Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2826
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Re: Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Post autor: Albo_Albo »

oo mamy zakony SM :)

mnie sie tam nowe figsy akurat poki co srednio podobaja ale ciesze sie ze mozna uzywac starych poza tym jak pisalem wcvzesniej jak bedzie lipa sprzedazowa z AoS to bedzie 9 edycja WFB albo 2 edycja AoS na modle WFB ;) wiec nie ma co plakac poza tym jak ktos pisal ge wo to firma produkujaca figurki a nie gry :)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Lubię to:
https://www.youtube.com/watch?v=SXVKj0KcbIQ
do każdego tematu do każdej sytuacji.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Loremaster pisze:Przecież oni nie są nic winni dotychczasowemu środowisku, które i tak miało GW gdzieś i sobie ETC grało.
No tak, wszystko wina środowiska, biedne GW :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Bo gdyby nie ignorowali oczekiwań graczy i ich słuchali to by się to świetnie sprzedawało. A tak to wydawali ostatnie ABki na zasadzie - w tamtym Hydra była do dupy, to ją podrasujemy w nowym. W starej edycji ludzie nie kupowali piechoty tylko kawalerię, to podrasujemy zasady piechoty, itd. itp.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Przecież oni nie są nic winni dotychczasowemu środowisku, które i tak miało GW gdzieś i sobie ETC grało.
Aj waj, takie złe to środowisko..
Wystarczyłoby tylko otworzyć się na głosy graczy w kwestiach zasad.
Ciekawe, że podobne środowisko doskonale współpracuje z PP, i gra ściśle na ich reguły.

Ale po co GW miałoby wyciągać z tego jakiekolwiek wnioski?

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Firma nie jest dla klientow, to klienci sa dla firmy. Swolocz, tfu!, klienci maja byc wdzieczni za to, ze firma daje im mozliwosc zakupu swoich produktow i to za takie ceny, jakie uzna za stosowne.

Niekupowanie produktow firmy powinno byc scigane z urzedu, a skazani zakuwani w dyby przed urzedem miasta ku uciesze gawiedzi uzbrojonej w nieszczelne sloiczki farbek Citadel.

Na tym przeciez polega wolny rynek.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2015, o 12:17 przez -DE-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Fluffy pisze:
Przecież oni nie są nic winni dotychczasowemu środowisku, które i tak miało GW gdzieś i sobie ETC grało.
Aj waj, takie złe to środowisko..
Wystarczyłoby tylko otworzyć się na głosy graczy w kwestiach zasad.
Ciekawe, że podobne środowisko doskonale współpracuje z PP, i gra ściśle na ich reguły.

Ale po co GW miałoby wyciągać z tego jakiekolwiek wnioski?
Dokładnie; wystarczy spojrzeć na takie firmy jak Privater Press, Fantasy Flight Games, Mantic - turnieje gier wszystkich tych producentów odbywają się na bazie oficjalnych, wydawanych reguł. Na ich tle GW jest jednym z niechlubnych wyjątków, ale czego można się spodziewać po firmie, która zamiast tworzyć fora dla graczy to je likwiduje i potrafi ścigać pojedynczego konsumenta za łamanie praw własności intelektualnej... ach to niedobre środowisko. :D
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Bo GW tworzy figurki dla Kolekcjonerów!
A zasady bedą dla każdego nowego i starego Kolekcjonera :D
High Elves
Wojna o Brodę!

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

@ kal torak
Niby w KoW silnik taki sam ale jednam róźnice są spore. Mi brakuje ucieczek, ciekawszej magii. I tak naprawde tego że modele w unicie się nie liczą. Nic nie stoji na przeszkodzie żeby unit to był jeden model.
Mam jednak nadzieje że zagram sobie jeszcze kilka bitew.

Uważam że kilka rozwiązań KoW jest fajne i można by wprowadzić do wfb jakby chcialo sie grać regimentami a nie tak jak teraz skirmishem - woch, he itp
Czyli to co pisałem wcześniej:
- herosi albo w unicie lub samotnie- i tak jak wystawione to już tak całą gre.
- reformy tylko tak by nie mniej niż 5r&f a nie więcej niż 10r&f dla MI i MC 3-6
- regiment czyli unit co jest w stanie zrobić dwa ranki odblokowuje slot nie regimentu i herosa
- moze jeszcze ruch z KoW

