mylić :)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Masz rację, wyglądają jak pieszy Reiksguard :)

Zablokowany