Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Magnus »

szirer pisze:mam nadzieję że to będzie poprostu nowy system który ma zatąpić lotra/hobbita który jest skutecznie od kilku lat przez GW uśmiercany i ma to być nowy budżetowy system ułatwiający wejście w bitewniaki a nowa edycja będzie na jesieni :)
Obyś miał rację... To wszystko przestaje być śmieszne... :cry:

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Czy jest już znana jakaś lista boxów/blisterów, które GW planuje kompletnie wycofać ze sprzedaży, a nie tylko przenieść do Mail Order?

Ja tam zostaję przy kwadratowych podstawkach, na szczęście mam ich bardzo duży zapas, szczególnie tych 25x25 i 40x40.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Tak więc ostatecznie warhammer został zlikwidowany, bo wh40 lepiej się sprzedawał, więc został skopiowany bo na gówniarzach większe wrażenie robi przerysowana, cukierkowa stylistyka z HoMM, a nie wzorowane na historycznym uzbrojenie Imperium i jego mroczny klimat. To nie jest warhammer, to jest zupełnie inna gra. Która mi się nie podoba. Mnie interesował system z równymi klockami piechoty. Gdybym chciał grać na okrąglakach grałbym w wh40. C*uj im w pięty dla zachęty.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Wszystko wskazuje na to, że to koniec whfb.To nie jest zmiana edycji ,tylko koniec systemu. Miło z ich strony, że mówią w ten sposób wszystkim dotychczasowym klientom whfb: Postawcie sobie armie na półkę, już z nich nie skorzystacie, ten majątek, który na nie wydaliscie pozwolił nam opracować ten cudowny produkt. Przecież jest zupełnie oczywiste, że przy takiej zmianie większość modeli w dotychczasowych armia będzie zbędna,bo zmienia się skala rozgrywki... A gra dużych bitew w skirmish to udreka. Trudno uwierzyć, że lekką ręką uśmiercili najstarszy system bitewny, ale to już jest oczywiste. Wyobrażacie sobie niby turnieje w Aos?? Posypie się już do końca scena i whfb pozostanie wspomnieniem :/

Awatar użytkownika
Leitdorf
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Leitdorf »

szirer napisał(a):
mam nadzieję że to będzie poprostu nowy system który ma zatąpić lotra/hobbita który jest skutecznie od kilku lat przez GW uśmiercany i ma to być nowy budżetowy system ułatwiający wejście w bitewniaki a nowa edycja będzie na jesieni :)

Obyś miał rację... To wszystko przestaje być śmieszne... :cry:
Dokladnie :cry:

Oby newsy o ponad 30 nowych pudelkach oraz nowych podrecznikach dla WSZYSTKICH armi do WFB okazaly sie prawdziwe.
Podobnie jak te o 2 systemach. Skirmishowym AoS (nie majacym nic wspolnego z Battlem) i normalnej, 9 edycji WFB, ktora ukaze sie jakis czas pozniej.
W koncu nie ma jeszcze zadnej, oficjalnej informacji o tym czym jest AoS. Pozyjemy zobaczymy.

Kolejne info o figurkach znikajacych z polek. Same starocie.
WFB Miniatures Pulled from Standard Retail

Chaos Daemons and Dark Elves:
– Plastic range is complete, nothing missing

Beastmen:
– Bestigors
– Cygor
– Minotaurs
– Ungors

Bretonnia:
– Archers
– Knights
– Men at Arms
– Pegasus Knights

Dwarfs:
– Cannon
– Miners
– Thunderers
– Battleline

High Elves:
– Archers
– Bolt Thrower
– Silver Helms
– Spearmen

Lizardmen:
– Saurus Cavalry

Ogre Kindoms:
– Gnoblar
– Ironguts
– Leadbelchers

Orcs and Goblins:
– Boar Boyz
– Boyz
– Chariot
– Goblin Shaman
– Goblins
– Savage Boar Boyz
– Savage Orc Big Boss
– Spider Riders
– Warboss
– Wolf Riders
– Battalion