Wtedy są i regimenty i nie ma chorych kresek.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

i banshetek lub warlock enginierów używanych jako tani bloker.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Loremaster pisze:A co mogli zrobić ? WFB się nie sprzedawało, nie przynosiło zysków uzasadniających utrzymywanie tego produktu, zdecydowali że zastępują go innym. Dali możliwość każdemu gry - zasady są free i wszystkie modele można wykorzystać.
Przecież oni nie są nic winni dotychczasowemu środowisku, które i tak miało GW gdzieś i sobie ETC grało.
Zrobili wszystko aby każdy mógł nadal wykorzystywać swoje figurki i to jeszcze za free.
Loremaster ty to na poważnie piszesz?
GW zrobiło mi łaskę bo wydali 4 strony zasad online za darmo? Czyli chcesz powiedzieć, że powinno to kosztować 20 funtów i GW zrobiło mi prezent? Tak?
Przecież darmowe zasady do gier to od dawna standard. Infinity ma darmowe zasady i nie są to 4 strony. Do gier planszowych można ściągnąć zasady w pdf i nie są to 4 strony.
Nie wiem po co też mieszasz w to ETC, które nie ma nic wspólnego z zamknięciem linii WFB.
GW wykreowało problem, bo skacząc na kasę w 8 edycji stworzyli grę, która docelowo była kierowana na bitwy ponad 2000 punktów, wprowadzili hordy i inne rzeczy, aby podkręcić sprzedaż i w efekcie zbudowali przepaść, która objawiła się ogromną barierą wejścia dla nowych graczy.

Loremaster wejdź na stronę PP i ściągnij plik: Journeyman League Rules 2015
http://privateerpress.com/organized-pla ... ague-rules
Tu masz firmę PP, która stworzyła bardzo ciekawy system wprowadzania młodych graczy do swojej gry.

GW zapędziło się w ślepy zaułek i wpadli na genialny pomysł, że wydadzą 40k w świecie fantasy, bo zakony marinsów świetnie się sprzedają to najlepszym rozwiązaniem będzie copy and paste.

Wystarczyło, aby 9 edycja mogła pozwolić w pełni cieszyć się grą w WFB już od kilkuset punktów. Nie trzeba było niszczyć 3 czy 4 dekad dorobku WFB.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Mantic zaprasza! Przepiękne wzorce lepsze od GW.
Obrazek


Z pewnością nie widać żadnej różnicy.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Co jak co ale manticowe undead są bardzo dobre!

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Never pisze:Mantic zaprasza! Przepiękne wzorce lepsze od GW.

Z pewnością nie widać żadnej różnicy.
Nakladasz za cienkie warstwy. Radze tez uzyc emalii, a po malowaniu model zabezpieczyc solidnym prysznicem Chaos Black.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Obrazek

Taa z pewnością. :D Powyżej made by GW. Wole te Mantica.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Murmandamus pisze:Obrazek

Taa z pewnością. :D Powyżej made by GW. Wole te Mantica.
:D :D :D
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Murmandamus pisze: Wole te Mantica.
Serio? Twoja sprawa. Ja wolę jak figurka ma szczegóły lepsze niż "posiada zauważalne kończyny".
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Powiedzcie mi, czemu tak desperacko szukacie tutaj graczy do Mantica, akurat właśnie teraz? System istnieje od 4 lat, a w Polsce nie odbył się nawet 1 turniej. Nawet nie widziałem, aby kiedykolwiek w Rivendell, Paradoxie, czy u Fabera, Moriona, ktokolwiek w to grał.

Macie nadzieję, że wpychając go na siłę ludziom, którzy grali w warha zyskacie popularność?

Już dużo lepszą scenę ma nieistniejąca konfrontacja, at-43. Nawet w Godslayera odbywają się turnieje, a warmachine się trzyma solidnie.
A mantic? Ciągła promocja na konwentach i co?

Nico.

Grałem w Mantica, aby nie było. Parę razy. Jednak kasowo też trzeba wyłożyć sporo. OP są hordy po 30 modeli, więc musisz kupić 3 pudełka na 1 regiment, aby było sens go wystawiać. Weźmy najtańszą jednostkę krasnoludów. 3x15 funtów. Jakieś 250 zł za 30 modeli. Na pełne zasady gra się 3-7 regimentami + herosi i potwory. Próg wejścia jak sobie policzyć też nie jest niski.

Proste rozumowanie, horda rozwala oddziały, a oddziały rozwalają patrole. Ot cała strategia i taktyka. Mam większy klocek, to mi możesz podskoczyć. No tak, dla niepoznaki są jeszcze na siłę bohaterowie oraz monstra. Artyleria jest ledwie zauważalna. Najgorsze jednak jest to, że te rasy nie różnią się między sobą praktycznie niczym. Nie ma różnicy między krasnoludami z abyssu lub zwykłymi, między goblinem, a elfem.

Czym grałem? Basilea (bo jest w miarę ładna i to anielska armia złożona z paladynów) oraz orkami, których gadzie pyski spowodowały, że już nigdy 4 raz ich z pudła nie wyciągnąłem.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2015, o 12:48 przez Never, łącznie zmieniany 2 razy.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Never pisze:Mantic zaprasza! Przepiękne wzorce lepsze od GW.
Obrazek


Z pewnością nie widać żadnej różnicy.
Każda figurka pomalowana tylko płaskim kolorem podstawowym i w ogromnym powiększeniu wygląda beznadziejnie.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Więc dla równowagi masz wyżej modele GW pomalowane podstawowym kolorem. Nadal wolę GW niż kanciaste klocki z nogami.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Zablokowany