Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Loremaster »

Podaje normalny przykład ja nie mówiłem że ta rozpiska miała być klimatyczna pozatym było ograniczenie strzelania na ETC w HE więc w czym rzecz ?

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

@Loremaster
Nie wygrasz. Kiedyś zarzuciłem opcje równania w górę i dostałem takie same odpowiedzi. "nie zrobiłeś turnieju to się nie odzywaj" Barbara tego tekstu używa nieprzerwane od 15 lat. Albo jesteś z nimi albo jesteś trędowaty.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Ale ja nie muszę z nikim wygrywać i tak nie chodzę już na turnieje ETC , ale niech mi żaden Andrzej nie wpada i głupot nie pisze że mogłem sobie wystawiać co chciałem jak chciałem ironizując, tym bardziej że w ETC był cap na ilość strzelania w HE.

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Aktywacja Megazorda!!!.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Aldean pisze:@Loremaster
Nie wygrasz. Kiedyś zarzuciłem opcje równania w górę i dostałem takie same odpowiedzi. "nie zrobiłeś turnieju to się nie odzywaj" Barbara tego tekstu używa nieprzerwane od 15 lat. Albo jesteś z nimi albo jesteś trędowaty.
Ale to jest prawda Aldean. Ktoś sobie zadaje trud i organizuje turniej, załatwia salę, ogarnia format i zaprasza ludzi, a następnie musi go poprowadzić i wyniki zgłosić, przeliczając wszystko. Potem słyszy marudzenie na forum od ludzi, którzy jednak sami nic nie chcą zrobić, aby było lepiej. Mnie by kurwica wzięła (zresztą przez to przestałem organizacji własnych turniejów), że tak powiem i mówię to jako osoba, która nie jest zwolennikiem ETC Compu (jak już wspominałem, jest mi on obojętny) i moja wypowiedź dotyczy nie tylko samego formatu turniejowego (jaki by on nie był), ale każdego punktu organizacyjnego ;)

Jeśli mam się wypowiedzieć na temat "Euro" i wymówki GW na jego temat, to uważam że pierdzielą głupoty. Najpierw mają graczy bardzo głęboko i tworzą niezbalansowane zasady, a potem się dziwią że niektórzy nie lubią ciągle przegrywać i chcieliby rywalizować z innymi na równych warunkach, nie mówiąc już o wszechobecnej tajemnicy w przypadku nowości. Niech popatrzą na Infinity, którego twórcy udostępniają Army Builder, oferują Rule Booki za darmo, prowadzą Ligę ITSową i sami tworzą zbalansowany Comp Score, to może się czegoś nauczą wreszcie :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

@Azurix
Ale ja nie mam nic do organizowania turniejów. Mam problem z etc po prostu. Moja sugestia mówiła o tym aby równać w górę. Tyle. Samo organizowanie eventu jest jak najbardziej czymś co wymaga ogromu pracy. Nie neguje tego. Ale zauważ ze zdania nie można mieć swojego bo od razu trolle cię atakują. Wtf?
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

To może w drugą stronę. Nikt nie wymyślił nic lepszego niż ETC Comp, ludzie chcą mieć balans, a samego producenta tej gry nie bardzo obchodzi cokolwiek poza sprzedażą. Może to jest powód popularyzacji "Euro" na turniejach? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Ale ktoś w końcu zamieścił tą wypowiedź GW na temat ETC? Bo poprosiłem PiotraB, ale coś tego nie widzę. Szczerze mówiąc to sam fakt, że ktoś w GW w ogóle wie, nie mówiąc o tym, że się przejmuje, że jakaś garstka zapaleńców sobie organizuje turniej z mutacją zasad wydaje mi się grubymi nićmi szyty. Zwłaszcza, że GW zawsze promowało podejście "to Wasza gra, dajemy Wam jakiś tam szkic zasad, ale w sumie to róbcie sobie z nią co chcecie, byle byście nasze figurki".
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Zobacz na akcje loremastera. Powiedział co myśli i od razu atak. Wtf? Skąd ta nienawiść? Czytam te nowe newsy i mi niedobrze. Ale po przeczytaniu tego co napisal loremaster muszę się z nim zgodzić. To tylko ulepszy grę. Bo teraz jest nie do odratowania.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jeśli wydadzą nowe zasady dla obecnych armii w skali dużego bitewniaka, a dodatkowo będę one zbalansowane, to chyba każdy będzie skakał z radości :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Cyel pisze:Ale ktoś w końcu zamieścił tą wypowiedź GW na temat ETC? Bo poprosiłem PiotraB, ale coś tego nie widzę. Szczerze mówiąc to sam fakt, że ktoś w GW w ogóle wie, nie mówiąc o tym, że się przejmuje, że jakaś garstka zapaleńców sobie organizuje turniej z mutacją zasad wydaje mi się grubymi nićmi szyty.
Obserwuję strony i różne fora związane z WFB (i nie tylko) i nigdzie nie spotkałem się z takim uzasadnieniem :) Konsekwencją powstania Age of Sigmar były słabe wyniki sprzedaży figsów do WFB powodowane najprawdopodobniej 3 głównymi czynnikami:
1. znacznie mniejsza popularność WFB w stosunku do WH40k
2. duży udział rynku wtórnego z którego GW nie czerpie przecież żadnych profitów
3. Wzrastająca konkurencja firm produkujących figurki fantasy - przykładem niech będzie Bretonnia do której alternatywne figurki z systemów historycznych często są w cenach złomu :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ja powiedziałem, że ETC zabiło z BP grę już chyba z X lat temu.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jedyna rzecz jaka mnie mierzi w "Euro", to wprowadzanie do armii jednostek, której ta armia nie ma i nie miała (patrz, Morghasty w TK), przez co grać tym można tam jedynie w owym formacie, aczkolwiek ten zabieg napędził GW sprzedaż jak się patrzy. Niestety nie znam argumentów dla których ETC Comp miałby zabijać WFB :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Darnok potwierdził, że do października nie wyjdzie nic do 40k, a więc najbliższe tygodnie (miesiące) mają być poświęcone tylko AoS.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Ja nie wiem, czy wy naprawdę uważacie, że ETC odgrywa jakąkolwiek znaczną rolę w sprzedaży Warhammera ? GW ma głęboko w rzyci ETC i nic ich to nie obchodzi. Powód jest prosty - euro nie nakręca sprzedaży w jakimkolwiek kraju z wyjątkiem Polski, której to udział jest tak mierny, że w całym kraju jest jeden jedyny sklep GW. Nigdzie indziej ETC nie odgrywa znaczniejszej roli, co widać po ilości rozpisek na euro na forach zagranicznych. Jest to bardzo niewielka ilość w stosunku do całości, bo świat gra Open. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak napisać: Azgaroth +1000000
Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