Skavens:
– Night Runners
– Plague Monks
– Rat Ogres

The Empire:
– Archers
– Canon/Mortar
– Helblaster
– Knights
– Master Engineer
– Militia
– Pistoliers
– Steam Tank

Tomb Kings:
– Chariots
– Horsemen
– Tomb Guards

Vampire Counts:
– Corpse Cart
– Dire Wolves

Warriors of Chaos
– Chimera
– Chaos Lord on Manticore
– Tzeentch Sorcerer
– Pestilent Swarm

Wood Elves:
– Dryads
– Glade Riders
– Guardians of Deepwood

Scenery:
– Arcane Ruins
– Deathknell Watch
– Dreadstone Blight
– Chapel
– Fortified Manor
– Garden of Morr
– Skullvane Manse
– Temple of Skulls
– Watchtower
– Witchfate Tor
I jeszcze jedna rzecz. Czy ktos wie co to jest?

Obrazek

Nie kojarze takiej figurkia. Na konwersje za bardzo mi nie wyglada, choc nie wykluczam ze moge sie mylic i to w cale nie jest nowy imperialny kapitam do WFB, a nie tej kupy AoShit...
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, o 06:55 przez Leitdorf, łącznie zmieniany 1 raz.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

tak patrzę na te dwa zdjęcia od wczoraj i uwierzyć nie mogę.jakby postawić mroczną zemstę koło tego to można powiedzieć,że to ten sam system.Może być,że to jakiś dodatek w stylu skirmisha,a wfb zostaje.Mój sześciolatek już się czai na żołnierzyki na kwadratowych podstawkach... :?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4462
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Leitdorf pisze: I jeszcze jedna rzecz. Czy ktos wie co to jest?

Obrazek

Nie kojarze takiej figurkia. Na konwersje za bardzo mi nie wyglada, choc nie wykluczam ze moge sie mylic i to w cale nie jest nowy imperialny kapitam do WFB, a nie tej kupy AoShit...
To konwersja z plastikowego lorda Chaosu Nurgla.

Awatar użytkownika
Leitdorf
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Leitdorf »

To konwersja z plastikowego lorda Chaosu Nurgla.
Na poczatku tez tak pomyslalem.
Nielam identyczne buty i brzuch jak u lorda Chaosu lub Putrid Blightkings. Mlotek od imperialnego kapitana z mlotem i pistoletem. Ale... to nie ten sam mlotek. Zupelnie inny, bufoniasty rekawek i naramiennik.
No i skad taka glowka i elementy zbroi zaraz ponizej i powyzej paska? Rzadko widuje sie az tak profesjonalna konwersje. W zasadzie od kolan w gore jest to na nowo wyrzezbiona figurka.
Moze po prostu robiac nowe figurki GW (nie po raz pierwszy zreszta) wykorzystuje podobne elementy w kilku rodzajach figurek?
Wiem, ze to co pisze, to troche takie moje ostanie proby wyparcia tego co zobaczylem na zdjeciach z AoS i proba podtrzymania w sobie ostatnich okruchow nadziei, ze jednak bedzie normalna 9 edycja battla.
W kazdym razie w to, ze to koniec, uwierze dopiero jak zobacze oficjalne info o tym ze WFB zostal skasowany :evil:

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

patryk999 pisze:tak patrzę na te dwa zdjęcia od wczoraj i uwierzyć nie mogę.jakby postawić mroczną zemstę koło tego to można powiedzieć,że to ten sam system.Może być,że to jakiś dodatek w stylu skirmisha,a wfb zostaje.Mój sześciolatek już się czai na żołnierzyki na kwadratowych podstawkach... :?
Reakcja dzieciaków akurat jest najważniejsza, bo to z myślą o nich GW wydaje swoje gry. Dobry cytat z The Warhammer Forum:
My kids (11 and 14) think they look "amazing" - and are totally over excited by the round bases and the general sense that it's all a lot closer to 40K. So I suppose that's exactly the reaction that GW are looking for.
Nie wiem jak długo "system" się utrzyma ale myślę, że będzie hitem sprzedażowym przynajmniej na początku. Sam pewnie będę miał obraz tego jak jest popularny w moim gimnazjalnym kółku gier bitewnych ;)

Epickie figurki potężnych gości- check!
Nieduża ilość potrzebna by grać - check!
Zasady na 4 stronach - check!

Co tu może nie podjarać nastolatka ? Myślę, że to z biznesowego punktu widzenia okaże się dobrym ruchem.

A na okrągłych podstawkach dużo lepiej to wszystko wygląda, sorry ;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Leitdorf pisze:Oby newsy o ponad 30 nowych pudelkach oraz nowych podrecznikach dla WSZYSTKICH armi do WFB okazaly sie prawdziwe.
Podobnie jak te o 2 systemach. Skirmishowym AoS (nie majacym nic wspolnego z Battlem) i normalnej, 9 edycji WFB, ktora ukaze sie jakis czas pozniej.
W koncu nie ma jeszcze zadnej, oficjalnej informacji o tym czym jest AoS. Pozyjemy zobaczymy
Przykro mi 9 edycji nie będzie to są boxy do AoS - w dużej mierze to są te same figurki co były tylko przepakowane. Przypomniało mi się jeszcze jedno - Forge W i chaos dwarfy pójdą własną drogą - będą wydawać własne War Scrolle ....

Bardzo mi przykro ale WFB w lipcu przestanie istnień jako sprzedawany system.

Gw twierdzi że to w dużej mierze wina graczy - oni to widzą prosto - gracze turniejowi to tylko garstka ich klientów ,ością w gardle są im zasady ETC i to podobno jest powód dla którego nie suportowaj sceny turniejowej - bo ludzie nie grali w ich grę , w sumie coś w tym jest.

Raczej nie sprzedawajcie żadnych figurek - poczekajcie na scorlle - na pewno nie które będą przejabne i niektóre figurki staną się must have.

Oczywiście może to wszystko nie być prawdę co piszę ... mogło mi się to przyśnić - w sumie jeszcze klika dni możecie w to nie wierzyć... :lol2: :lol2:

Najbardziej żal mi tego forum i sceny batlowej....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Leitdorf
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Leitdorf »

Przykro mi 9 edycji nie będzie to są boxy do AoS - w dużej mierze to są te same figurki co były tylko przepakowane. Przypomniało mi się jeszcze jedno - Forge W i chaos dwarfy pójdą własną drogą - będą wydawać własne War Scrolle ....

Bardzo mi przykro ale WFB w lipcu przestanie istnień jako sprzedawany system.
:cry:

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

jeszcze przez kilka lat młotek będzie popularny...potem zniknie jak mordheim,bfg,manowar.....

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

PiotrB pisze:
Leitdorf pisze:Oby newsy o ponad 30 nowych pudelkach oraz nowych podrecznikach dla WSZYSTKICH armi do WFB okazaly sie prawdziwe.
Podobnie jak te o 2 systemach. Skirmishowym AoS (nie majacym nic wspolnego z Battlem) i normalnej, 9 edycji WFB, ktora ukaze sie jakis czas pozniej.
W koncu nie ma jeszcze zadnej, oficjalnej informacji o tym czym jest AoS. Pozyjemy zobaczymy
Przykro mi 9 edycji nie będzie to są boxy do AoS - w dużej mierze to są te same figurki co były tylko przepakowane. Przypomniało mi się jeszcze jedno - Forge W i chaos dwarfy pójdą własną drogą - będą wydawać własne War Scrolle ....

Bardzo mi przykro ale WFB w lipcu przestanie istnień jako sprzedawany system.