ETC zabija WFB z jednego powodu jakby spojrzeć na scenę turniejową to gra się ciągle ETC, zresztą pamiętam już dawno temu dyskusję jak ludzie co walczyli o kadrę mocno głosowali, że wszystkie turnieje, mastery powinny być na Euro bo w innych krajach tak jest i oni są lepiej do ETC przygotowani niż my. Większość tych ludzi organizowało również turnieje w Polsce więc pomysł przeszedł i zaczęła się dominacja turniejów wedle formuły ETC.

Ja osobiście mam gdzieś ETC i nie rozumiem jak można się tym jarać, tym bardziej że to jest hobby a nie jakiś sport i coś takiego jak ETC powinno być dodatkiem a nie celem samym w sobie, tym bardziej że zdecydowana większość graczy co startuje w turniejach i tak na to ETC nie pojedzie.

Nie wiem czy ma to wpływ na GW, ale wątpię aby ludzie tam byli zadowoleni z takiego stanu rzeczy ale czy aż do tak do takiego stopnia żeby z tego powodu wprowadzać drastyczne zmiany to wątpię. Jednak nie ulega wątpliwości że Euro wprowadzało wśród potencjalnych jak i istniejących klientów pewne zdezorientowanie i zamieszanie. Na pewno nie było to GW na rękę.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Loremaster pisze:ETC zabija WFB z jednego powodu jakby spojrzeć na scenę turniejową to gra się ciągle ETC, zresztą pamiętam już dawno temu dyskusję jak ludzie co walczyli o kadrę mocno głosowali, że wszystkie turnieje, mastery powinny być na Euro bo w innych krajach tak jest i oni są lepiej do ETC przygotowani niż my. Większość tych ludzi organizowało również turnieje w Polsce więc pomysł przeszedł i zaczęła się dominacja turniejów wedle formuły ETC.
zgadzam się wprowadzenie 8ed nastepnie zmiany w niej a pozniej ETC zabija ta gre, przy czym turniejowo bez etc lub innych ograniczen to nie turniej a pacynkologia. GW wymusiło na graczach ciecia.
Ja osobiście mam gdzieś ETC i nie rozumiem jak można się tym jarać, tym bardziej że to jest hobby a nie jakiś sport i coś takiego jak ETC powinno być dodatkiem a nie celem samym w sobie, tym bardziej że zdecydowana większość graczy co startuje w turniejach i tak na to ETC nie pojedzie.
samo ETC jest słabe bo nie ma alternatywy w naszym środowisku wfb
Nie wiem czy ma to wpływ na GW, ale wątpię aby ludzie tam byli zadowoleni z takiego stanu rzeczy ale czy aż do tak do takiego stopnia żeby z tego powodu wprowadzać drastyczne zmiany to wątpię. Jednak nie ulega wątpliwości że Euro wprowadzało wśród potencjalnych jak i istniejących klientów pewne zdezorientowanie i zamieszanie. Na pewno nie było to GW na rękę.
a wystarczylo wydac spojne i w miare zrownowazone zasady bez przegiec :mrgreen:

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Polecam przejrzeć dział z armylistami na dakkadakka.com. Na pierwsze 100 zamieszczonych rozpisek nie ma chyba ani jednej na Euro. A potem należy się zastanowić jeszcze raz, czy euro ma jakikolwiek realny wpływ na sprzedaż GW. Myślę, że odpowiedź jest jednoznaczna. A zabija to może w Polsce, chociaż jeśli ktoś by chciał to znajdzie kupę lokali na format inny niż ETC.
Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Ale co to ma za znaczenie przecież ja nie piszę że GW wprowadza sobie nowy system bo ktoś gra w Euro tylko twierdzę że na pewno się coś takiego jak Euro się GW nie podoba. Nie pamiętam kto ale jeden z userów który mocno obstawał aby ETC było dominujące w Polsce podawał przykład że tak jest za granicą i dlatego są do Euro lepiej przygotowani niż Polacy.
Nie wiem jak jest za granicą, tylko faktem jest iż GW to na pewno się nie podobało. Przecież to GW patologiczną 8ed doprowadziło w ogóle do czegoś takiego jak ETC.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

z tego ludka da się coś zrobić,łepek oderwać -dać coś z kapeluszem i piórkiem,łapki też zamienić na puffony i miecz koniecznie.tarczę na coś zamienić,dodać skrole od flaglantów,trochę czaszek i gs i jakoś to będzie wyglądać....będzie spoko :lol2:

Zablokowany