Gw twierdzi że to w dużej mierze wina graczy - oni to widzą prosto - gracze turniejowi to tylko garstka ich klientów ,ością w gardle są im zasady ETC i to podobno jest powód dla którego nie suportowaj sceny turniejowej - bo ludzie nie grali w ich grę , w sumie coś w tym jest.

Raczej nie sprzedawajcie żadnych figurek - poczekajcie na scorlle - na pewno nie które będą przejabne i niektóre figurki staną się must have.

Oczywiście może to wszystko nie być prawdę co piszę ... mogło mi się to przyśnić - w sumie jeszcze klika dni możecie w to nie wierzyć... :lol2: :lol2:

Najbardziej żal mi tego forum i sceny batlowej....
Wtf ETC to wina graczy?, jakby wydawano zbalansowane między sobą ab nie byłoby wogóle powodu tworzenia takowego.

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Rasowa korporacja nigdy nie widzi winy w sobie, tylko w klientach :)

Motyw z odgornie ustalonymi rozpiskami to niezle jaja. Oby sie nie sprawdzilo, ale mam przykre przeczucie, ze to moze byc prawda :(

Coz, ja i tak jesli kupie cos do AoS, to przykleje do kwadratowych podstawek i bede gral i w AoS (jesli bedzie warto), i w inne systemy. Mam w nosie okraglaki i jakos nie podejrzewam, zeby niewlasciwe podstawki mialy jakikolwiek wplyw na rozgrywke.

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

-DE- pisze:Rasowa korporacja nigdy nie widzi winy w sobie, tylko w klientach :)

Motyw z odgornie ustalonymi rozpiskami to niezle jaja. Oby sie nie sprawdzilo, ale mam przykre przeczucie, ze to moze byc prawda :(

Coz, ja i tak jesli kupie cos do AoS, to przykleje do kwadratowych podstawek i bede gral i w AoS (jesli bedzie warto), i w inne systemy. Mam w nosie okraglaki i jakos nie podejrzewam, zeby niewlasciwe podstawki mialy jakikolwiek wplyw na rozgrywke.
Koniec tworzenia powergamerakich rozpisek, teraz tylko my je wam stworzymy za jedyne 13.99$ + vat :mrgreen:

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4462
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

@Leitdorf
To konwersja. Na FB i cmon są zdjęcia przed i po malowaniu. A góra jest faktycznie rzeźbionia ale to nie produkt GW. Możesz poszukać obrazem w googlach.

Awatar użytkownika
aksolotl
Warzywo
Posty: 17

Post autor: aksolotl »

PiotrB pisze:
Bardzo mi przykro ale WFB w lipcu przestanie istnień jako sprzedawany system.

Gw twierdzi że to w dużej mierze wina graczy - oni to widzą prosto - gracze turniejowi to tylko garstka ich klientów ,ością w gardle są im zasady ETC i to podobno jest powód dla którego nie suportowaj sceny turniejowej - bo ludzie nie grali w ich grę , w sumie coś w tym jest.
Z powodu garstki klientów musieli zlikwidować cały system? Nierozumiem tego :?

Awatar użytkownika
Pablo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pablo »

PiotrB
a jeszcze nei dawno pisałes ze bedą 2 rodzaje gry to co wtedy miałeś złe info ??

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

To tylko pokazuje, że to zwykłe szukanie wymówki.
Po prostu trzepali za mało kasy i chcą to zmienić.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Jednej rzeczy nie rozumiem z tymi wycofywanymi figurkami i figurkami do przepakowania.
Czy to znaczy, że np. zwykłe state troops za dwa miesiace będą tymi samymi troopsami co jeszcze teraz są tylko w innych pudełkach?
Bo dla mnie to jest bardzo ważne czy armia imperium przetrwa w choć małym stopniu z figurkami, czerpiącymi inspiracje w landsknechtach niemieckich..
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Zablokowany